Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

wojownik

Czy to jest już DG czy nie.

Rekomendowane odpowiedzi

W poszukiwaniu ciekawych metod zarabiania wlazłem na alledrogo i znalazłem aukcję, której autor obiecuje zrobienie zarabiającej strony. Zdecydowałem się sprawdzić prawdziwość obietnic. Nie dopytałem się dobrze co to jest, zalicytowałem, dostałem stronkę i...

Stronka sprzedaje pewien poradnik w postaci pliku pdf.

Zastanawiam się jak mogę zapłacić podatek od sprzedaży takiego poradnika nie zakładając działalności gospodarczej.

Nie chcę się uchylać od płacenia podatku, tylko chcę na razie ominąć DG.

Adresu strony na razie nie podaję. Gdy będzie w pełni gotowa, to się znajdzie w mojej sygnaturce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Istnieje taki serwis perium.pl, za pośrednictwem, którego możesz sprzedawać różne rzeczy, e-booki, muzyke itd. , nie posiadając DG. Musiałbyś się jeszcze dopytać, poczytać jak to wygląda, gdyż aż tak bardzo nie zglębiałem tego tematu. W internecie, na blogach, które czytam, pojawia się bardzo dużo pozytywnych opinii na ich temat. Zainteresuj się tym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O, ciekawy serwis, dzięki za linka, na pewno się przyda nie tylko mnie.

Wracając jednak do tematu - co jeśli sprzedaję sam?

Czy da radę rozliczać dodatkowe dochody, które nie są z pracy na etacie, i nie zakładać DG?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Uwaga! Za działalność nie uznaje się:

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 5a pkt 6)

Działalnością gospodarczą albo pozarolniczą działalnością gospodarczą jest działalność zarobkowa:

c)  polegająca na wykorzystywaniu rzeczy oraz wartości niematerialnych i prawnych

- prowadzona we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4-9.

Trochę poprzycinałem cytaty. A teraz ustawa w dłoń....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakby nie było będzie to działalność ciągła i zorganizowana (no chyba, że sprzedasz dwa i dasz sobie spokój, ale wątpie żeby wtedy wkład Ci się zwrócił ;) ), więc jeśli chcesz się z tego porządnie rozliczyć to tylko DG :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdobyłem się na odwagę i polazłem do US.

Pani w okienku stwierdziła, że jest to "pozarolnicza działalność gospodarcza", więc dobrze, że polazłem się zapytałem.

I w ten sposób upadł mój kolejny pomysł na wygenerowanie miliona.

Dobra, czas na zieloną herbatkę i następny pomysł :)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i wsparcie duchowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moze podepnij sie pod dzialalnosc znajomego i dzialaj jako osoba reprezentujaca w danym temacie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czemu nie chcesz założyć działalności? Założenie jednoosobowej działalności to praktycznie 0 formalności, a koszt miesięczny to tylko ZUS, przez dwa lata obowiązuje obniżona składka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skorzystaj z Akademickich Inkubatorow Przedsiebiorczosci. Koszt 200PLN miesiecznie. Po 24 miesiacach normalna skladka ZUS.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

takie zarabianie na stronach można uznać za DG. To że autor obiecuje co innego jest nieistotne, bo w razie czego fiskus przyczepi się do użytkownika a nie autora.

Pomysł z Inkubatorem jest dobry, ale trzeba mieć pomysł aby go zrealizować. Inkubator za niewielką kwotę odciąża tylko od papierologii, ale biznes prowadzi się samemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W każdym przypadku biznes prowadzi się samemu. Dzięki Inkubatorom mamy również zapewnioną, o ile się nie mylę - nie pamiętam dokładnie, poradę prawną. Największe prawdopodobieństwo otrzymania szansy właśnie w tym systemie mają pomysły związane z innowacjami, handlem online, lub innymi działaniami, mającymi miejsce w sieci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wbrew pozorom sprawa nie jest aż tak jednoznaczna jak to przedstawiła urzędniczka US, chyba że miała więcej informacji niż przedstawił w pierwszym poście autor wątku.

Przede wszystkim nie wiemy:

1) czy sprzedawany pdf jest autorstwa wojownika gdyż w tym przypadku mogłoby w grę wchodzić opodatkowanie tych dochodów jao dochodów z działalności wykonywanej osobiście;

2) czy też autorem pdfa jest osoba trzecia - w tym wypadku należałoby ustalić na jakiej podstawie wojownik dokonuje sprzedaży pdfa (tzn. czy posiada licencję czy też nabył pełne prawa majątkowe do utworu zawartego w pdf),

Odrębną kwestią jest też zdroworozsądkowe podejście do tematu, gdyż IMHO nie da się obronić tezy, że postawienie jakiejkolwiek stronki sprzedażowej i uzyskanie pierwszego przychodu powoduje automatycznie uzyskanie przychodu z działalności gospodarczej. Co ciekawe twierdzenie te opieram na treści przytoczonego art. 5a pkt 6 ustawy dochodowej. By zaliczyć jakąkolwiek działalność do działalności gospodarczej muszą być Ł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta