Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

pepperoniss

ZelaaCoin (ZTC) - Rewolucja w dostępie do kryptowalut (?) - wizja bitcomatu za (prawie) każdym rogiem bez prowizji by Sahil Arora - www.zelaacoin.com

Rekomendowane odpowiedzi

ZelaaCoin

Czym jest ZelaaCoin wg jego twórcy Sahila Arora jest to ICO trzeciego co do wielkości producenta bitcomatów, w którym chce on pozyskać 101.000.000 USD na stworzenie aplikacji i bitcomatów pozwalającej na bezprowizyjną wymianę kryptowalut na fiaty i na odwrót. Bezprowizyjność ma być wg twórcy zapewniona dzięki reklamom wyświetlanym na monitorze bitcomatu i aplikacji na telefonach.

Już na pierwszy rzut oka wygląda na to, że w pomyśle nie ma niczego specjalnie innowacyjnego... Pomysł pokrywania kosztów czy zapewnienia dochodu dzięki wyświetlaniu reklam jest wręcz dość oklepany i chyba trzeba jasno powiedzieć, że nigdy się nie sprawdził.

Idea możliwości wymiany fiatów na kryptowaluty i odwrotnie w urządzeniach przypominających sama w sobie specjalnie rewolucyjna też nie jest. Świadczy o tym choćby to, że obecnie na świecie dostępnych jest co najmniej 3056 bitcomatów, w co najmniej 69 krajach, produkowanych przez co najmniej 31 producentów i obsługiwanych przez co najmniej 425 operatorów (źródło: https://coinatmradar.com).

Oczywiście, nie oznacza to, że na bitcomatach zarobić się nie da. Niemniej z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można przyjąć, że do tego trzeba trochę więcej niż pomysł produkowania maszyny i wyświetlającej reklamy a nawet wspieranej reklamami wyświetlanymi na ekranie...

Jednak czytając whitepaper odnieść można wrażenie, że cała wizja do tego się sprowadza (źródło: https://drive.google.com/file/d/1pu9su9tpsI-cMhCrUtsVFlfdtEoDYXyw/view)

CEO - Sahil Arora

Ten młody, 18 letni człowiek z dalekiego kraju kreuje się na wizjonera...

Z szybkiego researchu wynika, że w wieku 16 lat stworzył karierę w biznesie rozpoczął od założenia VeZelaa Group i od pomysłu by kierowcom Ubera dostarczać za darmo tableta do wykorzystania w czasie przejazdu przez podróżujących a zarobek miał się brać reklam wyświetlanych na tym tablecie. Przedsięwzięcie to nosiło nazwę Tabverts. Ze znalezionych w sieci informacji wynika, że na te przedsięwzięcie zbierał fundusze i ponoć zebrał 500.000$ (źródło: http://bwdisrupt.businessworld.in/article/Tabverts-Raises-500K-in-Seed-Round-of-Funding-from-Indus-Ventures/17-11-2016-108397/)

Niestety, nie udało mi się znaleźć żadnych wiarygodnych danych jak ten biznes jemu i unwestorom wyszedł. W tym zakresie cisza w necie jak makiem zasiał. W każdym razie domena tabverts.in jest obecnie do kupienia :)

Kolejnym jego produktem miał być E-Day. Rewolucyjna technologia skanowania tęczówki oka zwykłą smartforową kamerą z którą samsung nie mógł sobie skutecznie poradzić a Sahil Arora stworzył zrąb programu w 24 czy też 48 godzin (źródło: http://bwdisrupt.businessworld.in/article/Sahil-Arora-A-17-Year-Old-Entrepreneur-Plans-to-Launch-an-Incubation-Hub-Next-After-Path-Breaking-Technology-Eye-D-/05-09-2016-105253/).

Niestety o losach projektu też trudno uzyskać jakieś rzetelne informacje. Też cicho-sza...

Wygląda na to, że kolejnym "genialnym" pomysłem tego młodego człowieka stał się 

Bitcomat

Pomysł może kiełkował wcześniej, a może przyszedł spontanicznie lub został zainspirowany pewną kryptowalutą, która kryptowalutą nie jest... Jednak publicznie Sahil Arora objawił go 17 stycznia 2018 roku tym oto tweetem...

Na 2 tygodnie przed premierą już wiemy, że wizja nabrała kształtu...

Przede wszystkim poznajemy ZelaaCoin Lifstyle. Pewnie już wtedy zaczęło się ICO zelacoin...

Możemy się też dowiedzieć, że bitcomat to 

Zelaa ATM

Bitcomat, który możemy kupić (a właściwie tylko próbować, bo mi się to nie udało) za jedyne 6000$ i cieszyć się tygodniowym zyskiem wysokości 2000$...

Premiera

Przyjrzyjcie się uważnie maszynie :) I zapamiętajcie co mówi ów młody człowiek...

Zobaczycie rzeczy, które do dziś nie istniały w świecie kryptowalut i branży blockchainów. To co zobaczycie w ciągu następnych dziesięciu minut JEST PREMIERĄ NA SKALĘ ŚWIATOWĄ I NIE ZNAJDZIECIE TEGO NIGDZIE INDZIEJ NA ZIEMI.

A jeśli powiem, że to nie jakiś prototyp, i że W RÓŻNYCH MIEJSCACH NA ZIEMI 300 TAKICH MASZYN JEST GOTOWYCH DO UŻYTKU i już za 5 minut wystartują oznaczone marką DasCoin, wymieniając DasCoina całkowicie za darmo.

Jeszcze raz przyjrzyjcie sie tej ślicznej skądinąd maszynie...

Zachwyt dascoinowej braci...

Po takich rewelacjach... Po otwarciu z taką pompą takiego biznesu nie dziwi zachwyt dascoinowej braci

Szczególnie, że wraz z rewelacjyjną dla tej braci informacją, że można w tym bitcomacie, kupować i sprzedawać dascoiny bez prowizji dochodzi równie rewelacyjna informacja, że posiadając dascoiny można brać udział w ICO Zelacoin i to przy sztywnym kursie 1 ZLC = 1 DASC.

Twarde zderzenie z rzeczywistością...

Hm... Skoro w Londynie była światowa premiera, to udało mi się dotrzeć do prapremiery z udziałem tego samego młodziana...

Niech nikogo nie zmyli data publikacji tego filmu.

Bez wątpienia powstał on wcześniej... Ale o tym też za chwilę...

Teraz przypomnę słowa nowego współpracownika Netleaders/dascoin....

Zobaczycie rzeczy, które do dziś nie istniały w świecie kryptowalut i branży blockchainów. To co zobaczycie w ciągu następnych dziesięciu minut JEST PREMIERĄ NA SKALĘ ŚWIATOWĄ I NIE ZNAJDZIECIE TEGO NIGDZIE INDZIEJ NA ZIEMI.

No to mamy kłamczucha...

Ale... Ale... Co to?

mYQQmNI.png

Skąd to znamy? A stąd...

zRSWnAW.png i stąd 

A skąd znamy tę maszynkę?

LwQwCse.jpg

To też nie jest tajemnicą :)

Metamorfoza? Chyba tak... :)

Ale wróćmy do słów, które rzekł CEO tego projektu...

A jeśli powiem, że to nie jakiś prototyp, i że W RÓŻNYCH MIEJSCACH NA ZIEMI 300 TAKICH MASZYN JEST GOTOWYCH DO UŻYTKU i już za 5 minut wystartują oznaczone marką DasCoin, wymieniając DasCoina całkowicie za darmo.

No cóż... Kłamstwo ma krótkie nogi... 

Wystarczy wejść na ich własną stronę... http://zlcatm.com

Stoi tam jak byk...

hppkelC.png

b8PsoXk.png

Na stronach projektu można przeczytać, że firma należąca do Sahil Arora należy do trójki największych producentów bitcomatów... Niestety... W niezależnych źródłach próżno jej szukać... LINK.

Próżno też gdziekolwiek szukać lokalizacji choćby jednego Zelaa ATM na świecie. O 300 nawet nie wspomnę...

Sahil Arora mija się z prawda bądź zajmuje sprzeczne z sobą stanowiska jeszcze w wielu innych sprawach. Ale to zostawię może na trochę później...

W tym miejscu zwykle wklejam reflink by po nim dokonać krótkiego podsumowania projektu. Tak chciałem też zrobić w tym wątku ale zamierzałem dodać zastrzeżenie, że jeśli ktoś jest tak odważny albo tak przekorny, że po tej dawce faktów che dalej inwestować w zelacoin lub jego bitcomat to niech to uczyni z mojego reflinka, bo choć sam w program nie mam zamiaru wchodzić, to jeśli ktoś chce to przecież mu tego nie zabronię...

Szybko jednak skonstatowałem, że regulamin forum wymaga inwestycji (a tej na pewno nie poczynię) oraz zabrania zachęcania do klikania w reflink...

Tym to sposobem zamieszczam tu czysty link...

ZelaaCoin

Jednocześnie szczerze odradzam wydawania w tym programie choćby jednego satoshiego. W mojej bowiem ocenie nie ulega wątpliwości, że Sahil Arora jest pospolitym kłamcą i krętaczem a przygotowany przez niego projekt jest w najlepszym wypadku mizernym plagiatem znanych już od dawna rozwiązań a najprawdopodobniej jest oszustwem nastawionym na wyłudzeni kasy od inwestorów.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

abecadloabc1:

Jednocześnie szczerze odradzam wydawania w tym programie choćby jednego satoshiego. W mojej bowiem ocenie nie ulega wątpliwości, że Sahil Arora jest pospolitym kłamcą i krętaczem a przygotowany przez niego projekt jest w najlepszym wypadku mizernym plagiatem znanych już od dawna rozwiązań a najprawdopodobniej jest oszustwem nastawionym na wyłudzeni kasy od inwestorów.

Edytowane przez Zgorzaly

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez pepperoniss
      Wpadła mi w oko, a właściwie na ekran mojego laptopa, krótka notka o
      Memo.cash
      Co to takiego?
      Ano taki początkujący zdecentralizowany Twitter pozwalający na publikację krótkich tekstów, odpowiadanie na nie ich lajkowanie.
      Podstawową zaletą, czy też cechą memo.cash jest to, że oparty jest na blockchainie Bitcoin Cash a w konsekwencji nie poddaje się cenzurze ani nie ma możliwości skorygowania tego co się rzekło... Słowo się rzekło... Kobyłka u płota... Żaden sąd nie usunie żadnego posta.
      Niestety, konsekwencją oparcia tej technologii na blockchainie BCH jest to, że korzystanie z funkcjonalności memo nie jest darmowe, gdyż każdy post (memo) stanowi prawidłową transakcję a to wiąże się z opłatami dla górników. Na pocieszenie w tej chwili opłaty są symboliczne i zwykle nie przekraczają 220 satoshi BCH
      W sensie technologicznym memo.cash jest protokołem o jawnym kodzie, co pozwala tworzenie w oparciu o ten protokół swoich własnych aplikacji wykorzystujących tę funkcjonalność.
      Tutaj link z memo dla naszych forumowiczów https://memo.cash/post/58a66f853f23fd1deeac0fb687a46d53055273e3dfb5c52e225d1f5a4d1b2324
      A tutaj do blockchaina w którym te memo zostało na wieki zapisane https://explorer.bitcoin.com/bch/tx/58a66f853f23fd1deeac0fb687a46d53055273e3dfb5c52e225d1f5a4d1b2324
      Rejestracja jest prosta. I nie wymaga podania maila. Możemy wygenerować adres BCH lub zaimportować swój własny. Oczywiście nad wygenerowanym kluczem mamy pełną kontrolę i możemy do swojego portfela zaimportować klucz prywatny.
      By móc wysyłać memo musimy zasilić swój adres drobną kwotą.. Ja wysłałem coś koło 1$ - 0,00069 BCH co powinno starczyć na ok. 250 postów...
      Zachęcam do rejestracji, wysyłania postów (memo), likowania i... zajęcia dla siebie za drobną opłatą dla górników swojego nicku. Obowiązuje zasada, kto pierwszy - ten lepszy...
      A z postowaniem i likowaniem to proponuję 3 razy się zastanowić, bo potem odwrotu już nie ma
    • Przez pepperoniss

ICO AliCoin
      Niezmiernie rzadko zdarza mi się ostatnio pisać o projekcie w dziedzinie kryptowalut i blockchaina - do tego rodzimym, polskim - który zdaje się mieć rzeczywisty potencjał i realne szanse na sukces.
      Nie będę się dużo o projekcie rozpisywał gdyż, jak na polski projekt przystało, strony ICO dostępne są w języku polskim. Ograniczę się więc wyłącznie do kilku słów o głównych zamierzeniach projektu i mojej krótkiej jego oceny.
      Otóż Aligato Team pracuje nad platformą aukcyjno – sprzedażową nowej generacji, opartej na technologii blockchain i kryptowalucie AliCoin. W założeniach platforma ma konkurować z takimi potentatami jak ebay, amazon czy allegro.
      Brzmi jak frazes?
      Pewnie! Tyle, że w tym przypadku w zespole spotkali się pasjonaci blockchaina i kryptowalut z Twórcami istniejącej - aczkolwiek niszowej - platformy aligato.pl.
      Tak. Wiem aligato też miało zamiar wygryźć z rynku allegro. I się nie udało. Ale w mojej ocenie obecny zamysł jest przedni a mapa drogowa zdaje się być realna. Nadmienię jeszcze, że formalnie organizatorem ICO jest brytyjska spółka z polskim dyrektorem - ALIGATO BLOCKCHAIN LTD - z opłaconym kapitale zakładowym 100.000 funtów
      ICO startuje 20 kwietnia 2018 roku o godzinie 12 czasu warszawskiego
      i potrwa do 30 czerwca 2018 roku albo do czasu sprzedania 70.000.000 ALI
      Dystrybucja podzielona jest na 4 etapy przedsprzdażowe:
      ICO Pre-Sale 1, w którym w okresie od 20 kwietnia do 27 kwietnia 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,24$
      ICO Pre-Sale 2, w którym w okresie od 28 kwietnia do 04 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,52$
      ICO Pre-Sale 3, w którym w okresie od 05 maja do 12 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,64$
      ICO Pre-Sale 4, w którym w okresie od 13 maja do 20 maja 2018 roku sprzedanych zostanie 6.000.000 ALI w cenie 0,76$
      oraz
      ICO, w którym w okresie od 21 maja do 30 czerwca 2018 roku
      sprzedanych zostanie 46.000.000 ALI za cenę 0,80$

Jak wziąć udział w ICO?
      ICO nie jest realizowane w oparciu o blockchain Ethereum lecz WAVES dlatego jeśli zamierzasz wziąć udział w ICO musisz pierw ściągnąć i zainstalować portfel (LINK), wygenerować seed i zapisać go w tajnym miejscu oraz skopiować gdzieś wygenerowany w portfelu adres waves.
      Następnie należy zarejestrować się z poniższego linku
      Link do rejestracji
      Jednopoziomowa prowizja za zagonienie 10% - dla mnie też - ale zawsze możesz usunąć część referencyjną linku albo zrezygnować z ICO
      Wpłaty będą mozliwe w BTC, ETH, DOGE i LTC

Osobiście zamierzam zakupić co najmniej 12.500 ALI ale to jeszcze inna historia.
      Rzecz w tym, że token wg zapowiedzi powinien trafić na giełdę w 2 - 3 kwartale tego roku i mimo, iż ten token ma być w przyszłości główna walutą do handlu na stworzonej przez zespół platformie osobiście inwestycję traktuję bardziej spekulacyjnie a widniejące na stronie prognozy cen traktuję jako możliwe acz nie zamierzam trzymać środków licząc na zarobienie 500.000$ w 2 lata. Oczywiście swoim zwyczajem część zakupu wrzucę do swojego skarbca, który działa u mnie na zasadzie wrzuć do skrzyni i zapomnij na co najmniej 7 lat ale z góry nastawiam się na inwestycję krótkoterminową i bardziej spekulacyjną.
      Dowód inwestycji zostanie zamieszczony po starcie ICO.

Uwaga! Niniejszy wpis nie jest poradą inwestycyjną tylko prezentacja programu, w który zdecydowałem się zainwestować swoje środki. Inwestycja w ten projekt jak w startup czy też ICO wiąże się m.in. z ryzykami, o których pisałem TU i TU. Handel na giełdzie kryptowalut wiąże się także z wieloma ryzykami o czym, niestety, wielu uczestników handlu przekonało się na własnej skórze tracąc środki powierzone giełdą czy to na skutek sprzeniewierzenia środków, niweypłacalności giełdy czy też ataków hackerskich.
      Autor nieniejszego wpisu inwestuje w różnego rodzaju kryptowaluty oraz ICO. W przypadku skorzystania z linka referencyjnego zawartego w tym poście autor uzyskuje korzyść w postaci prowizji za polecenie w wysokości 10% inswestycji poleconego.
    • Przez pepperoniss
      Dziś kaliski Sąd skazał jednego z panów PP na 12 a drugiego na 3 lata pozbawienia wolności w związku ze stworzoną przez nich piramidą finansową Design Partner - LINK.
      Więc jednak się da
      Tutaj artykuł z mów końcowych (LINK), które miały miejsce na początku kwietnia.
      Przy okazji, ku przestrodze uczestnikom innych piramid odsyłam do wątku głównego tego programu (LINK) bowiem także w tej piramidzie mieliśmy do czynienia z klasycznym krzykiem uczestników piramidy, że to prokuratura ich pokrzywdziła zamykając świetnie prosperujący biznes. 
      Przykład tej piramidy pokazuje doskonale mechanizm działania tego typu oszustw. Szczególnie mechanizm hodowania wierzytelności poprzez przekonanie przez twórców piramidy, że firma jest wypłacalna bo przecież płaci. Ta płaciła bez najmniejszego problemu nawet duże kwoty do dnia zatrzymania ich twórców. Poza wzrokiem uczestników piramidy był bowiem fakt, że oni aż tak bardzo wierzyli firmie, że traktowali cyferki w beackoffice jako realny pieniądz, który można zawsze wypłacić. Tymczasem rzeczywisty dług wyniósł ponad 64.000.000 zł. Tych w firmie nie było ale przekonanie uczestników o wypłacalności firmy i wrodzona ludzka pazerność powodowała, że nikt o tym nie wiedział gdyż "reinwestował" zyski.
      Ta piramida padła dlatego, że wkroczyła prokuratura. Ale padłaby także gdyby uczestnicy zaczęli żądać wypłat większych niż nowe wpływy środków do programu. 
      Zresztą w linkowanym artykule pojawia się informacja, że twórcy piramidy mieli w pewnym momencie pomysł "załatwienia" sprawy w białych rękawiczkach. Zamierzali ogłosić upadłość.
      Co równie istotne, w przypadku tej piramidy legenda była na tyle prawdopodobna, że chyba do czasu aresztowania jej twórców w wątku w zasadzie nie pojawiały się zarzuty piramidalności projektu. Z drugiej jednak strony, o ile pamięć mnie nie myli, to zawsze każda najmniejsza nawet sugestia, że rzeczywisty model może nie wyglądać tak jak mówi legenda zawsze był w wątku traktowany jako niepotrzebne sianie fermentu...

• Przez InvestmentBrain
      Nazwa Programu: Bitexxcorp

Plany Inwestycyjne:  od 0.7% dziennie do 2500% after

Minimum Inwestycyjne: 50$

Program Partnerski: 7/2/1% (opcja reprezentacji 10/3/1)

https://bittexcorp.com/?ref=investmentbrain

bonusy za dokumentacje publikowania na "FB/Twitter/Insta/VK

Projekt, aktywnie poprowadzimy na grupie, możliwe wejście na YT, świetne przygotowanie tematu od strony technicznej, wszystko leży w naszych rękach, ale główne zdanie nadal należy do zespołu zarządzającego!  Więcej opisze za kilka godzin myślę, ogromny spam odnośnie tematu, więc wszystko po kolei.