Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Rekomendowane odpowiedzi

Babcia również się na tym nie zna więc z tym trzymaniem w klaserze nigdy nic nie wiadomo. Z tego co pamiętam sporo monet było w przeźroczystych kapslach, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No raczej na pewno ma. Generalnie kapsle kiedyś nie były tak łatwo dostępne, a przede wszystkim tak tanie. Więc trzymało sie w nich tylko monety wartościowe.

Najlepiej jak byś wrzucił kilka fotek tych monet w kapslach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@zales92,

Jak bedziesz chcial to podeslij na kbartczak92@gmail.com, bo nie obiecuje, ze tutaj bede zbyt czesto patrzyl na PW, na mejlu jestem codziennie. :)

Ktoś wspomniał ze sklepy opierają sie o ceny aukcji zakonczonych na allegro - TAK, ale tylko i wylacznie przy kupnie i oczywscie pomniejszone o  marze i ~10-15% prowizji allegro (ta jest mniejsza, ale doliczyc koszt wystawienia aukcji, albo nawet kilku akcji tego samego przedmiotu bo nie wszystko schodzi w 5 minut).

Jesli chodzi o sprzedaz - zdecydowana wiekszosc posluguje sie katalogami, gdzie ceny dosc czesto sa zmyslone, bo na allegro wystawia sie, jesli chce sie po prostu sprzedac w miare szybko i po cenie rynkowej, w sklepach sprzedaja czesto po cenach wiekszych niz rynkowa, bo to w koncu sklep (tak samo jest w branzy odziezowej, komputerowej i ogolnie prawie kazdej :) )

pozdrawiam

Edytowane przez Wkkkis

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na wszystkim da się zarobić pod warunkiem że kupisz dużo taniej jak cena katalogowa.A ceny w katalogach się zmieniają co roku.Wniosek trzeba kupować kiedy jest tanio. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ceny w katalogach są często oderwane od rzeczywistości więc tymi bym się nie sugerował za bardzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, a czy ktoś wie może, czy szukanie wykrywaczem metali jest legalne ? Jeśli tak, to można spod ziemii wyciągać monety. Baterie przemysłowe i jazda z tematem, bez akumulatorka :) A cudeńka da radę wyciągać. Pytam gdyż kiedyś chciałem kupić ale zabrakło mi chęci :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Samo szukanie jest legalne. Ale znalezione dobra historyczne należą do państwa! Z tym że jak coś znajdziesz to nie musisz się tym chwalić wszem i wobec!! Nad morzem ludziska chodzą z wykrywaczami i wynajdują po nieostrożnych turystach różne złote i srebrne dobra i ponoć całkiem nieźle dorabiają do pensji?!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a to nie wiedzialem ze dobra znalezione nalaza do panstwa, a to dobre

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do samego tematu tego posta, w przypadku monet 2zł warto się zainteresować zwierzętami,

ich ceny są znacznie większe niż notminał 2 zł ;)

Np. foka szara, puchacz czy sokół wędrowny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po prostu im starsza 2jka tym wieksza cena (mniej wiecej). ;) Wszystko zalezy od nakladu + innych czynnikow, w wypadku dwojek chodzi głownie o naklad, a naklad rosl z rok na rok. ;)

Tylko monety te juz podrozaly, pytanie czy po ewentualnym wejsciu euro lub rzeczywistym zaprzestaniem emisji 2jek i rozpoczeciem emisji 5tek okolicznosciowych (od 2014 roku) cos sie z cenami stanie? ;)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A macie jakieś przecieki odnośnie cen na te 5- tki? Czy będą oscylować w granicach 5zł, i będą traktowane jako obiegowe, czy będą drogie kolekcjonerskie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A macie jakieś przecieki odnośnie cen na te 5- tki? Czy będą oscylować w granicach 5zł, i będą traktowane jako obiegowe, czy będą drogie kolekcjonerskie?

Normalnie będzie kosztować 5 złociszy w banku a na rynku nie wiem ale niewiele więcej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, oczywiście, kosztują tyle samo co nominał i traktowane są one jako normalne monety, które mogą nawet wydane jako reszta w sklepie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam komplet w ładnym kuferku plus jakies powdwojne .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jest gdzieś może zestawienie z nazwami/zdjęciami i wycenami ogólnymi? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta