Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Navy

Zakup złota

Rekomendowane odpowiedzi

Ok., no to konkretnie. Traktuję złoto i inne kruszce jako formę inwestycji długoterminowej i odpowiednik funduszu emerytalnego.

O ile takowy będzie mi potrzebny. ;)

No i jako zabezpieczenie przed mega kataklizmem informatycznym, który spowoduje (jak mawia klasyk polskiej sceny politycznej Kononowicz), że niczego nie będzie. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprobuj u doxy, chwali sie ze ma niezle ceny. /slomski.us/ wogole ekonomiczna blogosfera cisnie na zloto.

Podtwierdzam.

Jeżeli chcecie kupić złoto to zaprszam : https://www.monety-inwestycyjne.pl/ lub jeżeli szukaćie skupu złota to : skup-zlota.biz.

Osobiście ręcze za te skupy - jezeli macie wiecej pytan - chetnie odpowiem na PW.

Ps. nie jestem włascicielem lecz robiłem tam zakupy i czytuje bloga p. Slomskiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nikt nie napisał, że się nie opłaca, złoto to złoto, jeżeli kupisz za mniej niż sprzedasz, zysk zostaje ci w kieszeni. Problem ze sztabkami polega na tym, że trudniej je sprzedać niż monety. Monety, oprócz tego, że mają ściśle określone wymiary (ciężar, grubość, średnica), mają bardzo trudne do skopiowania elementy graficzne, póki co nie było przypadków jakichś szczególnie udanych podróbek. W przypadku sztabek, gdzie głównym parametrem jest waga sztabki, pojawiały się już przypadki takich podróbek, że dopiero dokładne badania (przecięcie sztabki) pokazywało, że czyste złoto było jedynie powłoką dla wolframowego rdzenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@cynus1: cenna uwaga w kwestii zakupu sztabek, dlatego takie ważne jest źródło z którego pochodzi zakup.

W tej chwili jest cała masa możliwości od mniej lub bardziej udanych programów partnerskich (dla mniej zamożnych inwestorów, m.in. dlatego, że minimalna kwota inwestycji jest dość przystępna dla wielu) kooperujących z mennicami, po same mennice krajowe i zagraniczne.

@ZeliPapom: jeśli poszperasz w necie z pewnością znajdziesz coś ciekawego dla siebie.

Niezależnie od tego zawsze możesz zapytać tutaj, lub założyć nowy wątek na temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

postawię kolejne pytanie:

zgodnie z tym co piszecie w złoto opłaca się inwestować i tym się zgadzam i kupujecie mini sztabki, wyroby, monety... różnie, ale czy ważna jest wybita cecha na przedmiocie, czy ktoś sprawdzał statystyki wzrostu cen w czasie na rynkach - w aspekcie danej próby 999,9 itp... ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

boss3 są trzy no moze cztery monety ktore licza sie na rynku. Krugerrand, Kangaroo, Maple Leaf i Philharmoniker, mozna jeszcze dodac Buffalo na tych monetach sie nie przejedziesz bo zawsze bedzie na nie klient

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

thx za info, ale pociągnę temat dalej, ofert szukać w internecie, czy są też jakieś polecane, sprawdzone miejsca..?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście, że są w necie sprawdzone miejsca, czy raczej firmy. Na początek proponuję udać się na blog http://www.goldblog.pl/ , uważna lektura wpisów na samym blogu, jak też lektura wątków forum podpiętego pod ten blog, wyjaśni niemal wszystkie wątpliwości i wielu rzeczy nauczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio oglądałem RT i Max Keiser mówil o nadchodzącym kryzysie który przewiduje na kwiecień, mówił tez o złocie które Niemcy ściągają z powrotem do kraju z USA a hamburgery grają na zwłokę. Chyba jednak warto zainwestować , ale nie w monety tylko w sztabki

Peter Schiff przewiduje ze złoto wzrośnie do poziomu 5000$+ ciekawe ponieważ przewidział on poprzedni kryzys, chociaż wydaje sie niewiarygodne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No OK, zaczynam w takim razie lekturę, thx za wpisy, jak nasuną mi się kolejne pytania, napiszę !!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdzie najtaniej można sztabki złota kupić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jestem w tej firmie Krs tylko mówie ze jest tam najtaniej ( dostęp do najlepszego złota w szwajcari po najtansych cecach + 10% zwrotu z inwestycji na dzien dobry)

Pozdrawiam

Mam zamiar wejsc i kupowac to prawda :)

Edytowane przez MikolajPawlicki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a mam pytanie, czy Argor-Heraeus ze Szwajcarii sprzedaje złoto w nieduzych ilościach bez pośredników ? ktos coś wie ?

PS przepraszam za stopkę, ale mam zablokowaną edycję przez długą nieobecność na forum

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak wygląda aktualnie sytuacja w złocie? Przyzna, że nawet w momencie kiedy złoto mialo rekordowo niskie wyceny, nie wpadłem na pomysł, aby na nim zarobić - nie widzę sensu. Nie wiadomo do końca co się dalej będzie działo na rynku, no i jednocześnie ta branża nie jest mi zbyt dobrze znana. Udało się wam w tym roku zarobić jakieś sensowne pieniądze bezpośrednio na złocie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ma ktoś może adres jakiegoś portalu, który rejestrowałby rozwój cen w czasie?

Praktycznie kazdy broker forexowy ma w swojej ofercie narzedzie MT4/MT5 gdzie sobie mozesz sprawdzic ceny metali w ostatnich ~10latach.

Poza tym ostatnio prof. Belka powiedzial: "Rozsądny człowiek kupuje złoto po to, aby sprawić przyjemność swojej żonie"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cytowanie bezposrednie całego posta poprzedzającego jest zabronione.

Inwestycja w złoto to inwestycja długoterminowa co za tym idzie zawsze się opłaca :-) Jeśli chcesz inwestować na miesiąc to nie inwestuj w złoto.

Zastanawiam się nad inwestycją w złoty złom (stara biżuteria), pochodzenie legalne (lombard), takie złoto jest dużo tańsze od sztabek, jak myślicie gdzie później taki "złom" najlepiej opchnąć bo jak na razie najlepsza opcja jaka mi przychodzi na myśl to jubiler.

Edytowane przez Robertpl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@fulop,

U jubilera z pewnością nie zarobisz. On potraktuje twoje zakupy jako złom, a cena jaką ci zaoferuje, nie będzie się różnić od tej, za jaką dokonałeś zakupu w lombardzie.  Jeżeli uda ci się (tanio) kupić jakąś sensowną ilość złota, możesz rozważyć przetopienie go na sztabkę o czystości 0.999.

Nawet w Polsce można to zrobić stosunkowo tanio, (choćby tutaj:  https://www.monety-inwestycyjne.pl/rafinacja-kruszcow-rafinacja-zlota-5-gram-p-78.html).

Posiadanie kruszcu w wersji, którą łatwo ogarnąć (w sensie ciężaru i "czystości") przenosi nasze złoto w nieco inny, wyższy wymiar, który powoduje, że mamy w ręce łatwo "spieniężalną" sztabkę, a nie garść niemodnych obrączek i pierścionków z plastikowymi kamieniami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta