Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

spidder

Programy z których dochód można rozliczyć w US

Rekomendowane odpowiedzi

Czy oprócz tradycyjnych MLM znacie programy, z których dochód można rozliczyć w US?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawie każdy program idzie w jakiś sposób rozliczyć z US :) ...to ciężka sprawa i każdy Ci powie inaczej. Natomiast nikt nie powie Ci z czego on się rozlicza a z czego nie :) ....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

:)

W takim razie jakie ogólne założenia musi spełniać taki program, a co go dyskwalifikuje ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat w różnych sytuacjach wraca jak bumerang: jeśli interpretacja przepisów różni się między oddziałami US w tym samym mieście to nie oczekuj wiżącej odp. na forum.

Jeśli chcesz temat rozstrzygnąć rzetelnie: 1/ dobre biuro doradztwa podatkowego, (+/ewentualnie): 2/ pisemna interpretacja twojego US.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie do końca twojego. jeśli posiadasz pisemną interpretację jakiegokolwiek US, to możesz rozliczyć się według niej. jeśli twój urząd takie rozliczenie zakwestionuje, to możesz im ją pokazać i o ile wiem muszą to zaakceptować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co wiem to na Seszelach nie trzeba nic zgłaszać do US :D :D :D

Użerać się z US i tłumaczyć Panią po 50tce co to są hyipy - szkoda czasu. :angry:

Lepiej zawrzeć umowę z spółką offshore i zapłacić z tego tytułu podatek :cool:

Trochę zachodu jest z tłumaczeniami takich umów ale dla chcącego nie ma... $ :rolleyes:

Edytowane przez Proel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@marcin82: co do zasady masz rację; natomiast biorąc pod uwagę, że jeszcze potem, jak to ładnie ujął @Proel, tłumaczyć "Paniom po 50." w swoim US, że masz interpretację z innego US, to dodatkowy kwiatem, za który Cię raczej nie polubią. ;)

@Proel: koncepcji rozliczenia (być może jesteś lepiej zorientowany ode mnie) jest na pewno przynajmniej kilka, jak, np. taka, że zyski transferujesz na kartę pre-paid nie związaną z żadnym krajowym bankiem, więc w ogóle temat masz z głowy.

W tym momencie, na życzenie pytającego, rozważamy koncepcję "krajową".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robert: akurat regularnie mam styczność z US (tak średnio 2-3 razy w roku - może nie będę pisał czemu...;>). I naprawdę - wizerunek urzędniczki jako grubej "baby" jedzącej pączka, popijającej kawkę i traktującej każdego petenta jako zło konieczne, do której lepiej nie podchodzić bez kilograma "toruńskiej" jest strasznym stereotypem. te czasy niepowrotnie minęły. Obecnie jestem tam obsługiwany przez osoby w różnym wieku (często poniżej 30lat), które są miłe i bardzo pomocne. Same podpowiadają jak załatwić daną sprawę, suerują różne rozwiązania i wskazują wady i zalety każdego z nich. Jednym słowem: widać, że im się chce i starają się pomóc jak tylko umieją. Nie wiem czy temat HYIPów byłby dla nich zjadliwy tak przy pierwszym kontakcie, ale nie traktujmy ich jak reliktu komunizmu, bo naprawdę już tak nie jest

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz temat rozstrzygnąć rzetelnie: 1/ dobre biuro doradztwa podatkowego, (+/ewentualnie): 2/ pisemna interpretacja twojego US.

nie do końca twojego. jeśli posiadasz pisemną interpretację jakiegokolwiek US, to możesz rozliczyć się według niej. jeśli twój urząd takie rozliczenie zakwestionuje, to możesz im ją pokazać i o ile wiem muszą to zaakceptować.

Szanowni Panowie...

Nie wprowadzajcie innych w błąd. Po pierwsze primo :) żaden urząd skarbowy nie ma prawa wydawania wiążących interpretacji podatkowych. Po drugie primo :) zaakceptować organ podatkowy musi tylko dwie interpretacje:

1) interpretację indywidualną wydaną na wniosek konkretnego podatnika przez Ministerstwo Finansów; wniosek składa się do właściwej Izby Skarbowej na wniosku ORD-IN - szczegóły tutaj http://www.mf.gov.pl/index.php?dzial=1264&wysw=84&const=4 (koszt 40 zł za KAŹDE pytanie);

2) interpretację ogólną wydaną przez Ministerstwo Finansów; wniosek składa się do właściwej Izby Skarbowej na wniosku ORD-OG - szczegóły tutaj http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=4&dzial=3942&id=280200&typ=news a wniosek tutaj (koszt także 40 zł za KAŹDE pytanie);.

Ta pierwsza wiąże urząd wyłącznie w sprawie pytającego i wyłącznie w zakresie dokładnie opisanym w stanie faktycznym pytania (choć oczywiście można się podpierać taką interpretacją w innych postępowaniach jednak bez żadnej gwarancji, że urząd podzieli zdanie w niej zawarte).

Ta druga wiąże wszystkie urzędy w stosunku do wszystkich podatników, których stan faktyczny dokładnie odpowiada stanowi faktycznemu opisanemu w stanie faktycznym pytania. Jednak interpretacja ta może być wydana tylko wtedy, gdy w identycznych stanach faktycznych Ministerstwo Finansów wydało różniące się interpretacje indywidualne lub istnieją dla tego stanu faktycznego rozbieżności w orzecznictwie lub między orzecznictwem a interpretacjami indywidualnymi.

Co bardzo ważne ani indywidualna ani ogólna interpretacja nie wiąże pytającego. Może on do niej się nie zastosować i ewentualnie dochodzić swoich racji w postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Jeżeli jednak się do interpretacji zastosuje urząd nie może wyciągać w stosunku do niego żadnych negatywnych konsekwencji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@pepperoniss: 1/ nie wiem, czy piszemy o tym samym; mój dobry kolega miał problem z "wrzuceniem" w koszty działalności pewnego "środka trwałego" i zwrócił się na piśmie do odpowiedniego US o opinię, potem na jej podstawie rozliczył go bez problemu.

Mam świadomość, że piszemy tutaj o innej sytuacji, natomiast chodzi mi o pewien schemat, który się sprawdził.

Nic mi nie wiadomo, żeby zwracał się o opinię bezpośrednio do MF.

Nie podważam Twojej opinie, ale w świetle tego, co napisałeś znaczyło by, że praktycznie każdy program obecny na forum (a przecież charakteryzują się różną konstrukcją) wymagał by odrębnej opinii.

Po drugie primo: ;)

Na razie nie mam problemu z rozliczeniem z US, ale z pokorą wysłucham opinii obytego w materii Kolegi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piszemy o tym samym. Widocznie kolega musiał lata świetlne temu pisać wniosek o interpretację do swojego urzędu skarbowego. Do 2006 roku faktycznie to urzędy wydawały interpretacje w indywidualnych sprawach. Skutek był taki, że interpretacje tak się różniły, że podatnicy potrafili przerejestrowywać firmy do tych "lepszych" zmieniając siedzibę. Teraz w imieniu MinFina interpretację wydaje 4 lub 5 izb skarbowych. Ja na ten przykład o interpretację występuje do Ministerstwa Finansów w Lesznie, bo dla mojego urzędu właściwa jest Izba Skarbowa w poznaniu, która zleciła te sprawy ośrodkowi zamiejscowemu w Lesznie. Ot, jak zwykle w Polsce. Jedno wiem na pewno, żaden naczelnik US nie odważy się teraz wejść w kompetencje Min Fina :)

Nie podważam Twojej opinie, ale w świetle tego, co napisałeś znaczyło by, że praktycznie każdy program obecny na forum (a przecież charakteryzują się różną konstrukcją) wymagał by odrębnej opinii.

Niestety dla 100% pewności (a właściwie 99%), że jakiś przestarzały urzędnik z jakiegoś zapyziałego US nie chciał na siłę przeforsować swojego zdania, bo jemu się tak wydaje praktycznie dla każdego programu należałoby wystąpić o odrębną opinię. Dlatego, że opinia indywidualna wiąże urząd wyłącznie w stosunku do wnioskodawcy i wyłącznie w zakresie faktycznym opisanym we wniosku.

W praktyce ni wygląda to aż tak źle. Jeżeli prorgramy są zasadniczo podobne jest mało prawdopodobne, że urzędnik wynajdzie koncepcję by uzasadnić, że program A opodatkuje jak chce MinFin ale B to już po swojemu, On to przecież będzie musiał uzasadnić, a myślenie poza schematami zwykle nie należy do ulubionych zajęć skarbowych.

Jeżeli nie ma się "własnej" interpretacji to także istnieje duża szansa, że urzędnik przycyli się do tej interpretacji. Jednakże pod jednym, zasadniczym, warunkiem: że nap. MinFin w Koninie nie wydał odmiennej interpretacji niż MinFin w Lesznie :) . Gdy będą dwie lub kilka różnych, a nie będziesz miał "własnej" to prawie zawsze urzędnik wybierze tę dla Ciebie najmniej korzystną.

Po drugie primo: ;)

Na razie nie mam problemu z rozliczeniem z US, ale z pokorą wysłucham opinii obytego w materii Kolegi.

No i by tak się ostało życzę Tobie i innym Forumowiczom :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta