Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

Reklama
pepperoniss

Alicoin - aligatocoin.io - ICO polskiego startupu od aligato.pl - start 20.04.2018 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

CDCyFm7.png

ICO AliCoin

Niezmiernie rzadko zdarza mi się ostatnio pisać o projekcie w dziedzinie kryptowalut i blockchaina - do tego rodzimym, polskim - który zdaje się mieć rzeczywisty potencjał i realne szanse na sukces.

Nie będę się dużo o projekcie rozpisywał gdyż, jak na polski projekt przystało, strony ICO dostępne są w języku polskim. Ograniczę się więc wyłącznie do kilku słów o głównych zamierzeniach projektu i mojej krótkiej jego oceny.

Otóż Aligato Team pracuje nad platformą aukcyjno – sprzedażową nowej generacji, opartej na technologii blockchain i kryptowalucie AliCoin. W założeniach platforma ma konkurować z takimi potentatami jak ebay, amazon czy allegro.

Brzmi jak frazes?

Pewnie! Tyle, że w tym przypadku w zespole spotkali się pasjonaci blockchaina i kryptowalut z Twórcami istniejącej - aczkolwiek niszowej - platformy aligato.pl.

Tak. Wiem aligato też miało zamiar wygryźć z rynku allegro. I się nie udało. Ale w mojej ocenie obecny zamysł jest przedni a mapa drogowa zdaje się być realna. Nadmienię jeszcze, że formalnie organizatorem ICO jest brytyjska spółka z polskim dyrektorem - ALIGATO BLOCKCHAIN LTD - z opłaconym kapitale zakładowym 100.000 funtów

ICO startuje 20 kwietnia 2018 roku o godzinie 12 czasu warszawskiego

i potrwa do 30 czerwca 2018 roku albo do czasu sprzedania 70.000.000 ALI

Dystrybucja podzielona jest na 4 etapy przedsprzdażowe:

ICO Pre-Sale 1, w którym w okresie od 20 kwietnia do 27 kwietnia 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,24$

ICO Pre-Sale 2, w którym w okresie od 28 kwietnia do 04 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,52$

ICO Pre-Sale 3, w którym w okresie od 05 maja do 12 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,64$

ICO Pre-Sale 4, w którym w okresie od 13 maja do 20 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,76$

oraz

ICO, w którym w okresie od 21 maja do 30 czerwca 2018 roku

sprzedanych zostanie 46.000.000 ALI za cenę 0,80$

 

Jak wziąć udział w ICO?

ICO nie jest realizowane w oparciu o blockchain Ethereum lecz WAVES dlatego jeśli zamierzasz wziąć udział w ICO musisz pierw ściągnąć i zainstalować portfel (LINK), wygenerować seed i zapisać go w tajnym miejscu oraz skopiować gdzieś wygenerowany w portfelu adres waves.

Następnie należy zarejestrować się z poniższego linku

Link do rejestracji

Jednopoziomowa prowizja za zagonienie 10% - dla mnie też - ale zawsze możesz usunąć część referencyjną linku albo zrezygnować z ICO :)

Wpłaty będą mozliwe w BTC, ETH, DOGE i LTC

CDCyFm7.png

 

Osobiście zamierzam zakupić co najmniej 12.500 ALI ale to jeszcze inna historia.

Rzecz w tym, że token wg zapowiedzi powinien trafić na giełdę w 2 - 3 kwartale tego roku i mimo, iż ten token ma być w przyszłości główna walutą do handlu na stworzonej przez zespół platformie osobiście inwestycję traktuję bardziej spekulacyjnie a widniejące na stronie prognozy cen traktuję jako możliwe acz nie zamierzam trzymać środków licząc na zarobienie 500.000$ w 2 lata. Oczywiście swoim zwyczajem część zakupu wrzucę do swojego skarbca, który działa u mnie na zasadzie wrzuć do skrzyni i zapomnij na co najmniej 7 lat ale z góry nastawiam się na inwestycję krótkoterminową i bardziej spekulacyjną.

Dowód inwestycji zostanie zamieszczony po starcie ICO.

dHnxwVt.png

_______________________________

Uwaga! Niniejszy wpis nie jest poradą inwestycyjną tylko prezentacja programu, w który zdecydowałem się zainwestować swoje środki. Inwestycja w ten projekt jak w startup czy też ICO wiąże się m.in. z ryzykami, o których pisałem TU i TU. Handel na giełdzie kryptowalut wiąże się także z wieloma ryzykami o czym, niestety, wielu uczestników handlu przekonało się na własnej skórze tracąc środki powierzone giełdą czy to na skutek sprzeniewierzenia środków, niweypłacalności giełdy czy też ataków hackerskich.

Autor nieniejszego wpisu inwestuje w różnego rodzaju kryptowaluty oraz ICO. W przypadku skorzystania z linka referencyjnego zawartego w tym poście autor uzyskuje korzyść w postaci prowizji za polecenie w wysokości 10% inswestycji poleconego.

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

Płatności można dokonywać też przez PayPal np. z karty płatniczej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to wszełem w posiadanie dHnxwVt.png Aligatocoinów... Póki co o wartości 0 w każdej walucie, bo dziś są niezbywalne a w zasadzie nawet ich nie ma...

Wszystko dlatego, że dystrybucja na Waves nastąpi dopiero po zakończeniu ICO albo Pre-ICO, czyli w maju lub czerwcu br.

Teraz pozostaje odmówić kilka zdrowasiek i czekać to co przyniesie czas...

Aktualna cena sprzedaży tokena w Pre-ICO - 0,23$.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem w projekt ,zapowiada sie ciekawy temat .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skromnie, bo skromnie, ale też wszedłem 2018-04-24_171537.jpg.2cd5c3bd0512517eb6874c625f99a7ce.jpg

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

 • Podobna zawartość

  • Przez pepperoniss
   Dziś kaliski Sąd skazał jednego z panów PP na 12 a drugiego na 3 lata pozbawienia wolności w związku ze stworzoną przez nich piramidą finansową Design Partner - LINK.
   Więc jednak się da
   Tutaj artykuł z mów końcowych (LINK), które miały miejsce na początku kwietnia.
   Przy okazji, ku przestrodze uczestnikom innych piramid odsyłam do wątku głównego tego programu (LINK) bowiem także w tej piramidzie mieliśmy do czynienia z klasycznym krzykiem uczestników piramidy, że to prokuratura ich pokrzywdziła zamykając świetnie prosperujący biznes. 
   Przykład tej piramidy pokazuje doskonale mechanizm działania tego typu oszustw. Szczególnie mechanizm hodowania wierzytelności poprzez przekonanie przez twórców piramidy, że firma jest wypłacalna bo przecież płaci. Ta płaciła bez najmniejszego problemu nawet duże kwoty do dnia zatrzymania ich twórców. Poza wzrokiem uczestników piramidy był bowiem fakt, że oni aż tak bardzo wierzyli firmie, że traktowali cyferki w beackoffice jako realny pieniądz, który można zawsze wypłacić. Tymczasem rzeczywisty dług wyniósł ponad 64.000.000 zł. Tych w firmie nie było ale przekonanie uczestników o wypłacalności firmy i wrodzona ludzka pazerność powodowała, że nikt o tym nie wiedział gdyż "reinwestował" zyski.
   Ta piramida padła dlatego, że wkroczyła prokuratura. Ale padłaby także gdyby uczestnicy zaczęli żądać wypłat większych niż nowe wpływy środków do programu. 
   Zresztą w linkowanym artykule pojawia się informacja, że twórcy piramidy mieli w pewnym momencie pomysł "załatwienia" sprawy w białych rękawiczkach. Zamierzali ogłosić upadłość.
   Co równie istotne, w przypadku tej piramidy legenda była na tyle prawdopodobna, że chyba do czasu aresztowania jej twórców w wątku w zasadzie nie pojawiały się zarzuty piramidalności projektu. Z drugiej jednak strony, o ile pamięć mnie nie myli, to zawsze każda najmniejsza nawet sugestia, że rzeczywisty model może nie wyglądać tak jak mówi legenda zawsze był w wątku traktowany jako niepotrzebne sianie fermentu...
    
    
  • Przez InvestmentBrain
   Nazwa Programu: Bitexxcorp   Plany Inwestycyjne:  od 0.7% dziennie do 2500% after
   Minimum Inwestycyjne: 50$   Program Partnerski: 7/2/1% (opcja reprezentacji 10/3/1)

   https://bittexcorp.com/?ref=investmentbrain
    

   bonusy za dokumentacje publikowania na "FB/Twitter/Insta/VK
    
   Projekt, aktywnie poprowadzimy na grupie, możliwe wejście na YT, świetne przygotowanie tematu od strony technicznej, wszystko leży w naszych rękach, ale główne zdanie nadal należy do zespołu zarządzającego!  Więcej opisze za kilka godzin myślę, ogromny spam odnośnie tematu, więc wszystko po kolei. 
    
    
  • Przez pepperoniss
   Stare kryptowaluty - bitcoin, litecoin, dogecoin - pozwalały na zarabianie na nich w procesie kopania kryptowaluty często zwanym górnictwem. Obecnie coraz więcej kryptowalut pozwala także na zarabianie na utrzymywaniu dojrzałych monet kryptowaluty w portfelu  (staking) oraz na utrzymywaniu tzw. masternodów.
   Czym jest Masternode?
   Bez w wdawania się w szczegóły techniczne jest to pełen węzeł sieci danej kryptowaluty, tj. taki utrzymujący pełen blockchain, wykonujący do inne przewidziane kodem danej kryptowaluty funkcje. Często też wiąże się to z pewnymi przywilejami dla osoby utrzymującej taki węzeł. Np. prawo głosu i - najczęściej - z jakimś wynagrodzeniem płaconym za utrzymanie masternoda.
   Twórcy kryptowalut tworzą jednak pewne ograniczenia, które nie pozwalają każdemu kto utrzymuje pełen węzeł z pełnym blockchainem na pełnienie funkcji noda. Najczęściej jest to wymóg "zamrożenie" pewnej ilości kryptowaluty na adresie do którego przypisany jest dany masternode.
   Co ciekawe by zaraniać na stakingu też trzeba posiadać uruchomiony portfel i posiadać pewną ilość kryptowaluty.
   Jeśli kwotę, która posiadamy lub utrzymujemy na adresie w celu stakingu jest zbliżona do kwoty niezbędnej do uruchomienia masternoda warto się zastanowić czy go nie utworzyć. Na pewno będzie to korzystniejsze niż zarabianie na stakingu. Co istotne środkami posiadanymi na adresie powiązanym z masternodem możemy swobodnie dyponować, z tym jednak zastrzeżeniem, że jakiekolwiek "ruszenie" wejścia, które jest do masternoda przypisane spowoduje jego unieruchomienie. Inaczej mówiąc jeśli wydamy "zamrożone" środki nasz masternode przestanie zarabiać.
   Wprowadzenie
   Utworzenie masternoda dla dasha to wydatek rzędu 600.000$, gdyż do jego utrzymania zamrozić trzeba 1000 DASH. W przypadku PIVX czy ZCoin to zamrożenie prawie 60.000$. Dlatego na eksperyment, by pokazać utworzyć masternoda wybrałem znacznie tańszą, mało znaną kryptowalutę - bitrad.io. Tu do założenia masternoda starczy nam 2.500 BRO, czyli około 600$.
   Ekonomia
   Obecnie na bitrad.io (BRO) jest około 200 masternodów. Oznacza to, że obecnie uzyskamy nagrodę za masternoda statystycznie co 5 godzin. Nagroda wynosi 0,50 BRO.
   Policzmy: 
   aktualna wartość BRO to ok. 0,23$
   Inwestycja na 2500 BRO wyniesie nas więc około 575$
   Dzienna nagroda przyniesie nam ok. 2 BRO, czyli 0,46$, czyli miesięcznie 13,20$.
   Masternoda musimy utrzymywać w ciągłym działaniu dlatego w tym przykładzie nie będziemy utrzymywać go na własnym komputerze lecz na VPS. Musimy więc znaleźć taki, który będzie nas kosztował jak najmniej. 
   W moim przypadku padło na VPS na nazwa.pl za mniej niż 20 zł (ok. 6$ rocznie) rocznie  Ale uwaga! To cena promocyjna - niekoniecznie będzie dostępna gdy będziesz próbował zakładać masternoda w przyszłości.
   Hipotetycznie więc przez rok możemy na inwestycji 575$ zarobić ok. 150$ czyli około 25%. Hipotetycznie, bo kurs BRO może wzrosnąć lub spaść. Jednak sama zyskowność nie jest głównym celem poradnika. Jest nim bardziej zapoznanie z tą ciekawą acz mało popularną formą zarabiania i postawienie swojego pierwszego budżetowego masternoda. A nuż wśród forumowiczów znajdzie się krezus, który zdecyduje się na postawienia masternoda na DASH (potencjalna roczna zyskowność 8,3%), PIVX (6,3%) czy Zcoin (34,5%) albo dla innej kryptowaluty.
   Co potrzebujemy?
   Masternoda postawimy na Linuxie Ubutu 16.04 ale nie przejmuj się poradnik pozwoli Ci to zrobić nawet jeśli jesteś całkowicie zielony.
   Poradnik zakłada, że serwer postawiony będzie na Ubutu 16.04 a Ty sam będziesz korzystał z Windowsa. Niemniej jednak z niewielkimi modyfikacjami możesz też użyć tej metody dla innych systemów operacyjnych. Można też korzystać z innych programów niż proponowane realizujących podobne funkcje oraz z innych serwerów VPS albo też "ustawić" w podobny sposób masternoda na własnym sprzęcie. Np. na Raspberry Pi. W tym ostatnim przypadku niezbędne jest posiadanie zewnętrznego IP albo korzystanie z odpowiednich narzędzi bądź przekierowań ale ten temat wykracza poza zakres poradnika.
   Potrzebujemy:
   serwera VPS (możesz go kupić np. z nazwa.pl) portfel BRO na Windowsa - LINK program Putty (pobierz i zainstaluj - LINK konto na Cryptopia - LINK KROK 1
   Ma swoim PC instalujemy, a w zasadzie wypakowujemy i uruchamiamy, portfel, który wcześniej pobraliśmy. Synchronizacja portfela zajmie jakiś czas zależny od szybkości łącza internetowego.
   W opcji  Preferencje/opcje/wyświetlanie załączamy opcję "Display coin control features".

   Następnie przechodzimy do zakładki Receive. Zobaczymy tam jeden adres.
   Na potrzeby naszego masternoda utworzymy nowyTworzymy kolejny i nazywamy go masternode na nazwa.pl
   KROK 3
   Wchodzimy na Cryptopia (LINK) i kupujemy nieco ponad 2500 BRO, które przelewamy ma pierwszy adres w portfelu. Na ten, który był już w portfelu po jego starcie - nie ten utworzony przez nas.
   Po potwierdzeniu transakcji z pierwszego adresu przelewamy DOKŁADNIE 2500 BRO na adres nazwany przez nas masternode na nazwa.pl.
   Do uruchomienia masternoda potrzebować będziemy kilku informacji.
   Dla ułatwienia zapiszemy je sobie w notatniku w pliku pod nazwą masternode.txt
   W tym celu do notatnika skopiuj poniższy tekst:
   address - TxHash - Output Index - PrivKey - Gdy środki dotrą na adres oznaczony masternode na nazwa.pl uzupełnimy powyższe dane.
   By usykać TxHash, Output Index i PrivKey musimy użyć konsoli w naszym portfelu.
   Znajdziemy ją w menu Pomoc/Okno debugowania/Konsola i uruchamiamy ją


   W pasku na dole konsoli wpisujemy komendę
   masternode outputs a następnie
   masternode genkey Konsola po tych komendach będzie wyglądała mniej więcej tak:

   Ciąg oznaczony na powyższym screenie cyfrą 1 to TxHash, cyfrą 2 - Output Index, zaś cyfrą 3 - PrivKey.
   Kopiujemy te dane do naszego pliku masternode.txt
   IP uzupełnimy za chwilę po zakupie serwera VPS na nazwa.pl
   KROK 4
   Na nazwa.pl tani server VPS wybierając instalację Ubutu 16.04 
   Po zakupie serwera otrzymamy maila z danymi logowania podobnymi do tych: 

   IP podane w tym mailu to nasz address. Kopiujemy go i zapisujemy w pliku masternode.txt

   Następnie uruchamiamy putty

   i logujemy się zaznaczonymi danymi do logowania do serwera VPS z maila od nazwa.pl (uwaga: przy wpisywania hasła nic nie widać - to normalne, musisz poprawne hasło wpisać w ciemno!)


   Teraz czeka nieobeznanych z linuksem "czarna magia", która pozwoli nam na uruchomienie naszego masternoda. Ale spokojnie... W zasadzie wystarczy do konsoli skopiować poniższe komendy  
   sudo apt-get install build-essential libtool automake autotools-dev autoconf pkg-config libssl-dev libgmp3-dev libevent-dev bsdmainutils sudo apt-get install libboost-system-dev libboost-filesystem-dev libboost-chrono-dev libboost-program-options-dev libboost-test-dev libboost-thread-dev sudo add-apt-repository ppa:bitcoin/rc sudo apt-get update sudo apt-get install libdb4.8-dev libdb4.8++-dev Następnie kompilujemy nasz portfel na linuksie
   git clone https://github.com/theBitradio/Bitradio cd Bitradio/src make -f makefile.unix # Headless UWAGA TO MOŻE POTRWAĆ DŁUŻSZĄ CHWILĘ!
   strip Bitradiod sudo cp Bitradiod /usr/local/bin i uruchamiamy potrfel
   cd ~/Bitradio/src Bitradiod & Przy tym uruchomieniu ZAWSZE wystąpi błąd. Czynnoś tę jednak wykonujemy by przekonać się, że dotąd wszystko poszło jak miało pójść.
   By prawidłowo uruchomić portfel musimy skonfigurować plik Bitradio.conf. W tym celu wykonujemy następujące czynności:
   cd ~/.Bitradio nano Bitradio.conf Otworzy nam się pusty plik Bitradio.conf . Kopiujemy do niego nasstępującą treść:
   rpcuser=Bitradiorpc rpcpassword=BARDZO_DŁUGIE_HASŁO_Z_CYFR_I_LITER rpcallowip=127.0.0.1 daemon=1 server=1 listen=1 BARDZO_DŁUGIE_HASŁO_Z_CYFR_I_LITER zastępujemy bardzo długim ciągiem cyfr i liter np: IeNRGufllLWOvkUNvgfsGknvWkGf9DGtZUdyi7t06SiqRvBBasGfoIDwgkjo1HAJWdD3dizJLdw9hLH1Q4oE3giPW1XpQsIboH2u
   UWAGA! Nie musimy go zapamiętywać ani zapisywać
   Plik zapisujemy klikając Ctrl-X, yes, enter
   Teraz możemy ponownie uruchomić portfel
   Bitradiod & Sprawdzamy czy portfel działa prawidłowo
   ps aux | grep Bitrad Portfel teraz się synchronizuje, czyli ściąga wszystkie bloki blockchaina. To może potrać od kilku do nawet 24 gdozin. Postęp możemy sprawdzić komendą
   Bitradiod getinfo  
   KROK 5
   Po synchronizowaniu się portfela musimy przekształcić go w włączyć masternoda modyfikując nieco plik konfiguracyjny Bitradio.conf. Najpierw jednak zatrzymujemy nasz portfel
   Bitradiod stop Otwieramy plik konfiguracyjny Bitradio.conf
   nano ~/.Bitradio/Bitradio.conf Na końcu pliku dodajemy poniższe linie:
   masternode=1 masternodeprivkey= externalip= Na komputerze PC otwieramy nasz plik masternode.txt z danymi masternoda i uzupełniamy w pliku Bitradio.conf dane kopijąc po frazie "masternodeprivkey=" PrivKey a po frazie "externalip= "  address.
   Zapisujemy (Ctrl-X, yes, enter)
   i ponownie uruchamiamy portfel
   Bitradiod & W zasadzie nasz masternode już jest gotowy do pracy...
   KROK 6
   Ostatnie czynności, które musimy wykonać by nasz masternode zaczął dla nas zarabiać wykonamy już na naszym portfelu na komputerze PC.
   Otwieramy nasz portfela na PC i przechodzimy do zakładki Masternode/My Masternode i klikamy Create 

   i uzupełniamy dane w okienku o te zapisane w pliku masternode.txt. Jako alias podajemy nazwę pod jaką masternode będzie widoczny w naszym portfelu ale uwaga w nazwie nie może być spacji możemy go nazwać np. masternode-na-nazwa. W polu address kopiujemy nasz address uzupełniony o port 32454 - czyli mniej więcej tak 111.112.113.114:32454. 
   Klikamy OK i...
   Masternode jest gotowy! Musimy tylko go wystartować klikając w przycisk Start all
   Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem nasz masternode pracuje. Zauważymy to po statusie Masternode is running. Od tej chwili zarabiamy
   Inne sposoby zarabiania na BRO (bitrad.io)
   Jak wcześniej wspominałem istnieje sposób zarabiania na BRO poprzez ich posiadania (staking). By w ten sposób zarabiać wystarczy, że będziesz utrzymywał na swoim komputerze otwarty (przynajmniej dla stakingu) portfel.
   Można też zarbiać na... słuchaniu radia...
   W tym celu zarejestruj się w projekcie - LINK DO REJESTRACJI - i po prostu słuchaj sobie wybranego radia... Kokosów z tego nie ma ale pociułać można. Nagrodę za słuchanie można zwiększyć o 20% wykupując opcję PRO za 1.50 BRO miesięcznie.
   Możliwe jest też wykupienie  - po zarejestrowaniu się - udziałów w masteerondach postawionych przez twórców kryptowaluty. Wydaje mi się jednak, że miesięczna opłata 6$ skłaniać raczej powinna do otwarcia własnego masternoda. Warto bowiem dodać, że na tym samym VPS możesz postawić także masternody innych kryptowalut.
    
   Zastrzeżenia!
   Niniejszy poradnik zawiera reflinki ale korzystanie z nich nie jest obowiązkowe. Jeśli nie chcesz z nich korzystać usuń część polecająca linku. 
   Poradnik nie jest poradą inwestycyjną lecz poradnikiem technicznym, niemniej jednak stworzenie masternoda wymaga zaangażowania pewnych środków finansowych w kryptowaluty, których wartość jest zmienna. Dlatego przed inwestycją w masternoda przeprowadź własne badania i analizy.
   Autor poradnika nie analizował zgodności postawienia masternoda na VPS zakupionym od nazwa.pl z regulaminem usługi lub promocji, w której VPS jest nabywany. Dlatego przed komercyjnym wykorzystaniem VPS w celu opizanym w poradniku zrób własne badania i analizy.
   Autor poradnika jest posiadaczem kryptowalut oraz zarabia na utrzymaniu masternodów. Posiada także BRO i utrzymuje masternody dla tej kryptowaluty.
    
    
  • Przez pepperoniss
   Najprawdopodobniej dziś na bloku 5500000 łańcucha Ethereum Classic nastąpi niby-Fork w wyniku, którego powstanie nowy, równoległy łaćuch Callisto.
   Każdy kto posiada w chwili wydobycia tego bloku ETC uzyska taką samą ilość CLO w łańcuchu Callisto.
   Jeśli więc masz w swoich portfelach ETC to nie zapomnij odebrać swoich Callisto a jeśli z tym niby-Forkiem wiążesz jakieś szanse na zarobek to zostało troszkę czasu by nabyć ETC i utrzymywać je do czasu rozgałęzienia łańcuchów.
   Dlaczego pisze niby-Fork. Otóż z tego powodu, że oficjalnie nie jest to fork lecz utworzenie łańcucha bocznego wspieranego przez deweloperów i społeczność ETC, który ma pomóc ETC wyjść z marazmu.
   W szczegóły nie chcę wchodzić. W sensie praktycznym CLO będzie jednak odrębną kryptowalutą.
    
  • Przez pepperoniss

    
   ICO - Ice Rock Mining
   Legenda:
   Grupa młodych ludzi zafascynowana kryptowalutami jest w posiadaniu jaskini w kazachskiej górze (link) zdecydowała się na przeprowadzenie tego ICO w celu zebrania funduszy w kwocie 13.500.000 $ na stworzenie kopalni kryptowalut składającej się docelowo z 5000 szt. ANTMINER S9. Według organizatorów ICO koszty związane z wydobyciem mają być o co najmniej 25% niższe ponieważ w wewnątrz góry panuje stała temperatura 10 - 12°C co przekłada się na brak potrzeby chłodzenia pomieszczeń a lokalizacja w istniejącej już jaskini powoduje, że nie występują koszty związane z budową serwerowni. Ponadto twórcy ICO zapewniają, że mają podpisaną pięcioletnią umowę na dostawę energii w cenie 0,03$.
   Z sumy uzyskanej z ICO środki będą rozdysponowane w następujący sposób:
   87% na sprzęt i wyposażenie 5% na marketing 5% dla zespołu 3% na bonusy Zyski uzyskane z wydobycia dzielone będzie następująco:
   50% to udział w zysku inwestora 20% na reinwestycję, tj. zakup kolejnego sprzętu wydobywczego 20% na koszty operacyjne i na konserwację, 10% na koszty zarządu Na stronie znajduje się kalkulator, który prezentuje potencjalne zyski oczywiście z zastrzeżeniami, że jest to projekcja a rzeczywiste wyniki mogą się od niej różnić. Kalkulator na stronie w wyliczeniach uwzględnia premię za wczesne przystąpienia do projektu. Wg kalkulatora możliwe jest osiągnięcie ponad od ok. 300% do ponad 400% rocznego ROI.
   Ta duża zyskowność ma wynikać z tego, że z każdego miesięcznego "urobku" 20% będzie zwiększało moc hashowania
   Biała Księga (Whitepaper) projektu w języku angielskim LINK
    
   Dystrybucja
   W ramach ICO zostanie wyemitowanych 23.000.000 tokenów a niesprzedane zostaną spalone. Tokeny oznaczone będą jako ROCK2. Cena "emisyjna" 1 tokena to 1$ a płatności przyjmowane są w ETH i BTC. Nad ich dystrybucją czuwa smart kontrakt. 
   Po zalogowaniu się do panelu ICO musimy w pierwszej kolejności podać swój adres ETH, na który zostaną przekazane nasze ROCK2. Jest to konieczne gdyż są to tokeny ERC20 na blockchainie Ethereum. Tak więc zostaną nam przekazane nawet gdy płacimy bitcoinami. 
   Tutaj ważna uwaga: POD ŻADNYM POZOREM NIE PODAJEMY ADRESU NA GIEŁDZIE LUB ADRESU DO KTÓREGO NIE POSIADAMY KLUCZA PRYWATNEGO! Jeśli to zrobimy możemy bezpowrotnie utracić nasze tokeny albo być zdani na łaskę giełdy, która jeśli zechce to nam je odda ale nawet jeśli zgodzi się oddać to zawinszuje sobie prowizję 25% - 50%!
   Po zapisaniu adresu naszego ETH przechodzimy do zakładki Dashboard i wybieramy walutę którą chcemy zapłacić ETH bądź BTC. Euro i dolar, mimo, że występują nie są dostępne.
   W zależności od okresu kiedy zakupimy otrzymujemy dodatkową premię i tak:
   w okresie przedsprzedaży do 20 marca 2018 r.:
   do 27 lutego 2018 r. - dostaniemy dodatkowo 45% tokenów do 6 marca 2018 r. - 40% do 13 marca 2018 r. - 35% do 20 marca 2018 r. - 30% w okresie zasadniczego ICO - od 21 marca do 25 maja 2018 r.:
   do 3 kwietnia 2018 r. - 25% do 17 kwietnia 2018 r. - 20% do 1 maja 2018 r. - 15% do 15 maja 2018 r. - 10% do 25 maja 2018 r. - 5% Mapa drogowa
   20 stycznia 2018 roku - początek prywatnej przedsprzedaży z bonusem 50% 10 lutego 2018 roku - koniec prywatnej przedsprzedaży  11 lutego 2018 roku - początek przedsprzedaży z bonusem od 30% do 45% 20 marca 2018 roku - koniec przedsprzedaży i start głównej oferty ICO z bonusem od 5% do 25% 25 maja 2018 roku - koniec głównej oferty ICO 1 czerwca 2018 roku - zakup sprzętu 10 czerwca 2018 roku - wejście na giełdę 1 lipca 2018 roku - zakończenie instalacji sprzętu 7 lipca 2018 roku - testy 10 lipca 2018 roku - rozpoczęcie wydobycia  
    
   Link do rejestracji w programie
   moja inwestycja i przyznane tokeny

    
   Moja ocena
   Z legendy projektu nie sposób odnieść wrażenia, że jest to projekt praktycznie tożsamy z popularnymi programami tzw. cloud mining. Zasadniczą różnicą jest jednak to, że w przeciwieństwie do "zwykłych" chmurzastych kopalni rozliczenie udziałów właścicieli odbywa się w ramach zautomatyzowanego kontraktu opartego o token ERC20 a nie parametry ustalane przez admina programu. Drugą różnicą acz wynikającą właśnie z tego faktu jest to, że owe udziały mogą być przedmiotem swobodnego obrotu i to niekoniecznie na giełdzie. Jak każdy bowiem token ERC20 udział - czyli token ROCK2 - może być w dowolnym momencie przelany na dowolny adres Ethereum.
   W tym miejscu należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że większość projektów  cloud mining - o ile nie wszystkie - albo okazały się zwykłymi oszustwami albo projektami opartymi o mniej lub bardziej zmodyfikowany schemat Ponziego. 
   Od razu też trzeba powiedzieć, że dane zawarte na stronie dotyczące potencjalnej zyskowności są - oględnie rzecz ujmując - nierzetelne. WYliczenia dokonywane są w oparciu o cenę ANTMINER S9 - 2300$, która nawet przy tak dużym zamówieniu zdaje się być nierealna oraz dziennej zyskowności z 13,5 Th/s w wysokości 30$. Tymczasem dziś w rzeczywistości wynosi ona około 10,60$, czyli prawie trzykrotnie mniej (LINK). Biorąc nawet pod uwagę zastrzeżenie ze strony, że kalkulacja miała miejsce przy cenie BTC 14000$ to symulowany w kalkulatorze wynik jest i tak co najmniej dwukrotnie zawyżony. Przyczyna jest prozaiczna. kalkulator nie uwzględnia nie tylko zmiennej ceny bitcoina ale też zmieniającej się trudności.
   Jedno jednak jest pewne. Roczne ROI ponad 400% jest nieosiągalne! (pomijam znaczący wzrost ceny bitcoina).
   Jako, że temat zaczyna dość mocno żyć także w Polskim internecie pojawiają się prorocy, którzy posiłkując się kalkulatorem ze strony ICO dziwią się jak BitClub czy Hashflare może tak mało "naliczać" i pewnie muszą oszukiwać. Pomijając fakt, że realności tych biznesów, szkoda, że prorocy nie policzą sobie tak...
   5000 ASICów - niech będzie - po 2300$ to koszt 11.500.000.
   5000 ASICów będzie miało moc 67.500 Th/s a potrzebna moc to 1300W * 5000 = 6.500.000 W
   Teraz wracamy do znanego nam kalkulatora (LINK) a wyjdzie nam, że wcale tak wesoło nie jest... Bardziej dociekliwych odsyłam do bardziej zaawansowanego kalkulatora (LINK)...
   Czy to realny biznes? Prawdziwa kopalnia?
   No cóż... Nie wiem... Ale każdy może ponoć sprawdzić umawiając się wcześniej na zwiedzanie jaskini...
   Ja powiem tak... Ludzie, Kazachowie, stojący za projektem zdają się być realni. Góra i jaskinia - raczej też. Ale już to czy znajduje się ona w ich dyspozycji, czy rzeczywiście mogli podpisać umowę na dostawę takiej ilości energii w takiej cenie - Bóg raczy wiedzieć...
   W mojej ocenie model, w którym wg moich wyliczeń co miesiąc dodaje się od 3% - 8% mocy obliczeniowej sprzętu przy założonym miesięcznym wzroście trudności w okolicach 5% jest na granicy opłacalności będzie się zwracała min. 12 - 36 miesięcy ale równie dobrze może się nigdy nie zwrócić. Dodatkowym problemem jest też to, że w tym takim modelu dla zachowania realne mocy wydobywczej potrzeba ciągle nowych pomieszczeń i coraz większej mocy... Zdaje się to mało realne...
   Z tych też powodów w zasadzie jestem przekonany, że rzeczywisty model funkcjonowania jest przed nami ukryty. Nawet jeśli jakiś sprzęt zostanie kupiony, to tylko dla urealnienia "biznesu" w celu... kolejnego ICO... Inaczej rzecz ujmując rzeczywisty model jest oparty na schemacie Ponziego! Stąd też dokonywane naliczenia będą odbiegały od rzeczywistości i będą dostosowywane do potrzeb marketingu - podobnie jak choćby w BitClubNetwork a nadto możliwe będzie upłynnienie udziału na giełdzie (chyba  )
   Ale to też powód, dla którego zdecydowałem się w projekt wejść. Przede wszystkim z uwagi na skalę. Tutaj warto też wyjaśnić, że 2 w nazwie tokena ROCK2 nie jest przypadkowa bowiem we wrześniu ub. roku ten zespół miał już jeno ICO, w którym pozyskał 311.000$ na farmę eksperymentalną. 
   Jestem przekonany, że ta edycja to jeszcze nie koniec aczkolwiek inwestycja zdaje się być ekstremalnie ryzykowna...
   Jeśli mimo wszystko chcesz zainwestować to 
   Tutaj jest link do rejestracji
   I baner  

    


×