Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

mgrabit

Prawda o MLM - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda o MLMie jest taka ze 95% ludzi, ktorzy wchdza w strukture to mieso armatnie. 95% to ludzie, ktorzy tylko kupuja produkty i probuja cos dzialac. 5% tylko zarabia na MLMie!!!! To jest cala prawda. I tego wam nikt nie powie, bo na prezentacjach jest zawsze pieknie i bajkowo, ze to latwy pieniadz. W MLMie sa efekty dopiero jak sie zapiernicza konkretnie to wtedy mozna trafic do 5% ludzi, ktorzy naprawde zarabiaja kase na MLMie.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w zasadzie nic nie osiagniesz jak nie bedziesz "zapierniczac konkretnie" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@mgrabit, mysle, ze zbyt uogolniasz, to wiele zalezy od tego na ile dany MLM przedstawia uczciwie warunki (czyt. w jakiej mierze dzieli sie prowizja). Mam np znajoma, ktora nie ma pod soba zadnej struktury, sprzedaje kosmetyki glownie znajomym i zarabia na tym calkiem niezle. W tym przypadku jednak, sama z tych kosmetykow korzysta i jest z nich bardzo zadowolona. Warto sprzedawac produkty, ktore sam doceniasz i wierzysz w ich "moc".

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podstawą każdej firmy MLM jest sprzedaż produktów przez dystrybutora a nie ich kupowanie. I tu nie ma dyskusji - im mniejszy stosunek cena/jakość tym wieksza mozliwa srzedaż. Dodatkowo dochodzi marża bezpośrednia, rabaty od wielkości obrotów, czy dostepność produktów...

Z resztą to ostatnie jest często zapomnane - jest jedna brytyjska firma na rynku drobne AGD/chemia gospodarcza, która ma ciekawe produkty i to dużo, katalog wydawany  co miesiąc, kilkadziesiąt tysiecy ludzi którzy mogliby zarobić, ale w połowie miesiąca 60% produktów z katalogu jest już niedostepna...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ivaho ma rację, bez przekonania co do jakości produktu, trochę trudno być wiarygodnym, chociaż z drugiej strony kiedyś ktoś zadał takie pytanie: czy gdyby Ray Kroc - założyciel sieci McDonalds był wegetarianinem, to czy zarobiłby na tym fortunę? Odpowiedź brzmi oczywiście tak, bo zrozumiał prostą zasadę duplikacji i wykorzystał ten mechanizm jako maszynkę do zarabiania pieniędzy. A to oznacza, że w zasadzie każdy MLM, oparty na produkcie odnawialnym, zużywalnym, którego nie ma obowiązku sprzedawać, a tylko można zużywać - jest maszynką do zarabiania - gdyby tylko ludzie zechcieli to zrozumieć :) najczęściej jednak mają bardzo wypaczone pojęcie na temat marketingu sieciowego i dlatego tak to wygląda jak wygląda, ale zawsze jest grono ludzi do których taka idea dążenia do wolności finansowej trafia i z takimi ludźmi warto budować biznes, wow no to się nagadałem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@mgrabit, mysle, ze zbyt uogolniasz, to wiele zalezy od tego na ile dany MLM przedstawia uczciwie warunki (czyt. w jakiej mierze dzieli sie prowizja). Mam np znajoma, ktora nie ma pod soba zadnej struktury, sprzedaje kosmetyki glownie znajomym i zarabia na tym calkiem niezle. W tym przypadku jednak, sama z tych kosmetykow korzysta i jest z nich bardzo zadowolona. Warto sprzedawac produkty, ktore sam doceniasz i wierzysz w ich "moc".

Przedstawilem ogolnie prawde o MLMie, nie wglebialem sie w pojedyncze osoby. Ale co to znaczy "zarabia na tym calkiem niezle"??? Zastanowmy sie jaka jest wogole cala idea MLMu??? Przeciez tu chodzi o budowanie struktury i dochodu pasywnego. Taka jest tego idea. Kosmetyki dobrej jakosci mozesz kupic hurtem i sprzedawac rowniez z marza 30%.

Wedlug mnie jezeli ktos mysli o MLMie powinien najpierw znalezc firme, w ktorej odpowiadaja jej produkty i byc do nich w 1000% przekonanym, bo wtedy latwiej sie sprzedaje i oferuje wspolprace innym. Plan wynagrodzen pozostaje wg mnie na drugim planie, choc tez jest wazny.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

... chociaż z drugiej strony kiedyś ktoś zadał takie pytanie: czy gdyby Ray Kroc - założyciel sieci McDonalds był wegetarianinem, to czy zarobiłby na tym fortunę? Odpowiedź brzmi oczywiście tak, bo zrozumiał prostą zasadę duplikacji i wykorzystał ten mechanizm jako maszynkę do zarabiania pieniędzy.

Ray Croc nie ma nic wspólnego z MLM, nie wynalazł też nic nowego - powielił po prostu WalMarta dla sprzedaży hamburgerów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od MLM dostajesz probki, katalogi, szkolenia, wsparcie no i produkt a od hurtowni sam produkt a dzieki temu, ze nie zatrudnia sie pracownikow czy nie posiada fizycznych sklepow mozna zaoszczedzic na strukturze fizycznej i te pieniadze poswiecic na strukture MLMowa.

Czesto tez produkty z MLMu sa niepowtarzalne i nie dostaniesz ich w hurtowniach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mgrabit

Wedlug mnie jezeli ktos mysli o MLMie powinien najpierw znalezc firme, w ktorej odpowiadaja jej produkty i byc do nich w 1000% przekonanym, bo wtedy latwiej sie sprzedaje

tak i nie :) jesli nie trzeba sprzedawać, bo cały plan marketingowy powoduje, że już z obrotu własnego każdego w grupie jest wystarczająco dużo kasy, by przynajmniej koszty własne sie zwróciły, to gdyby podejść do tego czysto matematycznie, to można "wylewać do toalety" produkt i zarabiać :) pod warunkiem że znajdziesz kolejnych którzy podejdą do tego w tak pragmatyczny sposób :) oczywistą rzeczą jest, że jest zdecydowanie przyjemniej jeśli możemy korzystać niejako przy okazji z dobrego produktu. Dla mnie sprawa jest prosta: jesli mam kupić nawet to samo ale w sklepie i mieć produkt ale dorobić właściciela sklepu,który się ze mną nie dzieli swoją prowizją, to wolę kupić "u siebie" i dorabiać siebie :) proste ... i nie trzeba tego komplikować :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak i nie :) jesli nie trzeba sprzedawać, bo cały plan marketingowy powoduje, że już z obrotu własnego każdego w grupie jest wystarczająco dużo kasy, by przynajmniej koszty własne sie zwróciły, to gdyby podejść do tego czysto matematycznie, to można "wylewać do toalety" produkt i zarabiać :)

odpowiem na to jeszcze raz: Ktory plan daje takie mozliwosci ze jak zapiszesz sie do MLMu i wykupujesz produkty dla siebie miesiecznie to na tym zarabiasz bez sprzedazy? jezeli taki plan dostane to wchodze od razu i mysle ze caly swiat w to wejdzie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeśli będziesz sam i z nikim nie masz zamiaru się dzielić taką możliwością zakupów dla siebie, to nie ma takiej opcji byś zarabiał więcej niż wydajesz, to chyba jasne - a skoro mówimy tu o MLM, to musi być sieć, czyli grupa. Sama się nie stworzy z niczego, to Ty musisz wykonać chociaż częśc pracy, ale produkty możesz kupowac tylko dla siebie, bez konieczności ich sprzedawania, dlatego ważne by produkt był odnawialny/zużywalny bo trudno jest dla siebie co miesiąc kupować np odkurzacz, albo coś podobnego :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MLM to sposób dystrybucji produktów, czyli sposób na jego sprzedaż. Jacekos, fajny facet jesteś, ale chyba z MLM spotkałeś się niedawno

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pozory mylą :) sposób na dystrybucję produktów - całkowicie masz rację - dla firmy/producenta - poprzez takie osoby jak my, które mogą sprzedawać i są mlm-y gdzie duży nacisk położony jest na sprzedaż - albo mogą po prostu kupować dla siebie i używać, siłą rzeczy od czasu do czasu coś sprzedadzą, niejako przy okazji, a z czasem tworzy się wokół nich grupa klientów, czasem jest to dosłownie kilka osób, ale to zupełnie nie przeszkadza im w zarabianiu duuuuużych pieniędzy :) więc nie jest prawdą, że nie ma mlm-ów w których nie trzeba sprzedawać :)

pzodrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zgadzam sie tu z Jackiem iz da sie na tym zarobic , wcale nie koniecznie kupujac i sprzedajac i wierze ze sie da duze pieniadze zarobic, trzeba uwierzyc ze sie da i sie zaangazowac :)

to takie moje piec groszy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiscie na MLMie mozna zarobic i to bardzo duzo, jezeli sie ciezko pracuje, aby osiagnac sukces. Podstawa to miec dobre produkty. Szczerze mowiac to sam jestem w jednym MLMie ale tylko przez to aby pomoc mojemu znajomemu osiagnac wyzszy stopien w strukturze. Nie do konca mam przekonanie do produktow wiec ich wogole nie promoje. Wciaz szukam produktu, ktory jest ciekawy, dobry jakosciowo i z odpowiednia cena do jakosci. Moze uda nam sie pewnego dnia cos razem znalezc i wspolnymi silami mozemy zaczac go promowac i bedzie nam latwiej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale co to znaczy "zarabia na tym calkiem niezle"???

Czy taki dochód pasywny w ciągu 3-ech pierwszych dni kwietnia to "całkiem niezły" zarobek? :)

51581254891167562617.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

FM Group jest już w takiej fazie rynkowej że po prostu nie opłaca się do tego wchodzić. Poza tym ich podstawowe produkty, tj perfumy, są strasznej jakości. Ani nie pachną jak oryginały, ani się tyle nie utrzymują. Nie umiałbym wciskać ludziom tego badziewia.

Też myślałem o MLM, ale nadal nikt nie pokazał mi produktów które byłyby "chodliwe", dobrej jakości i które przyjemnie by się samemu używało i sprzedawało.

Może ktoś kto jest w dobrym MLM da tutaj jakieś

przykłady? Wszyscy na tym skorzystamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się z powyższym jeśli chodzi o możliwości zarabiania w FMie na dzień dzisiejszy. Jestem w klubie od prawie roku i nawet zbudowanie grupy która zapewni chociaż 100zł co miesiąc jest trudne. Zamieszczony screen pokazuje 70.000 punktów na koncie czyli zakupy za mniej więcej 100.000zł w skali tych 3 dni.. Takich ludzi w Polsce jest może kilka.

Natomiast nie zgadzam się co do jakości perfum.. Zapachy są bardzo zbliżone do oryginałów i ludzie nie raz od razu wyczuwają moją podróbkę popularnego zapachu jako ten oryginalny. Do tego posiadałem kilka razy ten zapach w oryginale i wcale nie trzymał cały dzień, to kolejna bujda :) tylko że z FM kupie takich zapachów 5 za tą cenę i mogę się bez łapania za portfel psikać kilka razy w ciągu dnia ;)

Aby zarobić pieniądze potrzebna jest młoda prężna firma na rynku oferująca fajny produkt o której usłyszysz zaraz na początku jej działalności. Wtedy Twoje szanse są zdecydowanie większe na rozwój tego biznesu. Na tą chwilę o takiej nie słyszałem  ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Vogart - mam obok siebie dwa flakoniki. Jeden to Giorgio Armani Code a drugi to FM coś tam, który ten zapach ma przypominać. Wziąłem oczywiście ten z hot collection. Szczerze mówiąc, kilka razy w życiu udało mi się lepiej wydać 42zł niż na te marne podróbki :) Zapach jest inny, trwałość również.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich serdecznie

To mój pierwszy post.

Zaciekawiło mnie to co piszecie o MLMach. Jako, że mam już pewne doświadczenie w tym temacie, pozwolę sobie na dodanie pewnych spostrzeżeń.

MLM nie jest biznesem dla wszystkich, chociaż teoretycznie skierowany jest do wszystkich.

Co to oznacza?

To biznes, który polega na pomaganiu innym. Tak długo jak myśli się o sobie, tak długo w tym biznesie człowiek będzie się męczył. Tak długo jak próbuje się sprzedawać, werbować, namawiać, wciągać, zachęcać (tu można wstawić dużo więcej czynności), tak długo skazane jest to na niepowodzenie.

Dlaczego?

Bo próbujemy w ten sposób zmienić coś u innych!

W MLM (robionym z sukcesem) chodzi o ZMIANĘ SIEBIE.

Chodzi o zmianę ograniczających przekonań, nawyków, wyeliminowanie działań, które nie pozwalają nam odnieść sukcesu, czy dojść do celu.

Po co się zmieniać?

Jeśli do tej pory nie osiągnęliśmy sukcesu (każdy oczywiście inaczej go postrzega) to jest to wynikiem naszych dotychczasowych działań. Trzeba więc je zmienić. Oczywiście można się napiąć i z dnia na dzień zacząć zachowywać się inaczej. Ale to nie będzie trwałe.

Prędzej czy później gumka pęknie i wszystko wróci na stare tory.

Aby działania zmierzające do osiągnięcia sukcesu (również tego finansowego) były trwałe, należy zmienić sposób myślenia. A dokonać tego należy stopniowo.

I tu dochodzę do sedna sprawy.

Oczywiście w MLM produkt jest ważny.

To co jest jednak najważniejsze, to ludzie, którzy w tym biznesie działają. Nie wszyscy.

Ludzie od których będziemy uczyć się jak przejść tą drogą, którą oni już przeszli.

Wracając do  tematu - Prawda o MLM - czy warto?

Jeśli myślimy o zmianie swojego życia - to warto.

Jeśli chcemy dokonać czegoś na stałe - to warto.

Jeśli chcemy poznać ludzi, którzy mogą być dla nas mentorami - to warto

Jeśli chcemy szybko zarobić pieniądze, bo znajdziemy kilka osób i one na nas będą pracować - to nie warto

I na koniec rzecz najważniejsza - rzeczywista wartość celów

Rzeczywistą wartością mojego samochodu nie jest to ile ona kosztował.

Rzeczywistą wartością jest zmiana, jaka musiała się dokonać we mnie, abym ten samochód zdobył

pozdrawiam

rivendell

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mądrze prawisz :)

bardzo mi się podoba to podsumowanie:

I na koniec rzecz najważniejsza - rzeczywista wartość celówRzeczywistą wartością mojego samochodu nie jest to ile on kosztował.Rzeczywistą wartością jest zmiana, jaka musiała się dokonać we mnie, abym ten samochód zdobył

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przecież to są jakieś głupie frazesy z książek Kiyosaki-ego. Takie biadolenie dla samego biadolenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, jestem nowy, ale zacznę od Tematu MLM, badałem teorie pół roku, teraz praktykuje, więc temat mnie interesuje.

Odwiedziłem wiele miejsc, gdzie były kłótnie o MLM,

A jest to tak banalna sprawa, że normalnie żal. Sytuacja jest prosta, MLM, to Biznes jak każdy inny, Jest w nim marketing, praca zespołowa, sprzedaż produktów i rozwijanie się. Jest tylko 1 rzecz, która odróżnią, MLM od typowego systemu Biznesu. W tradycyjnym biznesie, trzeba inwestować kupę kasy i zatrudniać ludzi w systemie piramidalnej, niestety, taki system władzy piramidalnej, jest wszędzie i jest tak od zawsze. w MLM nie wydajesz miliony na biznes, ponieważ to wirtualna przestrzeń, sprzedaje się produkty nie swoje, i nie z ręki do ręki( choć są wyjątki, jak w starym typie MLM). Reprezentuje się Firmę i korzysta z narzędzi od firmy, typowa współpraca.

Czy zwykły człowiek udźwignie strukturę klientów od 10 w górę? ( tylko wtedy, kiedy się będzie rozwijał i wierzył w siebie, bo lider nie może być osobą, która się boi.

Piszę to, bo chce podkreślić 1 rzecz, jeśli ktoś ma mentalność niewolniczą, to zawsze będzie biedny, nawet jak się mu da złoto, a niestety świat składa się w większości niewolników (tu warto wspomnieć, że istnieje coś takiego jak zakodowane schematy, biedni się bronią od bogatych, tłumacząc, że pieniądze są złe, to działa podświadomie i dowodów jest na to mnóstwo, podam tu przykład moich znajomych z taką mentalnością, wyobrażacie, by zarabiać 3 tys Funtów miesięcznie i nie mieć kasy? tzn, żyć z miesiąc na miesiąc, zamiast, mnożyć swój majątek, tak działa właśnie mentalność ludzi)

Podsumowując to, co napisałem, wniosek jest 1! w MLM może każdy startować i należy taką szanse dać każdemu, ale nie każdy osiągnie cel, bo ludzie są leniwi i bojaźliwi. Wygrywają ci, co się wyróżniają, ci, co wierzą w siebie, a jednocześnie są skromni, przez co chcą się uczyć, chcą działać, rozwijać się i tylko ci, co naprawdę działają.

Jeśli są osoby, które mi nie wierzą, to niech popatrzą na edukacje, czy każdy osiąga Dobry Cel w szkolę? NIE, będą tacy, co są za leniwi by się uczyć i są tacy, co będą się uczyć.

Powiem wam coś, czego Wam nie powie większość Ludzi, wystarczy się doskonalić, rozwijać się, samodyscyplina, walka ze swoimi słabościami, a osiągnie się wszystko, nie zależnie od tego, czy to MLM, czy tradycyjny biznes, czy na etacie.

Co do MLM, żeby nie było, że się wstydzę - jestem w Firmie KYANI i ma produkt dobry, bo działa już po tygodniu. Plan marketingowy jest dobry i firma bardzo dobrze się rozwija. Więcej o produkcie na Sukces Osobisty, lub u mnie na priwa ( jakby co, nie szukam klientów na tą firmę, bo to noo problemo, ja tworzę ekipę, która razem będzie potrafiła podbić każdą Firmę)

I rada dla nowicjuszy, Biznes to  Biznes, rekiny są i chcą jeść, więc należy się nauczyć być nie jadalnym dla rekinów :) A POTEM SIĘ BUJAĆ WŚRÓD REKINÓW.

Co do mojej skromnej, lecz ciekawej osoby :) to zapraszam na mój Blog o nazwie Pasja, Bunt i Sukces, no chyba, że ktoś się boi, że nauczy się za dużo:) Polecam wam darmowy Ebook-Zakazane Nauki:)

A tak widzę, tych co działają i nic nie mają

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MLM jak każdy biznes ma zalety ma wady. Ale nie bądźmy malkontentami i patrzmy co możemy osiągnąć dzięki tel metodzie sprzedaży tudzież budowania biznesu.

To jest jak medal, zawsze ma dwie strony, tę piękną i tę ciemną. Awers i rewers.

Pozdrawiam wszystkich MLM-owców.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta