Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

Reklama

Egzekutor

Money-Monitor online status: | Link do Money-Monitora | Ostatnie wypłaty | Zgłoś problem

Recenzja programu Independent Enterprise:

forum_recenzja.png

Wiadomość dodana przez Egzekutor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.04.2018 o 19:23, antyscamm napisał:

Egzekutor jaki pakiet kupiłeś? kiedy pierwsza wypłata? pochwalisz się jak to wygląda?

ciekaw jestem jaki będzie ROI po roku

Nie bardzo mam motywację do tego, aby Cie do czegokolwiek przekonywać. To nie jest moja rola. Zgłoś się jak sugerował Śmiechu do właścicieli, oni są od tego, żeby Cię przekonywać. Ja już napisałem dlaczego jestem w projekcie i dlaczego uważam, że nie jestem na straconej pozycji. Przedstawiłem konkretne wiarygodne wyliczenia pokazujące, że na kopaniu można zarabiać, choć prawdą jest, że nie każdemu się to udaje a przyszłość niepewna. Moje analizy, które stosuję na własny użytek, wskazują jednak przyszłość kryptowalut pozytywnie. Jeszcze niedawno ktoś straszył w tym temacie 4k a jak widać mamy już 8-8.5k. Bo nawet najlepsi traderzy nie są w stanie przewidzieć kursu, mogą jedynie reagować analitycznie na sytuację, którą zastają a nie sytuację którą sobie wyobrażają. Nie widzę też powodu, dla którego kopanie miałoby się opłacać a cloud-mining już nie. Zakupy i produkcja hurtowa rządzą się trochę innymi prawami i wyliczeniami. Każdy ma jednak prawo do odmiennego zdania i ja to szanuję. Nikogo na siłę przekonywać nie będę, bo każdy jest sam odpowiedzialny za własne inwestycje, tym bardziej, że nie widzę z Twojej strony zainteresowania projektem a raczej widzę zainteresowanie negowaniem go aby po kilku-kilkunastu miesiącach powiedzieć: "a nie mówiłem"? Nawet jeśli będziesz miał rację to płakać nie będę, bo znam stopień ryzyka.

Proszę tylko aby nie trollować tematu i nie powtarzać w kółko tych samych argumentów.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, antyscamm napisał:

pgruzewski trochę to wszystko zawile opisałeś, ale trochę racji masz... psychologia ma tu spore znaczenie... ale jak ktoś jaj nie ma to lokata w banku... nurtuje mnie tylko jedno pytanie: miałeś - masz koparki chcesz je sprzedać? dlaczego? rozumiem, że to trochę zabawy, ale jeśli odpowiednio wczesnie kupiłeś dawno powinny się zwrócić... i teraz tylko zarabiać? Czyżby zysk z kopania znacząco spadł? i nie widzisz już w tym takiego sensu jak kiedyś?

Moje koparki kopały niecały rok, złożyłem je na jednych z najtańszych kart wtedy, które kupiłem okazyjnie i są to gtx 1060 3gb. Coś mi ostatnio nie chcą kopać na minerach te 3gigówki, które mam, w sumie trochę mi brakuje czasu, żeby obcykać o co chodzi. Kupiłem je szczerze mówiąc z zysku, który wypracowałem składając koparki dla znajomych i sprzedając karty z małą marżą, które kupiłem w większej ilości i odsprzedałem innym kolegom, którzy składali sobie wtedy koparki. Koparki wypracowały mi spory zysk i można powiedzieć, że się spłaciły. Niestety mam dosyć drogi prąd, a te karty słabo teraz kopią, więc wolę je sprzedać (same karty) i na razie nie kupuję nowych kart, a ceny kart są jeszcze na tyle wysokie, że odzyskam może sporą część kapitału, więc powinno to wyjść mi na dobre.

Karty są wciąż na gwarancji i ich nie podkręcałem za bardzo - ustawiłem je tak, aby ich nie męczyć i mieć niski pobór prądu, więc nie są wyeksploatowane moim zdaniem. Póki co nie podjąłem decyzji co do reszty komponentów, bo jeszcze się zastanawiam czy nie poczekać na nowe karty, które mają wyjść podobno niedługo. Aby to się opłacało, musiałbym poszukać miejsca na koparki, gdzie jest tańszy prąd, bo mam trochę duże rachunki za prąd u siebie. Chciałem kiedyś robić u siebie kopalnię i miejsce do kolokacji i starać się o tańszy prąd, ale w końcu zrezygnowałem. Przestałem też składać koparki, czego w sumie trochę żałuję czasami.

Tak zakładałem od początku, że będę sprzedawał karty po jakimś czasie i kupię lepsze, więc chyba tak właśnie zrobię - sprzedam je, póki są coś warte i przemyślę jeszcze czy będzie mi się opłacało zainwestować w jakieś bardziej wydajne karty do kopania, o ile takie się pojawią. W skrócie - chcę odzyskać część kapitału i być może zainwestuję go w trading/hodlowanie lub jakąś inną inwestycję albo nowe karty.

Co do kopania i cloud mining w IE - chyba już nie ma co drążyć tematu, każdy swoje powiedział i chyba nie ma co tego tematu męczyć nadal. Decyzję - jak zawsze - każdy musi podjąć sam i po swoich przemyśleniach.

Edytowane przez pgruzewski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Panowie bez urazy, ale serio trzeba to narysować? nagrać film w nowym mercedesie, żeby było wiadomo o co chodzi?

To czy kopalnia istnieje czy nie to kwestia wtórna, nie na tym się biznes opiera... i wbrew pozorom biznes nie musi się sypnąć jeśli ich nie ma... tu akurat brawa dla założycieli... Oczywiście może się komuś zapalić czerwona lampka widząc to że nikt nigdy się nie dowie gdzie kopalnia się znajduje, mimo wszystko to trochę dziwne... ale wróćmy do biznesu... Firma oferuje moc wydobywczą w Mh/s, niezmiennie dostajesz co miesiąc tyle samo Mh/s... całe ryzyko (kurs ETH, trudność kopania) jest po stronie inwestorów. 111 dolarów to wystarczająca kwota żeby postawić koparki i opłacić prąd do produkcji 4Mh/s przez 18 miesięcy, więc o upadłość bym się nie martwił, bo to się spina bez problemu, IE może jeszcze przy tej cenie nieźle zarobić. Owszem program afiliacyjny jest tu dla firmy obciążeniem i dodatkowym wydatkiem, ale na pewno jest tak przeliczony, że piramidy z tego nie będzie.

Pytanie brzmi co dadzą nam 4Mh/s za pół roku? Zwrot z inwestycji (licząć w ETH) już dziś jest nierealny... (kilka osób już to tutaj przeliczyło) a patrząc na trudność kopania może być tylko gorzej... Jedyna szansa na zwrot inwestycji, zysk w przeliczeniu na dolary (bez polecania) to wzrost kursu ETH, chociaż wtedy trudność wzrośnie jeszcze bardziej...

Sytuacja jest taka, że firma mogłaby bez problemu nie posiadać koparek, wbrew pozorom kontraktów nie kupujemy za dolary tylko własnie za ETH lub inną krypto... dziś wkładamy 10ETH za 18 miesięcy dostaniemy może 7ETH, w co wątpie... 3ETH rozejdzie się na program afiliacyjny i zysk dla właścicieli. Paradoksalnie na koniec inwestorzy mogą być szczęśliwi bo kurs wzrośnie na tyle że ich wykopane 7ETH bedzie dużo więcej warte niż dziś 10ETH, ale chyba nie o to chodzi?

Egzekutor nie musisz mnie do niczego przekonywać, po prostu chętnie zobaczę jak realnie będzie wyglądało po drodze wydobycie z 4Mh/s które kupiłeś... Moja ciekawość nie była tak wielka, żeby wrzucać w program kasę... Sam w recenzji firmy zrobiłeś wyliczenie które jasno pokazało że obecny kurs ETH i trudność kopania, kopie cały projekt w d... za przeproszeniem... Nigdzie nie napisałem, że mining się nie opłaca a kopanie już tak, przy obecnym kursie dla mnie jedno i drugie to błąd, były dobre okazje na zakup ETH na rynku.

pgruzewski sam widzisz, że Twoje koparki które złożyłeś, które miały kiedyś określoną moc, które na siebie zarobiły bo zrobiłeś to w dobrym momencie dziś są już lekkim przeżytkiem ( a dokładniej ich moc obliczeniowa ) a w IE właśnie wiążemy się z mocą, która za rok może być niewiele warta w kopaniu... Kopanie na GPU się kończy...

Panowie z IE skopiowali ciekawy projekt tylko o jakiś rok za późno. Nie mam też nic przeciwko MLMom o ile produkt jest dobry, w tym nic dobrego nie widzę niestety. 

Edytowane przez antyscamm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Egzekutor napisał:

Przedstawiłem konkretne wiarygodne wyliczenia pokazujące, że na kopaniu można zarabiać, choć prawdą jest, że nie każdemu się to udaje a przyszłość niepewna.

Ależ Pan bezczelnie manipulujesz, coż takie Twoje prawo. Przecież Ty tu rządzisz ;)

Ni to wiarygodne ni to rzetelne pseudo wyliczenia, które matematycznie obaliłem dwukrotnie w moich poprzednich postach.

Jeszcze niedawno ktoś straszył w tym temacie 4k a jak widać mamy już 8-8.5k.

Tym wpisem udowadniasz, że nie znasz się również na trejdingu (kwestię kopania mamy chyba już wcześniej omówioną, prawda?), ale to tak jest jak słucha się szkoleniowców jutubowych (wnioskuję po formie Twoich delikatnie mówiąc agresywnych wpisów, kiedy to sprowadza się - raz jeszcze podkreślę matematycznie - na ziemię te wyimaginowane hurra i niekończące się hossy).

Nie widzę też powodu, dla którego kopanie miałoby się opłacać a cloud-mining już nie.

Wiem, że nie widzisz. Nie czytasz po prostu ze zrozumieniem. Z tą opłacalnością kopania również bym polemizował, ale nakreślę Ci to najbardziej przejrzysty sposób w jaki potrafię po raz kolejny (może teraz się uda!):

W cloud miningu płacisz kryptowalutą. Kryptowalutą, którą dostaniesz z powrotem w optymistycznym scenariuszu w połowie, po ukończeniu kontraktu. Czyli założenie optymistyczne to -50% na kontrakcie. W tej sytuacji absurdem jest przeliczanie wydobytych kryptowalut na złotówki, bo nie nimi płacisz.

W sytuacji z koparkami realnymi, które sam posiadasz jest tylko nieco inaczej. Koparki kupujesz za gotówkę więc przeliczanie wydobytej kryptowaluty na złotówki ma względny sens, bo nimi płacisz za prąd (koszty) i opłacasz sprzęt. Inna sprawą jest, że zarobiłbyś o wiele więcej gdybyś kupił kryptowalutę i nawet nią nie handlował tylko poczekał na bańkę. Na dziś dzień opłacalność kopania w Polsce jest na granicy rentowności. Kolejna (ewentualna) bańka zmieni tyle, że przy niskim wzroście trudności wydobycia (niemalże niemożliwe, ze względu na niedługo wchodzące ASIC na ETH) jest szansa, że urobek pozwoli Ci wyjść na czysto po około 18 miesiącach. 

Zakupy i produkcja hurtowa rządzą się trochę innymi prawami i wyliczeniami.

Co to zmienia dla inwestującego w kontrakty? Chyba sam nie wiesz.

Każdy ma jednak prawo do odmiennego zdania i ja to szanuję.

Naprawdę? W którym miejscu? Ja widzę, że co post raczysz swoim sarkazmem i ekhm ignorancją.

4 godziny temu, pgruzewski napisał:

są to gtx 1060 3gb. Coś mi ostatnio nie chcą kopać na minerach te 3gigówki

Niedługo w ogóle nie będzie to możliwe. Minimalna pamięć wymagana do kopania ETH na GPU będzie 4gb.

4 godziny temu, pgruzewski napisał:

ustawiłem je tak, aby ich nie męczyć i mieć niski pobór prądu, więc nie są wyeksploatowane moim zdaniem

I bardzo dobrze, bo wbrew pozorom karta używana do kopania jest zdecydowanie mniej eksploatowana niż w przypadku wykorzystywania w grach komputerowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
31 minut temu, RollingYourHead napisał:

Ni to wiarygodne ni to rzetelne pseudo wyliczenia, które matematycznie obaliłem dwukrotnie w moich poprzednich postach.

W którym miejscu?

31 minut temu, RollingYourHead napisał:

Tym wpisem udowadniasz, że nie znasz się również na trejdingu (kwestię kopania mamy chyba już wcześniej omówioną, prawda?), ale to tak jest jak słucha się szkoleniowców jutubowych

Widzisz, jestem w kontakcie z minerami, którzy wiedzą trochę więcej niż ja i mówią mi dokładnie to samo: że się pan nie znasz na kopaniu :) Naprawdę, moim życiowym priorytetem nie jest udowadnianie Tobie co ja wiem a czego nie. Nie chcesz dyskutować tylko szufladkować to myślę, ze już czas zakończyć tę wymianę poglądów.

35 minut temu, RollingYourHead napisał:

Czyli założenie optymistyczne to -50% na kontrakcie.

Przyjmij założenie realne a nie spekulacyjne. Albo pokaż mi kalkulator, który potrafi przewidzieć rentowność przez okres 18 miesięcy. Weź na poprawkę poziom wydobycia osiągany przez IE a nie przez Twoje domowe koparki czy skorelowane z nią kalkulatory. Ale jeśli nie masz zaufania do wyników podawanych przez IE to trudno w ogóle o czymkolwiek dyskutować. Jeśli chcesz dyskutować ze specjalistami a nie takimi amatorami jak ja to umów się na spotkanie z reprezentantem IE, podyskutuj na argumenty a potem wklej nam rezultaty Twojej dyskusji. Zadaj pytania osobom, które zarabiają na miningu i zapytaj ich dlaczego im się udaje a Tobie nie. Do takiego podejścia potrzeba jednak pokory, której oceniając poziom Twoich wpisów trochę Ci brakuje.

Z jednym się muszę zgodzić, ze kopanie ETH ma coraz mniejszy sens, ale to nie jedyna kryptowaluta, na której można zarabiać.

Ale przecież ani nie musi być kopane cały czas ETH ani wartość kryptowaluty za którą kupuję kontrakt nie musi mieć idealnej wartości takiej jaką ma wydobywane krypto, a  to ciągle zakładasz.

44 minuty temu, RollingYourHead napisał:

Co to zmienia dla inwestującego w kontrakty? Chyba sam nie wiesz.

Np. to, że rentowność tych kontraktów wynika np. z kosztów prądu, za który górnik nie płaci kryptowalutą.

45 minut temu, RollingYourHead napisał:

Naprawdę? W którym miejscu? Ja widzę, że co post raczysz swoim sarkazmem i ekhm ignorancją.

Chyba nie bardzo rozumiesz na czym polega szacunek. Nie na tym aby z drugą osobą się zgadzać i jej poklepywać, ale aby kogoś nie obrażać i np. nie kasować postów z którymi się nie zgadzamy, co się często dzieje na innych portalach. A przecież jak tu ująłeś ja tu rządzę i mógłbym :) Ironia nie jest oznaką braku szacunku ale formą dobitnego wykazania swoich argumentów. Jest w niej zawarta lekka forma drwiny, ale wobec podawanej treści a nie osoby. Bo jak na razie dużo się wymądrzasz, ale ja w Twoich wypowiedziach tej mądrości nie dostrzegam, raczej zamknięte klapki na oczach i brak obiektywizmu. Stąd też i moje stanowisko, które już raz tłumaczyłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Egzekutor napisał:

Widzisz, jestem w kontakcie z minerami, którzy wiedzą trochę więcej niż ja i mówią mi dokładnie to samo: że się pan nie znasz na kopaniu

Może tak jak Ty uznają, że wiedzą więcej niż matematyka? To lekka różnica.

Naprawdę, moim życiowym priorytetem nie jest udowadnianie Tobie co ja wiem a czego nie. Nie chcesz dyskutować tylko szufladkować to myślę, ze już czas zakończyć tę wymianę poglądów.

Ja nie chcę? Ty przecież nie chcesz. Zamiast faktów przedstawiasz swoje opinie i rzekomo są one jakkolwiek wiarygodnym źródłem informacji, nie wspominając o rzetelności.

Przyjmij założenie realne a nie spekulacyjne.

Dobrze więc - realnie -65-70% na kontrakcie.

Albo pokaż mi kalkulator, który potrafi przewidzieć rentowność przez okres 18 miesięcy.

Odsyłam do wykresów historycznych wzrostu trudności wydobycia, które jak wspomniałem rosną wykładniczo od początku istnienia tej kryptowaluty (jak i każdej innej). 

Weź na poprawkę poziom wydobycia osiągany przez IE a nie przez Twoje domowe koparki czy skorelowane z nią kalkulatory.

Co ma jedno z drugim? Moje domowe koparki mają moc niecałych 7GH/s, to całkiem nieźle jak na "domowe koparki", choć nadal nie wiem co ma jedno z drugim? Ty zapewne też, bo to znowu pokazuje, że nie rozumiesz czym jest mining. 

To czy ktoś ma 180mh/s czy 180gh/s kompletnie nic nie zmienia, zapotrzebowanie na prąd jest proporcjonalne - urobek również. Tobie chyba naprawdę nie jest po drodze z matematyką albo celowo odrzucasz fakty.

Jeśli chcesz dyskutować ze specjalistami a nie takimi amatorami jak ja to umów się na spotkanie z reprezentantem IE, podyskutuj na argumenty a potem wklej nam rezultaty Twojej dyskusji.

Rozumiem, że rozmowa ma mieć wpływ na fakty i po jej ukończeniu powstaną nowe wzory matematyczne na wyliczenie opłacalności inwestowania w kontrakty wyłącznie dla IE?

1 godzinę temu, Egzekutor napisał:

Zadaj pytania osobom, które zarabiają na miningu i zapytaj ich dlaczego im się udaje a Tobie nie.

A kiedy ja powiedziałem, że nie zarabiam? Powstrzymaj się proszę od manipulacji słowem, bo jeszcze wejdzie Ci to w krew ;) Powiedziałem, że rentowność stoi już na granicy.

Z jednym się muszę zgodzić, ze kopanie ETH ma coraz mniejszy sens, ale to nie jedyna kryptowaluta, na której można zarabiać.

Naprawdę? Na którym algorytmie jest opłacalne kopanie kryptowaluty za pomocą GPU?

Ale przecież ani nie musi być kopane cały czas ETH ani wartość kryptowaluty za którą kupuję kontrakt nie musi mieć idealnej wartości takiej jaką ma wydobywane krypto, a  to ciągle zakładasz.

Ale Ty dalej nie rozumiesz, że ASICi, które lada moment wychodzą są nastawione na algorytm, a nie kryptowalutę. W tym przypadku na algorytm scrypt, na którym bazuje ETH. Na co się przerzucą? Większość (jeszcze) rentownych algorytmów ma już ASIC, a kopanie na GPU jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.

Np. to, że rentowność tych kontraktów wynika np. z kosztów prądu, za który górnik nie płaci kryptowalutą.

Dalej to nie jest odpowiedź na pytanie co to zmienia dla inwestującego. Poza tym - płaci kryptowalutą, bo musi ją sprzedać by uzyskać $. Rozumiesz już?

Chyba nie bardzo rozumiesz na czym polega szacunek. Nie na tym aby z drugą osobą się zgadzać i jej poklepywać, ale aby kogoś nie obrażać

Jeżeli nieustanny sarkazm i arogancję okraszone ignorancją nazywasz szacunkiem to faktycznie, inaczej to pojęcie definiujemy. Ja słownikowo, a Ty?

Jest w niej zawarta lekka forma drwiny, ale wobec podawanej treści a nie osoby

Raczysz teraz żartować, kiepsko nota bene. Uściślijmy - drwiny wobec podawanej treści PRZEZ osobę. 

Bo jak na razie dużo się wymądrzasz, ale ja w Twoich wypowiedziach tej mądrości nie dostrzegam, raczej zamknięte klapki na oczach i brak obiektywizmu.

Widzisz mój drogi rozmówco. Wcale się nie dziwię, że nie dostrzegasz nie tyle mądrości co sensu przekazu. Przede wszystkim dlatego, że Ty nie odróżniasz faktów od opinii, a z matematyki robisz sobie żarty. Co do obiektywizmu to bezsprzecznie Ty jesteś go pozbawiony, bo to Ty czerpiesz korzyść materialną z zachęcania do korzystania z tego programu, który nieuchronnie każdego inwestora doprowadzi do utraty kapitału, a nie zarobku. Chyba, że będą (jak Ty) zachęcać innych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
58 minut temu, RollingYourHead napisał:

Może tak jak Ty uznają, że wiedzą więcej niż matematyka? To lekka różnica.

Mam zaufanie do ich wiedzy :)

Ja nie chcę? Ty przecież nie chcesz. Zamiast faktów przedstawiasz swoje opinie i rzekomo są one jakkolwiek wiarygodnym źródłem informacji, nie wspominając o rzetelności.

A czyje opinie mam przedstawiać? Sąsiada? To nie ja pisze teksty w stylu: "nie znasz sie na kopaniu", "nie znasz się na tradingu", "nie wiesz co to mining" i to po przeczytaniu kilku zdań. Szacunek polega właśnie też na tym, że nie znając danej osoby nie oceniamy jej w tak kategoryczny sposób. Tym bardziej, że nigdzie się nie zarzekam, że jestem czy nie trajderem czy minerem. Argumenty nie potrzebują tytułów.

Dobrze więc - realnie -65-70% na kontrakcie.

I to są te fakty i konkrety? Jesteś miłośnikiem matematyki, powinieneś więc wiedzieć, że najpierw pokazuje się działanie a potem wynik :lol:

Odsyłam do wykresów historycznych wzrostu trudności wydobycia, które jak wspomniałem rosną wykładniczo od początku istnienia tej kryptowaluty (jak i każdej innej). 

No trudność rośnie, tylko co z tego? Nie zauważyłem wyprzedaży koparek na allegro. A chyba nikt nie kopie w formie charytatywnej :)

Co ma jedno z drugim? Moje domowe koparki mają moc niecałych 7GH/s, to całkiem nieźle jak na "domowe koparki", choć nadal nie wiem co ma jedno z drugim? Ty zapewne też, bo to znowu pokazuje, że nie rozumiesz czym jest mining. 

To czy ktoś ma 180mh/s czy 180gh/s kompletnie nic nie zmienia, zapotrzebowanie na prąd jest proporcjonalne - urobek również. Tobie chyba naprawdę nie jest po drodze z matematyką albo celowo odrzucasz fakty.

No właśnie brakuje Ci wyobraźni wobec tego, czego nie rozumiesz. Miałeś kiedyś wynajętą halę przemysłową? Negocjowałeś kiedyś ceny hurtowe prądu z elektrownią? To tak jakbyś porównywał ceny zakupu produktów spożywczych sklepu pana Władzia z Węgorzewa z siecią makro.

Rozumiem, że rozmowa ma mieć wpływ na fakty i po jej ukończeniu powstaną nowe wzory matematyczne na wyliczenie opłacalności inwestowania w kontrakty wyłącznie dla IE?

Źle rozumiesz. Jak pewnie zauważyłeś, kalkulatory mają różne zmienne. Znasz ich wartość dla koparek i warunków wydobywania IE?

A kiedy ja powiedziałem, że nie zarabiam? Powstrzymaj się proszę od manipulacji słowem, bo jeszcze wejdzie Ci to w krew ;) Powiedziałem, że rentowność stoi już na granicy.

Zdecyduj się więc, albo na koparkach można zarabiać albo 

3 godziny temu, RollingYourHead napisał:

Z tą opłacalnością kopania również bym polemizował

Naprawdę? Na którym algorytmie jest opłacalne kopanie kryptowaluty za pomocą GPU?

To nie ja składam deklaracje o możliwości przestawienia maszyn, nie do mnie więc to pytanie. Zapytaj źródła jeśli Cię to tak interesuje.

Jeżeli nieustanny sarkazm i arogancję okraszone ignorancją nazywasz szacunkiem to faktycznie, inaczej to pojęcie definiujemy. Ja słownikowo, a Ty?

Powtórzę jeśli nie zrozumiałeś, szacunek dla innych poglądów nie odbiera prawa do bardziej lub mniej ekspresyjnej odpowiedzi na nie. To mniej więcej taka różnica jak między tolerancją a akceptacją.

Raczysz teraz żartować, kiepsko nota bene. Uściślijmy - drwiny wobec podawanej treści PRZEZ osobę. 

Trudno nazwać żartem postawę, która jest wręcz podstawową postawą chrześcijańską: potępiaj czyny a nie ich autora. 

Co do obiektywizmu to bezsprzecznie Ty jesteś go pozbawiony, bo to Ty czerpiesz korzyść materialną z zachęcania do korzystania z tego programu

Prosiłbym a wręcz nakazuję abyś nie kłamał, bo przekraczasz moją granice tolerancji. Nikogo nie zachęcam do uczestniczenia w tym programie. Obiektywizm rozpoznaje się między innymi w postawie krytycznej, a Twoja jest zdecydowanie bezkrytyczna. Stąd moja ocena.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 16.04.2018 o 16:46, Egzekutor napisał:

Weź na poprawkę poziom wydobycia osiągany przez IE a nie przez Twoje domowe koparki czy skorelowane z nią kalkulatory. Ale jeśli nie masz zaufania do wyników podawanych przez IE to trudno w ogóle o czymkolwiek dyskutować.

Egzekutor do tego momentu myślałem, że naprawdę obiektywnie na to patrzysz i rozumiesz o co chodzi... Matematyka jest naprawdę jedna... i to czy to domowa koparka czy wykupione Mh/s gdzieś na świecie działają tak samo... 4Mh/s to 4Mh/s...

Inwestor decyduje się zapłacić określoną kwotę za moc, wiążąc się kontraktem na 18 miesięcy i jedyną zmienną dla niego jest kurs kryptowaluty oraz trudność kopania (tu jesteśmy chyba wszyscy zgodni, nie sprzyja niestety inwestorom) Oczywiście można przerzucić się na inne krypto ale tu IE zastrzega sobie, że to ich decyzja...

To ile IE zapłaci za prąd, hale, koparki, jaką mają mają moc, to tylko i wyłącznie zmienna - zysk dla firmy, mogą mieć wiedzę i być profesjonalni, ale to tylko wyłącznie ich zysk lub strata... Inwestor wchodząc w ten biznes całkowicie skazuje się na zmienność rynku, beze możliwości reakcji...

W dniu 16.04.2018 o 16:46, Egzekutor napisał:

Jeśli chcesz dyskutować ze specjalistami a nie takimi amatorami jak ja to umów się na spotkanie z reprezentantem IE, podyskutuj na argumenty a potem wklej nam rezultaty Twojej dyskusji. Zadaj pytania osobom, które zarabiają na miningu i zapytaj ich dlaczego im się udaje a Tobie nie.

Specjaliści z IE?? Owszem Panom nie brakuje fantazji, jakieś tam odwagi, żeby firmować taki produkt swoim nazwiskiem i wiary w to że to może się udać, ale mimo wszystko to nic odkrywczego. Większość z nich zarobiła w życiu już pewnie jakąś kasę mniejszą bądź większą, może załapali się na bańkę na krypto i stąd fascynacja... Ale nie róbmy z nich guru krypto, sam prezes pytał jeszcze niecałe 2 lata temu na tym forum jak wypłacić BTC z bitmarketu na ADVcash... i czemu nie działa?

Kwestia druga, oni nie odpowiadają na trudne niewygodne pytania... a jeśli już to robią to kluczą, matematyki tam nie ma...

Parę dni temu była inna afera:

https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/polskie-gornictwo-cyfrowe-pgc-klopoty-kopalni-kryptowalut/6p3pnsq

takich artykułów jest więcej... może nie są zbyt konkretne, ale niezła przestroga, też polska firma itd...

PS Rolling właściwie zasłużyłeś na 2 flaszkę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, antyscamm napisał:

Egzekutor do tego momentu myślałem, że naprawdę obiektywnie na to patrzysz i rozumiesz o co chodzi... Matematyka jest naprawdę jedna... i to czy to domowa koparka czy wykupione Mh/s gdzieś na świecie działają tak samo... 4Mh/s to 4Mh/s...

Inwestor decyduje się zapłacić określoną kwotę za moc, wiążąc się kontraktem na 18 miesięcy i jedyną zmienną dla niego jest kurs kryptowaluty oraz trudność kopania (tu jesteśmy chyba wszyscy zgodni, nie sprzyja niestety inwestorom) Oczywiście można przerzucić się na inne krypto ale tu IE zastrzega sobie, że to ich decyzja...

To ile IE zapłaci za prąd, hale, koparki, jaką mają mają moc, to tylko i wyłącznie zmienna - zysk dla firmy, mogą mieć wiedzę i być profesjonalni, ale to tylko wyłącznie ich zysk lub strata... Inwestor wchodząc w ten biznes całkowicie skazuje się na zmienność rynku, beze możliwości reakcji...

Dziękuję za zwrócenie uwagi, bo rzeczywiście moja odpowiedź nie powinna odnosić się do kontraktu, a kwestii tego czy na miningu w ogóle można zarabiać a szczególnie pod postacią hurtową, i to miałem na myśli. Pisałem na szybko i się zapędziłem. Jednakże żaden kalkulator nie wyliczy tego, ile będzie wynosić zysk/strata po zakończeniu kontraktu, więc takie wyliczenia mają bardziej charakter życzeniowy niż realny. Tak samo jak wcześniejsza próba określania pewnego poziomu wartości krypto w najbliższym czasie.

tu jesteśmy chyba wszyscy zgodni, nie sprzyja niestety inwestorom

Trudność wydobycia nie rośnie tak szybko jak sama cena, to się dzieje dopiero w późniejszym okresie, kiedy samoreguluje się rynek (stawianie koparek wymaga czasu, ich produkcja również).

Specjaliści z IE?? Owszem Panom nie brakuje fantazji, jakieś tam odwagi, żeby firmować taki produkt swoim nazwiskiem i wiary w to że to może się udać, ale mimo wszystko to nic odkrywczego. Większość z nich zarobiła w życiu już pewnie jakąś kasę mniejszą bądź większą, może załapali się na bańkę na krypto i stąd fascynacja... Ale nie róbmy z nich guru krypto, sam prezes pytał jeszcze niecałe 2 lata temu na tym forum jak wypłacić BTC z bitmarketu na ADVcash... i czemu nie działa?

To była ironia, bo skoro ja się na niczym nie znam jak twierdził mój rozmówca to każdy kto jest w temacie jest przy mnie profesjonalistą :) Sam w tym wątku podważałem umiejętności właścicieli, tak więc zapewniam Cię, że nie jestem przekonany o profesjonalizmie przedstawicieli IE. Ja nie jestem supportem programu IE, nie promuję tego programu ani nie zachęcam do uczestnictwa w nim. Wymieniam się informacjami i opinią i tego samego był oczekiwał. Może być taki scenariusz jaki podajecie, ale uczciwość nakazuje przedstawiać wszelkie możliwe scenariusze.

Kwestia druga, oni nie odpowiadają na trudne niewygodne pytania... a jeśli już to robią to kluczą, matematyki tam nie ma...

Jakie pytania zadałeś, w jaki sposób? 

PS Rolling właściwie zasłużyłeś na 2 flaszkę

Widzisz, Twój "dłużnik" popełnia w całej dyskusji jeden błąd, oblicza rentowność kontraktu na podstawie porównania z bezpośrednią inwestycją w kryptowaluty na podstawie tego, że za kontrakty płaci się kryptowalutą. Bardzo prawdopodobne jest to, że wartość kryptowaluty za którą nabyło się kontrakt będzie wyższa w momencie zakończenia kontraktu niż końcowy rezultat kontraktu, ale to nie zaprzecza możliwej rentowności samego kontraktu. Inaczej mówiąc zaistnienie takiej sytuacji przy sprzyjających okolicznościach (kurs, trudność) nie powoduje straty ale mniejszą rentowność niż nabycie krypto bezpośrednio. Nie można więc przyjmować tylko jednego negatywnego scenariusza na tej podstawie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj rozpoczęło się Tournee po Polsce 
Zaczynamy od Szczecina, jutro Poznań, pojutrze Gdańsk

Tutaj macie mapkę kiedy właściciele będą w którym mieście : 

Tn1XUL.jpg 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Eth osiąga poziom od którego rozpoczyna się rentowność, dlatego wskoczyłem na wyższy kontrakt. Dodatkowo, jeśli ktoś składał depozyt przez btc to ma dodatkowy bonus w postaci wzrostu wartości eth do btc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta