Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

maciek

Odprowadzanie podatku w UInvest

Rekomendowane odpowiedzi

Należny podatek(19% od przychodów(dochodów)) ujmujemy w PIT-36 w poz. 195.

Do obliczenia wystarczą np. potwierdzenia transakcji wpływów na nasze konto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Konsultowałem to z doradcą podatkowym.

@edit

Dzisiaj również z US.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Konsultowałem to [...]

[...] również z US.

Masz to wszystko na piśmie czy tylko na słowo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co mam mieć na piśmie?

Złożyłem zeznanie i jest OK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na piśmie sposób prawidłowego rozliczenia uzyskanych zysków z UINVEST.

PIT-36 dotyczy osób które zarobkowały prowadząc pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej (18-32%).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mam tego na piśmie, ponieważ nie jest mi ono do niczego potrzebne.

Jeśli chcesz papier to urząd skarbowy stoi przed Tobą otworem.

PIT-36 dotyczy osób które zarobkowały prowadząc pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej (18-32%).
Nie tylko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam nadzieję, że wszystko z Twoim zeznaniem będzie O.K.

Niemniej, Twój PIT będzie weryfikowany przez inną osobę niż tą, która udzieliła informacji (domniemam, że ustnej). To rodzi obawy do rożnej interpretacji tego samego zagadnienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie złożyłbym zeznania opierając się tylko na informacji uzyskanej od jednej osoby w US, ale u nas to nigdy nie wiadomo, więc pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że składanie zeznania i płacenie podatków od zysków z uinvest jest niepotrzebne i wysoce ryzykowne.

Niepotrzebne bo od dochodu osiąganego za granicą podatek staje się należny dopiero w momencie transferu zysku do Polski. Wystarczy zysk przelać na konto AP i za pomocą prepaidowej karty debetowej korzystać ze zgromadzonych środków. Wówczas nie ma transferu, bo wypłata z ATM czy płatność POS to tylko czynność techniczna i podatek się nie należy.

Wysoce ryzykowne bo nie można w przekonywujący urzędników skarbowych sposób udokumentować źródła dochodu. Pokażesz screeny z netu? ;) Pseudo akcje od Uinvest? Oznacza to, że ryzykujesz 75% stawkę podatku od nieudokumentowanych dochodów. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli przez 2011 rok wypłacałem pieniądze na kartę kredytową to historia zostaje w banku i w każdej chwili US może chcieć jej do zweryfikowania.

Jeśli chodzi o AP i kartę kredytową to inna sprawa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wystarczy, że inny urzędnik będzie Ciebie sprawdzać. Aby być bezpiecznym należało by wysłać pismo do specjalnej komórki US, która może wydawać na piśmie interpretacje przepisów. I te interpretacje są już wiążące.

Takich urzędów jest cztery sztuki na całą Polskę.

To co powiedział jakiś urzędnik w chwili przyjmowania zeznania nie jest wiążące. Tym bardziej, że taki urzędnik sprawdzał same obliczenia i nie wnikał, czy do dobrej rubryczki wpisałeś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

UInvest jest spółką Z.O.O i pieniądze, które otrzymujemy są dywidendą, stąd ujmujemy je w rubryce podatku dochodowego uzyskiwanego poza granicami Polski i to jest najbardziej logiczne i proste wytłumaczenie.

To co powiedział jakiś urzędnik w chwili przyjmowania zeznania nie jest wiążące. Tym bardziej, że taki urzędnik sprawdzał same obliczenia i nie wnikał, czy do dobrej rubryczki wpisałeś.

Przecież pisałem, że konsultowałem to z US, a nie tylko złożyłem zeznanie, ale faktycznie nie mam niczego na piśmie i mieć nie będę, ale zachęcam innych do tego.

Po drugie uważam, że lepiej zapłacić 19% od zysku niż nie płacić nic i tłumaczyć się, że nie wiedziałem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wystarczy, że inny urzędnik będzie Ciebie sprawdzać. Aby być bezpiecznym należało by wysłać pismo do specjalnej komórki US, która może wydawać na piśmie interpretacje przepisów. I te interpretacje są już wiążące.

Takich urzędów jest cztery sztuki na całą Polskę.

Wojownik, a jeśli można wiedzieć co to za specjalne urzędy? Możesz podesłać jakiś link?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodaj ze takie zapytanie jest płatne 150 zl na obecną chwile.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodatkowe pytanie: taki podatek należy odprowadzić za rok w którym osiągnięto zysk, czy w momencie przetransferowania pieniędzy do Polski?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no widzicie a ja konsulatowalem to z infolinia podatkowa , i jest porozumienie miedzy polska a ukraina o tym ze tylko w jednym karju nalzey uiscic podatek i jezeli mamy wyplacane dywidendy to podatek jest rozliczany w tylko w jednym karaju . pisalem do supportu w uinvescie i odpisali mi ze Oni sa platnikami podatku i genralanie nie trzeba podatku zaplacic . wiec radze zadzwonic sobie na infolinie podatkowa i poprosic o pisemne oswiadczenie odnosnie tego rozliczenia bo u mnie w us powiedzieli mi ze trzeab normalnie zaplacic 19 % belki ....smiechu warte

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będziesz miał te pisemne oświadczenie? Bo jeśli faktycznie Ci takowe wystawią, też o nie poproszę i pójdę z tym do US. Jeśli okaże się, że nie trzeba płacić podatku, to jest choć cień szansy na odzyskanie tego co zapłaciłem do US?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wysoce ryzykowne bo nie można w przekonywujący urzędników skarbowych sposób udokumentować źródła dochodu. Pokażesz screeny z netu? ;) Pseudo akcje od Uinvest? Oznacza to, że ryzykujesz 75% stawkę podatku od nieudokumentowanych dochodów.

Pokazujesz bilans konta AP, LR czy z czego tam korzystasz. Jest wypłata na konto kowalski@inwestycja.ua i później wpłata z tego samego konta. Do tego ja robię PDFy z Terms&Conditions poszczególnych programów i tyle. Więcej nie potrzebuję żeby przekazać potencjalnej kontroli. A lepiej odprowadzić podatek 19% niż później dostać kontrolę i mieć 75% + odsetki w plecy...

PS. Stawka 75% jest od nieujawnionych dochodów, a nie od nieudokumentowanych! Jeśli idzie prześledzić przelewy to są udokumentowane...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie zajmuję się zawodowo księgowością, ale z tego co wiem, to jeżeli nie umiesz wytłumaczyć w jaki sposób wszedłeś w posiadanie pieniędzy podlegasz stawce 75%. A moje dotychczasowe kontakty z fiskusem upewniają mnie w przekonaniu, że pdf'y i screeny to nie w tej instytucji. Możesz też oczywiście trafić na młodego urzędnika który będzie chciał zrozumieć o czym "do niego rozmawiasz". Swoją drogą bardzo chętnie poczytam jak potoczyła się sprawa w realu. Bo tu tylko sobie dywagujemy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zamierzam odprowadzić podatek. Najwyżej jak nie trafie z odpowiednim, to złoże korektę. Zastanawiam się także nad wysłaniem listu z prośbą o interpretacje do Ministerstwa Finansów, ale to dopiero w przyszłym roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja w ubiegłym roku.

W tym również zamierzam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta