Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Navy

Zakup złota

Rekomendowane odpowiedzi

na tym przetapianiu tez srednio sie wychodzi i w sumie nijak.... bo nawet jak bedziesz skupowal złoto 585  70zł/g  a taniej chyba nikt nie sprzedaje zlomu , to po rafinacji wyjdziesz na to samo jakbys poprostu kupil za to czyste złoto.  Przykład: kupujesz 10g złota 585 = koszt 700 zł,  po rafinacji otrzymujesz 5g 999 złota wartego 700zł (140zł/g). Czyli praktycznie nic nie zarobimy na tym :P chyba ze skupujesz złoto po jakies 50 zł/ g 585

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam możliwość zakupu w lobardziej nie jako klient tylko od strony pracownika więc często można taniej coś wyrwać, ale niestety nie zdaża się to aż tak często, a i ilości marne,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up: gdybym był Twoim pracodawcą, to po przeczytaniu takiego postu musiałbyś sobie szukać innej pracy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rafinerie sprzedają kruszce dilerom i nie może np. polska mennica kupić metali szl. prosto z rafinerii. Dlatego też kupują u dilerów.

ja polecam firmę Auvesta , jest to diler, który ma najniższe ceny kruszców w Europie tylko renomowanych marek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jaki jest sens kupowanie teraz fizycznie złota? Od sierpnia 2011 jak byla ta "mega korekta", tak do tej pory cena spada.

Ceny praktycznie wszystkich surowcow spadaja,  a najwiekszy wplyw na ceny ma ropa i drozejacy dolar.

Mozna co najwyzej sobie poskalpowac na forexie od czsasu do czasu, bo kupowanie go fizycznie mija sie z celem. 

Dopiero jak bedzie wyrazny trend wzrostowy mozna sie ewentualnie pokusic o kupno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba kupować własnie wtedy kiedy cena spada, w końcu pójdzie w górę, ale trzeba pamiętać że to nie jest inwestycja dla kogoś kto chce ulokować oszczędności na krótki okres czasu. Moim zdaniem to raczej taka alternatywa dla beznadziejnych obecnie lokat bankowych.

@up: gdybym był Twoim pracodawcą, to po przeczytaniu takiego postu musiałbyś sobie szukać innej pracy...

Na szczęście nie jesteś i nigdy nie będziesz bo sam nim jestem, a to gdzie i jak mam dojścia to już moja sprawa i w żaden sposób nie dotyczy tematu. Tak więc, nie wiem po co napisałeś ten post skoro nic on nie wnosi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

okres czasu

^ ała

Złoto wraca na swoją normalną pozycję, jeżeli spojrzymy na dowolny długoterminowy wykres złota (10-20 lat) i "zetniemy" ostatnią wielką bańkę to osiągniemy ok. 900-1200 USD, czyli prawie stan obecny. w 2015 złoto będzie (oczywiście - moim zdaniem) powoli wracało do łask, powinno się ustabilizować a może nawet zrobić lekki plus. Pewnie spłynie na złoto parę groszy od ludzi zawiedzionych BTC, choć to raczej marginalne kwoty. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ze złotem w tym roku dałbym sobie spokój. Stopy procentowe są rekordowo niskie i najprawdopodobniej tendencja spadku będzie nadal obecna. Co to oznacza w praktyce..?  Nie szukałbym zysku na lokatach... Osobiście poszedłbym w kierunku zielonej waluty, obligacji i giełdy, ale nie polskiej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Złoto to inwestycja na lata, policzyłem różnice pomiędzy sprzedażą i skupem w pewnej mennicy sprzedającej złoto i wyszło mi, że cena musi wzrosnąć o prawie 500zł na uncji aby coś zarobić. Oczywiście jeśli ktoś ma wolne środki i chce je ulokować stosunkowo bezpiecznie to warto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dopiero od niedawna zacząłem interesować się złotem, więc poszukuję informacji. ;) Ostatnio trafiłem na bloga skarbnicazlota.pl ale nie wiem na ile jest to wiarygodne źródło informacji... Ktoś, coś? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Gdzie w Poznaniu są dobre miejsce skupu sztabek inwestycyjnych. Ktoś się orientuje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam sobie odpowiedziałem - poszedłem do mennicy na Garbary i bez problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam czytałem ostatnio obszerny artykuł z którego wynikało że w tym roku będzie znaczny wzrost ceny złota jak i akcji oraz funduszy inwestycyjnych złota.  Wiąże się to z wycofaniem z obiegu najwyższych banknotów 500 i 1000 rupii. Więc może warto zainwestować właśnie w złoto zwłaszcza teraz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego, jak spojrzysz na wykres złota na przestrzeni ostatnich 30 lat zobaczysz cały czas trend wzrostowy. Gdybym miał pewność, że jutro złoto będzie droższe choćby o dziesięć dolatów to uwierz mi - byłbym bogatym człowiekiem...

Ale powiem Ci coś innego: średni światowy koszt wydobycia uncji złota to około 1100$. Jedna kopalnia ma koszt poniżej 1000$, reszta więcej. Tak więc czy marża rynkowa w wysokości 10-15% jak jest teraz to dużo czy mało? Bo ja uważam, że mało, zwłaszcza że niektóre kopalnie mają koszty wydobycia w okolicach 1200-1250$ za uncję.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Czy znacie może portfel wirtualny, który pozwala na dodawanie i kontrolowanie wartości swojego złota inwestycyjnego / sztabek? Nie ma takiej opcji ani w bankier.pl, money.pl., myfund.pl, biznesradar, google finance...

Edytowane przez shafran

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Ja ostatnio poznałem ciekawe rozwiązanie dla inwestycji w fizyczne metale szlachetne z pełną kontrolą - kupuj, sprzedaj, przelewaj. Sztabki można zamówić sobie  do domu lub trzymać je w magazynie wolnocłowym. Co ciekawe jest gwarancja odkupu w 100%, gdyby się zdarzyło, że potrzebne są środki. Rozwiązanie dla tych, którzy mają życzenie od razu zakupić sobie sztabkę lub sobie na nią odkładać.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy znacie może portfel wirtualny, który pozwala na dodawanie i kontrolowanie wartości swojego złota inwestycyjnego / sztabek? Nie ma takiej opcji ani w bankier.pl, money.pl., myfund.pl, biznesradar, google finance...

Excel i formuła do ściągania aktualnej wartości złota z neta. Najprościej chyba :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli ktoś z Was mieszka w UK i tu chciałby inwestować w złoto taka mała podpowiedź, że monety są zwolnione z Capital Gains Tax a zatem złoto raczej wybiera się właśnie w tej formie.

Monety te znajdziecie googlując 'Gold Britannia coins'.

Strona Królewskiej Mennicy znajduje sie tutaj:

https://www.royalmintbullion.com/Products/Britannia/Gold

Zarowno złote sztabki jak i monety zwolnione są również z VAT, ale to akurat przepis unijny, więc działa zapewne wszędzie na obszarze EU/EEA.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Jak wygląda sprawa kontroli, przez Państwo Polskie, zakupu złota? Chyba w zeszłym roku, choć nie jestem tego pewny, słyszałem, że są plany aby każdy zakup złota był ewidencjonowany. Do tej pory złoto było bardzo dobrą formą inwestycji czy to przechowywania pieniędzy, o których nie koniecznie musiał wiedzieć nikt inny, po za właścicielem. Coś jest na rzeczy czy temat umarł?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta