Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Navy

Zakup złota

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dowiedzieć się jak/gdzie można kupić złoto w sztabkach tak, żeby było to najbardziej opłacalne. Interesują mnie małe ilości (rzędu jednej uncji). Zależy mi, żebym miał tę sztabkę fizycznie w posiadaniu, nie w jakimś wirtualnym czy rzeczywistym skarbcu. Macie doświadczenia jak najkorzystniej przeprowadzić taką transakcję i nie przepłacić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

najbezpieczniej jest tu http://www.mennica.com.pl i fizycznie złoto otrzymasz możesz udać się również do sklepu skarbca mennicy polskiej jednak nie jest to najtańsza forma ponieważ aktualna cena 1 uncji z piątku jest to 5534zł natomiast tu za 1 uncje masz cenę 6415zł jednakże jest jeszcze możliwość zakupu poprzez allegro jednakże lepiej wtedy jest dokonać odbioru osobistego aktualne ceny na allegro: 5650 - 5750... z tego co widziałem są tylko 2 aukcje...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ze względu na marżę Mennica Polska mnie zupełnie nie interesuje. Nawet po cenach, które podałeś widać, że strata w momencie zakupu jest rzędu 16% w stosunku do ceny rynkowej. Raczej interesuje mnie właśnie, czy jest możliwość zakupu małych ilości po cenach rynkowych. Allegro już prędzej wchodzi w grę. Takie odchylenia od ceny rynkowej są do przyjęcia. Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Panowie! coraz lepsze propozycje :) Oczywiście nie upieram się przy sztabkach. Monety też mogą być.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprobuj u doxy, chwali sie ze ma niezle ceny. /slomski.us/ wogole ekonomiczna blogosfera cisnie na zloto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja kupuje przez internet. Prosto ze Szwajcarii. Przesylka + ubezpieczenie wychodz sporo, wiec lepiej zamowic wieksza ilosc (mysle tutaj o ok 1000$).

Osobiscie polecam inwestycje w metale szlachetne 70/30 - z przewaga srebra.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Grublit a gdzie w Szwajcarii jeśli można wiedzieć?

Edit:

@Grublit dzięki!

Edytowane przez moosemalloy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba miec kwas chlorozłotowy zeby miec 100% pewnosci . Kropelke dajesz na obiekt - tombak zdaje sie zrobi sie czarny pod wpływem tego środka . Kwasów są 3 typy - trzeci jest do sprawdzania najczystszego złota .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Brak przebarwień, tombak często zmienia kolor i blaknie albo nawet zmienia kolor na metalowy slowem zmywa się

Inwestycja w złoto warta polecenia bo ceny stopniowo, ale szybują z progresem. Szkoda, że wcześniej czyt. ( 12 czy 6 mies.) nie zakupiłem złota za większość część oszczędności juz nie wspomne o dalszych terminach. No nic ^^

Edytowane przez Nestor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba miec kwas chlorozłotowy zeby miec 100% pewnosci . Kropelke dajesz na obiekt - tombak zdaje sie zrobi sie czarny pod wpływem tego środka . Kwasów są 3 typy - trzeci jest do sprawdzania najczystszego złota .

To też sposób nie do końca pewny bo zdarzają się sztabki z nawet grubą warstwą złota. Jedyny w 100% skuteczny sposób to chyba zbadanie gęstości ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak jest później ze sprzedażą takiej sztabki? Znajdą się chętni?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znajdą, jest masa skupów złota do tego również mennice jak i jubilerzy niema co się bać. Sam chętnie odkupie po dobrej cenie ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aha no to dobrze bo ja myslalem do tej pory ze wieksze wziecie mają te sztabki swiss albo wlasnie z mennicy i ze na nie jest gwarancja wykupu z mennic. Sorry ale zielony jestem w tym temacie a gdzies mi on co jakis czas przechodzi przez glowe ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@navy (tudzież inni zainteresowani tą tematyką Koledzy), a nie myślałeś o zaangażowaniu się (z racji swojej obecności na forum) w projekt zakupowy połączony z programem partnerskim?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przejrzałem stronę. Kiedyś wcześniej trafiłem na nią, ale oferta mnie nie zainteresowała.

Krótko wracając do mojego wcześniejszej kwestii: znacie jakiś ciekawy projekt "kruszcowy" powiązany z MLM, czy programem partnerskim?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może to będzie dziwne pytanie ale z jakim w ogóle zamiarem chcecie kupić złoto lub je kupiliście? W celu uchronienia pieniędzy przed inflacją czyli w celu późniejszej odsprzedaży za powiedzmy parenaście lub paredziesiąt lat czy może jest to dla was rodzaj życiowego zabezpieczenia przed nie wiem... ogólnoświatowym megakryzysem finansowym lub jakimś kataklizmem (np burza słoneczna niszcząca całą ziemską elektronikę, bankowość, wirtualny pieniądz - sorry jesli uzna to ktos za fantazję ale bierzecie to pod uwagę? :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prosze bardzo:

https://suissegold.ch/home.php

Witam.

Chciałem zapytać czy kupowałeś też tam srebro? Jeśli tak to jak wygląda kwestia VATu? Doliczają go? Kiedys dostałem przesyłkę ze Szwajcarii i cała była ostemplowana "Urząd Celny" więc nic im nie umknie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kurs zlota obserwuję pare razy w tygodniu od okolu 3 lat ;) po prostu pytam w jakim celu kupujecie zloto? inwestycjaa krotko terminowa, długo a może zabezpieczenie przez światowym kataklizmem? albo jedno i drugie na raz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta