Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama
  

15 użytkowników zagłosowało

 1. 1. Czy inwestowałeś w pożyczki społecznościowe?

  • Tak i cały czas inwestuję.
  • Tak, ale porzuciłem już tą formę inwestowania.
  • Nie, ale planuję rozpocząć.
  • Nie i nie zamierzam.
   0


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Powitać Szanownych Użytkowników :)
 
Widząc, że na forum nie ma jeszcze artykułu na temat serwisu E-MONERO, postanowiłem takowy artykulik popełnić.
 
Na wstępie zacznę czym dany serwis E-MONERO jest. Ano jest to kolejny poskramiacz złych i niedobrych banków i lichwiarzy. Jest kolejnym fintech-owym serwisem walczącym z bezlitosnym i bezosobowym systemem oceny wiarygodności pożyczkobiorców opartym o zło wcielone czyli arkusz kalkulacyjny Excel. 
A tak bardziej na serio - całkiem nowym i całkiem interesującym serwisem Social Lendingowym, opierającym się na idei automatyzacji (oszczędza inwestorom-pożyczkodawcom czas na poszukiwanie odpowiednich pożyczkobiorców). W przeciwieństwie do automatu znajdującego się na naszym największym polskim serwisie SL czyli Kokos, tutaj to nie my programujemy automat, tylko robi to obsługa serwisu. Na nas zrzucają tylko i wyłącznie obowiązek wpłaty kapitału. I w tym miejscu mogę napisać parę ciekawostek o serwisie, które zdecydowały że postanowiłem coś tutaj napisać:

 • Roczne oprocentowanie pożyczek to 10% (+ prowizja serwisu przerzucona na pożyczkobiorców).
 • Gwarancja depozytu - możemy przenieść cesje wierzytelności na serwis, jak opóźnienia w spłacie przekroczą 90 dni. 
 • Podmiot odpowiedzialny za serwis to P2P Lending Sp. z o.o. (wpis w KRS numer 0000597369), a kapitał zakładowy to 300.000 PLN (dla firm pożyczkowych minimum to 200.000 PLN).
 • Rozproszenie środków - nasz kapitał jest rozdzielany na jak najwięcej mikropożyczek (nie mniej niż 10 PLN i nie więcej niż 100 PLN na każdą).
 • Data wpisu do KRS-u to 20-01-2016, a serwis rozpoczął udzielanie pożyczek 17-09-2016.

Parę informacji o serwisie, które można potraktować jako plusy dodatnie:

 • Wyżej wspomniana gwarancja depozytu. W zasadzie oznacza to, że inwestycja w serwis daje nam podstawowy zysk w wysokości 10% w skali roku, teoretycznie nie obarczony ryzykiem.
 • Dywersyfikacja wpłat inwestorów. Wygląda to trochę na teorię , bo udzielając pożyczki nowemu klientowi nie będą się chyba zajmować takimi pierdołami jak wybieranie kilkudziesięciu/kilkuset inwestorów, tylko po prostu przeleją daną kwotę, a automat ją rozsądnie rozdzieli pomiędzy inwestorów. Tak czy siak, dywersyfikacja zawsze ma sens.
 • Firma zarejestrowana w Polsce, można do nich przyjść, zadzwonić. Nie jest nieosiągalnym tworem z Panamy czy innych Wysp Marshalla (z całym szacunkiem dla Trust Company Complex).
 • Minimalna inwestycja to tylko 100 PLN.

Strona ma również kilka negatywów. Niektóre bardzo zaskakujące:

 • Istnieje maksymalny limit pieniędzy jaki możemy wpłacić do serwisu (zainwestować) i wynosi on tylko 4000 PLN. (Limit ma być na tyle niski, aby nie zezwalał na opłacalne prowadzenie DG w oparciu o te środki. Co prawda ZUS i US nie interesuje czy gospodarka w Polsce działa czy nie działa, składko-podatki i tak trzeba płacić, ale jakoś ten limit uzasadnili.)
 • Użytkownik serwisu ma być osobą nieprowadząca działalności gospodarczej (Powiązane z powyższym limitem.)
 • Możemy wpłacić do serwisu (zainwestować) pieniądze tylko raz w danym roku podatkowym. Czyli od razu musimy wiedzieć ile chcemy w danym roku zainwestować. Obstawiam, że większość osób tego dylematu mieć nie będzie, bo maksymalny limit to nawet nie 1000 EUR, a kolejne miejsce do dywersyfikacji klepnięte bez uszczerbku na bezcennym czasie.

W regulaminie serwisu widnieje informacja, że nie wszystkie wpłacone doń środki muszą być wykorzystane na inwestycje. Te, które nie znajdą swoich pożyczkobiorców w ciągu 90 dni wracają na konto inwestora w ciągu 14 dni od tego terminu. Jednakże, aktualnie serwis się rozwija i poszukuję inwestorów. Na przyszłość fajna klauzula dzięki której unikają problemów od inwestorów, ale póki co nie sądzę, aby z niej mieli korzystać.
 
 
 
Mam nadzieję, że ten krótki wstęp zarysował postać serwisu i w miarę wyczerpał temat. Póki co więcej ciekawych informacji mi do głowy na temat e-monero nie przychodzi, więc jako jego twórca oczywiście zgłaszam się na królika doświadczalnego i zakładam konto w serwisie. Najpóźniej za miesiąc wrzucę tu parę nowych informacji, tym razem już z autopsji. A póki co, zapraszam do dyskusji na temat serwisu jak i całego zjawiska social lending-u.
 
 
Gdyby kogoś temat zainteresował, chciałby zobaczyć z czym i jak to się je lub po prostu chce kolejny serwis do dywersyfikacji portfela, zapraszam.

 

https://emonero.pl

Edytowane przez Egzekutor

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i jak tam Wkkkis? Miesiąc minął? Jakieś wnioski, ciekawostki? Bo się zastanawiam nad tą opcją a 4k to akurat taka sumka żeby gdzieś ulokować na rok. Pozdrawiam:)

Edytowane przez Amasimar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dam znać w pierwszych dniach kwietnia - skończy mi się wtedy okres rozliczeniowy i będę miał trochę więcej danych :)

 

 

pozdrawiam serdecznie

 • Lubię 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie, chętnie bym w to wszedł jak daje zarobić .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was już tam inwestował? 
Ja zainwestowałam, ale małą sumę na próbę (1000) 

Ogólnie jestem zadowolona, kasa wypłacana automatycznie itp.ale dwie pożyczki wiszą mi niespłacone i trochę się martwię. Mają wprawdzie gwarancje 100% ochrony kapitału ale jestem ciekawa czy ktoś z Was miał podobną sytuację?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :D Wszystkie moje pożyczki już się spłaciły :D uff.

Mogę więc powiedzieć, że jestem zadowolona z platformy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać aktualizację, więc pisze. :)

Chciałem poczekać do 17 z informacją (zaraz napisze dlaczego), a że w tygodniu średnio mam czas pisać to pisze dopiero dzisiaj. :)

 

Mój test wygląda następująco:

Wpłaciłem testowo 400 PLN. Zostało to podzielone na 6 pożyczek:

Pożyczka A - 30 PLN

Pożyczka B - 60 PLN

Pożyczka C - 70 PLN

Pożyczka D - 90 PLN

Pożyczka E - 50 PLN

Pożyczka F - 100 PLN

 

Pożyczki A do D spłacone bez problemu w terminie, odsetki i kapitał wróciły na konto bankowe. Przelewy robią co mniej więcej 2 tygodnie, więc mamy spokój - nic nie musimy zlecać, a pieniądze często trafiają na konto.

 

Pozostałe czyli E i F - niestety, w terminie spłaty się nie doczekałem. Pożyczka E miała datę spłaty wyznaczoną na 19 marzec i obecnie pożyczkobiorca ma na sobie windę (windykacje) przeprowadzoną przez serwis. Pożyczka F została przedłużona przez wnioskodawcę do 17 kwietnia (stąd właśnie mój poślizg z postem), ale nadal spłaty nie ma. 

 

 

W związku z pożyczkami E i F napisałem e-mail - co z cesją przeniesienia wierzytelności. Odpowiedź ekspresowa - że w wypadku mojego konta została zaznaczona opcja automatycznego zawarcia przeniesienia wierzytelności (tak zaznaczyłem przy rejestracji, opcja autocesja czy coś w ten deseń), czyli 91 dnia wymagalności pożyczki (dni po terminie spłaty) cesja zostanie zawarta, a pieniądze trafiają na moje konto.

 

 

 

Podsumowując:

- Support na bardzo duży plus. Wiadomo co gdzie i jak i widać, że serwis dba o użytkownika.

- Pożyczkobiorcy - trochę popełniłem błąd, bo za mało wpłaciłem. Myślałem, że rzeczywiście automat rozrzuci to 400 PLN na 20-40 pożyczek i będzie fajna statystyka, ale trzeba było wpłacić jednak z chociaż 2 koła, żeby przy takim podziale inwestycji coś się dowiedzieć.

- System - przy próbie dodania środków pojawia się informacja, że nie mogę tego zrobić (1 przelew na rok, odsyłam do 1-szego postu w temacie). Nie wiem czy oznacza to, że jak wróci mi na konto 400 PLN to czy mogę znowu wpłacić 400, czy nie wchodzi to w grę. W tym drugim wypadku system dostaje bardzo dużego minusa. 

- Opłacalność - Pożyczki na 2-4 tygodnie z oprocentowaniem w skali roku 10% bez dodatkowych bonusów - całkowity bezsens. Zamrażanie kapitału na czas od miesiąca do nawet i 4 miesięcy w zamian za pół procenta czy procent mija się z celem.

 

Czekam ogólnie na zmiany w serwisie, bo ostatnie 2 punkty go według mnie skreślają. Póki co polecam jednak oklepanego Kokos-a i nieco nowszego Capital-Club. 

 

 

 

pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy @emonero ustosunkuje się do tego bo widziałam, że mają profil :)
Ja też jestem zadowolona z supportu, bez problemu dowiedziałam się jakie działania są prowadzone wobec osób które mi zalegały :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co się u mnie będzie działo i jak przebiegnie test. Ja akurat postanowiłem wykorzystać maksymalny limit.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cieszymy się, że zainteresował Państwa nasz produkt i dostrzegają w nim Państwo istotne zalety - m.in. te związane z bezpieczeństwem wpłacanych środków. Chcielibyśmy odnieść się do dwóch punktów wypowiedzi użytkownika Wkkkis 

 

 

>> System - przy próbie dodania środków pojawia się informacja, że nie mogę tego zrobić (1 przelew na rok, odsyłam do 1-szego postu w temacie). Nie wiem czy oznacza to, że jak wróci mi na konto 400 PLN to czy mogę znowu wpłacić 400, czy nie wchodzi to w grę. W tym drugim wypadku system dostaje bardzo dużego minusa. 

 

W tej chwili, gdy pieniądze z pożyczek wrócą na pańskie konto, nie może ich Pan niestety reinwestować. Ta regulacja, jak zauważył Pan w swoim pierwszym wpisie jest naszym świadomym wyborem i ma na celu ochronę naszych użytkowników przed ewentualną interwencją urzędu skarbowego. Przeprowadziliśmy w tym zakresie zaawansowane badania prawne i uzyskaliśmy niezależne ekspertyzy, które pokrywają się z zakresie rekomendacji na rzecz ograniczenia liczby wpłat do jednej rocznie. Polskie prawo w zakresie pożyczek społecznościowych nie jest jak na dziś niestety ani jasne, ani przyjazne. Dobra wiadomość jest taka, że pracujemy już nad zmianami w działaniu eMONERO, które pozwolą na reinwestowanie pieniędzy. Mam nadzieję, że już wkrótce, będziemy mogli Państwu tę zmianę zakomunikować. 

 

 

>> Opłacalność - Pożyczki na 2-4 tygodnie z oprocentowaniem w skali roku 10% bez dodatkowych bonusów - całkowity bezsens. Zamrażanie kapitału na czas od miesiąca do nawet i 4 miesięcy w zamian za pół procenta czy procent mija się z celem.

 

Ten punkt jest właściwie powiązany z punktem powyżej. Możliwość reinwestowania środków nad którą pracujemy sprawi, że raz wpłacone środki będą mogły przynosić zyski przez cały rok. 

 

Bardzo cenimy sobie Państwa uwagi. Sygnalizowane niedogodności są przedmiotem naszej uwagi już od dawna i zbliżamy się dzięki temu do chwili, gdy zostaną one usunięte. Podejmując wszelkie działania rozwojowe staramy się zawsze, aby zapewnić użytkownikom eMONERO pełne bezpieczeństwo prawne.

 

Bardzo chętnie wysłuchamy kolejnych opinii, dzięki którym będziemy mogli dostosować eMONERO do Państwa oczekiwań.

 

Pozdrawiamy

Zespół eMONERO
 • Lubię 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Przeprowadziliśmy w tym zakresie zaawansowane badania prawne i uzyskaliśmy niezależne ekspertyzy, które pokrywają się z zakresie rekomendacji na rzecz ograniczenia liczby wpłat do jednej rocznie. Polskie prawo w zakresie pożyczek społecznościowych nie jest jak na dziś niestety ani jasne, ani przyjazne."

 

Wierzymy na słowo. Przepisy w tej kwestii są nie tylko niejasne i nieprzyjazne, ale w sumie wzajemnie się wykluczające. Głównym problemem jest też "lokalność" interpretacji. US w Warszawie może dla użytkownika Dream wydać całkowicie inną interpretację niż dla mnie w Ł

 • Lubię 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, EMONERO. że zdecydowaliście się zabrać głos w tej sprawie.

Ja jestem zadowolona z inwestowania u Was, ale to o czym mówi Wkkkis to ważne kwestie jeśli chce się Was traktować jako poważną formę zarobku. 

Chętnie zainwestuję u Was większe środki jak już wprowadzicie możliwość reinwestycji, a gdyby istniała możliwość dopłacania środków częściej niż raz do roku to byłoby w ogóle super.

Jeśli to się nie uda, to chyba potraktuję Was jak "fundusz emerytalny" i po prostu będę co roku wpłacała 4k bez wypłat poprzednich środków (możliwość reinwestycji) i tyle, niech sobie rośnie.

Ale naprawdę podoba mi się kierunek w którym zmierzacie i to, że liczycie się z opiniami inwestorów i staracie się je wdrażać mimo niesprzyjających pożyczkom przepisów. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Środki trochę słabo się rozchodzą, jak widać po pierwszym tygodniu współpracy. W tym tempie pójdą za 2 tygodnie. Biorąc pod uwagę ten czas + 4 tygodnie na spłatę przez pożyczkobiorców jest to "zabawa" raptem na 7-8 tygodni w roku,bo nie możemy reinwestować ani dorzucać grosza.

 

z0jo47.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powody opisanego we wpisie stanu rzeczy były następujące:

- majówka i mniej wniosków o pożyczki 
- W święta międzybankowe przelewy weryfikacyjne  nie księgują się więc nawet jeśli wpływały wnioski to system w te dni nie miał możliwości ich weryfikacji

- dokonaliśmy zmiany algorytmów, co spowodowało, że pożyczkobiorcy muszą mieć wyższy scoring w BIK, nie udzielamy też pożyczek osobom bez żadnej historii

 

Mamy nadzieję, że zmiany opisane w punkcie 3 poprawią jeszcze bardziej komfort użytkowania eMonero przy pożyczkodawców.

Pozdrawiam

eMonero

 

 

Środki trochę słabo się rozchodzą, jak widać po pierwszym tygodniu współpracy. W tym tempie pójdą za 2 tygodnie. Biorąc pod uwagę ten czas + 4 tygodnie na spłatę przez pożyczkobiorców jest to "zabawa" raptem na 7-8 tygodni w roku,bo nie możemy reinwestować ani dorzucać grosza.


Miło nam powiadomić, że eMonero znalazło się w tym roku na liście 100 najciekawszych start-upów, z którymi będzie można się spotkać na European Start-Up Days. 

Zapraszamy do osobistego spotkania z nami na naszym stoisku. Zapraszamy zarówno inwestorów jak i wszystkie osoby, które chcą lepiej poznać naszą firmę.

 

Impreza odbędzie się w Hali Spodek w Katowicach w dniach 11-12 maja 2017 i towarzyszy Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu. 

Więcej informacji na naszej stronie: https://emonero.pl/blog/emonero-wsrod-100-najciekawszych-startupow-european-start-up-days/ 

 

Pozdrawiamy

zespół eMonero

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

luksed, i jak? Środki już do Ciebie wróciły? Masz jakieś podsumowanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziś mijają 3 miesiące odkąd pojawiłem się w emonero. Z kwoty 4000zł wróciło 3200 i nadal czekam na zwrot 800zł.

Część środków jeszcze leży w systemie, bo pożyczkobiorcy nie oddają. Pierwsze cesje zaczną się realizować w sierpniu. Zauważyłem, że emonero podpisuje bez naszej wiedzy aneksy(brak powiadomień), które przedłużają spłatę a nam z kolei przesuwa się ewentualna cesja w przypadku braku wpłaty. Dziwna sytuacja, bo nie sądzę aby za tym szło jakieś wynagrodzenie, przez co środki są jeszcze dłużej zamrożone a aneks można sobie pobrać wprost z panelu.

 

Nie podoba mi się też, że środki są wypłacane na koniec miesiąca, dopiero na prośbę można sobie zażądać częstsze wypłaty na konto.... 

Wiem też, że szykują się zmiany w tym roku odnośnie wpłaty większych kwot i reinwestycji, ale to się pewnie w odpowiednim czasie firma wypowie. 

Generalnie podsumowując źle nie jest, ale cudów też nie ma co się spodziewać. Ja w każdym bądź razie czekam na zmiany/nowości i zobaczymy co dalej, bo przygoda przez ograniczenia i obostrzenia powoli dobiega ku końcowi.

 

i7ovqs.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

hm, ciekawa sprawa z tymi wypłatami, faktycznie fajnie by było jakby użytkownik mógł sobie w panelu zaznaczyć czy chce wypłatę natychmiastowo po spłacie/cesji czy pod koniec miesiąca.

Mi łatwiej było to ogarnąć kiedy dostawałam jedną wypłatę pod koniec miesiąca (zawszw później mogłam sobie sprawdzić na koncie przelewy bo wiedziałam kiedy powinny wpłynąć, wszystko miałam na raz i nie musiałam szukać w wyciągu) ale jeśli ktoś traktuje emonero jako środek dywersyfikujący inne bardziej ryzykowne biznesy to wtedy faktycznie lepiej mieć szybko zwrot i dalej inwestować. Skoro przedstawiciele eMONERO czytają ten wątek to może wprowadzą takie małe zmiany :) - chociaż przy opcja reinwestycji zniesie ten problem :P

 

Co do aneksów itp - fakt, z jednej strony środki pracują dłużej na zysk co jest korzystne, z 2giej strony, fajnie by było gdyby chociaż wysyłali jakieś powiadomienie mejlem, 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

 • Podobna zawartość

  • Przez tpw
   +2% dodatkowej premii - od nowych pożyczek do kwoty 100 000 zł przez okres 90 dni.
    
   Uwaga!
   Oferta promocyjna dla inwestorów z hyipforum!
   Dla nowych i obecnych inwestorów będących członkami HYIPFORUM. Od każdej nowej pożyczki udzielonej przez okres 90 dni z zadeklarowanej kwoty dodanej do systemu po skontaktowaniu się z nami otrzymasz automatycznie doliczone do standardowej prowizji dodatkowe 2% premii.
    
   Jak to wygląda w praktyce?
    
   1. Prosimy o kontakt z TPW poprzez forum, e-mail: inwestycje@tpw.pl lub telefonicznie: 600 111 771 i deklarację chęci udziału w promocji oraz deklarację kwoty inwestycji - dajmy na to 10 000 zł (w trakcie trwania promocji można zwiększyć deklarację)
    
   2. Inwestor udziela standardowo pożyczki z tych zadeklarowanych 10 000 zł.
    
   3. Po rollowaniu lub zakończeniu (spłacie lub wykupieniu cesji od inwestora przez TPW) każdej pożyczki udzielonej z zadeklarowanej kwoty przez 90 dni, doliczona będzie do niej premia w wysokości dodatkowych 2% od inwestycji - czyli łączny zysk z pożyczki wyniesie 6%.
    
   4. Premia zostanie naliczona tylko od zadeklarowanej kwoty. Jeśli zadeklarujemy kwotę np. 10 000 zł a zainwestujemy 50 000 zł to premia przez 90 dni będzie doliczana wyłącznie dla zadeklarowanych 10 000 zł. Aby większa kwota promocji została uwzględniona w promocji, należy zwiększyć zadeklarowaną kwotę promocyjnych inwestycji kontaktując się z nami identycznie jak przy zgłaszaniu uczestnictwa w promocji.
    
   (Zarabianie na pożyczkach społecznościowych TPW polega na inwestowaniu w pożyczki pod zastaw ruchomości pożyczkobiorcy za pośrednictwem platformy TPW.pl. Jeżeli pożyczkobiorca nie spłaci i nie przedłuży terminu spłaty pożyczki w umownym terminie, TPW przystępuje do windykacji oraz sprzedaży zastawionych przez pożyczkobiorcę przedmiotów. Niezależnie od wyników tych czynności zgodnie z umową, TPW w takim przypadku odkupuje cesję od inwestora po upływie 3 miesięcy od daty spłaty pożyczki.)
  • Przez tpw
   Drodzy forumowicze,
    
   Poniżej przybliżymy w zwięzły sposób genezę powstawania naszego portalu oraz kilka zdań o aktualnej ofercie z jaką występujemy do was z ofertą współpracy w ramach inwestycji w pożyczki społecznościowe.
   Niektórzy z forumowiczów są z nami jako inwestorzy już od końca 2013 roku. W tym czasie przeszliśmy wiele etapów i testowaliśmy wiele koncepcji prowadzenia działalności. Początkowo udzielaliśmy wspólnie pożyczek chwilówek na podstawie uproszczonego scoringu klienta (bazy dłużników, oświadczenia klienta) i wytrwale walczyliśmy ze scoringiem sięgając po doświadczone w tej kwestii osoby na Dolnym Śląsku z którego pochodzi wiele firm pożyczkowych. Kolejne próby i testy nie pozwalały nam na utrzymanie spłacalności pożyczek na zadowalającym poziomie umożliwiającym satysfakcjonujący rozwój. Kontakty z ludźmi z branży uświadomiły nam, że większość firm stosuje w tej kwestii „kreatywną księgowość” i przedstawiane oficjalnie problemy ze spłacalnością są w rzeczywistości kilkukrotnie większe. Niektóre firmy dzięki temu, że podawały zmodyfikowane wyniki w tej kwestii, sprzedawały z sukcesem obligacje korporacyjne lub docelowo przekształciły się w poważniejsze podmioty finansowe. Doszliśmy w pewnym momencie do ściany, przez którą nie mogliśmy się przebić ze zbyt szybko rosnącą wartością portfela cesji, który blokował i tymczasowo zjadał wszystkie nasze zyski (na dzisiaj zostało nam jeszcze kilka milionów zł w egzekucjach komorniczych, najstarsze przeciągane przez pożyczkobiorców sprawy sądowe o nakaz zapłaty dotyczą jeszcze 2014 roku) a wysiłki i konsultacje ze specjalistami nawet na poziomie międzynarodowym nie przynosiły zadowalających wyników.
   Koniecznym etapem była zmiana formuły udzielania pożyczek. Postawiliśmy na pożyczki zabezpieczone zastawem na ruchomościach należących do klienta. Ten sposób od początku pozytywnie wpłynął na rentowność działalności, jednak automatycznie znacznie zmniejszył się zasięg i ilość udzielanych pożyczek przez co niektórzy inwestorzy wycofywali niepracujące środki z systemu a mimo to niektórzy z pozostałych nie byli zadowoleni z dłuższego oczekiwania na wykorzystanie kapitału. Aktualnie przeszliśmy sporą reorganizację i jednomyślnie zdecydowaliśmy się podążać torem pożyczek zabezpieczonych przedmiotami należącymi do klienta – czyli popularnie zwanymi pożyczkami lombardowymi. Udzielamy pożyczki pod zastaw złota, samochodów, maszyn rolniczych, sprzętu RTV, AGD. Tak jak każdy lombard z kilkoma dodatkowymi zaletami, które powoli będziemy przedstawiać. U nas klient m.in. nie jest zmuszony do zaniesienia złotej kolii do lombardu, ale lombard może przyjechać wykonać wszystkie czynności do klienta. Dla nas a co za tym idzie także dla inwestorów taka forma działania to nieporównywalnie większe bezpieczeństwo środków a minimalizacja ryzyka jest właśnie kluczowym elementem tego biznesu. W przypadku, kiedy klient nie spłaci w terminie pożyczki oraz nie przedłuży terminu jej spłaty poprzez „rolowanie”, mamy przecież zabezpieczoną kwotę pożyczki na zastawie przedmiotów należących do klienta, które możemy sprzedać i stosunkowo szybko odzyskać zainwestowany przez inwestora kapitał (Dla porównania odzyskiwanie kapitału z pożyczek bez zabezpieczenia udzielanych w 2013-2014 roku trwa w wielu przypadkach do dzisiaj).
   Przypomnijmy, że aktualnie ten proces dla inwestora przedstawia się następująco:
    
   1. Pożyczki udzielane są zazwyczaj w kwotach od kilkuset zł do kilkunastu tysięcy zł w zależności od wyceny zastawianych ruchomości. Inwestor udziela pożyczki pożyczkobiorcy w określonej kwocie za pośrednictwem platformy TPW.
    
   2. Czas trwania pożyczki to jeden miesiąc z możliwością przedłużenia terminu spłaty pożyczki przez klienta w przypadku, w którym klient np. nie posiada całości środków na spłatę pożyczki w terminie. W tym wypadku inwestor otrzymuje na swoje konto bankowe miesięczny zysk z pożyczki przelany przez pożyczkobiorcę. Jeśli inwestor przelał 1000 zł a klient dwukrotnie przedłuży termin spłaty pożyczki a za trzecim razem ją spłaci to oznacza zysk inwestora w wysokości 40 zł za pierwsze przedłużenie (opłata ta natychmiast trafia do inwestora), 40 zł za drugie przedłużenie oraz 40 zł za spłatę pożyczki, co daje w sumie 120 zł (3 x po 4%, czyli łącznie 12% od inwestycji). Po spłacie pożyczki, inwestor otrzymuje środki na swoje konto bankowe i na tym proces pożyczki się kończy, lub
    
   3. W przypadku braku spłaty pożyczki przez klienta, TPW bierze na siebie windykację oraz sprzedaż zastawionych przedmiotów. Inwestor w ramach częściowej spłaty pożyczki otrzymuje środki jakie uda się windykować od klienta w trakcie trwania tej windykacji. Niezależnie jednak od wyników samej windykacji i procedury sprzedaży przedmiotów zastawu, po 3 miesiącach firma odkupuje cesją umowę od inwestora przelewając mu pozostałą, niespłaconą kwotę inwestycji oraz zysk z inwestycji. Po odkupieniu pożyczki przez TPW proces pożyczki się kończy, umowa jest zamknięta.
   4. Klient posiada zainwestowane w pkt 1. środki powiększone o zysk z inwestycji na swoim koncie bankowym i może je dowolnie wykorzystać czy też reinwestować w kolejne pożyczki na platformie TPW.
   Dopracowaliśmy procesy systemowe, workflow dotyczący działalności na tyle aby skutecznie móc zwiększyć sprzedaż do czego niezbędne jest dołączenie nowych inwestorów w celu poszerzenia zasięgu, zwiększenia konkurencyjności i rentowności firmy. Z powyższego naturalne zdaje się wynikać to, że aktualnie stawiamy na działalność lombardów a także współpracujemy w tym zakresie z lombardami, jak również planujemy stworzyć formułę franchisingową dla osób zainteresowanych tego typu działalnością, nie posiadających jednak wystarczających własnych środków na prowadzenie lombardu.
    
   Ponieważ stawiamy na zrównoważoną formę rozwoju, nie jesteśmy w stanie przyjąć dowolnej liczby inwestorów i prosimy o zrozumienie, jeśli poprosimy o wstrzymanie się z inwestycją o miesiąc czy dwa w przypadku, kiedy nie zwiększymy sprzedaży na tyle aby móc wykorzystać potencjał kolejnych inwestorów. Nie chcemy doprowadzić do tego, aby aktualni inwestorzy musieli nadmiernie czekać na wykorzystanie zadeklarowanego kapitału z powodu zbyt szybkiego przyjęcia zbyt dużej ilości inwestorów do systemu.
    
   Zapraszamy do współpracy!
    
   Prosimy zainteresowane osoby o kontakt poprzez forum, adres mailowy: inwestycje@tpw.pl
   Skontaktujemy się z Państwem przybliżając szczegóły działalności i odpowiadając na ewentualne pytania dotyczące Państwa inwestycji.
  • Przez tpw
   Szanowni Państwo,
   Na początek garść podstawowych informacji o inwestycjach w pożyczki oraz kilka najczęściej zadawanych pytań jakie otrzymujemy od inwestorów:
    
   Okres pożyczki – 1 miesiąc z możliwością przedłużenia przez pożyczkobiorcę.
    
   Zysk inwestora z jednej pożyczki – 4% zainwestowanej kwoty.
    
   Zysk w przypadku przedłużenia terminu spłaty pożyczki przez klienta o jeden miesiąc – 4% za każde przedłużenie, płacony przez pożyczkobiorcę inwestorowi w momencie każdego przedłużenia.
    
   Kwota pojedynczej pożyczki – od 200 nawet do 20 000 zł.
    
   Czy pożyczki są w jakiś sposób zabezpieczone? – Pożyczki zabezpieczone są zastawem ruchomości należących do pożyczkobiorcy poprzez umowę przewłaszczenia na zabezpieczenie.
    
   Czy inwestor będzie musiał zająć się windykacją? – Wszelkie procesy od weryfikacji poprzez fizyczne podpisanie umowy z klientem, wycena ruchomości aż po windykację i ewentualną sprzedaż przedmiotów zastawu, spoczywają na nas jako pośredniku.
    
   Jakie czynności musi wykonywać inwestor? – Inwestor po wykonaniu przelewu kwoty pożyczki wynikającej z umowy z pożyczkobiorcą nie musi nic robić. Oczekuje na zwrot inwestycji powiększonej o zysk na swoje konto bankowe. Wszelkie czynności pośrednie wykonujemy w imieniu inwestora.
    
   Jak zwiększyć lub wycofać się z inwestowania? – Inwestycję w pożyczki wykonujemy poprzez przelew z prywatnego konta bankowego w jednym z preferowanych banków. Spłata pożyczki następuje poprzez przelew zwrotny na prywatne konto bankowe inwestora. W przypadku zmiany przeznaczanych na pożyczki środków – należy zmienić saldo deklarowanego na pożyczki kapitału w swoim panelu na platformie TPW do właściwej kwoty. Zwiększenie lub zmniejszenie deklarowanego kapitału można wykonać w panelu inwestora w dowolnym momencie.
    
   Czy można dowolnie zwiększać kapitał przeznaczony na inwestycję? – W panelu inwestora na platformie TPW zmieniamy w dowolnym momencie kwotę środków jakie chcemy przeznaczyć na inwestycję w pożyczki społecznościowe. W przypadku chęci znaczącego zwiększenia zaangażowania kapitału, prosimy jednak o kontakt z Państwa koordynatorem, którego zgoda na platformie TPW.pl może być niezbędna.
    
   Co się dzieje z inwestycją, jeśli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki w terminie? – Pożyczka trafia do windykacji, w wyniku której inwestor na bieżąco będzie otrzymywał windykowane od pożyczkobiorcy środki na spłatę pożyczki. Niezależnie od wyników windykacji i sprzedaży przedmiotów zabezpieczenia, po okresie 3 miesięcy od umownego terminu spłaty pożyczki, odkupimy cesją umowy pozostała, niespłaconą część pożyczki, przelewając inwestorowi wynikającą z umowy kwotę wraz z oczekiwanym zyskiem.
    
   Minimalna i maksymalna inwestycja – dowolna, do ustalenia z koordynatorem.
    
   Jak zacząć inwestować na platformie TPW.pl? – Proszę zarejestrować się na platformie TPW.pl a następnie skontaktować się z koordynatorem – najlepiej drogą mailową na adres inwestycje@tpw.pl podając swoje dane, nick w systemie oraz telefon kontaktowy. Koordynator skontaktuje się z Państwem i przeprowadzi aktywację konta UWAGA! Nowy inwestor musi być aktywowany na platformie przez koordynatora. Do czasu pełnej aktywacji konta inwestora na platformie, inwestycje nie są możliwe.
    
   Kto może zostać inwestorem?
   Inwestorem w pożyczki społecznościowe TPW może zostać każda osoba fizyczna posiadająca ważny dowód osobisty.
    
  • Przez rockefellercompl
   W związku z realizowaną przez nas działalnością związaną z edukacją finansową chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnej inicjatywy jaką będzie prowadzenie bloga poświęconego różnym formom zarabiania i inwestowania. Naszym zamierzeniem jest stworzenie cyklu artykułów skupiających się na praktycznych wskazówkach i sprawdzonych formach wypracowywania zysków. Zapraszamy więc do współpracy i  nadsyłania tekstów poświęconych wspomnianej tematyce.
    
   Mamy nadzieję, że z punktu widzenia osób zainteresowanych pomnażaniem kapitału owa inicjatywa okaże się pomocnym źródłem wiedzy. Mamy również świadomość tego, że spora część z Państwa działa w ramach różnych programów partnerskich, afiliacyjnych i franczyzowych, dlatego chcielibyśmy zaoferować nieodpłatną formę promocji podejmowanych przez Państwa inicjatyw.
    
   Liczymy na obiektywne analizy a przed wysłaniem artykułu prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dla autorów, które znajdują się w załączniku.
    
   Zapraszamy do współpracy a gotowe teksty i  ewentualne pytania prosimy kierować na adres:
   kontakt@zacznij-inwestowac.pl

    
   Informacje dla autorów.pdf


×