Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama
Kebab

Nieuzasadniona moderacja przez @pepperoniss

Recommended Posts

Skarga dotyczy następującego postu/postów: http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/16642-invest-coin-plany-godzinowe-10-17-wwwinvestcoinsidecom/
 
Uzasadnienie skargi:

 

Moderator pepperoniss zmoderował nowy temat który założyłem poprzez usunięcie z niego zdania "Jak ktoś chce to reflink jest w stopce" argumentując decyzję spamem. W mojej ocenie jest to niesłuszna i nieobiektywna decyzja opierająca się tylko, mam nadzieję, na nadgorliwości wspomnianego.

 

Regulamin forum stanowi jasno:

"... 2. Spamowania. 

a) Przez spam rozumie się publikację reflinków w formie nieprzewidzianej przez regulamin forum. Za spam uważa się również namawianie do klikania w linki w sygnaturze, oraz zachęcanie do kontaktu prywatnego w celach reklamowych, oferowanie siebie jako sponsora lub poleconego, przedstawianie specjalnych ofert w wątkach dyskusyjnych.

b) Za spam uważa się również publikację linków pośrednich (blogi, strony społecznościowe, strony www, monitory), o ile ich treść zawiera treści reklamowe dotyczące dyskutowanego tematu (reflinki, bannery) i o ile nie są to oficjalne kanały informacyjne programów ..."

 

Trzymając się ściśle postanowień regulaminu forum uważam, że nie przekroczyłem zapisów w nim zawartych, toteż moderacja jest bezzasadna. Nie można nazwać namawianiem stwierdzenia "jak chcesz to coś zrób" - stwierdzenie takie odwołuje się wprost do wolnej woli odbiorcy. Prosty przykład: czy namawianiem będzie stwierdzenie "Jak chcesz to strzel sobie w stopę"?? W mojej ocenie - nie... Rozumując logicznie, namawianiem byłoby stwierdzenie "Strzel sobie w stopę!"

 

Reasumując:

- nie publikowałem reflinka w formie nieprzewidzianej przez regulamin forum

- nie namawiałem nikogo do klikania w link w sygnaturze

 

 
W związku z powyższym wnioskuję o natychmiastowe przywrócenie oryginału wpisu i anulowanie przyznanych punktów ostrzeżeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...

Miałem się nie odzywać ale z racji tego, że skarżący, jak się zdaje, nie przeczytał Regulaminu bo w międzyczasie kolejny raz go naruszył. Dlatego pozwolę sobie na zacytowanie jego fragmentu

 

 

ZAKAZY:

[---]
2. Spamowania. 

a) Przez spam rozumie się publikację reflinków w formie nieprzewidzianej przez regulamin forum. Za spam uważa się również namawianie do klikania w linki w sygnaturze, oraz zachęcanie do kontaktu prywatnego w celach reklamowych, oferowanie siebie jako sponsora lub poleconego, przedstawianie specjalnych ofert w wątkach dyskusyjnych.

 

Inkryminowany tekst brzmiał:

 

 

Jakby ktoś chciał to reflink jest w sygnaturze... ;)

 

Ja gdy mówię, że "Jakby ktoś chciał to tu jest piwo" to nie po to by nikt tego piwa nie chciał tylko by je chciał :)

 

Wbrew temu co zdaje się wydawać Skarżącemu zwykle zachęta, namowa  przyjmuje postać propozycji i odwołuje się do wolnej woli adresata. 

Gdy ktoś stoi z pistoletem przy głowie lub w inny sposób wymusza zachowanie trudno to nazwać zachętą :)


PS. Z przyjemnością przyjąłbym jednak uwzględnienie skargi bo miałbym znacznie mniej roboty na Forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulamin nie definiuje pojęcia "namawianie". Interpretacja moderatora, jest jego osobistą interpretacją, w związku z czym nie daje mu wolnej woli w nakładaniu kar. A ponieważ regulamin nie definiuje pojęcia "namawianie" mają tu zastosowanie ogólnie przyjęte zasady a nie osobiste interpretacje. W związku z powyższym wnioskuję jak na wstępie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"namówić — namawiać «zachęcić lub przekonać kogoś do czegośÂ»" nie rozwiązuje sprawy. Powtarzam: logicznym namawianiem kogoś do zrobienia czegoś jest stwierdzenie "zrób to, bo..." . Stwierdzenie "jak chcesz to zrób to..." pozostawia pole manewru decydującemu i nie pokrywa się z definicją ze słownika. Ale proszę, pepperoniss, podaj kolejną definicję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i lipa teraz... Bo moderator może sobie pisać kiedy chce a moja reakcja jest uzależniona od woli moderatora... Czy to jest sprawiedliwe???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mylisz się. Wbrew pozorom ja nie mieszkam na forum. Uwierz istnieje życie poza hyipforum.

Nie jestem też pracownikiem forum. Więc oczekiwanie, że posty z kolejki moderacyjnej będą zatwierdzane natychmiast jest nader przesadzone. 

 

Poza tym w kolejce moderacyjnej znalazłeś się ze względu na naruszenie Regulaminu i to jest przyczyną opóźnień w publikacji Twoich postów a nie wola lub jej brak moderatora. Zapewniam Cię też, że zatwierdzenie postów w przeciągu 8 do 40 minut to wręcz ekspresowe tempo i wynika wyłącznie z, mimo wszystko, miłej z Tobą konwersacji na PW.

 

Wracając do meritum...

Mylisz się. Zachęta wcale nie musi przyjmować formy polecenia i być wyrażona w wołaczu...

Mogą nią być nawet znaki niewerbalne. Np. strzałki kierujące uwagę na sygnaturę. 

Ot, każda reklama jest zachętą. Wcale nie musi w niej paść słowo KUP, PRZYJDŻ, WEJDŻ... Nie musi paść żadne słowo...

Liczy się cel...

 

A jakiż to inny cel miałeś wskazując, że Twój reflink jest w sygnaturce jak nie ten by zachęcić potencjalnych czytelników wątku do skorzystania z niego a nie czystego linku zamieszczonego w poście?

 

Powiem Ci więcej... Za naruszający ten sam zapis Regulaminu uznałbym nawet gdybyś napisał "Tylko pod żadnym pozorem nie korzystaj z mojego reflinka w sygnaturce". Bo ten tekst, wbrew literalnemu brzmieniu też miałby zwrócić uwagę czytelnika na reflink w sygnaturce. Szczególnie na naszym forum.

 

I tak na marginesie... Skoro inkryminowany tekst nie miał na celu zachęcenie do skorzystania z Twojego reflinka to po co go przywracać?

Nie wystarczyłoby wnioskować o anulowanie punktów :)

 

Tak na marginesie, kwestia zachęt była już kilkakrotnie przedmiotem rozstrzygnięć Administracji. Nie przesądzając rozstrzygnięcia tej skargi wskażę Ci jendnak 2 skargi byś mógł zrozumieć nasze, forumowe rozumienie pojęcia spamu i zachęcania do klikania w sygnaturkę luk kontaktów w celach reklamowych:

http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/14389-pro%C5%9Bba-o-wyja%C5%9Bnienie-ostrze%C5%BCenia/

http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/14386-skarga-na-moderatora-peperonis-i-polon/

http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/13717-skarga-na-decyzj%C4%99-moderatorsk%C4%85-polon/

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Jak ktoś chce to reflink jest w stopce"

 

A w jakim celu podkreśliłeś, że posiadasz reflink w stopce? Aby namówić do zwrócenia uwagi na niego. Zwrócenie uwagi na to, że Twój reflink jest w sygnaturze to jest właśnie sytuacja, której chcemy na forum unikać i po to powstał ten punkt regulaminu. 

 

Patrz też punkt 14:

 

Zakazane są "wszelkie zachęty (bonusy, rabaty, dodatkowa pomoc), które mają spowodować rejestrację w strukturze oferenta.". Taką zachętą jest również samo podkreślenie, że posiadasz reflink w sygnaturze.

 

 

Regulamin nie definiuje pojęcia "namawianie". Interpretacja moderatora, jest jego osobistą interpretacją, w związku z czym nie daje mu wolnej woli w nakładaniu kar. A ponieważ regulamin nie definiuje pojęcia "namawianie" mają tu zastosowanie ogólnie przyjęte zasady a nie osobiste interpretacje. W związku z powyższym wnioskuję jak na wstępie.

 

 

Mylisz się, patrz regulamin:

 

 

 

ADMINISTRACJA FORUM MA WYŁ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo jest dla użytkowników ale też dla Admina i modów.

 

To, że @Egzekutor przywołał ten zapis Regulaminu nie wynika, że treść Regulaminu nie ma znaczenia. 

Wręcz przeciwnie. 

Zapis ten mówi wyłącznie o interpretacji jego zapisów a te wyżej Boss wyłożył, podobnie jak we wcześniejszych skargach.

Nie da się stworzyć Regulaminu przewidującego drobiazgowo wszystkie możliwości i pomysły forumowiczów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po co w ogóle wykładnia? Regulamin to zbiór punktów (z zasady powinny być ściśle określone) których należy przestrzegać. A to, że regulamin czegoś nie określa lub określa w sposób niejasny nie jest winą użytkownika tylko twórcy regulaminu. Fakt zapisu o ostatecznej interpretacji przez administrację jest IMHO pójściem na łatwiznę przez jego twórcę - żadnym problemem wydaje się być jego aktualizacja, co jakiś czas, podążająca po prostu za życiem. Tak się robi w poważnych firmach.

Edited by Kebab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...

Raczej nie jest pójściem na łatwiznę tylko elastycznym modelem forumowego prawa. Regulamin o którym piszesz jest jakby odpowiednikiem eurpejskiego prawa kontynentalnego. W który wszystko jest ściśle okreslone i jesli coś nie jest wprost i wyraźnie zabronione to jest dozwolone. Z tego na ten przykład korzystają twórcy i producenci dopalaczy. Bo póki preparatu nie ma na liście sprzedają go legalnie. Podobnie było z kradzieżą impulsów telefonicznych... Był czas, że co sprawa karna to uniewinnienie ponieważ ukraść można było tylko rzecz a impuls rzeczą nie był. Nie było to też oszustwem bo nikt nikogo nie wprowadzał w błąd. I tak zbóje byli bezkarni. Prawo zmieniono i stworzono definicję kradzieży impulsów. Sęk w tym, że ukraść można było na szkodę osoby trzeciej. Więc bezkarne było podłączenie się pod automat TP SA...

Natomiast nasz regulamin porównałbym do prawa anglosaskiego. Opartego na precedensach. W tych dwu przypadkach, o których pisałem wyżej szybko znalazłby się mądry sędzia, który nie patrzyłby co to dokładnie za związek chemiczny w przedmiocie kolekcjonerski siedzi tylko po co siedzi i po co ktoś go sprzedaje a kto inny kupuje. I uznałby, że przecież i to i to to dopalacz więc sprzedawca idzie do pierdla...

Nie trzeba by było też kilkukrotnie zmieniać prawa karnego by ukarać złodzieja impulsów, bo też pewnie szybko znalazłby się sędzia, który wiedziałby, że twórcy kodeksu sprzed lat mogli nie wiedzieć, że powstanie coś takiego jak impulsy ani, że je też można kraść. Wiedziałby jednak, że złodziej ukradł choć tego w kieszeni nie ma.... I do pierdla...

 

Przenosząc to na nasze forum.. I pomijając fakt, że akurat w tym konkretnym przypadku zapis jest bardzo precyzyjny, nie możesz zachęcać... A zachęcałeś, bo po to zapis ten umieściłeś by ktoś z reflinka skorzystał... Pomijając jednak ten fakt intencją zapisów (z przykładami a nie enumeratywnie wymienionymi przewinami) zakazu spamu jest uniknięcie spamowania linkami, zachętami do odwiedzenia strony, kontaktu na PW, kliknięcia w sygnaturę i wszystkiego co przyjdzie w tym zakresie forumowiczom do głowy....

 

Przecież nie po to zakazuje się umieszczania reflinka by można to było obejść zapisem Link w sygnaturce. To dokładnie taki sam spam i zaśmiecanie wątku...

 

Tak logicznie...

 

Ja naprawdę nie żartuję, że cieszyłbym się gdyby @Egzekutor podzielił Twoje zapatrywanie i uznał, że tak pisać można... Chyba z 70% naruszeń Regulaminu w punkcie spamowania to podobnej treści wpisy w postach. Ależ miałbym niej roboty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po co w ogóle wykładnia? Regulamin to zbiór punktów (z zasady powinny być ściśle określone) których należy przestrzegać. A to, że regulamin czegoś nie określa lub określa w sposób niejasny nie jest winą użytkownika tylko twórcy regulaminu. Fakt zapisu o ostatecznej interpretacji przez administrację jest IMHO pójściem na łatwiznę przez jego twórcę - żadnym problemem wydaje się być jego aktualizacja, co jakiś czas, podążająca po prostu za życiem. Tak się robi w poważnych firmach.

 

Moze w powaznych firmach tak sie robi, ale nawet w mało powaznych panstwach istnieje cos takiego jak wykładnia prawa. I to mimo tego, że nad ustawodawstwem danego kraju pracuje cała grupa profesjonalnych prawników. Regulamin nie ma charakteru zupełnego choćby dlatego, że zawiera pojęcia nieostre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosty przykład z życia (autentyczny, oparty na regulaminie pewnej firmy przewozowej): jeden z punktów regulaminu zabraniał palenia papierosów w kabinie kierowcy, podczas jazdy (taki zapis był). Kierowca został złapany na paleniu papierosów w kabinie. Wniosek o ukaranie. Problem pojawił się w momencie odwołania rzeczonego kierowcy, od kary. Otóż w momencie ujawnienia przewinienia (palenia papierosa w kabinie) pojazd nie poruszał się. Odwołanie uznano ponieważ REGULAMIN ŚCIŚLE OKREŚLAŁ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo to akurat przykład IMHO głupiej maniery w tworzeniu prawa (tak, tak regulamin pracy jest częścią prawa pracy) polegającej na szczegółowym wymienianiu nakazów i zakazów miast używania klauzul bardziej ogólnych. Wszak wystarczyło napisać, że "zakazuje się palenia tytoniu poza miejscami do tego wyznaczonymi".

Więcej... Obecny zapis jest bez dyskryminujący dla palących papierosy :) Bo niby dlaczego w kabinie można palić cygaretki, cygara i fajki?

 

A decyzja pracodawcy - jak najbardziej słuszna! ten regulamin był częściom polskiego prawa pracy więc obowiązują reguły kontynentalne a nie anglosaskie :)

 

Masz też rację... Forum to nie firma przewozowa, forumowicze to nie pracownicy a Regulamin to nie regulamin pracy.

No i w Twium przypadku najważniejsze: Regulamin jasno mówi, że nie można zachęcać a Ty właśnie to zrobiłeś :)

Bo po co napisałeś ten tekst jeśli nie po to by ktoś skorzystał z reflinka w sygnaturce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosty przykład z życia (autentyczny, oparty na regulaminie pewnej firmy przewozowej): jeden z punktów regulaminu zabraniał palenia papierosów w kabinie kierowcy, podczas jazdy (taki zapis był). Kierowca został złapany na paleniu papierosów w kabinie. Wniosek o ukaranie. Problem pojawił się w momencie odwołania rzeczonego kierowcy, od kary. Otóż w momencie ujawnienia przewinienia (palenia papierosa w kabinie) pojazd nie poruszał się. Odwołanie uznano ponieważ REGULAMIN ŚCIŚLE OKREŚLAŁ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×