Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

mateusz.bednarz

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym internetowych zysków

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie zadajesz oczywiście pisemnie, a na odpowiedź czeka się do 90dni

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Jeśli natomiast zapytasz o zyski z programów dzielących się profitem wypracowanym na powiedzmy rynku reklamy internetowej, to nie ma to już nic wspólnego z zyskami kapitałowymi i musisz rozliczać się inaczej."

Poczytaj sobie wątek o disignpartner,  tam jest reklama, a jest to inwestycja. Według mnie BB tez jest inwestycją. Oni mogą twierdzić, żę nie są, bo nie spełnią warunków odpowiednich, ale tutaj jest normalna inwestycja. Wpłacasz i zarabiasz określony zysk. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

otóż nie. nawet jeśli wpłacasz pieniądze do programu, który (rzekomo) zarabia na forexie, ale działa w ten sposób, że inwestują wszystkie pieniądze na użytkowników na forexie we własnym imieniu, a następnie dzielą się z nimi proporcjonalnie uzyskanym zyskiem, to jest to udział w zyskach firmy, a nie zysk kapitałowy. Przynajmniej tak wynika z odpowiedzi, którą ja otrzymałem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Źeby otrzymać sensowną odpowiedź należy wysłać pisemny wniosek z uzasadnieniem. Jeśli podejdziecie do Pani w okienku to na 90% nie dowiecie się nic, gdyż oni po prostu nie są w temacie - mają określone obowiązki i raczej średnio się interesują swoją pracą. W wielu przypadkach miałem wrażenie, że ja w danym temacie byłem lepiej przygotowany niż pracownicy, słowem - całkowita strata czasu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PILNA sprawa. Moglaby mi osoba obeznana w przepisach wyjaśnić czy stratę w promotorze (parabank) należało uwzględnić w rozliczeniu rocznym? Dostałem wezwanie do skarbówki i tak sobie mysle, ze w tej sprawie chyba sie zle rozliczylem... W sumie zainwestowalem 5 tyś zł. Zwrotu dostałem 1.1 tyś zł. Jak to powinienem rozliczyć? Wykazać zysk 1.1 tyś i stratę 3.9 tyś? Będę mega wdzięczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W razie pytań o rozliczanie można zadzwonić na KIP. Ciężko się dodzwonić ale zawsze doradzą. Jak ktoś potrzebuje na papierze dowodu/interpretacji to składa się wniosek ORDiN i to zabezpiecza nas całkowicie w razie problemów. Indywidualnej interpretacji nie podważy nawet sąd. Na tym można bazować bo na słowach tego co ktoś radzi można owszem ale w razie problemów nikt nie będzie słuchać że pani w urzędzie..., pan radca... tak mówił itd. Nikogo to nie obejdzie - odpowiadamy osobiście a nie doradcy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i jak to wygląda na dzień dzisiejszy? Ktoś rozliczał np. ze skyllex, razzelton, xabo itd? Firmy są zarejestrowane, podają się jako inwestycyjne więc płacimy podatki jak w przypadku inwestycji? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dołączam się do pytania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Strone wcześniej jest. Pit 38 19% dochody inne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mamy 2017, może teraz ktoś wie jak to faktycznie wygląda, gdy ktoś chce się rozliczyć z US? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie sprawa wygląda dwojako.....

1. Są osoby ( mam na myśli tutaj ksiegowe oraz osoby działające w tym biznesie od kilku lat ) gdzie rozliczają się na podstawie zysków. Tzn wpłacają pieniądze z konta bankowego na giełdę np bitbay a nastepnie po zamianie na bitcoina wysyłają na rozne hyip a po powrocie i wypłacie na konto rozliczają się z podatkiem 19% tylko od zysków. Wpłacacie w bitbay i wypłacacie w bitbay. Proste dochod uzyskany opodatkowany itd.

2. Są też osoby które mówią że trzeba po pierwsze rozliczyć się z dochodzu uzykanego bezposrenio w programach np skyllex itd a nastepnie dodatkowo roliczyc sie z wymiany bitcoina na walute wymienialna z np bitbay. Bo opodatkowanie inwestycyjne ( hyip ) to nie to samo co opodatkowanie na wymiane bitcoina na giełdzie.

Dodam że ten drugi sposób jest praktycznie nie do ogarnięcia bo trzeba mieć wszystko naliczenia jakie dostaje sie z skyllexa np do 6 godzin jak ci wpada 2$ to jest juz dochod i robisz screen kazdej takiej transaki nastepnie przewalutowanie na bitcoin po kursie z danego dnia a nastepnie przewalutowanie i wyciagli z bitbay na zlotowki i na konto. Wszystko to pomniejszane o prowizje z oby dwóch serwisów za przelewy, prowizje itd.

Powiem wam ze to jakas masakra. Co US obchodzi co robie po wymianie kryptowaluty ? Skoro powinno ich interesowac wpłaciłem 1000 zł wypłaciłem 2000 zł podatek 19% od 1000 zł zysku.

odpowiedź: niby nie powinno ich obchodzic ale jak każą wam wykazac jak sie zarobilo a wy powiecie że wpłaciłem jakiejś firmie w australi ale nie wiem na czym ona zarabia to usłyszycie że istenieje prawdopodobienstwo o nielegalnym obrocie pieniedzy, albo ze pochodze z niewiadomego źródła albo co gorsza pranie brudnych pieniedzy i amen. Kary siegaja tyle że do konca życia sie nie wypłaci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@halogens czyli najlepiej, najwygodniej płacić w $ i wtedy nie ma problemów...? Choć moja księgowa twierdzi że już rozliczała bitcoina, zobaczę w jakim charakterze - czy zysk na kursie czy gdzieś dalej.

Co do tego ich sprawdzania - wcale mnie to nie dziwi, to są urzędasy muszą mieć konkretnie to przedstawione i twój tok rozumowania tego rozliczenia musi mieć sens dla urzędnika. Jeśli chcesz się rozliczyć na zasadzie: "kupiłem 10BTC, robiłem coś z nim w internecie i po roku sprzedałem 50btc, proszę 19% dla was, a wy nie interesujcie się czy zarobiłem na koksie czy na oleju opałowym" :D no niestety tak to nie działa. Tym bardziej że btc jest owiane złą sławą nie bez przyczyny. Ja będę coś wiedział konkretnie na temat hajpów po 20.03. Wcześniej ustalałem jedynie rozliczenie dla revshare.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ChristoEN a jak to jest dla revshare? Ja tam też wpłacałem zł na bitbay, potem zamiana na bitcoin, potem zakup adpacków. A potem? Historia codziennych wpływów w revshare i kurs dolara z poprzedniego dnia (codziennie), czy dopiero przy wypłacie z revshare przeliczenie kursu? Szczególnie, że wypłata z powrotem na bitbay, a potem to różnie, może zamiana na zł i wypłata na konto, a może kolejne inwestycje bitcoinem. Opisz dokładnie jak ty to rozliczasz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko jak właśnie wpłacasz załóżmy w program poprzez konto bankowe, a wyplacasz za pomocą btc to się robi kociołek:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Być może pomocny będzie materiał, w którym poruszamy podstawowe kwestie rozliczania bitcoinów pod kątem podatkowym (wideo Q&A z doradcą podatkowym):

W planach część 2, zachęcam do zostawiania pytań pod wideo lub tutaj, postaramy się odpowiedzieć na jak najwięcej z nich.

Pozdrawiam,

Ania Pisu

Edytowane przez Ania77

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta