Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Ankieta PZ  

46 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy poprawiła się Twoja sytuacja w ostatnich czasie co do "czerwonych" pożyczek?

• Jest lepiej
      4
    • Jest gorzej
      14
    • Jest znacznie lepiej
      1
    • Jest znacznie gorzej
      15
    • Jest tak samo
      12
  2. 2. Ile procent pożyczek masz na windykacji?

• 0%-20%
      0
    • 21%-40%
      0
    • 41%-60%
      13
    • 61%-80%
      14
    • 81%-100%
      19
  3. 3. Czy dłużnicy, którzy spłacali wcześniej regularnie, zaniechali kolejnych spłat od stycznia/lutego 2018 r?

• Tak
      43
    • Nie
      3

Rekomendowane odpowiedzi

Powyższa ankieta pozwoli zobaczyć jak faktycznie wygląda sytuacja ze spłatami. Chciałem jeszcze dodać pytanie: "Czy jesteś zadowolony z działań windykacyjnych?" Jednak zakładam, że jeżeli będzie więcej pytań negatywnych w pierwszym pytaniu, to siłą rzeczy odpowiedź nasunie się sama.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

3. pytanie powinno mieć odpowiedzi - tak i nie jako razem odpowiedź , ponieważ różnie to bywa, czasem tak , czasem nie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niezle lipa totalna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Daniel1978 faktycznie pytanie trzecie jest mało sprecyzowane. Mogłem zrobić więcej odpowiedzi. Niemniej jednak mi chodziło o sam fakt czy zamknięcie KCH wpłynęło na odważniejszą postawę dłużnika i zaniechanie wpłat, nawet u tych osób, które płaciły regularnie. Zakładam, że odpowiedź TAK zwiększyła tym samym ilość pożyczek na windykacji lub nawet doprowadziło do wydrukowania  powierniczego przelewu wierzytelności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę , że w pytaniu drugim przy obliczaniu procentu pożyczek będących na windykacji , powinniśmy brać stan ogólny pożyczek np z grudnia - bo to był ostatni miesiąc windykacji terenowej lub ze stycznia - bo zamknęły się placówki terenowe . Wtedy to będzie miarodajne . Bo np u mnie od grudnia do dziś zamknęło się 6 pożyczek . Jeśli policzę dzisiejszy stan pożyczek na windykacji to jest to 61 % , ale jeśli uwzględnię te 6 pożyczek zamkniętych - co jest bardziej sprawiedliwe i miarodajne to wtedy na windykacji mam 57 % . 

W pewnym momencie po roku , dwóch wszyscy będziemy mieli 100 % na windykacji , ale to nie będzie oznaczało , że tak się nagle pogorszyła spłacalność , tylko zamknęły się pożyczki spłacające się na bieżąco , a zostały tylko te które nie spłacały się rok temu i teraz również . 

Edytowane przez lek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@lek niby masz rację ale zastanów się ile pożyczek miałeś skupionych w skali roku?  Jeśli dobrze pamiętam to miałem w 2017 roku 5 na windzie, z czego 4 zostały skupione. (1 pożyczka nie zdążyła się załapać). Biorąc pod uwagę, że teraz  na windzie mam 13 to pokazuje, trend negatywny i tych które normalnie się spłacają lub spłaciły nie biorę pod uwagę. Jeżeli nawet założę, że 5 pożyczek PZ skupiłby tak jak w roku poprzednim to nadal pozostaje 8 na windzie, czyli ponad jeszcze raz tyle.

Oczywiście zgodzę się z Tobą, że kiedyś będą same na windzie to będzie nasze 100%. Jednak gdyby wziąć pod uwagę rok 2016 i np 2017, i do tego dokupujemy ale PZ nie skupuje od 2016 roku to trend powinien wyglądać następująco:

2016 rok powiedzmy 5 na windzie   na powiedzmy 25 pożyczek

2017 rok 9 na windzie na powiedzmy 32 pożyczki

Natomiast jeżeli założylibyśmy, że nie kupujemy nowych a PZ nie skupuje od 2016 roku, to trend powinien być zbliżony do tego:

2016 rok 5 na windzie i 25 pożyczek

2017 rok 5-7 na windzie i 22-25 pożyczek

Problemem jest to, że u nas nastąpił skokowy wzrost niespłacanych pożyczek w przeciągu kwartału?. W 2017  roku miałem w listopadzie 1 pożyczkę na windzie a już teraz w maju mam ich 13.  Więc mogę sobie jedynie domniemywać, że gdyby KCH działało i PZ nie skupował, to według  tego co mieliśmy w latach poprzednich, mógłbym zakładać, że miałbym na windzie pomiędzy 1-max 3 pożyczki.  Faktem jest, że coś  w windykacji nie działa i należy poważnie się zastanowić jak usprawnić proces windykacji.

Jak zapewne sam widzisz, problem nie występuje u kilku inwestorów i nie możemy go traktować jako błąd statystyczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety nie pamiętam ile sztukowo dokładnie miałem na windykacji w grudniu gdy wszystko jeszcze hulało , ale procentowa ilość windykowanych zawsze wahała się między 10 a 20 % . Pamiętam jednak , że wówczas miałem 108 wszystkich pożyczek . I myślę , że obliczając dziś ilość procentową windykowanych pożyczek , powinniśmy używać stanu wszystkich pożyczek z grudnia 2017 .

Ja obliczam to w następujący sposób :

GRUDZIEŃ 2017 : 11 na windykacji dzielę przez wszystkie tj 108 i mnożę przez 100 . Wynik 10 % 

MAJ 2018 : 62 na windykacji dzielę przez 108 (mimo iż teraz mam już 102 pożyczki ) . Wynik 57 % 

W moim przypadku też widać skokowy wzrost windykowanych pożyczek , ale ja przy obliczaniu cały czas uwzględniam całkowitą ilość pożyczek 108 ( mimo iż teraz mam już 102 ) czyli stan z grudnia 2017 . Taki sposób uważam za bardziej wiarygodny .

Zgadzam się , że jest dużo gorzej niż w grudniu  , ale myślę , że windykacji terenowej i placówek rozsianych po całym kraju  nie zastąpią nawet najbardziej intensywne działania telefoniczno - listowe . Ale nie mamy obecnie innej alternatywy . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@lek dlatego ja  ustaliłem spotkanie  na 25 czerwca  w siedzibie PZ, godzina  13-sta. Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam.  Winda potrzebuje zmian, usprawnień.  Zapisuj pytania, sprawdzaj, analizuj. Jak dla mnie to niby działa ale to sformułowanie na siłę. Gdybym miał taką spłacalność rat pożyczek jak w latach poprzednich, to nie wahałbym się skupować z  giełdy prywatnej, gdyż dalsze pożyczki w całości pokryłyby stratę z windy. W chwili obecnej to traci sens. Wielu inwestorów na pewno będzie zgodna, że najpierw trzeba odzyskać kapitał a jak Bóg da to i resztę. Tylko czy sił i chęci nam starczy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta