Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

MrRabbit

[SCAM] Inwestycja w kopalnie BTC - udziały w firmie - Sponsor opłaca 500$ za każde 100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak, to ta oferta ma znamiona refbacku, który jest zakazany regulaminem forum. Dlatego zamykam ten temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otwieram wątek ponownie celem wyjaśnienia, czy ktoś został oszukany przez rzeczonego "sponsora". Dostałem bowiem sygnał od jednego z uczestników oferty, że okazała się ona zwykłym oszustwem. Czy autora wątku mogę prosić o potwierdzenie/zaprzeczenie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polski "zbieracz" depozytow nie dostal sygnalu od rzeczonego "sponsora" po czym zapowiedzial zwrot depozytow, pozniej okazalo sie, ze przelal czesc pieniedzy do sponsora i jest mu przykro :(   Mi udalo sie za wczasu wycofac : )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, pisałem to już w innym wątku otwartym przez peperonisa. Wszystko jest już w prokuraturze, a Wojtek powoli spłaca ludziom kasę w wolnym czasie. Miał wziąć kredyt na to, aby wszystkich spłacić.

Karolak, piszesz o Tureckim. Czy jakoś tak - o Piotrze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przenoszę więc tę ofertę do działu scam, aby nikt z niej nie skorzystał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mimo wielu negatywnych opinii i niewyjaśnionych kwestii zdecydowałem się wejść w rzekomą inwestycję. Grupa na FB związana z "biznesem" została założona 16 października. Na początku prężne naganianie:

K5lKu.jpg

Warto zobaczyć profil profil tej miłej babci inwestującej w Internecie :) - WbsfJ.jpg

PQPVn7G.png - niestety "inwestor" nie okazał się wspaniałym człowiekiem

wjiVEPR.png - https://www.facebook.com/profile.php?id=100009938595803&fref=nf - konto niezbyt wiarygodne, no ale ok, może "inwestor" chciał pozostać anonimowy. Szkoda tylko, że nie ma go już w grupie

7pljI3X.png - Pan Wojtek (administrator grupy) już 23 października świętuje sukces

1XisIPB.png - nie martwcie się, bądźcie cierpliwi, wszystko jest ok

zmo33Bv.png - tutaj już się powoli okazuje, że inwestor zaginął

uMBVFmw.png - ostatnia aktywność na grupie

Część ludzi z tej grupy twierdzi, że otrzymało zwrot. Ja jednak nie. Uważam, że to już trochę za długo ;) Cała "inwestycja" okazała się scamem. Zaufałem reputacji Trupiobladego. Niestety, wyszło na to, że albo wszyscy z tej grupy jesteśmy idiotami i daliśmy się nabrać, albo tylko ja. Nie mam dowodów na to, kto w efekcie jest odpowiedzialny za ten scam, dlatego pozostawie to wam. Cały ten system wyglądał mniej więcej tak:

zwykły użytkownik, prawdopodobnie członkowie hyipforum lub hyipowych/revsharowych grup na FB --> naganiacz --> Wojciech Górniak/jego żona --> tajemniczy inwestor (na FB jako Jan Kowalski)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

IMHO, nie ma co do schematu wciągać Hyipforum :)

To chyba jedyne forum gdzie szybko daliśmy sygnały, że coś z ofertą jest nie tak http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/14471-inwestycja-w-kopalnie-btc-udziały-w-firmie-sponsor-opłaca-500-za-każde-100zł/?p=377164 

Założyłem wręcz odrębny wątek http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/14512-ostrze%C5%BCenie-podejrzenie-oszustwa-na-du%C5%BC%C4%85-skal%C4%99-podejrzane-osoby-oferuj%C4%85-za-op%C5%82at%C4%85-100-z%C5%82-konto-w-bitclubnetwork-zasilone-kwot%C4%85-od-599-do-5099/

Przypuszczam, że dzięki tym działaniom grono poszkodowanych jest ograniczone...

Osobiście nie wierzę by środki zostały zwrócone komukolwiek, być może kilku osobom. Nie przypuszczam też by kiedykolwiek istniał jakikoklwiek Sponsor czy też Wojciech Górniak lub jego żona.... Konto wygląda na fake, odrodzone po długiej przerwie w tym jednym celu.... Żródło do celu tkwi IMHO w najbardziej aktywnch naganiaczach. 

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, Wojtek i Piotr to są realne osoby. Jan Kowalski to fałszywe konto. Kasa jest zwracana wg kolejki - kto pierwszy wpłacił - pierwszy dostaje wypłatę. Jestem ciekaw co z tym kredytem - czy już się poddała czy będzie szukać dalej. Piotr jest od TM, Wojtek od BTC. Piotr zgłosił sprawę na prokuraturę, ale On dał całą kasę inwestorowi, a Wojtek niecałą. Do Wojtka mogę mieć jedynie za złe, że mi mówił, że pieniędzy nie będzie wysyłać do inwestora do momentu zasilenia kont. Okazało się inaczej. Jeśli chodzi o reputację - ja nie mam tu reputacji. SuperVIP nic nie znaczy, ilość postów również. Przekazywałem słowa mojego upline + Liderów oraz informacje, których dowiedziałem się od Wojtka. HyipForum nie ma tu nic do rzeczy. Jedyne co mnie ciekawi to czy Wojtek będzie mieć problemy (kasa trafiała na jego konto i on to zorganizował). Cały czas czekam na dalsze informacje od Górniaków. Ci Liderzy (co mają dużo osób pod sobą i dużo ich polecili) stracili sami b. dużo - znam osoby, które wpłaciły 15 tysięcy złotych, więc dosyć sporo. Jestem ciekawy jak szybko zadziała prokuratura. Czy zajmą się sprawą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiście patrzyłbym raczej w inną stronę by szukać winnych - nie mam jednak niezbitych dowodów, by stanowczo stwierdzić kogo powinniście ścigać jako głównego sprawcę tego incydentu. Mam jednak sto procent pewności, że zamieszany w to wszystko jest Piotr Turczyński. Bazując na słowach Trupiobladego musiał on brać udział w procederze w innym przypadku niestety musiałbym go uznać za osobę baaaardzo mało rozgarniętą i kłamce, żeby uznawać iż Jan Kowalski to prawdziwe imie i nazwisko. Według informacji podawanych tutaj wcześniej Piotr Turczyński zna osobiście Sponsora i zna jego dane osobowe. Tak więc, albo celowo kłamał -  więc może być sądzony jako pomocnik w oszustwie - albo zna te dane - więc może być sądzony za utrudnianie śledztwa i zatajanie danych. Jednak podobno pozew opiewa na nazwisko Jan Kowalski według słów Trupiobladego w tym poście : http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/14512-ostrze%C5%BCenie-podejrzenie-oszustwa-na-du%C5%BC%C4%85-skal%C4%99-podejrzane-osoby-oferuj%C4%85-za-op%C5%82at%C4%85-100-z%C5%82-konto-w-bitclubnetwork-zasilone-kwot%C4%85-od-599-do-5099/page-5&do=findComment&comment=382173

Wy jako użytkownicy biorący w tym udział macie cały materiał dowodowy. Doradzałbym zebranie wszystkich wiadomości od Piotra Turczyńskiego dotyczących jego relacji ze Sponsorem jak i słowa wszelakich Liderów etc o tym fakcie, zestawienie ich i podesłanie jako materiał dowodowy dotyczący tego oszustwa do prokuratury - oni to przeanalizują i wyciągną własne wnioski.

Same powiązanie z Kujawą stawia Piotra Turczyńskiego w mojej własnej ocenie w złym świetle.

No i pragnę zaznaczyć, że wnioski te wyciągnąłem z postów i informacji dotyczących tej "oferty", które można znaleźć na hyipforum jak i w źródłach, które podawałem w swoich postach. Nie mogę jednak zweryfikować prawdziwości słów dotyczących powiązań Turczyńskiego ze Sponsorem - dowody na to macie Wy sami w wiadomościach od Liderów, Turczyńskiego etc.

Tak więc powyższa teoria jest moim zdaniem najbardziej realnym scenariuszem zakładając, że Piotr Turczyński twierdził to, co napisał o nim w postach Trupioblady.

A już wróćmy do użytkowników, do których mam szacunek - VinXin - tak, to On. https://www.facebook.com/piotr.turczynski.73?fref=ts - tutaj jest jego profil na FB. To On zna Sponsora z imienia i nazwiska i to jemu Sponsor jedynie ufa z tego grona.

Zadasz pytanie - ale Sponsor jest anonimem. Tak, ale Turczyński go zna i sam Sponsor to przyznał. Poza tym Turzyński jest w tym bardzo wysoko, więc wydałby tę osobę bez problemu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@TRUPIOBLADY Każdy ma reputację :)
Akurat to co napisał @szajka znaczy, że ją dość wysoko oceniał...

Nie przypuszczam byś świadomie naganiał ofiary do tego "pomysłu". 
I mam nadzieję, że ta sprawa nauczy Cię jednego... Mianowicie tego, że najgorszym argumentem jakim można się posługiwać w pokazywaniu jakichkolwiek ofert jest używanie argumentów typu:
"Po co miałby oszukiwać" - bo jak to po co? By wyłudzić i zawłaszczyć kasę...
"Czas pokaże: - bo jak widać często pokazuje co innego niż byśmy chcieli by pokazał...
"Temat/Sponsor jest pewny/uczciwy" - bo to dopiero czas pokaże...

I warto też pamiętać, że nikt nie ma interesu rozdawać kasy za darmo... A gdy ma tak kaprys i che rozdać to naturalnym jest to, że daje co dać chce a nie żąda przed daniem zapłaty za to co ma dać. Później może ale wcześniej? Po co?

Każdy program, w który wchodzimy warto dogłębnie przeanalizować, bo chodzi wszak o naszą kasę...
Ale jeśli jakiś program chcemy polecać innym warto go przeanalizować dogłębnie dziesięciokrotnie, bo wtedy w grę wchodzi nie nasza kasa ale często i nasza reputacja.

Warto też precyzyjnie pisać co wiemy a co nie wiemy o projekcie...

Prównaj te 2 wpisy... Pierwszy Twój drugi fikcyjny...

Witajcie. Tak jak w temacie - posiadam Sponsora, który będzie opłacać 500$ za każde 100zł. Po prostu - wysyłasz mu 100zł, a on Tobie opłaca 500$. Można tak 5 razy na jednym koncie. Sponsor jest pewny. Za kilka dni opłaci konta w RevAdBurst, już inne programy opłacił, a teraz przychodzi czas na inwestycje w kopalnie Bitcoin. W ciągu kilku tygodni wartość 1BTC wzrosła z 800zł do 1180zł!!! Coraz więcej firm interesuje się Bitcoinami. Napiszę tylko, że w 2009 roku wartość 1BTC to 0.2 centa. Do tego czasu wartość ta wzrosła 150000 razy! Eksperci prognozują, że może nawet wzrosnąć do 10.000$ za 1BTC. Tak więc - jeśli interesuje Cię inwestycja w kopalnie BTC - napisz do mnie. Jest to pewniak, bo Sponsor jest pewny. Tylko jedna osoba go zna, jest anonimowy. Najprawdopodobniej jest to kilka osób posiadających duże firmy. Nad sponsoringiem myśli zarząd - to On ustala ile, kiedy i na jaki program przeznaczy pieniądze. Zapisy niedługo się kończą, więc naprawdę polecam się pospieszyć z decyzją. Ja tylko napiszę, że naprawdę warto - i to bardzo. Jest to niemal gwiazdka z nieba. Po prostu gwiazdeczka dla osób chcących mieć łatwe zyski. Kopalnie, w które będziemy inwestować są nowoczesne - kilka dni temu wymienili maszyny na najnowocześniejsze - których nie było jeszcze na rynku. Podczas gdy u nich już one pracowały, inne kopalnie nie miały o nich pojęcia. Naprawdę - warto. Wiem, że nikomu się nie chce wierzyć, że za 100zł masz 500$. Dodam jeszcze, że te pieniądze trzeba oddać po około 300 dniach - wtedy, kiedy kopalnie te wypracują dla Was pieniądze na zwrot. Jeśli zwróci się po 200 dniach - możecie oddać po tych 200 dniach. Jednak - udziały mają żywotność 1000dni, więc 700 dni pracują dla Was - kasa trafia wtedy tylko do Was. Będziecie wtedy na czysto ze Sponsorem, a kasa leci. Nie wiem co tu dodać. Może jeszcze tylko to, że jeśli Kopalnia upadnie (a praktycznie nie ma takiej możliwości - to tak jakbyście mieli jednocześnie zobaczyć Jednorożca, Yeti i kosmitę), nic nie musicie oddawać. Ryzykuje tutaj tylko Sponsor, bo nie ma pewności czy mu oddacie kasę. Ale - warto oddać, bo co chwila daje możliwość nowych inwestycji i co chwila coś sponsoruje. Zapytałem go dlaczego to robi. Odpisał mi, że wie, jakie życie może być ciężkie i dlatego pomaga innym. Uważa, że jeśli ktoś jest w stanie dać 100zł za zmianę życia - zasługuje na taką pomoc. Jeśli macie pytania - pytajcie. To jest inwestycja na całe życie, bo możesz sobie reinwestować pieniądze. Dodam może tylko, że 300 dni to uśredniony czas kiedy zwróci się inwestycja licząc, że repurchase balance w 1 pakiecie to 50%. Są także pakiety za 1000$ i 2000$. Wymóg reinwestycji to odpowiednio 40% i 30%. Tak więc, jeśli liczyć pieniądze, które idą do reinwestycji - zwrot pieniędzy zajmuje 150 dni. Nie wahajcie się pytać - po prostu pytajcie. Zbyt piękne by mogło być prawdziwe? A jednak - to jest rzeczywistością :)

Witajcie.
Mam ofertę w ramach której Sponsor, który będzie opłacać 500$ za każde 100zł. Po prostu - wysyłasz mu 100zł, a on Tobie opłaca 500$. Można tak 5 razy na jednym koncie.

Sponsor nie znam ale ponoć opłacał już w ten sposób konta w innych programach. Za kilka dni ma opłacić konta w RevAdBurst,
Zapisy niedługo się kończą, więc naprawdę polecam się pospieszyć z decyzją po rozważeniu za i przeciw.

IMHO... Napisane to samo tylko w drugim przypadku bez marketingu. Bo przecież do wysłania kasy cała opowieść o bitcoinie i niesprawdzonym sponsorze i jego rzekomych działaniach i motywach to przecież  marketing tylko był...

Na czerwono zaznaczyłem to czego powinieneś zawsze unikać w prezentowaniu oferty...

W ofercie lepiej jest informować a nie ja oceniać. Na oceny jest miejsce w następnych postach. W trakcie dyskusji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem, każdy, kto w to inwestował, był niestety naiwnym. Ja uwierzyłem osobom, które uwierzyły wyższym osobom, a one Liderom. Niestety mi też kilka osób uwierzyło. Jednak - każdy w tym wypadku został oszukany. Jeśli chodzi o wypowiedź VinXin'a - jest też możliwe, że Piotr Turczyński znał imię i nazwisko - ale fałszywe... Jednak - wiele ludzi zaufało dlatego, że już mieli sponsoring. Nie spodziewałem się tego, że tym razem oszuka. Byłem niemal przekonany do tego. To jest dla mnie nauczka - i lekcja w tym biznesie. Ostatnio dostałem wiele takich lekcji, że wyszło na to, że nie mam praktycznie nic. Z jednej strony źle, z innej dobrze. Lepiej, abym stracił 3500zł aniżeli kiedyś 15000. Sam proces pewnie wiele by mnie kosztował, wg mnie nie ma sensu go prowadzić. Może są jednak osoby, które to zrobią. Ja czekam na dalsze informacje. Wiem tylko, że wiele osób, które wpłaciły na początku - dostały zwrot.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jest też możliwe, że Piotr Turczyński znał imię i nazwisko - ale fałszywe...

Jeśli Turczyński znał fałszywe nazwisko sponsora to kłamał, że go zna...

Jednak - wiele ludzi zaufało dlatego, że już mieli sponsoring.

I w tym właśnie, rzecz, że na ów sponsoring w zasadzie żadnego dowodu nie było.

Tak jak pisałem w jednym z wątków dot. tego pomysłu...

Planując oszustwo na który zamierza się przyciąć 50.000 - 100.000 PLN nie jest problemem poświęcić 0 - 5000 PLN na pozyskanie fakowych kont na portalach społecznościowych i, przede wszystkim, na zdobycie zaufania przez opłacenie kilku, kilkunastu kont.

To koszty oszukańczego przedsięwzięcia...

Nie spodziewałem się tego, że tym razem oszuka.

To oczywiste. Nie przypuszczam byś się w coś angażował wiedząc, że będziesz oszukany...

Sam proces pewnie wiele by mnie kosztował, wg mnie nie ma sensu go prowadzić. Może są jednak osoby, które to zrobią. Ja czekam na dalsze informacje. Wiem tylko, że wiele osób, które wpłaciły na początku - dostały zwrot.

Na tym między innymi polega mechanizm oszustwa, że chodzi o stosunkowo małe kwoty 100 - 500 zł dla których wielu nie będzie się chciało jeździć na sprawę karną na rugi koniec Polski. Podobnie jest ze sprawami cywilnymi...

Do tego dochodzi wstyd z własnej naiwności...

Edytowane przez pepperoniss
  • Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie mowa o 600, ale dla osoby, która straciła 15k, może i by było warto zrobić taki proces.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o wypowiedź VinXin'a - jest też możliwe, że Piotr Turczyński znał imię i nazwisko - ale fałszywe...

Jednak zawiadomienie według Twoich słów opiewa o oszustwo dokonane przez Jana Kowalskiego. Nawet jeżeli znał fałszywe - nie podał ich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, dokładnie. Organizatorami byli niby Oni, a z tych dwóch - Piotr miał go znać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ale dla osoby, która straciła 15k, może i by było warto zrobić taki proces.

Znasz takie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piotr miał go znać.

Jeżeli macie dowody na pokrycie tych słów prokuratura napewno się tym zainteresuje. Nie będę nic insunuował, tylko sądzę, że z punktu widzenia dobra śledztwa ten aspekt będzie kluczowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pepe, jedną znam, była tu wymieniona jako Lider. Kilkanaście tysięcy wpakowała. VinXin, niby chat na Facebook'u.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja powiem tylko tyle ,że to waliło wałem od początku i parę osób pisało ,że to szambo ale byłeś uparty. Niemniej życzę odzyskania pieniędzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta