Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

WolfCoin

Co zrobić gdy już wysłało się skan dowodu osobistego?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zrobiłem skan dowodu osobistego i wysłałem, potrzebowała go pewna strona do tego bym mógł się zarejestrować. Zrobiłem źle teraz to wiem, niestety ''Polak mądry po szkodzie'', teraz mam pytanie co mogę zrobić w takiej sytuacji, nie chcę by ktoś użył mojego dowodu do wzięcia pożyczki, bądź w innym złym celu. Co polecacie zrobić w takiej sytuacji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wymienić dowód :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przede wszystkim należałoby zastrzec dowód osobisty. Jest masa informacji w internecie o tym jak to zrobić. Tylko nie wiem czy można ot tak sobie zastrzec dowód, który nie został np. zgubiony i właściciel nadal się nim posługuje. Wydaje mi się że to może rodzić problemy, dlatego chyba lepiej stary zastrzec i wyrobić nowy. Ja tak zrobiłem jak kiedyś zgubiłem swój dowód.

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz są takie zabezpieczenia, że wzięcie pożyczki to nie takie chop siup. Potrzeba do tego także między innymi przelewu weryfikacyjnego z banku. Nie martwił bym się tym zbytnio. Jedynie taka osoba może na Ciebie założyć konta, np u bukmacherów, ale nie niesie to za sobą żadnych konsekwencji.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś może taki skan wykorzystać czy nie to i tak moim zdaniem warto zgłosić "zaginięcie" dowodu, zastrzec i wyrobić nowy - w razie problemów masz alibi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Samo wysłanie skanu chyba nie jest takie złe, tylko zależy do jakiej "instytucji" :) Czasami nie ma innej opcji, aby zweryfikować konto i skan musi być wysłany. Jeżeli wysłałeś skan do jakiegoś programu typu HIYP, no to kiepsko.

Najlepiej zastrzeż dowód w BIK i problem kredytu masz z głowy.

Kiedyś słyszałem też o takie opcji 'rezygnacji z możliwości brania kredytów". Coś w stylu, że zgłaszasz, że nie zamierzać brać kredytów i w sytuacji gdy ktoś przyjdzie z Twoim dowodem po kredyt to i tak go nie dostanie. Tylko nie mogę teraz tego znaleźć i nie wiem czy to nie to samo co zastreżenie dowodu w BIK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po co się męczyć, weź pożyczkę i nie spłać. Wprawdzie kosztem postępowania sądowego i ewentualnie komorniczego, jednak zabezpieczysz swoje dane bardzo mocno przed udzieleniem pożyczki na nie. Skany w sieci to rzecz otwarta, właściciel może zrobić ze swoimi danymi co chce. Taki skan niewiele więcej wniesie niż jak wypełniasz formularz przez internet podając również komplet danych nawet większy niż widoczny na skanie. Zawsze warto sprawdzać gdzie i co podajemy. Są strony i strony i nie zawsze wszystko złoto co się świeci. Odwieczny problem powszechnej, łatwej, szybkiej i darmowej weryfikacji tożsamości przez internet, kto go rozwiąże dostanie Nobla.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez pavixion
      Witam serdecznie napisałem w temacie Pay Trade ale raczej mało prawdopodobne by ktoś tam się wypowiedział. Z racji ,ze na pewno będzie o tym głośno uznałem aby napisać nowy  wątek. 

mój  przyjaciel otrzymał wezwanie do ABW na przesłuchanie   i nie ukrywam ,ze jestem bardzo zaniepokojony tą sprawą. Stawiennictwo ma obowiązkowe.. Zasięgałem swoich danych kontaktów i widzę ,ze jest to sprawa  bardzo poważna i wytransferowali ponad 50 milionów zł. Ktoś coś więcej powie na ten temat ?  Ciekawi mnie też co z liderami czy szykują im się zarzuty prawne za "naganianie" ?  Wiem jedno ,że kolejne osoby też będą wzywane.

• Przez pepperoniss
      Jak usłyszałem to zbaraniałem i stąd tytułowe pytanie...

• Przez pepperoniss
      Skarga dotyczy @btcskup i oferowanej przez nich na stronie btcskup.pl oszukańczej usługi wymiany Bitcoinów na złote!

W jednym z wątków pojawiła się oferta skupu BTC po korzystnej cenie.

Przedstawiam dowody oszustwa:

Udaje połaczenie szyfrowane choć go nie ma:

Bitcoiny może sprzedać posiadacz nazwiska z wykrzyknikiem, maila bez małpy, nr konta bez numeru oraz kwotę bitcoinów niekoniecznie wyrażoną cyframi.

Kwoty, która tak wyrażona może być przeliczona na złotówki dając wynik ujemny...

Oferty złożonej przez usera logującego się przez proxy bądź TOR

Z domeny zarejestrowanej na dziś

Na niecałe 4 godziny przed złożeniem oferty...
      http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/10530-dyskusja-na-temat-kursu-btc/?p=473820

Komentarza własnego nie będzie...

Oczekiwane działanie:
      No cóż... Prywata
      Awans na Starszego Strażnika Regulaminu za czujność
      albo 
      Degradacja na Młodszego Strażnika Regulaminu za nadużycie uprawnień i wejście w kompetencję Admina

Przepraszam za lekko humorystyczną końcówkę ale poza głupotą oszusta bądź oszustów cieszy mnie fakt, że nie udało się raczej nikogo naciągnąć ponieważ portfel oszusta jest pusty https://blockchain.info/address/1FeMdmexZ9HurZsWLXvFzxNVsKozMZ93pj.
      Zasługa w tym kol. moderatora @vojtec za szybkie zdjęcie oferty z wątku

Bóg Zapłać Dobry Człowieku!

PS. Oczywiście chodzi o awans dla  mnie a nie zbanowanego oszusta
    • Przez pepperoniss
      Od kilku tygodni trafiają do mnie podejrzane informacje w ramach których nieznana osoba jest ponoć gotowa opłacić nieznaym sobie osobom konto w BitCkubNetwork kwotą od 599$ do 2599$ w zamian za przelanie kwoty od 100 zł do 500 zł.

Pierwsze informacje takie informacje docierały do mnie już na początku października.
      W połowie października jeden z forumowiczów pisał do mnie na PW
      Osoba ta zapewniała mnie, że jej konto zostało na podobnych zasadach opłacone w innym programie. 

Ostatnio kolega @TRUPIOBLADY przedstawił tę propozycję na naszym forum (LINK)

Na domiar złego dziś otrzymałem maila o następującej treści:

Po zarejestrowaniu się z linka podanego w tym poście pojawia się strona z następującą informacją:

Poszukałem więc kto zacz... I tak:
      Rzekomy odbiorca kasy, czyli Wojciech Górniak podanym na stronie mailu posługiwał się w następujących projektach:
      1) Prowadzi stronę o znamiennym tytule Pomoc Fundacjom Pomagamy Wszystkim na której znaleźć można linki do stron sygnowanych przez Justynę Dubel,
      2) Pomocy wszystkim szeregowym,
      Link do webinaru, którym posługiwał się Wojciech Górniak promowano nnastępujące projekty:
      scnetcentral, 
      Webinar Justyny Dubel promowany przez stronę o znamiennej domenie ZarabiamNaMarzeniach w którym oferowano przystąpienie do tam gdzie

czyli... w przekręcie wesharecrowdfunding...

Research internetu pozwala dokopać się do wielu podobnych znalezisk...

Wszystkie łączy to, każdy kto che może wpłacić od 100 zł do nieskończenie wielkiej kwoty w zamian za obietnicę przyszłych zysków w rzekomo świetnym biznesie... To, że oferta ma swe źródło w dość mizernych kontach sprawiających wrażenie fake kont. To, że nigdzie nie ma konkretów kto, kiedy jaką kase przekaże w zamian za te 100 zł...

Co różni te propozycje?
      W zasadzie wszystko...
      Zwróćcie uwagę, że poza ofertą forumowych kolegów ani słowa o zwrotnym charakterze...
      Inne kwoty, inne tempo, inne terminy bądź ich brak... 

Temat śmierdzi na odległość. Stanowczo odradzam przelewanie pieniędzy nieznanym osobom, które za grosze przelane teraz obiecują dużo więcej później...

Tak się w życiu nie zdarza...
    • Przez pepperoniss
      Wszystko wskazuje na to, że upadek giełdy Mtgox był najzwyklejszym w świecie skokiem na kasę użytkowników tejże giełdy.

Jakiś czas temu wyciekł plan restrukturyzacji Mtgox, który wydaje się być prawdziwy w świetle zwrócenia się firmy do sądu o ochronę przed niewypłacalnością. Oto link do tego dokumentu http://pl.scribd.com/doc/209050732/MtGox-Situation-Crisis-Strategy-Draft

Najciekawszy jest fragment dokumentu na str. 5, z którego w skrócie wynika, że firma posiada:
      Zobowiązania:
      - w walutach fiat na 55.000.000$
      - w BTC
         * wobec klientów: 624.408 BTC (przy obecnym kursie 390.879.408$),
         * własnych środków 120.000 BTC (przy obecnym kursie 75.120.000$),

Pozostały zaś firmie aktywa w wysokości:
      - w walutach fiat na 32.430.000$
      - w BTC 2.000 BTC (przy obecnym kursie 1.252.000$),

Wyjaśnienia, że 742.408 BTC sukcesywnie wypływały im z rachunków w wyniku błędu w protokole bitcoin można między bajki włożyć. Faktycznie błąd ten istnieje ale w praktyce można się przed nim chronić. Poza tym niemożliwym jest, by nie zauważona aż tak dużego ubytku na adresach kontrolowanych przez Mtgox.

Wygląda więc na to, że zrobiono skok na prawie 391.000.000$...

Jakieś dowody... Proszę bardzo:

Otóż w czerwcu 2011 roku gdy powątpiewano w wypłacalność Mtgox w wyniku rozmowy via irc (link do zapisu rozmowy http://pastebin.com/d7vp06hL) dyr. generalny Mtgox Mark Karpelles (w rozmowie MagicalTux) zgodził się 
      przeprowadzić "dowód wypłacalności".
      Dowód ten miał polegać na przelaniu w trakcie rozmowy między dwoma adresami kontrolowanymi przez Marka lub Mtgox specjalnie uzgodnionej w trakcie rozmowy kwoty. 26 czerwca 2011 roku uzgodniono, że Mark przeleje w trakcie rozmowy na adres zaczynający się 1eHhgW6vquBY kwotę 424242,42424242 BTC.
      Tak też się stało. Dowód: 3a1b9e330d32fef1ee42f8e86420d2be978bbe0dc5862f17da9027cf9e11f8c4. 

Oznacza to, że w dniu 26.06.2011 r. 424242,42424242 było pod kontrolą Mtgox lub Marka pod adresem 1eHhgW6vquBYhwMPhQ668HPjxTtpvZGPC.

18 lipca 2011 roku z moneta wejściowa 424242,42424242 BTC przekazywana jest na 2 adresy, co można zobczyć 7a2a6f66e87ed4e72d85ba7a82eda1572605c3330c461e171f58d7ff2763ac63
      Potem, między 18 czerwca 2011 r.  a  16 listopada 2011 r. następuje seria transakcji, gdzie mieszające się monety prowadzą do transakcji na 550.000 BTC, co można zobaczyć tutaj
      29a3efd3ef04f9153d47a990bd7b048a4b2d213daaa5fb8ed670fb85f13bdbcf.
      Tutaj jak te transakcje wyglądały (jeśli chcesz możesz je szczegółowo prześledzić pod poniższym linkiem
      http://i62.tinypic.com/x5umxi.jpg
      Ta ostatnia transakcja ma 2 wyjścia. na 500.000 BTC i 50.000 BTC
      50.000 BTC z tego adresu do wczoraj nie było ruszane 1P3S1grZYmcqYDuaEDVDYobJ5Fx85E9fE9 (co się zadarzyło wczoraj napiszę za chwilę).

Znakomita większość kwoty 500.000 BTC trafi 18 listopada 2011 r. po serii transakcji na oficjalnie znany adres BTC 1LNWw6yCxkUmkhArb2Nf2MPw6vG7u5WG7q. Zobacz tutaj:
      b269bf1b82dae8a61f7f91dbf7a9d807e30963c1ae00ddd95a8faebea6d0a007

Dowodzi to, prawie, że niezbicie, że w dniu wycieku planu restrukturyzacji Mtgox giełda ta była w posiadaniu co najmniej kwoty 50.000 BTC zdeponowanych poda adresem 1P3S1grZYmcqYDuaEDVDYobJ5Fx85E9fE9 oraz 2.000 BTC w gorącym porfelu. Tj. Giełda miała nie 2.000 BTC a co najmniej 52.000 BTC. Nie ma bowiem raczej wątpliwości, że w 2011 roku adres ten był pod kontrolą Mtgox lub Marka.

Do 6 marca 2014 r. możliwe było snucie teorii, że problem Mtgox mógł polegać na tym, że utraciła klucze prywatne do zimnych (offline) porfeli...

Od wczoraj, jest to mało prawdopodobne i sprawa wygląda raczej na celowe przejęcie 400.000.000$ przez osoby związane z giełdą...

Otóż wczoraj owe 50.000 BTC z adresu weszło do olbrzymiej transakcji o wartości 180.000 BTC https://blockchain.info/tx/4ee89f7cf824a85ad5f11d52604ffdebe9f01302bcea8ddec0af450f9185ddf1

Nie ulega więc raczej wątpliwości, że klucze prywatne nie wyparowały. Może ktoś je sobie łaskawie przywłaszczył. I pewnie dotyczy to całej kwoty 740.000 BTC...

źródła: letstalkbitcoin.com, onbitcoin.com