Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

overlord25

[SCAM] Luźne gadki o TrafficMonsoon

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno admin ma w rezerwie 28 mln$

2njin34.jpg

Edytowane przez overlord25

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też to słyszałem, a na tym evencie 13 grudnia ma pokazywać stan procesorów :D a więc jest coraz grubiej .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

28.000.000$/2.053.000 userów = 13,64$/usera...
Eldorado...

Bilet wstępu na kolejny ewent to 500 paczek (link).

Miejsc na ewencie 300...

500*55*300=8.250.000$...

8.250.000$ to minialne zobowiązania do owych 300 userów...

Zbudujmy piramidkę:

30 userów po 5000 paczek - min. zobowiązanie 8.250.000$

300 userów po 500 paczek - min. zobowiązanie 8.250.000$

3000 userów po 50 paczek - min. zobowiązanie 8.250.000$

30000 userów po 5 paczek - min. zobowiązanie 8.250.000$

Ł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

też nie do końca się zgodze ...ja mam ponad 500 paczek a gdybym dzis wypłacał to do wypłaty mam 9000$ a według twoich obliczeń to 500 razy 55$ czyli 27500$. Więc podziel  to średnio przez 3.

Nie wziałes pod uwagę ,że wiekszosć z tych 300 osób już też sporo wypłaciło. Założyłeś ,że nikt z nich nic nie wypłacił.

Odlicz też tą częsc prowizji która zgarnia TM przy wpłatach i wypłatach do i z programu.

Weź tez pod uwagę ze 30 000 osób które ma 5 paczek tak naprawde jest na minusie gdyby dziś wypłaciło (opłaty, przewalutowania procesora) więc oni napewno nie wypłacą- tak zakładam (więc ich nie uwzględniaj)

Edytowane przez robert3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Charles napisał też że w tej chwili w ad packach jest około 7 mln $ plus 28 mln rezerwy $ (wszystkie procesory) , a szczegółów mamy się dowiedzieć po evencie 13 grudnia.

Peppe jak już coś próbujesz liczyć pomijam fakt że nie możesz wiedzieć ile jest aktywnych ad packów to przyjmij chociaż 27,5$ na 1 ad pack ponieważ każda osoba siedząca w TM dłużej niż 55 dni ma ad paki na początku swoich naliczeń jak i na końcu więc wypadało by to uśrednić .

Edytowane przez rafik21

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no to ja wam coś policzę:

7.000.000$ i to dzielimy na niech będzie 18,3(to jest  1/3 z 55$) i wychodzi nam: 383 tyś paczek, a userów z paczkami jest podobno 40.000 to daje nam niecałe 10 paczek na osobę, a z pewnością średnia jest przynajmniej o 3-4 razy większa, więc może Charlesowi się coś pomyliło i 28 to zobowiązanie całkowite, a 7 mln ma na prockach?

Kolejny przykłąd:
niedawno była tabelka, którą wstawił Peperonis i wynikało z niej, że na chyba 20 kont z polski jest 7000 paczek, Userzy z Polski to wg world wide w TM to mniej niż 1% użytkowników,

więc wychodzi  statystycznie, że mamy 700.000 paczek na świecie tylko na podstawie tych 20 kont ( na tej podstawie zobowiązania wynoszą:12.800.000),

a śmiało można ilość Polskich paczek z tabeli pomnożyć przez 5 lub pewnie i więcej, a co za tym idzie proporcjonalnie ilość wszystkich paczek na świecie wynosi 3.500.000, więc ok 64 mln$  zobowiązań:) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

spoko ...więc idąc twym tropem TM to już na Swiętach powinien paść a napoźniej za 2-3 miesiące . Wracam do tematu w maju .Pzdr .

Edytowane przez robert3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest nieco ponad 140tys paczek według Chajkowskiego co wlasnie napisal na grupie takze na spotkanie z Charlesem nie znajdzie sie 300 osób z ilością 500paczek :D

Robert TM nie upadnie bo nikt nie wypłaca wszystkiego a nawet jakby chcial to potrwa 2 miesiące. TM może istnieć jeszcze nawet rok ale pozniej setki tysięcy ludzi obudzi się z ręką w nocniku

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, ale o czym my tu gadamy. Wiadomo, ze dlugu jest kilka jak nie kilkanasciee razy tyle ile jest na procesorach. Jednak jezeli karol udowodni, ze faktycznie ma te 28kk, a w pazdzierniku mial 6kk to znaczy, ze wplat jest duzo wiecej niz wyplat. Wiec jest ok.

Chociaz z drugiej strony moze to swiadczyc o tym, ze TM jest juz w tej fazie, ze do gry masowo wchodza totalnie oglupione randomy z majatkami swojego zycia.

(ilosc rejestracji jakos specjalnie nie rosnie, a wplat tak)

Edytowane przez rcielak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spokojnie panowie myślę ze w niedziele się dużo wyjąśni w kwestii zobowiązań .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyjasni sie co najwyzej ile ma kasy na procku. Nikt nie powie ile jest zobowiazan przeciez to spotkanie ma napedzac, a nie zabijac program.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyjaśnijcie mi jedno. Skoro to jest biznes reklamowy (bo przecież jest prawda?) to po jakiego grzyba pokazywać ludziom stan konta?
Czy ktoś z Was interesował się kiedyś ile na kontach ma google czy fejs? 

Tutaj jest wręcz jeszcze grubsza jazda bo Karol sam zabiega, żeby pokazywać ludziom te kwoty. To tak jakby google zrobił wielki spęd żeby publicznie logować się na swoje konta w banku. Jeżeli chodzi o googla powiecie, że to byłoby bez sensu prawda? A w przypadku TM ludzie masowo chcą to widzieć, ale jak co do czego to wpierają wszystkim dookoła, że to jest biznes reklamowy, a to zarabianie to takie tam przy okazji. Ktoś tu ma równo poprzestawiane pod kopułą. To w końcu to jest piramida do zarabiania czy reklamy? Jeżeli piramida to zgodzę się - warto sprawdzać czy cokolwiek na wypłaty jeszcze zostało.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Charles napisał też że w tej chwili w ad packach jest około 7 mln $ plus 28 mln rezerwy $ (wszystkie procesory) , a szczegółów mamy się dowiedzieć po evencie 13 grudnia.

W tej chwili - w tym momencie do wypłacenia. Czyli ludzie tego dnia mogą wypłacić 7 mln dolarów. Ponadto jeżeli mówimy o rezerwie w wysokości 28 mln i stanie w adpackach 7 mln to na procesorach musi być łącznie 35 mln.

Weź tez pod uwagę ze 30 000 osób które ma 5 paczek tak naprawde jest na minusie gdyby dziś wypłaciło (opłaty, przewalutowania procesora) więc oni napewno nie wypłacą- tak zakładam (więc ich nie uwzględniaj)

Toć właśnie potwierdziłeś to przeciwko czemu zapieraliście się rękami i nogami - skoro to biznes reklamowy umożliwiający zarabianie to zysk powinien być na jednym obrocie.

Jest nieco ponad 140tys paczek według Chajkowskiego co wlasnie napisal na grupie takze na spotkanie z Charlesem nie znajdzie sie 300 osób z ilością 500paczek :D

Niemożliwa jest obecność jedynie 140 tysięcy paczek. Prosty dowód matematyczny :

140,000 * 50 $ = 7,000,000 $ - kwota zapłacona za paczki obecna w TM. Mówimy więc o rezerwie w wysokości 28 mln $. Pytanie skąd wzięły się pieniądze w wysokości 28 mln? Login ads? Marne 35$ dziennie, wychodzi więc rocznie 12,775$. Ponadto głównym produktem TM są AdPacki - do ich kupna nakłania każdy promotor. Tak więc jeżeli produkt sztabowy potrafi przynieść jedynie 7 mln $ to co sprzedawali, że uzyskali rezerwę z tego tytułu 28 mln $?

Wyjaśnijcie mi jedno. Skoro to jest biznes reklamowy (bo przecież jest prawda?) to po jakiego grzyba pokazywać ludziom stan konta?

Na ludziach robią wrażenie duże kwoty i nie biorą pod uwagę nic poza nimi. Toć jeżeli od każdego Amerykanina zebrać po 1 $ to nagle okazałoby się, że w danym programie jest 318 mln. Gdyby to było 50 $ od osoby to suma osiągnęłaby wysokość 15,900,000,000 $ słownie 15 miliardów i 900 milionów dolarów.

Prosiłbym też o zamieszczenie oficjalnego ssa lub filmu ukazującego stan konta gdy zostanie przedstawione.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czemu ta wiadomość wygląda jak te wiadomości z generatora fejk rozmów sms, których pełno się pojawia na stronach ze śmiesznymi obrazkami...

Edytowane przez Captaii

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Peppe jak już coś próbujesz liczyć pomijam fakt że nie możesz wiedzieć ile jest aktywnych ad packów.

Wiedza o ilości aktywnych adpacków jest kompletnie zbędna do wyliczeń :)

też nie do końca się zgodze ...ja mam ponad 500 paczek a gdybym dzis wypłacał to do wypłaty mam 9000$ a według twoich obliczeń to 500 razy 55$ czyli 27500$. Więc podziel  to średnio przez 3.

Nie wziałes pod uwagę ,że wiekszosć z tych 300 osób już też sporo wypłaciło. Założyłeś ,że nikt z nich nic nie wypłacił.

Odlicz też tą częsc prowizji która zgarnia TM przy wpłatach i wypłatach do i z programu.

Ależ oczywiście, że przyjąłem olbrzymie uproszczenia w moim wyliczeniu. 

Nie ja jednak jestem dysponentem szczegółowych danych...

Jednak nadal znacznie większym jest mówienie, że program jest w znakomitej kondycji bo ma 28 mln $ na procesorach...

Przyznam jednak, że (traktując program jako typowy hyip) potwierdzenie tej informacji faktycznie wpłynie na żywotność projektu, gdyż wielu z jego uczestników zdecyduje się na reinwestycję a wydźwięk marketingowy niewątpliwie może spowodować napływ nowych uczestników...

Na ile starczy kasy nie wiem... Równie dobrze może być to rok, jak i 60-120 dni...

(ilosc rejestracji jakos specjalnie nie rosnie, a wplat tak)

Oj rośnie, rośnie... Dziś było już 2.053.000 zarejestrowanych userów :)

Ile z nich to fake tego nie wiem ale rośnie...

A na ten moment jest już 2.060.409...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pepe chodzilo mi o to, ze pochodna z rejestracji po czasie nie rosnie. Ilosc dziennych rejestracji nie skacze jakos MEGA lawinowo w porownaniu z listopadem czy pazdziernikiem gdzie ponoc bylo 14 milionow i 6milionow na prockach.

zobaczymy.

Edytowane przez rcielak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a ilu jest nieaktywnych userow? na moim przykladzie powiem, mam 1 refa, kupil 1 paczke i na tym sie skonczylo, takich ludzi jest znacznie wiecej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jest tu ktos kto nadal 100% reinwestuje ? Zastanawiam sie nad calkowitym wyplaceniu kasy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zwialem gdy zaczęły się te akcje z banowaniem kont. Na przyszłość w żaden biznes Karola nie wchodzę. Karol wszystkich robi w Karola tylko zaslepiony naród tego nie dostrzega.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a ilu jest nieaktywnych userow? na moim przykladzie powiem, mam 1 refa, kupil 1 paczke i na tym sie skonczylo, takich ludzi jest znacznie wiecej :)

Aktywnych jest maksymalnie 25% wszystkich, a i to mega optymistyczna wersja, bo prawdopodobnie nawet sporo mniej. Byłby cud gdyby było więcej patrząc po innych hyipach, grach online, forach internetowych etc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu masz racje bo mam takiego z np 5 AdPackami  i po prostu jemu sie nie chce  :D na pewno jest multum takich osób

Ja nadal 100% reinwest  do  początku stycznia, mam  aktualnie 100 AdPacków.

A co do tych zobowiązań itp, wiecie to wszystko to tylko gdybanie i nie mamy możliowości wiedzieć tego w 100%, decydując się na inwestycje w programach wymiany ruchu trzeba  koniecznie liczyć się z ryzykiem. I tu nie ma co hejtowac ze na pewno ma wiecej zobowiązań bo coś... ma czy nie ma to każdy indywidualnie podejmuje decyzje czy chce się z tym wiązać. Jest  pełno osób  ktore  mówią ze  to wytrzyma ma miesiąc, i mówią tak odkąd  powstał program i bedą mówić aż padnie. Trzeba mieć swoją głowę i nikogo nie winić za ewetualną strate - ja to powtarzam swoim poleconym bo nie chciałbym mieć problemów ze  znajomymi ze niby przeze mnie stracili pieniądze, każdy z nich dobrze to rozumie i tylko dlatego  ze mną  zarabia  :)

TM nie zarabia tylko na AdPackach ale główną ideą są 'produkty' bezzwrotne, tzn że firmy wykupują  reklame swojej strony na której nie zarabiają z TM. Sam Charles zarabia tak samo jak my tutaj, ma swoje konto z tym że  wiadomo że on ma  poleconych duzo więcej bo kazdy rejestrujący sie z czystego linku idzie do niego.

Osobiście uważam TM za jeden z najstabilniejszych programów tego typu i chcąc  inwestować w takie  programy to TM  jest dla mnie oczywistością ale tak jak napisałem wcześniej - to tylko MOJE zdanie  :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasne że wkurzyłbym się itp. ale  każdy program ma swoje 'wady'  w TM  musisz się liczyć z tym a w innym programie bedziesz miał inny problem  ;D  bez tego to by było zbyt proste wszystko, ludzie strasznie boją sie ryzykować i wolą narzekać a z tego kasy nie ma  :D  Chcesz zarobić - nie narzekaj tylko rób a moze sie uda, bo przez narzekanie na pewno nie  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez pepperoniss
      Zdecydowałem się na odrębny post w tematyce TrafficMonsoon z uwagi na doniosłość i źródło dowodów.
      Żródłem jest osobiście sam admin - Karol Scoville a wszystkie dane pochodzą wprost z jego przesłuchania i dowodów przez niego przesłanych do SEC.

Znamienne, że jak na dłoni pokazał wszystko funkcjonariuszom SEC choć zawsze szczegółowych informacji skąpił uczestnikom programu.

Ale po kolei:
      O ile inaczej nie zaznaczę prezentowane dane dotyczą okresu od października 2014 roku do ok połowy maja 2016 r.

Najważniejsze dane:
      1) Przychód gotówkowy TrafficMonsoon wynosił ok. 207.000.000$,
      2) TrafficMonsoon sprzedał 15.225.689 adpacków za 761.284.450$,
      3) wygasło 7.504.340 adpacków kupionych za 386.067.450$ co wygenerowało łącznie 463.280.940$ długu, który częściowo został zrolowany przez zakup kolejnych paczek, częściowo wypłacony a częściowo zalega na saldach w programie ;lub na zbanowanych kontach,
      4) na saldach użytkowników jest 31.561.179,67$ (w tym 27.427.354,03$ na saldach zablokowanych),
      5) na wszystkich rachunkach TrafficMonsoon jest 65.541.304,20$ (w tym na zablokowanych 55.676.113,22$),
      6) w samym roku 2015 Karol wydal 2.061.073$ na swoje i firmy potrzeby w tym:
      - 768.514$ na hotele, podróże, itp.,
      - 423.411$ na działalność charytatywną,
      - 869.148$ na podatki w tym (15.332$ podatków karnych).
      7) niewygasłych adpacków jest 7.504.340

Co z tego wynika?
      Ano:
      1) ok. 141.659.000$ z 207.000.000$ wpłaconych do TrafficMonsoon zostało już wypłaconych (68,5%),
      2) naliczone prowizje od sprzedaży wyniosły w tym czasie 76.128.450$ co stanowi ok. 54% wypłaconych kwot,
      3) niewygasłe pozycje do zamknięcia potrzebują co najmniej 393.113.015,33$ (7.504.340 apacków *  55$ za adpacka - salda użytkowników)
      4) by wypłacić zobowiązania z niewygasłych potrzeba w przyszłości sprzedać usług za 327.571.711,13$ (kwota z poz. 3 - salda rachunków TrafficMonsoon),
      5) by pokryć już istniejący dług trzeba by sprzedać kolejnych 6.551.435 adpacków po 50$ a by nie generować nowego długu należałoby nie dzielić się "zyskiem" z ich nabywcami.

I teraz proste pytania:
      Czy Karol lub którykolwiek z Twoich liderów powiedział Ci, że tak katastrofalnie wygląda sytuacja Trafficmonsoon? Źe dług rośnie lawinowo?
      Czy ktokolwiek powiedział Ci choć mniej więdzej jak ten system działa czy wciskali Ci kit, że TrafficMonsoon dzieli zyski!

Co ciekawe - to jest prawda...
      TrafficMonsoon obiecuje podzielić się z Tobą przyszłymi zyskami!
      Jak każda piramida!
      Dlatego jak w każdej piramidzie nie może Ci niczego obiecać!

Kto zarobił?
      Przede wszystkim admin i naganiacze?
      Kto stracił?
      Przeważająca większość?
      Jak w każdej piramidzie!

I nie byłoby z tym problemu gdyby wszyscy wiedzieli w co wchodzą...
    • Przez pepperoniss
      Tytuł  jest oczywiście trochę przewrotny...

Zacznę od Karola...
      Nie mam żadnych pretensji o to, że zbudował tę piramidę wciskając kit, że jest to super umyślony sposób na biznes reklamowy...
      Takie "prawo"admina piramidy...
      Każdy zaprzecza, że jego program jest piramidą, choć doskonale wie co stworzył...

Teraz @pietruszka...
      Dziś, jutro, za miesiąc, za rok 99% polskich inwestorów Traffic Monsoon będzie Piotra odsądzało od czci i wiary...
      Prawie wszyscy będą uważałi go za głównego powodziciela swoich nieszczęść, swojej katastrofy finansowej, swojego upadku,...
      Tylko to nie będzie prawdą! Przynajmniej w 80%
      Do zguby doprowadziła Cię przede wszystkim Twoja pazerność
      i naiwność oraz wiara w łatwy zarobek bez ryzyka i bez pracy!
      Wiem doskonale, że najbardziej pokrzywdzeni są ci, którzy w ten "biznes" weszli ostatnio. Tak działa ten biznes...Zawsze większość musi stracić by zarobić mógł ktoś... 

Oczywiście, żaden sposób nie próbuję umniejszać odpowiedzialności oby tych panów łącznie ani każdego z osobna...

Chcę tylko by nowi biznesmeni spod szyldu TrafficMonsoon, ci będący jeszcze pod kreską, zdobyli się na refleksję i odpowiedzieli sobie na pytanie:
      Dlaczego uwierzyłem, że można zarobić na
      KUPOWANIU
      czegoś co jest mi niepotrzebne?

Zdaję sobie sprawę, że znajdą się tacy, którzy, jak to już miało miejsce w ostatnich Luźnych Gaciach z Luźną Treścią, będą dowodzić, że wszyscy chodzili do TrafficMonsoon po reklamy i nie oczekiwali nigdy ani centa... Pewnie nasz forumowy kolega @MariuszJozef rzuci jakąś sentencję i nie omieszka ezoterycznie wyjaśnić, że Karol i TrafficMonsoon to Mesjasz...

Nie w tym rzecz...
      Rzecz w tym by z własnej naiwności i pazerności wyciągnąć wnioski na przyszłość...

A teraz, oprócz refleksji nad sobą, warto zastanowić się czy i od kogo można dochodzić roszczeń...
    • Przez pepperoniss
      Przed paroma minutami dostałem od jednego z moich poleconych w jednym z programów filmik stworzony przez Piotra Nastałka, który dokonuje oceny naszego forum z punktu widzenia bezwzględnego naganiacza...

W zasadzie warto odnieść się tylko do dwu twierdzeń tegoż promotora...

Po pierwsze jest prawdą, że autor recenzji zarabia niemałe kwoty z internecie...
      Rzecz w tym, że wystarczy prześledzić jego historię oraz historię promowanych wcześniej przez niego Pewnych Biznesów bez Ryzyka, które dawno już są na śmietnisku historii by przekonać się, że jego sukcesy wynikają z promowania tych "Biznesów" aż do ich upadku a nawet jeden dzień dłużej...
      Oczywiście wbrew temu co twierdzi w swoim filmiku on doskonale wiedział, że te programy to zwykłe piramidy są i ich niechybny upadek właśnie z tego wynika a nie z tego, że część forumowiczów (i nie tylko) nie naganiała (w jego nomenklaturze - promowała) projektu...
      Przynajmniej uczciwie mówi, że te programy funkcjonują póki przybywa świeżej krwi

Druga kwestia, którą samo możecie sobie ocenić...
      Nigdy nie ukrywam jak działa jakiś program i zawsze jasno i wyraźnie o tym piszę... Jeśli ktoś wiedząc, że zamieszczony w wątku lub sygnaturze program to piramida i jak działa decyduje się do tego programu wejść to ma do tego pełne prawo. Jeśli chce to zrobić z mojego reflinka - też mu tego zabraniał nie będę...

Nie widzę w tym nic złego...
      Natomiast całe morze hipokryzji jest w jego twierdzeniach, że promuje realne, płacące biznesy...
      OK. Płacące... Do czasu... Tak jak jego poprzednie wynalazki oraz obecnie TrafficMonsoon...
    • Przez pepperoniss
      Lubię myśleć pragmatycznie...
      Mam taką swoją filozofię, choć zapożyczoną od mądrego inżyniera...
      Jak czegoś nie da się naprawić to znaczy, że nie jest zepsute!

Nie zmieniam zdania, że TrafficMonsoon to zwykła piramida ale na potrzeby tego wątku przyjmuję, że Karol mówi prawdę, że na PayPalu ma zamrożone ponad 51.500.000$ czego dowodem jest ten screen

Zakładam też, że Karolowi zależy i na zadowoleniu uczestników i na dalszym rozwoju TrafficMonsoon...

Zakładam też i przyjmuję za dobrą monetę, że zobowiązania ze starych, zamrożonych paczek są mniejsze niż prezentowany wyżej stan kont bo część salda pochodzi ze sprzedaży rewelacyjnych usług reklamowcach.
      Oczywiście zakładam też, że PayPal ww. środki zablokował...

Jak rozwiązać problem?
      Mimo, że nad tym myślały mądre głowy z bliższego i dalszego otoczenia Karola wszystkie pomysły spełzły na panewce...
      Nie ma banku, nie ma procesora, nie ma uwalniania środków po kawałku...
      Rozwiązanie jest jednak wyjątkowo proste...

Wystarczy by
      Karol powinien zachęcać do zakładania sporów i je w całości lub części akceptować!

Oczywiście paczki (choć reklamy już niekoniecznie) zostałyby anulowane. Prowizje z naliczeń dziennych za zwrócone paczki także. Podobnie prowizje za polecenie. W tych ostatnim przypadku mogłoby to doprowadzić u niektórych promotorów do powstanie ujemnego salda. Ale należy się liczyć z tym, że wiele z tych środków powinno wrócić do programu przez kanał Payzy lub STP. Wszak program jest świetny i się świetnie ponoć rozwija...

Na saldzie PayPal po tej akcji powinna zostać jeszcze nadwyżka. Ta, niestety, byłaby uwolniona dopiero w lipcu ale nie powinno to w żaden sposób zaważyć na programie...

A mnie nagrodą za podrzucenie pomysłu będzie wpłacenie marnego 1% salda na rzecz wskazanego przeze mnie dzieła Stowarzyszenia WIOSNA.