Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

overlord25

[SCAM] Luźne gadki o TrafficMonsoon

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczęła się pogoń za wiaderkami do wypłat... Skąd ja to znam...

Chwilowe problemy z wypłatami nie są problemami... Skąd ja to znam...

W razie problemów z wypłatami po prostu nie denerwować się tylko reinwestować... Skąd ja to znam...

PayPal nie gwarantuje bezpieczeństwa, zmieniamy procesory, a transfer środków trwa... Skąd ja to znam...

Trzeba mieć ściśnięty umysł (nie mylić ze ścisłym), żeby takich rzeczy nie widzieć. Ale co tam pan Pietrucha - reinwestować... reinwestować... reinwestować... 

...

...

...

A nad kredytami za wejście do TM płakać...

Edytowane przez antyhyip

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To mój pierwszy post na forum, także Witam serdecznie wszystkich.

U mnie z Payza było tak. Nie wpłacałem nigdy przez ten procesor. Wczoraj rano zakupiłem z niego cashlinki za około 5$. Potem udało mi się wypłacić 5,95$ na Payza. Po godzinie jeszcze 40$, ale wieczorem dostałem już komunikat:

Your payment processor is not available for withdrawal

Dzisiaj od rana też nie mogę wypłacić.

Dodam jeszcze od siebie, że nie miałem pieniędzy na Payza, a nie chciałem czekać kilka dni, aż dojdą przelewem i zrobiłem tak:

Dodałem do Payza swoją zwykłą kartę Inteligo (płaską wydaną do ROR, ale z możliwością płatności internetowych). Potem zalogowałem się na TM wybrałem zakup cashlink z Payza i jak mnie przeniosło na stronę Payza formę płatności wybrałem moją dodaną wcześniej kartę (widniała jako kredytowa). Wszystko potwierdziłem i transakcja została zrealizowana od razu. 

Potem mogłem już wypłacić na Payza. Piszę to, bo może są osoby które nie mają nic na Pazya, a chciałyby coś szybko płacić i dodać sobie ten procesor, żeby móc potem wypłacić. Jeśli oczywiście cokolwiek jeszcze wypłacimy.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jednak mam nieodparte przeczucie że jeszcze wypłaty ruszą. Ale teraz to jak w piosence "wszystko się może zdarzyć"

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepsze jest to, że przez PayPal można jeszcze kupować paczki...

Lewy dolny róg:

1659627-co-to-jest-piramida-finansowa.jp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Padam ze śmiechu jak o tym czytam.

Kilka osób chciało mnie wciągnąć w tą piramidę, niestety udało im się wciągnąć innych. Co najlepsze to były osoby które faktycznie wierzyły że to będzie działać po wieki wieków.

Wspólna cecha, na pytanie "wskaż mi źródło dochodu TM", odpowiedzi były "to skomplikowane" "nie rozumiesz branży" itd.

Dobra, pomijamy to.

Wersja z bankiem rozwaliła mnie totalnie, czy ktoś w to wierzy? Bank jest potrzebny do tego?

Z kilkoma milionami na koncie w U.S. firma nie będzie traktowana nawet jako premium w zwykłym banku, milionami obracają średniej wielkości sklepy.

Bajki o długim transferze pieniędzy też, przelewy na miliony to nic nadzwyczajnego.

Google, Apple wypłacają dziesiątki milionów dolarów dla programistów DZIENNIE, dla osób z całego świata. Banków swoich nie mają. A to tylko dla programistów stawki, tych wrzucających aplikacje do sklepów.

Kto nie wierzy niech sprawdzi, rocznie Apple wypłaciło 10 MILIARDÓW dolarów, Google 7 MILIARDÓW!

Gdyby to miało sens dawno już by bank mieli.

No i ostatnie, piramidy nie kończą gdy kasa się kończy, jaki sens dla admina być ściganym za piramidę jak nie ma kasy, jak kraść to miliony. Piramidy kończy się gdy admin oceni że mają największą ilość pieniędzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podsumowanie:- Solid Trust Pay - okno będzie dostępne do dodania (na tej samej zasadzie co Payza)
- ponad 3.7 miliona kont użytkowników (plan 10 milionów do końca roku 2016)
- wypłaty przekraczają już $600.000 dziennie!
- otwarcie banku otworzy furktę na nowe kraje takie jak: Indie, Pakistan, Ukraina, Rosja, Nigeria, Ghana, Arabia Saudyjska
- nowy bank będzie podlegał regulacjom bardziej rygorystycznym niż banki w Wielkiej Brytani (Financial Conduct Authority)
- opłaty w banku będą mniejsze niż na procesorach
- bank będzie wydawał MasterCard (wypłaty dostępne z Twojego bankomatu, weryfikacja jak w normalnym banku - Paszport, Prawo Jazdy)
- współpraca z Manym - człowiekiem który działa z wieloma międzynarodowymi firmami (dostrarcza on infrastrukturę, strategię, eliminuje problemy oraz przeciwdziała problemom pojawiającym się w przyszłości)
- wyeliminowanie oszustów (multikonta), podniesienie jakości serwisów

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poza niechybnym upadkiem tegoż giganta, z całego tego bełkotu marketingowego można spodziewać się w najbliższym czasie tylko jednego... Masowych banów bez powodu... Zapowiedź polowania na czarownice już jest :)

- wyeliminowanie oszustów (multikonta)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No zobaczymy jak to będzie, mnie na chwilę obecną interesuje tylko jedno wznowienie wypłat na payza i stp, bo przecież te 40 mln $ się nie rozpłynęło nagle. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Furtka na Nigerie rzeczywiscie da "znaczacy przyrost kapitału". Ale z tym bankiem to pojechali po całości. Chyba precedens ;) Wczesniej odważono sie tylko mamić kartami, teraz bankiem :D Ciekawe co za dwa lata?  "Zakładamy własne Państwo"! ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a ja jestem ciekaw jak to się rozwinie ;) jakoś nie czuję żeby TM padł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@bufi

No, to nie tak do końca, nowa europejska konkurencja TM - LikesXL - mówi, że ma bank na Cyprze (chyba)...

Oczywiście to żaden bank a mini procesor płatniczy z walutą nigdzie nie akceptowalną...

Jednak takiej nachalności w propagandzie tam nie ma...

Gdzieś tam tylko w przekazie marketingowym się wspomina bardziej po to by sztucznie podnieść prestiż projektu a nie po to by mamić userów lepszą opcją do wypłat...

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że wczorajsze spotkanie panów w luźnych gatkach wyglądało tak, jakby mieli pełne gacie i do tego siedzieli w pampersach na gorących krzesłach... Ich miny... Bezcenne...

Ale ja nie o tym...

Zastawia mnie to, że żadnemu z domorosłych pseudoliderów nie raczy zwrócić uwagi na fakt, że ich guru Karol pierw ogranicza wypłaty i zapowiada polowania na czarownice zamiast ich w styczniu czy lutym zaskoczyć: tadam.... Mamy bank!

Heh... Idę zakładać swój bank... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No zobaczymy jak to będzie, mnie na chwilę obecną interesuje tylko jedno wznowienie wypłat na payza i stp, bo przecież te 40 mln $ się nie rozpłynęło nagle. :)

Stp przed chwilą instant więc do dzieła... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stp przed chwilą instant więc do dzieła... :)

wlasnie ze sie rozplynelo i stp tez nie dziala (albo dziala tylko nielicznym szczesciarzom)...

Czyzby czas przeniesc program do dzialu scam?

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy myślisz ze przeniesienie do działu scam zwiększy prawdopodobieństwo wypłaty ?

W niczym nie pomoże a wręcz odwrotnie . Trzeba poczekać i próbować co jakiś czas żeby odzyskać jak najwięcej pieniędzy . U mnie na AC czeka ponad 500 $na wypłatę . Źeby się tylko chociaż to udało wypłacić .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W niczym to nie pomoze - to wiadome (jesli chodzi o wyplaty). Mozesz rozwinac o co Ci chodzi z tym "wrecz odwrotnie" - ze niby jak program wyladowalby w historycznym dziale to co...?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ja zakupiłam Piccolo w celu świętowania wylądowania programu w historycznym dziale xD

Zobaczymy co będzie, wiadomo było, że program padnie. Owszem jest ku temu bliżej niż było jeszcze tydzień temu, ale to nie znaczy, że jeszcze nie pociągnie, albo że nie padnie jutro :)

Edytowane przez Justa
  • Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zero przygotowania do otwarcia tego pseudo banku... Nagle zamyka paypal i przekierowuje wyplaty na payze gdzie nie ma kasy chociaz wiedzial ze dziennie wyplacane jest minimum 500k $ . Niby doswiadczony wlasciciel a tak naprawdę amatorka. To wyglada tak samo jak taka sytuacja jestes w punkcie A wybierasz sie do punktu B masz powedzmy 500 km do przejechania a w baku tyle paliwa by przyjechac 100 km ale wyruszasz w droge po 10 km mijasz stacje ale nie tankujesz tylko jedziesz dalej po czym stajesz na autostradzie i czekasz az ktos przyjedzie z paliwem zebys mogl ruszyc. 

Druga sprawa ilosc paczek w manchesterze bylo 300 osob z iloscia minimum 500 paczek czyli 150 tys paczek ale zapewne niektorzy mieli nawet po kilka tysiecy wiec mozna rzec 180 tys paczek mieli lacznie.

9 mln /27.5$ = 330 tys - 180 tys = 150 tys paczek w TM

niech 40 tys osob ma kupione paczki czyli

150 /40 =3,75 paczki na osobe
27,5 $ to srednia arytmetyczna kazdej paczki

Edytowane przez Daniel213

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie określiłbym tego mianem amatorszczyzny, a raczej profesjonalizmu do scamienia ludzi.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Eldek uzylem tego slowa w sposob lagodny i dajacy do zrozumienia osobom ktorzy wierza w Traffica. Dla mnie to jest ch..  du.. i kamieni kupa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamknięcie paypala spowodowało dużą panike wśród ludzi i teraz zbyt dużo wypłat "wisi", co raczej jest nieopłacalne TM, aby nagle zacząć wypłacać każdemu na payza więc... ale zobaczymy czy zostanie dodana możliwość dodania konta payza pod TM.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 Solid Trust Pay - okno będzie dostępne do dodania (na tej samej zasadzie co Payza)

2 ponad 3.7 miliona kont użytkowników (plan 10 milionów do końca roku 2016)

3 wypłaty przekraczają już $600.000 dziennie!

4 otwarcie banku otworzy furktę na nowe kraje takie jak: Indie, Pakistan, Ukraina, Rosja, Nigeria, Ghana, Arabia Saudyjska

5 nowy bank będzie podlegał regulacjom bardziej rygorystycznym niż banki w Wielkiej Brytani (Financial Conduct Authority)

6 opłaty w banku będą mniejsze niż na procesorach

7 bank będzie wydawał MasterCard (wypłaty dostępne z Twojego bankomatu, weryfikacja jak w normalnym banku - Paszport, Prawo Jazdy)

8 współpraca z Manym - człowiekiem który działa z wieloma międzynarodowymi firmami (dostrarcza on infrastrukturę, strategię, eliminuje problemy oraz przeciwdziała problemom pojawiającym się w przyszłości)

9 wyeliminowanie oszustów (multikonta), podniesienie jakości serwisów

1. Nie zmienia to brak wypłacalności procesorów - ludzie muszą rzucać się jak pies na kości by cokolwiek wypłacić.

2. Nie 3,7 mln kont. Zapominasz o kontach zbanowanych "za łamanie regulaminu" multikontach etc. Wygodnie jest szafować wyższymi liczbami nie podając liczby aktywnych kont.

3. Toć to znaczy, że wszyscy uciekają - nawet 50 mln nie starczy na dłużej niż 83 dni, a każdy wie, że w obecnym momencie wpłąty za nic nie pokryją zobowiązań - każdy ucieka z tonącego okrętu.

4. Czyli przed otwarciem banku w tych krajach nie ma nternetu, a użytkownicy nie mogą używać google? Czy TM wyśle swoich agentów niczym świadków jehowy by pukali do każdych kolejnych drzwi i "nawracali na wiarę w TM"?

5. Zacznijmy od tego, że żaden szanujący się kraj nie otworzy banku osobie z taką przeszłością jak Charles - nawet jeżeli nie został skazany prawomocnym wyrokiem cały ciągnący się za nim smród jest wystarczający by zablokować jakiekolwiek działania w tę stronę. Ponawiam prośbę o numer referencyjny wniosku Charlesa w Dubaju.

6. Nie jest to możliwe - przelewy międzynarodowe będą droższe - obowiązujące banki przepisy i stawki różnią się od procesorów.

7. Podawać wszystkie dane takiemu scamerowi jak Charles Scoville jest czystą głupotą.

8. Proszę pełne imię i nazwisko - można to zweryfikować u niego samego, ba prześwietlić przeszłość tego człowieka na wylot.

9. Toć już oszuści zostali dawno temu wyeliminowani - toć nie tak tłumaczył Charles ostatnią irracjonalną falę banów? Ktoś daje sobie furtkę do wytłumaczenie dlaczego znowu banuje niewinnych.

Naprawdę proszę o rozwagę, a nie w ślepą wiarę w piramidę finansową i człowieka, który oszukał już miliony osób.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tak naprawde nie rozumiem o co te boje wszyscy tu na forum wiemy co to sa za programy i ze kiedys sie musza skonczyc i to tyczy sie kazdego programu. Prawda jest taka ze nie mamy danych zeby wiedziec co admin ma na mysli i co planuje. Taka gra kto kogo ale to on ma wszystkie asy i zawsze tak bylo

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez pepperoniss
      Zdecydowałem się na odrębny post w tematyce TrafficMonsoon z uwagi na doniosłość i źródło dowodów.
      Żródłem jest osobiście sam admin - Karol Scoville a wszystkie dane pochodzą wprost z jego przesłuchania i dowodów przez niego przesłanych do SEC.

Znamienne, że jak na dłoni pokazał wszystko funkcjonariuszom SEC choć zawsze szczegółowych informacji skąpił uczestnikom programu.

Ale po kolei:
      O ile inaczej nie zaznaczę prezentowane dane dotyczą okresu od października 2014 roku do ok połowy maja 2016 r.

Najważniejsze dane:
      1) Przychód gotówkowy TrafficMonsoon wynosił ok. 207.000.000$,
      2) TrafficMonsoon sprzedał 15.225.689 adpacków za 761.284.450$,
      3) wygasło 7.504.340 adpacków kupionych za 386.067.450$ co wygenerowało łącznie 463.280.940$ długu, który częściowo został zrolowany przez zakup kolejnych paczek, częściowo wypłacony a częściowo zalega na saldach w programie ;lub na zbanowanych kontach,
      4) na saldach użytkowników jest 31.561.179,67$ (w tym 27.427.354,03$ na saldach zablokowanych),
      5) na wszystkich rachunkach TrafficMonsoon jest 65.541.304,20$ (w tym na zablokowanych 55.676.113,22$),
      6) w samym roku 2015 Karol wydal 2.061.073$ na swoje i firmy potrzeby w tym:
      - 768.514$ na hotele, podróże, itp.,
      - 423.411$ na działalność charytatywną,
      - 869.148$ na podatki w tym (15.332$ podatków karnych).
      7) niewygasłych adpacków jest 7.504.340

Co z tego wynika?
      Ano:
      1) ok. 141.659.000$ z 207.000.000$ wpłaconych do TrafficMonsoon zostało już wypłaconych (68,5%),
      2) naliczone prowizje od sprzedaży wyniosły w tym czasie 76.128.450$ co stanowi ok. 54% wypłaconych kwot,
      3) niewygasłe pozycje do zamknięcia potrzebują co najmniej 393.113.015,33$ (7.504.340 apacków *  55$ za adpacka - salda użytkowników)
      4) by wypłacić zobowiązania z niewygasłych potrzeba w przyszłości sprzedać usług za 327.571.711,13$ (kwota z poz. 3 - salda rachunków TrafficMonsoon),
      5) by pokryć już istniejący dług trzeba by sprzedać kolejnych 6.551.435 adpacków po 50$ a by nie generować nowego długu należałoby nie dzielić się "zyskiem" z ich nabywcami.

I teraz proste pytania:
      Czy Karol lub którykolwiek z Twoich liderów powiedział Ci, że tak katastrofalnie wygląda sytuacja Trafficmonsoon? Źe dług rośnie lawinowo?
      Czy ktokolwiek powiedział Ci choć mniej więdzej jak ten system działa czy wciskali Ci kit, że TrafficMonsoon dzieli zyski!

Co ciekawe - to jest prawda...
      TrafficMonsoon obiecuje podzielić się z Tobą przyszłymi zyskami!
      Jak każda piramida!
      Dlatego jak w każdej piramidzie nie może Ci niczego obiecać!

Kto zarobił?
      Przede wszystkim admin i naganiacze?
      Kto stracił?
      Przeważająca większość?
      Jak w każdej piramidzie!

I nie byłoby z tym problemu gdyby wszyscy wiedzieli w co wchodzą...
    • Przez pepperoniss
      Tytuł  jest oczywiście trochę przewrotny...

Zacznę od Karola...
      Nie mam żadnych pretensji o to, że zbudował tę piramidę wciskając kit, że jest to super umyślony sposób na biznes reklamowy...
      Takie "prawo"admina piramidy...
      Każdy zaprzecza, że jego program jest piramidą, choć doskonale wie co stworzył...

Teraz @pietruszka...
      Dziś, jutro, za miesiąc, za rok 99% polskich inwestorów Traffic Monsoon będzie Piotra odsądzało od czci i wiary...
      Prawie wszyscy będą uważałi go za głównego powodziciela swoich nieszczęść, swojej katastrofy finansowej, swojego upadku,...
      Tylko to nie będzie prawdą! Przynajmniej w 80%
      Do zguby doprowadziła Cię przede wszystkim Twoja pazerność
      i naiwność oraz wiara w łatwy zarobek bez ryzyka i bez pracy!
      Wiem doskonale, że najbardziej pokrzywdzeni są ci, którzy w ten "biznes" weszli ostatnio. Tak działa ten biznes...Zawsze większość musi stracić by zarobić mógł ktoś... 

Oczywiście, żaden sposób nie próbuję umniejszać odpowiedzialności oby tych panów łącznie ani każdego z osobna...

Chcę tylko by nowi biznesmeni spod szyldu TrafficMonsoon, ci będący jeszcze pod kreską, zdobyli się na refleksję i odpowiedzieli sobie na pytanie:
      Dlaczego uwierzyłem, że można zarobić na
      KUPOWANIU
      czegoś co jest mi niepotrzebne?

Zdaję sobie sprawę, że znajdą się tacy, którzy, jak to już miało miejsce w ostatnich Luźnych Gaciach z Luźną Treścią, będą dowodzić, że wszyscy chodzili do TrafficMonsoon po reklamy i nie oczekiwali nigdy ani centa... Pewnie nasz forumowy kolega @MariuszJozef rzuci jakąś sentencję i nie omieszka ezoterycznie wyjaśnić, że Karol i TrafficMonsoon to Mesjasz...

Nie w tym rzecz...
      Rzecz w tym by z własnej naiwności i pazerności wyciągnąć wnioski na przyszłość...

A teraz, oprócz refleksji nad sobą, warto zastanowić się czy i od kogo można dochodzić roszczeń...
    • Przez pepperoniss
      Przed paroma minutami dostałem od jednego z moich poleconych w jednym z programów filmik stworzony przez Piotra Nastałka, który dokonuje oceny naszego forum z punktu widzenia bezwzględnego naganiacza...

W zasadzie warto odnieść się tylko do dwu twierdzeń tegoż promotora...

Po pierwsze jest prawdą, że autor recenzji zarabia niemałe kwoty z internecie...
      Rzecz w tym, że wystarczy prześledzić jego historię oraz historię promowanych wcześniej przez niego Pewnych Biznesów bez Ryzyka, które dawno już są na śmietnisku historii by przekonać się, że jego sukcesy wynikają z promowania tych "Biznesów" aż do ich upadku a nawet jeden dzień dłużej...
      Oczywiście wbrew temu co twierdzi w swoim filmiku on doskonale wiedział, że te programy to zwykłe piramidy są i ich niechybny upadek właśnie z tego wynika a nie z tego, że część forumowiczów (i nie tylko) nie naganiała (w jego nomenklaturze - promowała) projektu...
      Przynajmniej uczciwie mówi, że te programy funkcjonują póki przybywa świeżej krwi

Druga kwestia, którą samo możecie sobie ocenić...
      Nigdy nie ukrywam jak działa jakiś program i zawsze jasno i wyraźnie o tym piszę... Jeśli ktoś wiedząc, że zamieszczony w wątku lub sygnaturze program to piramida i jak działa decyduje się do tego programu wejść to ma do tego pełne prawo. Jeśli chce to zrobić z mojego reflinka - też mu tego zabraniał nie będę...

Nie widzę w tym nic złego...
      Natomiast całe morze hipokryzji jest w jego twierdzeniach, że promuje realne, płacące biznesy...
      OK. Płacące... Do czasu... Tak jak jego poprzednie wynalazki oraz obecnie TrafficMonsoon...
    • Przez pepperoniss
      Lubię myśleć pragmatycznie...
      Mam taką swoją filozofię, choć zapożyczoną od mądrego inżyniera...
      Jak czegoś nie da się naprawić to znaczy, że nie jest zepsute!

Nie zmieniam zdania, że TrafficMonsoon to zwykła piramida ale na potrzeby tego wątku przyjmuję, że Karol mówi prawdę, że na PayPalu ma zamrożone ponad 51.500.000$ czego dowodem jest ten screen

Zakładam też, że Karolowi zależy i na zadowoleniu uczestników i na dalszym rozwoju TrafficMonsoon...

Zakładam też i przyjmuję za dobrą monetę, że zobowiązania ze starych, zamrożonych paczek są mniejsze niż prezentowany wyżej stan kont bo część salda pochodzi ze sprzedaży rewelacyjnych usług reklamowcach.
      Oczywiście zakładam też, że PayPal ww. środki zablokował...

Jak rozwiązać problem?
      Mimo, że nad tym myślały mądre głowy z bliższego i dalszego otoczenia Karola wszystkie pomysły spełzły na panewce...
      Nie ma banku, nie ma procesora, nie ma uwalniania środków po kawałku...
      Rozwiązanie jest jednak wyjątkowo proste...

Wystarczy by
      Karol powinien zachęcać do zakładania sporów i je w całości lub części akceptować!

Oczywiście paczki (choć reklamy już niekoniecznie) zostałyby anulowane. Prowizje z naliczeń dziennych za zwrócone paczki także. Podobnie prowizje za polecenie. W tych ostatnim przypadku mogłoby to doprowadzić u niektórych promotorów do powstanie ujemnego salda. Ale należy się liczyć z tym, że wiele z tych środków powinno wrócić do programu przez kanał Payzy lub STP. Wszak program jest świetny i się świetnie ponoć rozwija...

Na saldzie PayPal po tej akcji powinna zostać jeszcze nadwyżka. Ta, niestety, byłaby uwolniona dopiero w lipcu ale nie powinno to w żaden sposób zaważyć na programie...

A mnie nagrodą za podrzucenie pomysłu będzie wpłacenie marnego 1% salda na rzecz wskazanego przeze mnie dzieła Stowarzyszenia WIOSNA.