Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Gość Kielki

USD/PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kielki

Czy przy spreadzie ok 50-60 w zaleznosci od brokera oplaca sie grac ta para walut? I jeszcze pytanie jako, ze dopiero zaczynam z forexem, jesli spread wynosi 50 pipsow, to zysk bedzie dopiero po 51 przewidziany w dobra strone? Chyba tak, ale wole sie upewnic ;) Z tego co widze na podstawowe pary walut spready sa malutkie, ale i wachania z reguly sa niewielkie, a nasza waluta tanczy po calym wykresie, wiec pewnie stad te 50-60 ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niektore pary jak np. ta ktorą podales mimo sporego spreadu maja duze wahania co niejako niweluje problem spreadu.

Spread jest pobierany od razu po otworzeniu pozycji, wiec zaczynasz tak jakby z minusem ktory musisz odrobic zeby wyjsc na "0" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Kielki

Nie bede tworzyc nowego tematu, tylko dopisze tutaj.

Którzy brokerzy na chwile obecna sa polecani? Narazie znalazlem http://www.liteforex.org/, mozna zaczac z niewielkim depozytem plus wplacic kase przez LR, ale moze jest cos lepszego :) (mniejsze spready, lepszy support, sprawdzona wyplacalnosc itp.)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie bede tworzyc nowego tematu, tylko dopisze tutaj.

Którzy brokerzy na chwile obecna sa polecani? Narazie znalazlem http://www.liteforex.org/, mozna zaczac z niewielkim depozytem plus wplacic kase przez LR, ale moze jest cos lepszego :) (mniejsze spready, lepszy support, sprawdzona wyplacalnosc itp.)

tu jest troszkę o tym liteforex

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewtopic.php?t=3797&postdays=0&postorder=asc&highlight=liteforex&start=0

a tu o innych platformach

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewforum.php?f=4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość subiekt

polecam szkoleniowo na małe kwoty bo konto zaczyna się od 1 $ jest zamienione na 100 centów

zasilanie poprzez paypal (karta kredytowa )www.fxclearing.ca/pol/

a drugi forex od 200 $ oddział w polsce http://pl.easy-forex.com

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość misio2112

Moim zdaniem eurusd jest trudną parą i potwierdza to również pracownik domu maklerskiego, z którym rozmawiałem. Ja działam na parze gbpjpy i mimo spredu ok. 70 uważam ją za bardziej " bezpieczną ".

Na eurusd na 60-cio minutowym tiku często długie konsolidacje o małym zakresie zmian. Oczywiście są jeszcze inne i ciekawe pary.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem eurusd jest trudną parą i potwierdza to również pracownik domu maklerskiego, z którym rozmawiałem. Ja działam na parze gbpjpy i mimo spredu ok. 70 uważam ją za bardziej " bezpieczną ".

Na eurusd na 60-cio minutowym tiku często długie konsolidacje o małym zakresie zmian. Oczywiście są jeszcze inne i ciekawe pary.

niema trudnych par, problem leży w metodzie określającą punkt wejścia i wyjścia z transakcji. Można zarabiać na spadkach i wzrostach, są tacy który potrafią zarobić na nikczemnej konsolidacji. Nie wiem czy dobrze pamiętam, automat do gry na forex "stoper" niezmiernie osławiony, chyba wykorzystywał konsolidacje do zarabiania na owej parze walutowej eurusd. ;D   

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Matte2302

Ja polecam Admiral Markets. LiteForex to zrypany broker, odradzam też X-Trade Brokers! Jeśli chodzi o sam Forex, to jest to giełda dużo trudniejsza niż GPW, nie jest tylko ważne wejście i wyjście w pozycję, ale także MM (Money Managment- zarządzanie kapitałem), bo jak np. zainwestujemy 60 % konta, trafimy na przemowę Bernanke, co spowoduje nagły skok cen pary walutowej w którą zainwestowaliśmy, co doprowadzi do Margin Call (KONIEC ZABAWY). Trzeba też brać pod uwagę Analizę Techniczną, nie można na chybił trafił inwestować na Forexie, bo to prowadzi Nas do grona przegranych, statystyki - 90% traci, 5% wychodzi na 0, a 5 zarabia. Trzeba również zwracać uwagę na korelacje, mówisz, że inwestujesz w GBP/JPY, a wiesz z jakimi parami jest skonsolidowana ta para...? :) póki co, proponuję rejestrację na marketivie, nie tylko Tobie, ale również innym początkującym, bo nie wiem jak teraz, ale wcześniej dawali 5 $ za rejestrację, jeśli nie, proponuję wrzucić trochę grosza (góra 100$) i zobaczyć jak wygląda Forex. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość akmaster

nie rozumiem czemu odradzasz XTB. Admiral nie jest wcale lepszy od XTB. Zresztą wszystkie biura w Polsce przedstawiają podobny poziom. Jak odradzasz napisz dlaczego. W przeciwnym razie wprowadzasz w błąd początkujących graczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Matte2302

To inwestuj w XTB

1. Prowadzą rynki wewnętrzne.

2. Rozszerzają spready.

3. Kurs nie zawsze jest adekwatny do zaistniałej sytuacji.

To dopiero początek, a już tyle wad. Admiral Markets nie jest polskim brokerem, jest angielskim brokerem, który ma przedstawicielstwo w Polsce. Co do odradzania brokerów nie będę już odradzał. Masz racje, niech początkujący sami uczą się na swoich błędach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie 70 a 7 ;)

np. buy 145.400 a sell 145.470 to jest 7 pipsow spreadu..

co do brokera na poczatek, o ile zalezy na mikrolotach i malym depozycie wstepnym to rowniez moge polecic Admiral Markets, polski support dziala w miare ok. A jesli juz szukamy czegos porzadniejszego to moze MIG, ktore ostatnio przeksztalcilo sie w bank :)

P.S. usdpln to ciekawa techinicznie para, daje sporo zarobic mimo spreadu..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te 70 wynika z sposobu podawania kwoty.

np. fxpro posiada rozszerzenie o jedną cyfrę podawaną kwotę: 1,4580 lub 1,45800

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak, niektorzy brokerzy podaja ceny z dokladnoscia do 5tego miejsca po przecinku, co nadal nie zmienia wartosci spreadu..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość subiekt

brokerzy z kontami zasilanymi z LR ??

kto ma i najlepiej M4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A JA UWAŻAM ŻE HANDEL NA WALUCIE ,TO TYLKO Z KUMATYMI LUDŻMI , NA DOBRYM FORUM  , BUŻA  MUZGÓW  IHANDEL Z RĘKI DO RĘKI ALBO PRZEZ DOBRY KANTOR INTERNETOWY  polecam  http://www.waluty.fora.pl/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta