Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Recommended Posts

W najblizszych dniach z powodu prac konserwacyjnych forum może być niedostępne głównie w godzinach nocnych.

Dzisiaj forum może być niedostępne już od godziny 20:00.

Ja nie zauważyłem żadnych przerw w działaniu mimo wszystko :-) Jedyne co, to gdy próbuję wejść na forum z telefonu to długo się wczytuje. Tak jakby serwer 'przesiewał' ewentualny atak DDoS. Można coś z tym zrobić? Lokalizacja Kopenhaga.

Tylko żeby z tej konserwacji nie wynikła jakaś puszka Pandora przypadkiem ;)

Idą spore zmiany :)

Od kilku dni forum powinno "przyspieszyć" działanie, zaimplementowaliśmy też wstępne zmiany (niewidoczne dla przeciętnego użytkownika), które pozwolą na zmiany gruntowne. Zdaję sobie sprawę, iż nie każdy lubi tego typu reformy, ale uznaliśmy, że ze względów bezpieczeństwa i oczekiwanych funkcji są one konieczne.

Przyczyna może leżeć w tym, że przy loadzie strony wczytują się avatary z zewn. serwerów typu gravatar czy wordpress, dlatego możliwe, że po update trzeba będzie avatary wrzucać na serwer.

Większość zmian jest już wprowadzona. Na bieżąco będziemy dostosowywać się do nowych warunków i implementować to czego jeszcze brakuje. Trudno bowiem takie zmiany przeprowadzić w jednym czasie :) Modernizacja była konieczna i staraliśmy się, aby nowy styl forum zachował swoją tożsamość. Czy nam się udało pozostawiam Waszej ocenie.

Nie wszystko może jeszcze działać, część funkcji jest nowa, sam jeszcze się ich uczę. Z góry informuję, że box "radar" nie będzie służyć ogólnemu czatowi.

Rozglądajcie się i zgłaszajcie ewentualne problemy.

Wiadomo, że nie wszystkim się zmiany będą podobać. Ale zmiany są wymuszone, głównie ze względu na bezpieczeństwo danych.

Co do skóry, staraliśmy się wystylizować forum w taki sposób, aby jak najbardziej przypominało poprzednią wersję. Ogólnie mam złe doświadczenia ze skórami, poprzednia wersja przestała być wspierana stąd konieczność zmian. To działa w ten sposób, że jeżeli np. jest jakiś większy update, to trzeba potem czekać z upgrade na to, aż developer skóry do nich się dostosuje. Dlatego w tym momencie działa wersja default tylko ze zmodyfikowanym samodzielnie cssem, w ten sposób każdy update możemy wprowadzać na bieżąco. Mogę jeszcze udostępnić czystą wersję default bez naszej stylizacji.

Co do szybkości działania forum, to zmiany nie zostały zakończone. W tym momencie w tle cały czas działa synchronizacja 500,000 postów na forum, stąd te opóźnienia. Mieliśmy wybór, albo wyłączyć forum na kilka dni i zająć się synchro albo udostępnić forum w trochę wolniejszym trybie z działającą synchro w tle. Wybrałem tę drugą opcję.

Baza jest ogromna i praca nad nią nie jest łatwa.

Nie wiem jak to wygląda u was, ale u mnie nie widać w powiadomień w panelu na stronie. Zamiast tego przychodzą mi cały czas na maila mimo uprzedniego wyłączenia.