Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy doświadczeni ProZysk-owicze podobne pytanie do greg77 - czy macie dostęp do informacji pozwalających oszacować ryzyko inwestycji w pro-zysk, innymi słowy takich, które pozwolą ocenić stabilność Nobiles 2, na przykład

- całkowita kwota i ilość udzielonych pożyczek, i ile z nich (kwota/procent) jest w windykacji
- kondycja finansowa spółki Nobiles 2 (kwartalne raporty?)

A korzystając z okazji - chciałbym zadać pytanie zahaczające o statystykę - mianowicie, jak wygląda u was stosunek pożyczek dobrych do windykowanych? 

W moim przypadku - na ok. 20 pożyczek 4 są czerwone.

Wydaje mi się to dość dużo....

I pytanie do firmy - przy jakim poziomie niespłacanych pożyczek inwestor powinien się zacząć obawiać o Waszą stabilność?

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyjaśnię: jestem inwestorem w Pro-Zysk od 3 miesięcy. Na 8 pożyczek mam 5 w windykacji. Dopóki Nobiles 2 mi za nie zwróci to wszystko OK. Ale że nie ma zysku bez ryzyka, a zysk na Pro-Zysk jest duży, to zastanawiam się jaką mamy możliwość oceny ryzyka, czyli wyczucia momentu, gdy Nobiles 2 nam przestanie zwracać, bo ogłosi upadłość. Na przykład, ponieważ udzielił zbyt dużej ilości złych pożyczek i nie opłaca się już mu oddawać inwestorom indywidualnym takim jak my. Wtedy pozostaje nam odsprzedać nasze pożyczki Krukowi za 20% wartości, bo tyle zwykle płacą.

Nie ukrywam że informacje o stanie kilkudziesięciu tysięcy pożyczek które aktualnie udziela Nobiles 2, albo o stanie rezerw finansowych Nobiles 2 pomogły by ocenić to ryzyko lepiej niż anegdoty "ja mam dwie na trzy, a ja jedną na osiem". Co o tym sądzicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takie dane będzie Ci raczej trudno uzyskać. Ale próbuj. Ja podchodzę do tego w taki sposób że każda kupiona przeze mnie pożyczka ma adres osoby do której w razie niewywiązywania się Nobilesa ze swoich zobowiązań w stosunku do mnie(nawet upadłości) mogę zawitać i poinformować o zmianie nr konta do spłacania rat. Nie zależnie czy jej się to będzie podobało czy nie. Dla mnie ten papier(kupiona pożyczka) jest pewniejszy niż inne na których wartość wpływ mają np. kondycja konkretnej firmy. Ponadto nasza firma ma większy zysk jak pożyczkobiorca nie spłaca rat regularnie bo na tym też zarabia. Jeśli pożyczkobiorca jest sumienny to tylko my zarabiamy(choć drobiazgi). Najlepiej dla wszystkich jest jak delikwent nie spłaci 3 rat w terminie i pozwoli sobie na zagnieżdżenie się komornika na jego koncie:). Warunek jest oczywiście taki że komornik musi mieć się na czym zagnieździć. W mojej ocenie, pod tym względem, KcH dobrze weryfikuje swoich pożyczkobiorców.

Nie zmienia to faktu że jednak złote czasy firm pożyczkowych i dla nas inwestorów się kończą dzięki obecnej władzy. Nie jest już modne aby ludzie ambitniejsi zarabiali, teraz jest modne aby wszyscy mieli po równo(przysłowiowe 500+) i żeby byli wdzięczni i podporządkowani władzy. I to na nasze życzenie w końcu oddaliśmy im pełną władzę w ostatnich wyborach.

To że dzisiaj masz dużo czerwonych pożyczek to pewnie dlatego że raty najlepiej spływają po dziesiątym każdego miesiąca a za kilka dni wszystko wróci do normy. Tutejsi pożyczkobiorcy to nie klienci banku i mają trochę inną specyfikę spłacania swoich rat. Ja mam tak i pewnie inni też że w szczycie spłat na konto spływa kilkanaście a nawet kilkadziesiąt rat dziennie a po sezonie jakieś drobne ochłapy.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Dzięki, jsan. Jeśli masz wgląd w to jak "KcH dobrze weryfikuje swoich pożyczkobiorców" to napisz coś więcej przy okazji - w moim zrozumieniu "chwilówki" biorą ludzie którym banki odmówiły pożyczek, z tego właśnie powodu że nie mają dochodów i mienia które w razie czego bank mógłby zająć. Ale budujący jest fakt, że są niewątpliwym liderem rynku.

Natomiast sceptyczny jestem co do twojej wizji, że jeśli Nobiles zbankrutuje, bo np udzielił zbyt wielu złych pożyczek, to będziemy mogli sami te pożyczki od wierzycieli ściągać - gdybym był pożyczkobiorcą, i dowiedział się że "krwiopijca" ;-) Nobiles zbankrutował to raczej bym przestał płacić i nie martwił się pożyczko-posiadaczem który nie ma dobrych komorników i najwyżej może sobie swój dług sprzedać do Kruka za 20% wartości. Dlatego dobrze by było więcej wiedzieć o kondycji Nobiles i ogólnym stanie udzielonych przez nich a sprzedanych nam pożyczkom, niż wiemy obecnie, żeby był jakiś tak mały "dział ds. kontaktów z inwestorami".

Edytowane przez GaucheCaviar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

O kondycji firmy niech zaświadczy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za kolejny już rok - 2015.

2015goldpl_h.png

PS Uprzedzając pytania CWB za rok 2016 możliwy jest dopiero w drugiej połowie 2017 roku.

Edytowane przez ProZysk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam pytanie do osób,które zapisały się do Pro-Zysk czy też musieliście wysłać skan dowodu osobistego w celu sporządzenia umowy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, na spotkaniu osobistym zostały tylko spisane dane niezbędne do zawarcia umowy - żadnych skanów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To mam problem bo mnie poproszono o skan dowodu wysłałem,czekam na podpisanie umowy w placówce teraz się zastanawiam czy nie popełniłem błędu wysyłając skan :mellow: jak rozmawiałem z agentem Pro-Zysku to powiedział,że potrzeba skan aby sprawdzić i sporządzić umowę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Marcino81

to standardowa procedura. Nie ma się czym niepokoić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam takie pytanie . Jeżeli klient nie spłacił ostatniej raty to kiedy będzie odkup?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam . Jestem nowy na forum, ale mam pytanie. Chce zainwetować trochę gotówki bo nie opłaca mi się trzymać kasy na lokacie. Marnie płacą. Chcialbym zaiwestować w pożyczki sporo o tym czytałem. Ale mam pytanie oprócz pro zysk jest jeszcze nowy portal rockeffeler.com.pl . Co byście polecili ? Jakie jest wasze doświadczenie w pro zyku i jakie w rockeffelerze ? Bo róznic nie widzę jakis dużych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć!

pavvcio81 jeśli masz trochę gotówki i chcesz zainwestować to śmiało mogę Ci polecić pro-zysk, polska firma która ma realne odziały możesz wejść z ulicy i wziaść pożyczkę albo  w razie jakiś problemow zawsze możesz się poradzić...co do Rockefeller to już nie masz takiej pewności nic więcej Ci nie powiem na ten temat u nich nie inwestowałem to nie wiem jak to wygląda. W pro-zysku od paru miesięcy i wszystko idzie tak jak należy także polecam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, jestem tutaj nowy- czy dajej opłaca się zainwestować w pro-zysk?

Jak wyglądają obecne zarobki? Czy jest jakieś zabezpieczenie kapitału? Planuje wejść z kapitałem 10 000-50 000 tys. zł. Czy jest taka możliwość i co o tmy myślicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w Pro-Zysku cały czas zysk jest mniej więcej na jednym poziomie... ja mam 24-26% brutto na rok... i jestem z firmą od 2011 roku:) a od 2014 w ProZysk... im wiecej zainwestujesz tym wiecej zyskasz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo dziękuje za rzetelną informację na ten temat. Zgłębiam tematykę i rozpoczynam z zarabianiem w tej firmie :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zapomniałem dodać że te 25% zysku to jest przy reinwestycji zysków...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem z reinwestycją jest taki,że ludzie nie chcą spłacać na czas u mnie teraz 3 osoby nie spłaciły(2 są w windykacji) zobaczę co będzie dalej jak nie spłacają to nie mam z czego reinwestować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz nie masz z czego reinwestować , ale w przyszłosci i tak wyjdziesz na swoje .

A jeżeli Ci się całkowicie nie będą płaciły , to tym lepiej dla Ciebie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem ciekawy czy są tutaj osoby, od których firma odkupiła niespłacone pożyczki. Pochwalicie się jak sprawa przebiegała?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie odkupili ode mnie jedną pożyczkę, ale szykuje się odkupienie kolejnych trzech bo ludzie nie spłacają.Sprawa wyglądała tak,ze pojawiła się zielona ikonka użyłem jej złozyłem dyspozycję i dwa dni później miałem pieniądze na koncie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, u mnie też nie ma problemu  z odkupywaniem pożyczek... pojawia się dodatkowa ikonka przy pożyczce która nadaje się do odkupu przez firmę, trzeba jej użyć i pieniążki na koncie. Ja chciałbym żeby mi po trzech ratach już nie spłacali:) i cesja... i kupno następnych pożyczek:) Najgorsi klienci są tacy którzy spłacają zgodnie z harmonogramem:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy Wy tez w ostatnim czasie dostajecie bardzo mało wpłat od pożyczkobiorców? Zastanawiam się czy PZ nie blokuje pieniędzy....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też mnie to zastanawia mnie zostały do spłaty 4 pożyczki w tym 3 są w windykacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I też pożyczkobiorcy podejrzanie długo nie spłacają?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie zauważyłem, praktycznie codziennie mam spłacaną jedną lub kilka rat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta