Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasuz bieram PLn w edycji 2 zł militowanej. Za pare lat moeta która jest warta 2 zł będzie miała znacznie wyższą wartośc. Ktoś ma podobne hobby?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja rowniez zbieralem te monety, mam wiekszosc od 1996 roku do bodajrze 2009. Zastanawiam sie nad sprzedaza swojej kolekcji. Jak wyglada Twoja kolekcja?

Widze, ze uzytkownik zbanowany... Ktos rowniez kolekcjonuje takie monety?

Edytowane przez mperka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam monety 2 zł jednak moja kolekcj to nic nadzwyczajnego dodam jeszcze że posiadam również stare banknoty obiegowe oraz monety bulionowe ze srebra.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Orientuje sie ktos czy owe monety zyskaja duzo na swojej wartosci, czy warto sie ich pozbyc? I jesli tak, to gdzie najlepiej szukac kupca?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem najlepiej kupować na bierząco w ciągu roku a w przyszłym opylić jako kąplet danego rocznika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takie monety spokojnie można wymienić w banku ja sam osobiście sprzedałem i była z tego niezła sumka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale po jakiej cenie mozna sprzedac je w banku? Mam nadzieje, ze nie po nominalnej 2zl? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamiętam że Zygmunt August kosztował w szczytowym okresie 3000zł, jak się interesowałem rok temu tematem to już 'tylko' 400. Nie jest tak że wszystkie 2 zł NG będą drożały; to jest loteria.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z serii zwierzęta świata po kilku latach można zarobić dodatkowo myślę że seria okręty monety podrożeją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak tylko że teraz za te 2 zł kupisz chleb a za 10 lat ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cytowanie bezpośrednie całego posta jest zabronione.

O co ci biega? bo nie czaje.

Edytowane przez Robertpl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie chodzi o to że teraz możesz oddać za 2zł, jak za 10 lat sprzedasz za 8zł, będziesz happy że zarobiłem, a w rzeczywistości te 8zł będzie mniej warte niż obecnie 2zł.

Nie traktowałbym kolekcji 2zł jako lokatę, fakt niektóre nieco podrożeją, ale to zależy od tematyki i nakładu ile monet wybili.

Już prędzej srebrne 10 i 20zł, bo wartość nie będzie mniejsza niż masa srebra w monecie, a srebro rośnie razem ze złotem.

Zarobili ci co zakupili duże ilości 2zł z pierwszych lat i sprzedawali w ostatnich latach lub obecnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie koniecznie wzrośnie do 8 zł zobacz sobie z serii zwierzęta świata. Jak srebrna to najlepiej bulionówki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ceny aż tak szybko nie rosną monety to świetny i pewny biznes, ponieważ jest możliwe, że jej cena po kilku latach będzie wielokrotnie większa niż w momencie zakupu (mam na myśli monety kupowane w momencie jej wydania) a nigdy nie zejdą poniżej swojego nominału

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w numizmatyce siedzę z 7 lat. i na monetach 2zł NG okolicznościowych (a nie wydanie specjalne ;)) to raczej nie zarobicie, mogą cieszyć oko, ale kasy z tego nie będzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również mam kilka kolekcji 2 złotówek, ale na tą chwilę nie są warte zbyt dużo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamiętam, że przez pewien czas furorę robiły woreczki mennicze z jednogroszówkami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

odnośnie woreczków menniczych - tylko wybrane roczniki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

alex ale jesli ktos np kupuje co roku po 3 worki mennicze 2zł? i zakładajac ze robił to od poczatku czyli gdzie 1995 r to sadzisz ze to nie jest dobry interes? a raczej był bo teraz bija całe masy tego ale dawniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeśli robił to od denominacji to interes bardzo dobry, ale jeśli zaczyna teraz lub zaczął w ciągu ostatnich 5 lat to szału nie ma. Ale jak najbardziej na numizmatyce da się dobrze zarobić ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no to jest pozytywny głos, ale też sa zagrozenia w 2008 r nastapiła moim zdaniem banka napewno na numizmatach srebrnych 10 i 20zł monety chodziły po 3000zł a teraz ta sama moneta 800zł jest warta wiec mozna było tez niezle stracic. Pytanie czy to juz est dołek bo jesli tak to dobra wiadomość :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dołek już był. teraz ceny ustabilizowane. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

juz był? czyli tylko czekac na wieksze ruchy na surowcach to i numizmaty pójda w góre. 

juz był? czyli tylko czekac na wieksze ruchy na surowcach to i numizmaty pójda w góre. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ponieważ trochę się interesuję numizmatyką, powiem  że 2 zł GN najlepiej trzymać, jako że mają bardzo wysokie nakłady i jest ich dużo w obrocie i w bankach. Zdecydowanie wolniej zyskują na wartości. Warto utrzymać stan menniczy, wiadomo że wiele monet się niszczy, a tych w lepszym stanie ubywa, więc to kolejny plus który nas zdecydowanie wyróżni przy sprzedaży i podwyzszy wartość monet ;)

Co do cen srebra i złota, trwają spekulacje nad możliwością krótkowtrwałych spadków cen, także teraz może być dobry okres inwestycji w monety, kruszce itp.

W kontekście kilkuletnim ceny złota i srebra zapewne zdrożeją. Jestem pewny że złoto w końcu dobije do 2 tys. $. Musimy tylko poczekac kilka lat. Myślę że okres zamknie się w 6-7 latach...

Edytowane przez buxy94

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta