Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, dlaczego jak wpisuję w oknie "wyszykiwanie" przerzuca mnie na tą stronę http://www.hyipforum.pl/index.php?app=core&module=search&do=search&fromMainBar=1

http://scr.hu/36y0/z6ftr

Przyznam że szukam informacji o pewnym programie a wyszukiwarka forumowa mi w tym nie pomaga.

Będę wdzięczny za wskazówki i pomoc w rązwiązaniu mojego problemu.

Edytowane przez slawek107

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Program nie miał za krótkiej nazwy. Ponawiałem próby kilkukrotnie i za n-tym razem wyszukiwarka zadziałała poprawnie :wacko:

Temat który przytoczyłeś przeczytałem i widzę że kolega miał identyczny problem co ja i wcale się nie dziwię że założył

temat dublując istniejący już na forum. Coś jest nie tak z tą forumową wyszukiwarką ale jeśli teraz mi działa poprawnie

to nie będę wnikał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ogólna wyszukiwarka tego forum jest b słaba

przetestujcie sobie szukając różnych programów, które znacie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze mówiąc to nie wiem o jakie problemy z wyszukiwarką chodzi. Używam jej często choćby po to aby sprawdzać czy nowe tematy nie są zdublowane i jakoś nie zanotowałem żadnych istotnych problemów. Przy okazji, wyszukując jakiś program najprościej jest to zrobić ze strony głównej bo domyślnie jest ustawione wyszukiwanie na całym forum. Natomiast będąc w jakimś wątku i chcąc wyszukać jakiś program należałoby zmienić ustawienie wyszukiwarki na opcję "strona główna".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyszukiwanie przeprowadzałem na stronie głownej. 

Teraz przeglądając forum w folderze "społeczność forum" podfolder "projekty pepperonissa" 

klikając na "anuntiomatic" strona forum mnie wyrzuca na http://www.hyipforum.pl/index.php?/forum/264-anuntiomatic/

http://scr.hu/36y0/g2xfo  czyli jak mam to sobie tłumaczyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten folder podobnie jak kilka innych tamtejszych nie jest ogólnodostępny na forum, i informacja o tym jest tam podana. To w zasadzie nie ma związku z wyszukiwarką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może związku niema ale przerzut jest identyczny jak w przypadku wyszukiwarki. Z drugiej strony jak mnie pamięć nie 

myli to miałem swego czasu dostęp do tego zabezpieczonego forum. W tej chwili nawet sprawdzić tego nie mogę :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Strona, którą widać na screen'ach pojawia się, gdy nie udaje się odnaleźć wpisanej frazy. Bardziej intuicyjna byłaby informacja typu "nic nie znaleziono", ale tutaj trochę inaczej to chyba wygląda. Spróbuj wpisać dwa różne hasła w wyszukiwarkę, takie z których jedno znajdzie na pewno a drugie nie - po wpisaniu "emancypacja" wyrzuca mnie na przytaczaną stronę, po wybraniu hasła "lucrelab" mam standardowe wyniki wyszukiwania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pisałem że wpisywałem tą samą nazwę kilkukrotnie i za n-tym (którymś tam razem) fraza została odnaleziona także 

Twoja hipoteza nie bardzo mi pomaga w wytłumaczeniu sytuacji z jaką się spotykam bardzo często.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja praktycznie nie korzystam z przeglądarki forumowej.

Do szukania korzystam z googli z użytą funkcją site...

twojaszukanafraza site:hyipforum.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zatem jaki sens jest wyszukiwarki forumowej? Szukam programu hashflare i ani wyszukiwarka forum ani Twoja 

metoda nie daje rezultatu. Czy taki program istnieje na hyipforum? Pewnie dowiem się jak założę temat który okaże się "dublem"

Podsumowując: wyszukiwarka forumowa wg mnie nie spełnia swojej funkcji i mały apel do administracji aby się pochylić

nad tym problemem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To że wyszukiwarka nie daje rezultatu nie oznacza że ona nie działa lub że działa źle, tylko najpewniej oznacza że takiego programu nie ma na forum, skoro wyszukiwarka go nie wyszukała. I rzeczywiście, poszukałem i wyszukiwarka wskazała że nie ma wątku o tym programie. Sens wyszukiwarki jest taki, że można za jej pomocą coś wyszukać, ale nie oznacza to, że nie można stosować innych metod szukania. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Polon zgoda, tylko jaką mam pewność że danego programu niema jak wyszukiwarka przerzuca do innej strony

i zachowuje się irracjonalnie. Gdyby po wpisaniu szukanego programu wyszukiwarka informowałaby że "nie znaleziono..."

to wtedy mam pewność że na forum tego niema. Chyba, że "przerzut" mam traktować jako pewnik że frazy szukanej niema.

Z drugiej strony zatem dlaczego po wpisaniu kilkukrotnym wyszukiwarka raz znajduje program a raz przerzuca do innej strony.

Jestem tym faktem bardzo zniesmaczony i szczerze mówiąc szukanie interesującego programu na hyipforum jest utrudnione.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyszukiwarka forumowa jest standardową wyszukiwarką IP.Board i działa dokładnie tak samo jak na wszystkich forach opartych o ten silnik.

Skoro jakiejś frazy nie znalazłeś ani korzystając z wyszukiwarki forumowej ani z googlowskiej  to pewnie nie występuje ona na forum. A dokładniej nie występowała do teraz. Bo ja obecnie otrzymuję wynik dla tej frazy odsyłający do tego wątku...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli fraza hashflare poraz pierwszy pojawiła się na hyipforum. To już jakiś pozytywny sygnał. Tylko dlaczego trzeba aż takiej

dywagacji aby tego dowieść. Nie prościej byłoby gdyby forumowicz wpisał frazę w wyszukiwarkę i dostał jasny komunikat?

Przerzucanie na inne strony nie daje żadnej pewności i jeszcze daje poczucie wadliwego działania forum bądź sprzętu użytkownika.

Podejżewam że więcej osób ma lub miało takie problemy jednak nie było to zgłaszane.

To że podajesz jaki silnik ma wyszukiwarka nic mi nie mówi a siedzę na wielu forach i nigdy nie miałem takiego

przypadku aby wyszukiwarka mnie przerzucała do innej strony także coś jest na rzeczy i podejżewam że wina leży

po stronie hyipforum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@slawek107, zrób taki eksperyment: Będąc na stronie głównej wpisz w wyszukiwarkę nazwę programu, np. TrafficMonsoon. Wyszukało? Powinno wyszukać.

A teraz wpisz w wyszukiwarkę losowo wybrany ciąg kilkunastu liter (taki ciąg który z pewnością nie występuje w żadnym wątku na forum). Wówczas nastąpi przerzut do wcześniej wspomnianej strony co oznacza że nie ma na forum podanego wyrazu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W zasadzie Twój post jest pierwszym sygnałem, że wyszukiwarka forumowa "przerzuca" na inną stronę i pewnie @Egzekutor nad tym tematem się pochyli.

Nikt też na nikogo niczego nie przerzuca.

Ja jak pisałem nie korzystam z przeglądarki forumowej a innych zgłoszeń, poza Twoim zgłoszeniem z tego wątku, nie było.

Nawet w przypadku ukarania forumowicza za dubel nie spotkałem się z tłumaczeniem, że przeglądarka gdzieś "przerzuca".

Dlatego, raczej zbyt daleko idące jest twierdzenie, że wyszukiwarka nie spełnia swoich funkcji. Choćby dlatego, że chwilę po wpisaniu przez Ciebie w wątku frazy była w stanie ją wyłuskać...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Polon nie czytasz dokładnie co piszę. Twój eksperyment pewnie działa ale jeśli masz słowo

które za pierwszym szukaniem wyszukiwarka robi przerzut - czyli dla mnie sygnał (wg Twojej podpowiedzi) że dany program

nie istnieje na forum.

Po kolejnych próbach wyszukiwarka nagle znajduje ten program na forum.

Takie zachowanie wyszukiwarki mnie martwi i niewiem co jest przyczyną. Błąd u mnie czy błąd forum?

@Pepperoniss była taka sytuacja za "dubel" i użytkownik tłumaczył się dokładnie tym o czym piszę

cofnij się do początku tej dyskusji @Polon wrzucił link do tej skargi.

Edytowane przez slawek107

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Polon 

Ale tutaj raczej @slawek107 ma rację, że bardziej naturalnym zamiast "wyrzucania" poza forum pojawił się komunikat "nie znaleziono".

I przypuszczam, że Boss spróbuje znaleźć przyczynę, bądź co bądź, jeśli  nie błędnego to przynajmniej dziwnego działania wyszukiwarki w razie wyszukiwania nieistniejącej frazy.

Mimo wszystko jednak uważam, że  forumowa wyszukiwarka swoją rolę aczkolwiek pewnie mogłaby działać lepiej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem i ja nie raz taki problem. Chciałem np wyszukać coś (co jest na forum) a przerzucało mnie gdzieś indziej, strona główna chyba. Może to wina zabezpieczenia antyfloodowego ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakby więcej użytkowników się chciało wypowiedzieć w tej sprawie mielibyśmy jakiś "obraz"

tej sytuacji z wyszukiwarką. Dla mnie ona działa "dziwnie" i w przypadku "przerzutu" mam wielkie obawy

czy aby napewno takiego programu niema. Co stwarza poczucie niepewności przy tworzeniu jak i zasięgnięciu

opini o interesującym mnie programie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Pepperoniss była taka sytuacja za "dubel" i użytkownik tłumaczył się dokładnie tym o czym piszę

cofnij się do początku tej dyskusji @Polon wrzucił link do tej skargi.

Mam jednak wrażenie, że w tamtej skardze był zupełnie inny przypadek... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie doświadczyłem problemów które opisuje slawek107, że nie można wyszukać programu, a za chwilę można.

Co do przerzucania strony gdy nie znajduje danego słowa, to przerzuca na stronę na której widnieje m.in. duży napis: 

The page you are looking for cannot be found.

Co dla mnie oznacza, że strona z wyrazem który wpisałem do wyszukiwarki nie istnieje na forum. Więc dla mnie jest to jasny komunikat, że na forum nie ma np. strony z danym programem. Oczywiście można by się zastanawiać, czy komunikat nie powinien być napisany po polsku, niemniej podejrzewam że mimo wszystko jest on zrozumiały dla większości użytkowników.

Peppe, dodam jeszcze że wyszukiwarka nie przerzuca na jakąś obcą stronę, ale na stronę forumową.

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Polon ale ja miałem taki przypadek sorry ale dowodu niemam bo nie filmowałem ekranu musisz mi uwierzyć na słowo.

Szukałem wtedy benopush i miałem przerzut i po kilku próbach wyszukiwarka znalazła program na forum.

Niemam przecież żadnego interesu w tym żeby przeinaczać coś z czym się spotkałem. Chcę poinformować

i szukam wyjaśnienia tej sytuacji. 

@Pepperoniss w tamtym przypadku skargowym użytkownik powoływał się że przed założeniem

tematu sprawdzał w wyszukiwarce program ale go przerzucało i stwierdził że tego programu niema i założył temat

co okazało się dublem i został ukarany jednak @Egzekutor cofnął punkty ze względu na wyjątkowy charakter zaistniałej sytuacji.

Czyli już wtedy była "świadomość" że wyszukiwarka działa niepoprawnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta