Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Mam pewien problem z portfelem BitCoin'owym "Blockchain", a mianowicie chodzi o samoistnie zmieniający się adres portfela po każdej wykonanej/odebranej transakcji. Zależy mi na tym by adres BitCoin'owy był cały czas ten sam. Jest jakaś możliwość ustawienia konto tak aby adres się nie zmieniał? Najwygodniej kozystać mi właśnie z tego portfela; posiada aplikację na telefon i wydaję mi się, że transakcje na tym portfelu są wykonywane dość szybko, a na np. BitBay idzie to dość wolno + często są jakieś problemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obecnie blockchain.info jest portfelem deterministycznym a nie zbiorem adresów generowanych na żądanie.

Jedną z funkcji, takich portfeli jest między innymi to, że każdy z adresów domyślnie wykorzystywany jest tylko raz.

Nie wiem dlaczego zależy Ci by adres był ten sam.

Natomiast przyczyną jest Twoje przekonanie, że po każdej zmianie musisz w jakimś programie czy też na giełdzie zmieniać adres na aktualny to jesteś w błędzie.

Nie ma takiej potrzeby a wręcz jest to zbędne.

Każdy adres który pojawił się Tobie w blockchain.info jest Twoim, i tylko Twoim i na zawsze. A dokładniej tak długo jak nie zdradzisz komuś innemu danych pozwalających na poznanie klucza prywatnego.

Możesz ten adres używać do woli i żadne środki Ci nie przepadną.

Tak na marginesie BitBay to nie portfel lecz giełda kryptowalutowa. Nie masz na niej dostępu do klucza prywatnego "twojego" adresu, więc adres wcale nie jest Twój jakby się wydawało.

Kolejna kwestia. 

Szybkość wykonywania transakcji nie zależy od portfela ale od opłaty transakcyjnej zwanej fee.

Lepiej mieć większą kontrolę nad tą kwestią niż ma się w blockchain.info

Dlatego zalecam przesiadkę na Electrum.

Korzyści:

1) nadal możesz awaryjnie korzystać z blochchain.info,

2) środki Ci nie przepadną jeśli jakiś kataklizm stanie się z blockchain.info i będziesz miał do nich dostęp nawet gdy strona portfela nie będzie dostępna,

3) masz pełną kontrolę nad fee,

4) Electrum ma także wersję na smartfona,

5) z 40 innych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, ogarnąłem już Electrum, a co do tego Blockchain to jeżeli mam przykładowo adres BTC "x", wykonam transakcję z tego portfela i mój adres się zmieni a ktoś wykona przelew na ten wcześniejszy adres ("x") to te pieniądze dotrą na mój adres?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak. 

Dotrą na wcześniejszy adres i będą widoczne w blochcain.info.

Każdy adres, który jest wykorzystywany w blochcain.info jest na zawsze Twój i jest dostępny w serwisie i/lub w Electrum po zaimportowaniu.

Nie musisz się obawiać ani też za każdym razem zmieniać adresu w programach, które uczestniczysz.

Co więcej, jeśli nadasz temu adresowi nazwę (gdzieś w ustawieniach/archiwum - nie mogę sprawdzić bo chwilowo nie mam dostępu do blochcain.info) to będziesz mógł ustawić darmową usługę smsa po wpływie środków na adres.

Portfel to tylko urządzenie programowe lub techniczne pozwalające na zarządzanie swoimi adresami a dokładniej kluczami prywatnymi i publicznymi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta