Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock Extension Detected!

sketch-logo.png

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

Reklama

Egzekutor

Fundusz bezpieczeństwa InvestEllect [rozliczony]

Rekomendowane odpowiedzi

FUNDUSZ BEZPIECZEŃSTWA InvestEllect 

Fundusz bezpieczeństwa ma na celu minimalizację ryzyka inwestycyjnego inwestorów objętych funduszem. Jego funkcjonowanie jest niezależne od administracji programu InvestEllect, co gwarantuje jego niezależność i realność oraz egzekwowalność zgromadzonych na nim środków. Jest bowiem pod pełną kontrolą zewnętrznego serwisu: money-monitor.com. Fundusz ten został na starcie zasilony kwotą 0.47652 BTC. Aktualny stan tego funduszu będzie wyświetlany na stronie money-monitora w tym miejscu. Fundusz będzie zasilany na bieżąco z takich częściowych źródeł jak prowizje od depozytów osób poleconych czy dochodów z reklam zakupionych przez InvestEllect.

ZASADY

- środki funduszu są umiejscowione na prywatnym portfelu money-monitora. Będą one aktualizowane za każdym razem, gdy uzupełnione zostanie ich źródło. 

- ochroną funduszu są objęte osoby na 1 poziomie polecenia konta 'mmonitor'. Nasz link polecający (wyczyść ciasteczka w przeglądarce (alt+ctrl+del) przed jego użyciem). Podczas rejestracji powinieneś ujrzeć komunikat:

a739d5e01233105a120da5c611dc4bc23.png

- po prawidłowej rejestracji należy złożyć depozyt (min. $100) i przesłać na PW albo poprzez formularz kontaktowy następujące informacje:

1) data depozytu i kwota (min. $100)

2) plan inwestycyjny

3) nazwa użytkownika w programie

4) kontakt (e-mail i/lub skype)

5) portfel BTC użytkownika do ewentualnego pokrycia straty

Tylko tak zarejestrowany depozyt będzie podlegał ochronie. Jeśli te dane potwierdzimy (od depozytu zostanie nam naliczona prowizja, którą skutecznie wypłacimy), to od tego momentu depozyt podlega ochronie funduszu. Każdy kolejny depozyt również należy zgłaszać w podobny sposób, pomoże nam to w odpowiednim dokumentowaniu transakcji. Przed złożeniem depozytu sprawdź status wypłacalności programu!

- Jeżeli jesteś już inwestorem w programie ale nie posiadasz osoby polecającej to również możliwe jest objęcie Twojego konta ochroną funduszu. W takim wypadku wystarczy napisać do mnie PW lub skontaktować się przez formularz kontaktowy.

- Ochroną funduszu objęte są tylko te depozyty, które zostały złożone po dołączeniu do funduszu bezpieczeństwa.

- Środki z funduszu zostaną uruchomione jeśli program InvestEllect uzyska status NOT PAYING w money-monitorze. Aktualny status. Środki zostaną wtedy rozdysponowane według aktualnego stanu na system płatności Bitcoin proporcjonalnie do uzyskanej straty. Osoby, które więc nie będą posiadały straty nie otrzymają pokrycia z funduszu. Zysk/stratę obliczamy odejmując od kwoty depozytu naliczenia za dni, w ciągu których program był wypłacalny (liczymy te dni, podczas których nasze wypłaty były zrealizowane).

Nie możemy zagwarantować 100% pokrycia ewentualnej straty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, czy możliwe jest żeby ten program pochodził jeszcze sporo czasu ? Patrząc na ten program-Intelligent Accumulation 2 który daje 1700%zysku w 120dni a depozyt minimalny to jedyne 200$ to nie chce mi się wierzyć że ktokolwiek jest w stanie tak mnożyć pieniądze. Ja swoje przygody w inwestycje zaczynałem jakieś 3miesiące temu, na trochę przed upadkiem skyllexa, więc moim jedynym doświadczeniem z tak wysokim procentem był właśnie skyllex który to upadł chwile po dodaniu pakietów z tak wielkimi procentami.

PS. i jeśli dobrze liczę to po wsadzeniu w ten pakiet 200$ będę dostawał dziennie 28dolarów przez 5dni w tygodniu ?

Edytowane przez Typs0n

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko jest możliwe :) Jeszcze nawet nie wdrożono templatki, która miała być dodana. Unikałbym planów, które nie są dziennymi. Ja je nazywam pułapkami na chciwych, wątpię aby admin pozwolił na ich wypłatę. Często właśnie depozyty w te plany umożliwiają wypłaty w pozostałych planach, a gdy przychodzi termin realizacji depozytów długoterminowych admin albo zwija program albo idzie w selektywne wypłaty. Tak to zazwyczaj działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Musisz do mnie mówić prostym językiem bo jestem kompletnym laikiem :D Czyli ten program nie daje naliczeń codziennie tylko dopiero po skończonym 3miesięcznym cyklu pojawia się całe naliczenie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wymieniłeś konkretny plan, więc się do niego odniosłem. Są też plany dzienne, wszystko jest opisane w pierwszym poście.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma maksimum.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może zapytam inaczej - jaka kwota jest obecnie objęta funduszem (lub jaki jego procent), o ile to nie tajemnica? Chciałbym tak dostosować kwotę depozytu, żeby była w całości objęta funduszem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem, to wymaga szczegółowego wyliczenia, które będę robił dopiero w momencie upadku programu. Jedne depozyty wygasają, drugie powstają, dlatego nie jest to takie proste. Ale generalnie większość depozytów była składana na początku istnienia funduszu i nie pokryły one go w całości. Ponadto, jeśli ktoś złoży depozyt po Twoim to tym samym powoduje, że w całości Twoja kwota nie będzie pokryta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pytanie odnosnie ubezpieczenia:

zloze depozyt z payzy,w przypadku upadku otrzymuje nalezny zwrot niezaleznie od tego czy otrzymam takze rekompesate z payzy? monitor placi swoje zobowiazanie,payza swoje,tak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam 

mam pytanie jak dostac sie do funduszu bezpieczenstwa

i drugie pytanie   do planu drugiego  1 procent dziennie 

a depozyt  wraca po 30 dniach

czy z naliczeniami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zasady dołączenia są opisane w pierwszym poście.

Naliczenie dostajesz codziennie i możesz je wypłacać. Po zakończeniu planu zwracany jest na konto czysty depozyt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mój błąd  przeczytałem teraz

zaryzykowalem drobną kwote przez payze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej, z ktorego linku mam dokonać rejestracji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest zawarty w pierwszym poście w temacie.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Admin nie jest zadowolony z poziomu depozytów, dlatego raczej temat zamknięty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli odradzasz jakiekolwiek dalsze inwestycje? Czy tylko fundusz już nieaktualny?

Edytowane przez lavardac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odpowiadam tylko w kwestii podniesienia kwoty funduszu. Gdyby nie był zadowolony z ogólnego poziomu to by już dawno zamknął program. Fundusz jest wciąż atrakcyjny właśnie ze względu na niski poziom depozytów, ale to nie specjalnie cieszy admina.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ma ktoś problemy z wypłatami?

Wypłacałem male kwoty szly praktycznie natychmiast, zleciłem powyżej 100 dolarow, dostałem informacje kocopoł cutuje:

Your withdrawal request will be processed in the fastest timeframe possible, since we have automatic merchant, so it can take up to 5 confirmations of Bitcoin network. and as per the online availability of our support staff, it can be take up to 48 hours.

edit: Wypłacili :)

Edytowane przez Bodeha

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Program przestał płacić. Kiedy i na jakich zasadach ruszą wypłaty z funduszu? Pytanie zasadniczo do @Egzekutor ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Radar

Komunikator inwestycyjny
    Wczytaj więcej
  • FUNDUSZE GWARANCYJNE

BRAK
  • Aktualności

• Najnowsze newsy firm

• Profile firm

• To byłoby dość głupie działanie By iść do komornika trzeba jeszcze parę centów po drodze wyłożyć a efekt jego działań dalej nie jest pewny... W zasadzie by dojść do tych wniosków była też krótsza droga. Wystarczy się zastanowić kto wybiera droższy kredyt ponoć bez weryfikacji w instytucjach ratingowych miast poszukać tańszego.  Pytanie jakie się rodzi to to czy PZ/K-CH należycie wykonywał swoją część umowy i czy prawidłowo oceniano zdolność kredytową pożyczkodawców czy też robiono to wyłącznie formalnie lub nie robiono w ogóle. Bo to, że większość inwestorów zapomniała w co inwestuje i z jakimi ryzykami się to wiąże wg mnie nie ulega wątpliwości. A przecież wystarczyło ograniczyć coś nazywam pazernością i kosztem zmniejszenia ROI w miarę szybko dążyć do odzyskania zainwestowanych środków a nie ciągle reinwestować licząc, że idylla będzie trwała w nieskończoność i mając choćby ogólną świadomość kim są pożyczkobiorcy. Przecież nawet w tym wątku pojawiały się głosy, że ponoć byli i tacy inwestorzy, którzy by zainwestować w PZ brali kredyty. I jeśli jest to prawdą to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jak oderwanym od rzeczywistości albo zapatrzonym w mamonę trzeba być by nie zauważyć, że coś musi być nie tak skoro ten kredyt musiał wziąć on a nie firma zajmująca się tym dochodowym interesem a skoro tego nie zrobiła i szuka kapitału u "ludzi" to tym samym przenosi ryzyko niewypłacalności niektórych klientów z siebie na inwestora. Szczególnie, że w umowie niczego nie gwarantowano. Po zderzeniu z brutalną rzeczywistością już dużo łatwiej zauważyć, że biznes chwilówek to wcale nie taki łatwy chleb jak się pozornie wydaje i trzeba się nieźle napracować lub wykosztować by per saldo zarobić mniej niż wynika z teoretycznych wyliczeń i przyjmowanych wcześniej założeń.     
    • Nie wiem co mówi Szczepan Bentyn na ten temat. Wiem jednak, że do listingu można zgłośić wszysko co się rusza na jakiejkolwiek giełdzie Długo przyszło czekać Sęk w tym, że nadal nie mogę Ci podać adresu tylko atrapę adresu... Ale cobyśmy mogli doświadczalnie potwierdzić, że dascoinowa sieć uzyskała funkcjonalność przesyłania dascoinów między użytkownikami podaję tę atrapę... mqrhuyufnr3a9seojfbyb5a Podaj też swoją atrapę adresu bym zgodnie z obietnicą mógł zwrócić Ci Twoje dascoiny by wykazać, że działa to w dwie strony  Tak na marginesie, ja wiem, że to działa ale pokażmy to forumowiczom... A właśnie, że jest! Forumowicze może tego nie wiedzą ale rzeczywiście na webwallet/dasexchange zaszła zmiana i teraz nie trzeba "wysłać" webeuro do Netleaders by tam je wymienić na dascoiny. Wypłatę webeuro w dascoinach po nieznanym zlecającemu kursie można zlecić bezpośrednio w dasexchange/webwallet podając ilość myszek miki (webeuro). Sprawdzałem. Działa. Natomiast mimo notowania na dasexchange/webwallet kaczorów donaldów (dascoinów) w myszkach miki (webeuro) by wypłacić euro nadal trzeba myszkę miki (webeuro) przesłać do Netleaders i tam zlecić ich wymianę na euro   Myślę, że nie o tym pisał @placeboPL. I nie bardzo wiem co Jego wypowiedź ma wspólnego z moja Ja jego pytanie odczytuję tak jak je napisał, czyli... z tym zastrzeżeniem, że On nie wie kiedy wszedłeś a na dziś większość, która weszła w ten projekt nie zarobiła z samego dasa nic. Zarobić mogli Ci, którzy weszli odpowiednio wcześnie. Jak w każdej piramidzie. Choć wcale nie musieli jeśli dali się ponieść propagandzie o wielkim wzroście kursu po wyjściu na giełdy zewnętrzne i miast sprzedawać na dasexchange/webwallet za myszki miki i wymienić je w Netleaders na bitcoina lub euro trzymali je do dziś. Ja nie kwestionuję, że mogłeś zarobić i nie mam powodu by Ci nie wierzyć, że zarobiłeś. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że przeważająca większość posiadaczy licencji nie zarobiła na dascoinie bez zaganiania. Do przemyśleń się przyznaję... A fakty nie są moje tylko są faktami. OK. Niektóre się zmieniają z czasem. Np. to, że dziś można wysłać dascoiny innemu użytkownikowi nie zmienia faktu, że gdy pisałem, że nie można tego zrobić takiej możliwości nie było. I gdy pisałem, że z dasexchange/webwallet nie można wypłacić środków tylko można to zrobić dopiero w kantorze Netleaders to wówczas tak było. Podobnie gdy pisałem, że kurs dasexchange/webwallet nijak się ma do kursu rynkowego. To, że dziś kurs rynkowy jest ustalany - nawet jeśli dzieje się to na dziwacznych bazarkach - wcale tego faktu nie zmienia.    Dla jasności nie do końca. Po pierwsze, to co jest na github to tylko fragment, a podejrzenia, że  kod oparty jest na graphenie pdały w tym watku już zancznie wczesniej o ile mnie pamięć nie myli. Po drugie możliwe, a nawet bardzo pradopodobne jest, że rzeczywiście zaczęto w marcu ubiegłego roku tworzyć blockchain oparty o ten kod. Niemiej jednak nie sposób zweryfikować tych twierdzeń... I tak. I nie... Tak bo jeśli dascoin jest rzeczywiście opart na graphenie to adresy muszą istnieć. Nie, ponieważ to co webwalet podaje jako adres adresem w istocie nie jest lecz przypisanym do adresu identyfikatorem. Niemniej jednka funkcjonalnie spełnia to rolę adresu - choć bardziej przypomina numer konta bankowego. Bo tego przy kopiowaniu się nie zwykle robi jeśli nie wymagają tego zmiany merytoryczne. Stanowiłoby to zbędną stratę czasu i narażało na zarzut ukrywania źródeł kodu (plagiatu). Ha... IMHO, to może być chybiony zarzut. Bo w tym kodzie na upartego mogli nie zmienić ani jednej linii i... o niczym to nie świadczy.  Natomiast publikacja tej części kodu była wymagana na podstawie licencji graphene (MIT X11). Licencja ta w zasadzie pozwala na dowolne zmiany w kodzie jednakże pod warunkiem pozostawienia identycznych warunków licencyjnych. Nie wyklucza ona jednak wykorzystywania gotowego lub zmienionego ale otwartego kodu do współpracy z pełni zamkniętym oprogramowaniem. Stąd też publikacja tylko tej części... A na pytanie co rewolucyjnego... Już odpowidam... Otóż rewolucyjnym jest to, że kod graphena został w dascoinie wykorzystany zgodnie z licencją ale w kompletnej kontrze przyświecającej jego twórcy. Tutaj krótka historia bitshares http://docs.bitshares.org/bitshares/history.html lub szerzej, nieoficjalnie ale po polsku https://docs.google.com/document/d/1uJvRn0wA_A2pd9n7UUjSw7D2LnooNACimaxJ7v-p2kQ/edit#heading=h.uyxucj57ggt9 Otóż dzięki temu na blochainie dascoina można robić wszystko co na blochainie bitshares i posiada on co najmniej te same funkcjonalności, które posiada bitshares plus to co w utajnionym kodzie... Krótko rzecz ujmując skoro dascoin jest oparty na graphenie to pod względem technologicznym jest co najmniej tak samo dobry jak bitshares plus to czego w bitshares nie ma. I tu dochodzimy do sedna... Bitshares oparty jest na decentralizacji. Oznacza to, że każdy kto chce, ma odpowiednią wiedzę lub pieniądze by ludzi z wiedzą wynająć... Każdy może na nim zrobić to na co pozwala lub będzie w przyszłości pozwalał protokół. I tu jest główna innowacja dascoina. W dascoinie każdy będzie mógł zrobić tylko to na co arbitralnie pozwoli... Hm... W zasadzie nie wiadomo kto... W każdym bądź razie każdy w dascoinie może tyle na co pozwolą mu decydenci decydenci. A co ciekawe grpahen pozwala na całkowice anonimowe transakcje. A skoro tak to jest to także możliwe w dascoinie. To, że Netleaders nie pozwala użytkownikom na takie działania nie oznacza, że komuś na to pozwolić nie może. A to oznacza, że wbrew zapewnieniom twórców całe ich zapewnienia o KYC/AML są NIEPRAWDZIWE. To, że decydenci mogą dowolnie wykorzystać funkcjonalność graphene poza na co pozwalają gawiedzi doskonale widać na przykładzie "adresów" dascoinowych. Otóż protokół bitshares pozwala na to by zamiast rzeczywistych adresów tworzyć i używać nazw kont. I Netleaders dascoin z tej metody korzysta. To co podałem @pumczersik666 jest taką nazwą konta. Z tym, że w bitshares mogę sobie taką nazwę sam wybrać o ile jest wolna a Netleaders/dascoin generuje i narzuca nam ją losowo. Niemniej jednak robi od tego wyjątki. Np. używany do wpłat przez giełdę btc-alfa.com to... btc-alpha.com a adres używany przez coinfalcon.com to - jakże by inaczej  - coinfalcon. Podobnie jak wymóg korzystania z walidatora do autoryzacji transakcji. Giełdy też dostały "przywilej" bezwalidatorowego autoryzowania transakcji. Tak na marginesie. Coś kombinują na coinfalcon, bo dziś nie da się złożyć depozytu w dascoinie a support nie odpowiada na pytanie dlaczego. Odnoszę wrażenie, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie odbywa się handel we własnym gronie z udawanym podbiciem kursu... Wypłacać dascoiny można... Tylko po co?   Twoja odpowiedź jest prawidłowa a pytanie było retoryczne Właśnie dlatego:   To świadczy jak co niektórzy są zdeterminowani lub najedli się za dużo czekolady wedla i rozpiera ich dziecięca radość twórcza, a właściwie niemoc twórcza , że mówiąc ich słowami "tracą swój własny, cenny czas" na tworzenie czegoś takiego. Świadczy to też o jednej istotnej i smutnej rzeczy. Mianowicie, że całkiem świadomie ich targetem są osoby nieporadne i nieobeznane z internetem skoro uważają, że ktoś zechce zarejestrować się w NetLeaders/dascoin po takich głupich wpisach bez zweryfikowania tego co rzekomo ja w tych wpisach piszę. Przecież z łatwością można dotrzeć tu na forum czy też do innych moich wpisów i poznać moje stanowisko... To smutne, że komuś kasa aż tak przesłoniła moralność... Mi jednak szkoda mojego czasu na dociekanie komu taki debilny pomysł przyszedł do głowy a myślę, że dobrowolnie nikt nie będzie miał tego co @dudi utracił w Londynie by się przyznać... Więc twórcy fakowego konta nie życzę powodzenia i temat ten kończę :). W każdym bądź razie kancelarii nie najmę  Chyba...   Tak przy okazji. Moje odwołanie od usunięcia poniższego filmu zostało pozytywnie rozpatrzone i film jest znów dostępny... Film, o tych, którzy już na dascoinie zarobili   Nie pojmujesz bo tego nie robisz. Ale uwierz, że jeśli ktoś nie ma hamulców moralnych to dla niego jest to proste. Pryszcz. Ba, to dla nich wręcz zwyczajny środek do celu. Ani nic trudnego ani nadzwyczajnego... Ja nie próbuję nawet zrozumieć dlaczego tak jest ponieważ jako osoba wierząca wiem, że wynika to  z tego, że człowiek obdarzony jest wolną wolą i jeśli nie chce przestrzegać narzucanych mu norm to ich nie przestrzega. Mi pozostaje najwyżej się pomodlić o to by Bóg dał im łaskę do wrócenia na dobrą drogę,  przezwyciężania pokus i później do wytrwania w dobrym. Reszta zależy już tylko od nich. Nawet to czy zechcą z tej łaski skorzystać... Tu może cię zaskoczę ale jednym z pierwszych, o ile  nie pierwszym, ponziakiem, który nie padał a restartował się był JBP Jak widać za 2 dni będzie 7 rocznica jak program działa. Choć już pod trzecią nazwą JBP/PC/ACX... I w zasadzie w tej materii nie wymyślono od tamtego czasu nic nowego. Różnice są w nazwach, formie ale nie w zasadniczej treści działań. To dokładnie tak samo jak z Karolem Ponzi. Modele w szczegółach się różnią, Istota jest ta sama. A wprowadzony na hyipowe salony przez JBP/PC/ACX restart to pomysł na wykorzystanie potencjału i pazerności naganiaczy oraz chęci podjęcia próby odegrania się w kolejnej pratii przez tych, którzy stracili...    
    • Dascoin, to już praktycznie niewygodna historia projektu i trafił na wysypisko nomen omen Recyclix, ale poza tym cit. Pecunia non olet. To co zrobił CoinLeaders vel NetLeaders to majstersztyk, piramida hybrydowa - upadek jednej pod piramidy (filaru) nie przesądza, że od razu cała konstrukcja runie.
    • pewnie działanie PZ polegające na odstraszeniu kredytobiorcy przed płaceniem A tak poważnie to powiem Ci że też tak myślałem na początku ale przez to że ostatnio mocno zaangażowałem się w analizę spłacalności ,szukanie klientów na fb i wysyłanie listów itp. stwierdzam że klienci chwilówek to najgorszy typ klienta. Jest bardzo mała część co płaci bo uważa że jak się wzięło kredyt to powinno się go spłacić nawet jak firma upadła, druga część to przekręty które brały kredyt i wiedzieli że nie będą go spłacać i jedynie komornik pomoże albo i nie pomoże a trzecia największa to klienci nad którymi trzeba stać z batem i non stop się naprzykrzać zęby płacili i jak nie ma nad nimi windykatora który puka do drzwi to często w połowie się wyłamują. Miałem takie przypadki jak Ty a i czasami tacy znowu zaczęli spłacać dalej. Dlatego podjąłem swoje dodatkowe działania z listami.
    • A w którym miejscu ja zachęcałem do takiego działania? Napisałem, że na pewno na swojej licencji nie zarobisz, czy wręcz coś przeciwnego, że na tym programie zapewne można zarobić albo na naganianiu albo wchodząc odpowiedni wcześnie? Ja w tym wątku piszę głównie o tym czym jest i czym nie jest ten projekt a nie czym nie jest projekt. Bo właśnie o to chodzi by każdy mógł zdecydować czy w TAKI projekt chce wchodzić. Taki czyli działający albo nie działający tak czy inaczej. ŚWIADOMIE! A kto był poszkodowanym w Amber Gold, Traffic Monsoon czy każdej innej piramidzie zanim ta piramida runęła? Póki miał lokaty, pakiety, licencje, które można było sobie dowolnie przeliczać na złotówki czy euro? Widzisz Łaskawco... Odpowiedź na Twoje pytanie jest prozaicznie prosta. Poszkodowanym może być każdy kto wszedł w ten program omamiony bajkami dascoinowych ściemniaczy nieświadomie weszli w piramidę. I nie jest to odpowiedź teoretyczna. Ba, można być poszkodowanym nawet gdy się na projekcie zarobi. Nie każdy bowiem ze względów moralnych ma chęć uczestniczyć w piramidzie finansowej. Problem nie polega na tym, że na projekcie można stracić. Problem polega na nieświadomości konkretnych ryzyk wywołanych ubieraniem gołego programu w szaty króla kryptowalut i MLMu... Rozumiem, że usiłujesz postawić tezę, że skoro nie wiadomo, kto konkretnie i co stracił to nie można mówić o tym, że ktokolwiek jest poszkodowany. Tyle, że jest to, w mojej ocenie, teza absolutnie błędna. Widzisz... Jeśli kupisz od Cygana tombak zamiast złota to już jesteś poszkodowanym a nie dopiero wtedy gdy ten fakt odkryjesz. Ba nawet gdy odkryjesz i pchniesz go dalej nieznajomemu jako złoto to dalej będziesz poszkodowanym oszustwem Cygana i nic tu nie zmieni to, że oszukując nieznajomego odzyskałeś to co straciłeś... To dość proste... Zresztą, napiszę to po raz kolejny... Każdy model piramidalny od swego zarania tworzy dług wewnętrzny, przyszły o którym z góry wiadomo, że nigdy nie będzie mógł być spłacony. tym bardziej, że znaczna część środków wpływających do systemu praktycznie natychmiast może z niego wypłynąć w formie prowizji dla zaganiaczy. KASY MUSI ZABRAKNĄĆ. Kwestią jest nie czy lecz tylko kiedy zabraknie. Mniejszość - pomijając nawet zaganiaczy - i tylko mniejszość może wyjść na plus bądź na zero. WIĘKSZOŚĆ STRACI. Co ciekawsze sam fakt, że się straciło nie oznacza, że jest się pokrzywdzonym. Ja w niejednej piramidzie brałem udział i zapewniam CIę, że w wielu też udało mi się parę centów zgubić... Nie byłem jednak i nie czułem się jednak pokrzywdzonym bo nie tylko wiedziałem, że mogę stracić ale też wiedziałem w co wchodzę i z jakich to powodów stracić mogę. Owszem. Straciłem. I moim kosztem zarobił ktoś inny. Tyle tylko, że świadomie się na taką możliwość godziłem. ŚWIADOMIE godziłem się na to, że ktoś może zrobić moim kosztem i nie mam na to żadnego wpływu! Czy ktoś wchodząc w Netleaders/dascoin na coś takiego się godził wchodząc w projekt o takim rzekomym potencjale zarobkowym  Czy godził się na taką możliwość wchodząc w kryptowalutę na głowę rzekomo bijącą takioe tuzy kryptowalutowego światka jak te poniżej?   Tak... Wiem... Ci, którzy wówczas weszli zarobili... Tylko nie w tym rzecz. .. Rzecz w tym czy godzili się na to, że inni mogą zarobić ich kosztem a oni stracić jeśli cos pójdzie inaczej niż to opowiada się w legendzie? Przenosząc to na grunt sprzed roku i obecny... Czy wchodzący przed rokiem i dziś godzą się na to, że ich kosztem mogą zarobić ci, którzy sprzedają im wizję podboju afrykańskiego świata artystycznego, światka modowego, wizji płatności dascoinem w warzywaniaku za rogiem? Wizji, która może się nie spełnić gdyż głównym motorem napędowym piramidy - zresztą jak każdej - nie jest produkt (bo tego w istocie jak ie było tak nie ma) lecz naganianie kolejnych nabywców bezwartościowych licencji. Wizji, która podtrzymywana jest achami i ochami zaganiaczy i zmanipulowanych userów na kolejne serwowane przez twórców piramidy atrapy (patrz ostatnie atrapy: giełdy i Zelaa ATM)... I w tym cały jest ambaras...   Nie jest notowany tylko listowany. A by być listowanym wystarczy mieć niezerowy obrót na byle giełdzie i... Chcieć być listowanym... @pumczersik666 dałbyś już sobie spokój z tym robieniem dobrej miny do złej gry i otwarcie przyznał, że to co nazywacie społecznością dascoina była zawiedziona giełdami na które wszedł dascoin. Przyznałbyś, że właśnie tym posunięciem sprawdził się scenariusz opisany przeze mnie już w październiku 2016 roku - na drugiej stronie tego wątku...   Jakby to powiedział @dudi, gdybyś miał to co On po Londynie stracił, to byłbyś był przyznał, że właśnie dzieje się to co niektórym, a może i większości z nas wydawało się oczywistą oczywistością tuż po starcie projektu a nie przeinaczał rzeczywistość sugerując, że główną wizją na forum było to, że dascoin na giełdy nigdy nie wejdzie. Owszem... Taka możliwość była przez nas brana także pod uwagę ale to raczej w kontekście rozważań dasekonomiki, czyli pseudoekonomiki serwowanej tu i na youtube przez dascoinowych wychwalaczy.  To oni bowiem wbrew logice snuli wizję lawinowego wzrostu kursu po wejściu na giełdy zewnętrzne "bo każdy będzie dascoina chciał mieć" tymczasem każdy, kto liznął choć trochę ekonomii wiedział doskonale, że uwolnienie blokowanej dotąd podaży przynieść musi skutek wręcz odwrotny. Stąd też przypuszczenia, że admini projektu mogą odwlekać w czasie moment zderzenia się z realiami rynku.   Owszem... Były takie moje rozważania, że z przyczyn technicznych jest to niewykonalne albowiem na przeszkodzie temu stoi WALIDATOR.  I okazało się, że miałem rację...  Okazuje się bowiem, że wielkim kłamstwem jest to, że walidator jest niezbędny do dokonywania transakcji. Otóż na coinfalcon i btc-alpha wypłaty realizowane są przez giełdę w ciągu kilku sekund w sposób zautomatyzowany. A to oznacza, że: 1) walidator nie jest niezbędny do transakcji na blockchainie dascoina, 2) webwalet nie jest portfelem tylko webową nakładką na rzeczywisty portfel... W rzeczywistości zaś transakcje mogą być podpisywane wg klasycznych w świecie kryptowalut zasad a na przeszkodzie temu stoi utajnienie kodu uniemożliwiające stworzenie własnego portfela działającego bez walidatora. Z tym, że admini w tym zakresie stworzyli już wyłom umożliwiając giełdom podpisywanie transakcji bez walidatora. A to w czambuł odsyła zapewnienia o bezpieczeństwie dzięki walidatorowi. Wszak portfele giełd nie wymagające walidatora są tak samo podatne na ataki jak te tych "niebezpiecznych" kryptowalut a do tego dochodzi ryzyko bądź upublicznienia utajnionego dotąd kodu bądź oprogramowania bezwalidatorowego. Tak czy siak znów zapewnienia twórców dascoina okazały się lichym kłamstwem... A kto oprócz Ciebie temu przeczył? Znów wrócę do 2 strony wątku...