Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

tkolpaczek

Lista kontaktów - jak zrobić ?

Rekomendowane odpowiedzi

„Wiesz to zabawne, kiedy ktoś się żeni martwi się, że może zaprosić tylko 200 osób na swój ślub. Ale kiedy zaczyna prowadzić interesy w ramach Marketingu Sieciowego, rozmawia tylko z 5 ludźmi i nie zna nikogo więcej†- powiedział Ken Rolfsness, kiedy zapytano go o pozyskiwanie nowych kandydatów. Bardzo wiele osób zaczynających działać w MLM ma problem z utworzeniem swojej własnej listy kontaktów…

Według Readers Digest, przeciętny 21-latek potrafi przypomnieć sobie nazwiska ponad 500 ludzi. Dlaczego więc ludzie mają takie problemy, by stworzyć listę 50-100 nazwisk? To właśnie od stworzenia listy nazwisk powinniśmy rozpocząć budowanie swojego biznesu MLM. Nie powinniśmy sami selekcjonować osób, które znamy. Nigdy nie możesz być pewien, czy osoba, którą znasz nie awansuje w Twojej strukturze zdobywając w zaskakująco szybkim czasie na pozycję lidera, menedżera, itp. Twoim zadaniem jest dać szansę wyboru wszystkim osobom, które znasz. Nikogo nie powinieneś namawiać - po prostu daj wybór.

Stworzenie listy kontaktów wcale nie jest rzeczą trudną lub skomplikowaną. Wymaga jednak od Ciebie czasu i działania. Gdzie szukać osób do współpracy w MLM?

• Osoby z listy kontaktów w Twoim telefonie
  • Znajomi z Naszej-Klasy
  • Znajomi z Facebooka
  • Lista znajomych z Gadu-Gadu
  • Znajomi na portalach typu GoldenLine
  • Osoby, z którymi pracujesz
  • Rodzina i przyjaciele

Gwarantuję Ci, że jeżeli skrupulatnie spiszesz wszystkich, to Twoja lista kontaktów nie będzie miała 20 czy 50 osób, ale grubo ponad 200. Weźmy pod uwagę też to, że co rusz poznajesz nowe osoby, które również mogą zostać Twoimi współpracownikami.

Pamiętaj, żeby spisać swoją listę kontaktów - na kartce. Każde nowo poznane osoby dopisuj do tej kartki. Sprawdzone, praktykowane i skuteczne :)

A w jaki sposób Ty budujesz listę kontaktów ?

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co z osobami, które w pierwszej kolejności unikają budowania listy spośród swoich kontaktów społecznych, a już zwłaszcza prywatnych? Dodałbym nawet "biznesowych" jeżeli takie osoby mają drugie życie (hmm.. pierwsze życie?) w biznesie, nazwijmy to, bardziej ortodoksyjnym?

Czy próbując wciągnąć znajomych i krewnych do ryzykownego przedsięwzięcia nie ryzykujemy zbyt wiele?

Edytowane przez alamakota
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy próbując wciągnąć znajomych i krewnych do ryzykownego przedsięwzięcia nie ryzykujemy zbyt wiele?

Moim zdaniem nie powinnismy nikogo wciagac do "ryzykownego przedsiewziecia". Ale kazdy moze miec inne...

Edytowane przez mperka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Alamakota:

Poruszyłeś dość istotny problem.

Sam miałem zawsze opory przed polecaniem firm co do których produktów nie byłem w pełni przekonany.

Przerobiłem MLM-ów już w życiu kilkanaście, z bardzo różnymi efektami - czasem nie polecając nikomu, bo po prostu było mi wstyd szmelcu za który trzeba było zapłacić; a czasem budując kilkuset osobową strukturę.

Istotą sprawy jest wierzyć i czuć, że PRODUKT jest innowacyjny, rewolucyjny i niezbędny drugiemu człowiekowi.

Stosować go samemu i mieć do niego pełne zaufanie.

Wtedy polecanie tego po prostu wychodzi bo jest NATURALNE, a ludzie to doskonale wyczuwają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

sam ciągle się zastanawiam czy zapraszać swoich znajomych np ze szkoły itd. Na tą chwilę publikuję artykuły które sam piszę na Facebooku, ale jeszcze nie zapraszałem ich. W sumie to mogą sobie przeczytać na moim profilu co robię i jak mają pytania to sami je zadać. Ale w sumie nie chciałem być nachalny. Czy dobrze robię? hmmm...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli uważasz, że dany biznes MLM jest ryzykowny, to po co w ogóle w niego wchodzić? Z doświadczenia mogę powiedzieć, że rodzina zawsze jest na początku na "nie". Zresztą jak robisz prezentacje wsród znajomych i rodziny, to najlepiej wtedy działa spotkanie z naszym uplinem, który już coś osiągnął, zna produkty i może powiedzieć coś więcej niż ty, który dopiero zacząłeś działać w danym MLM.

Nie wiem jak wy, ale zawsze jak siadałem z nowymi osobami, które weszły do biznesu to nie wiedziały one kogo zapisać na listę. Gdy kazałem im wyjąć telefon i spisywać numery, to zaczynało się wyliczanie - "ten nie, bo coś", "ten się nie nadaje" itp. Ja robiłem identycznie, gdy mój sponsor kazał mi wyjąć telefon. Ostatecznie mój kolega ze szkolnej ławki osiąga większe sukcesy niż ja :) Skoro przemawia do nas produkt, plan marketingowy jest wspaniały, to dlaczego nie pozwolić właśnie naszym najbliższym również zarabiać w tym biznesie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również uważam ze selekcja jest ogromnym błędem. W polecaniu potrzeba trochę psychologii. Jesli nawet uwazamy na pierwszy rzut oka ze dana osoba sie nie nadaje do polecania to nie nalezy jej odpuszczac tylko podejśc z tzw innej strony. Nie rezygnowac tylko dla tego ze dana osoba powiedziala NIE. Jesli znamy swietnie produkt lub doskonale pojęliśmy zasade funkcjonowania danego systemu który polecamy to juz jest połowa sukcesu. Napewno błedem jest równiez nadmierne chwalenie sie uzyskanymi osiągnięciami. Wywolujemy w ten sposób u potencjalnego kandydata wrazenie ze bedzie na Nas pracował. Uwazam ze w rozmowie trzeba uzywac argumentów w ktorych bedziemy mówic co mozemy zrobic My dla danej osoby po wejsciu do danego systemu, programu itp. i oczywiscie wywiązac się ze skladanych obietnic lub uzgodnien. Mysle ze uzywając takiej techniki Nasza lista które mozemy zaprosic zdecydowanie sie wydłuzy. Ja stosuje to w praktyce i dzięki temu udaje mi sie zaprosic 40 - 60 osób do danego programu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale na ogół się zna ludzi tych najbliżej i wiem, że moi znajomi i rodzina jest ANTY MLMowa, a zarabianie na inwestycjach to dla nich czysta abstrakcja... nie mówiąc już o tym, że wg nich po prostu etat jest tym czymś najbezpieczniejszym i najlepszym co może się im przytrafić... co niektórzy mają pracę na etat, inni jej szukają - są przypadki gdzie szuka już kilka lat! [i dopiero teraz zastanawia się nad otworzeniem własnej firmy, ale typowo usługowej - czyli najlepiej jakiś punkt ksero]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

sam ciągle się zastanawiam czy zapraszać swoich znajomych np ze szkoły itd. Na tą chwilę publikuję artykuły które sam piszę na Facebooku, ale jeszcze nie zapraszałem ich. W sumie to mogą sobie przeczytać na moim profilu co robię i jak mają pytania to sami je zadać. Ale w sumie nie chciałem być nachalny. Czy dobrze robię? hmmm...

Zapraszać znajomych można,ale...

- napewno nie do jakiś hyipów i śmiesznych finansowych wydmuszek

- najlepiej wspomniec o mozliwosci dodatkowego zarobku, bez wywierania nacisku np. poprzez pytanie "znasz może kogoś kto chciałby sobie dorobic pracując w domu w wolnym czasie przed kompem?"

Edytowane przez spidder

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czytam tutaj, że niektórzy z Was stosują i polecają techniki polegające na manipulacji innymi osobami. W stosunku do znajomych i rodziny też,

Czy to nie prowadzi do sytuacji, że w pewnym momencie mamy albo-albo? Albo znajomych i przyjaciół - albo poleconych?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@alamakota Podaj przykłady bo wyciągasz chyba zbyt daleko idące wnioski :) :) :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecanie jest bardzo trudną czasochłonną sprawą i prowadzi do zniechęcenia kiedy mimo najlepszych chęci efektów nie widać.

Osobiście uczestniczę teraz w typowym programie partnerskim i wszystkie mi znane osoby są przekonane że to zbyt piękne aby było prawdziwe.

Napewno ważną sprawą jest poznanie produktu który się poleca zgadzam się absolutnie z Krisem trafił wypowiedzią w samo sedno.

Jeśli chodzi o moje doświadczenia to ludzie bardziej wierzą w ładnie zaprojektowane strony niż swojemu znajomemu. Może obracam sie

w towarzystwie gdzie inwestowanie i promocja jest obcym słownictwem ale na to nie mam wpływu w tym biznesie są dwie drogi.

Pierwsza: systematyczność, praca sukces! Druga: niestety to porażka i rezygnacja z tej formy zarabiania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up może przerób najpierw regulamin, bo na tym forum jest ostra dyscyplinka ;)

A odnośnie tematu, to ja mam całkiem inny sposób budowania listy kontaktów.
I muszę Wam powiedzieć, że metody jakie w wątku przeczytałem są uwaga... nieskuteczne!!

Jeśli chcesz robić biznes w internecie, mowa tu o MLM i PP to pamiętaj: absolutnie nigdy nie proponuj nikomu biznesu na pierwszej rozmowie.

Załóżmy, że dzwonisz do Janka i mówisz "cześć Janek słuchaj, nie chciałbyś dodatkowo zarobić? bo mam świetny biznes."  i w tej sytuacji zapomniałeś w ogóle zapytać Janka co u niego słychać i czy ma chwilę czasu, żeby z Tobą pogadać.

To samo się tyczy portali społecznościowych. Na grupach z ogłoszeniami pełno spamu ofert super biznesów czy programów.
Jeśli zagadujesz do ludzi w prywatnych wiadomościach i oferujesz im dołączenie do biznesu to wiedz o tym, że ta metoda  nie działa.

Takim działaniem od razu zniszczysz swój wizerunek, który bardzo ciężko jest odbudować.

Owszem zagadywanie do ludzi, nawiązywanie kontaktów w cale nie jest złe. Ale ze składaniem im oferty biznesowej zdecydowanie się wstrzymaj kilka dni.
Dzisiaj sama oferta nie wystarczy. Do pozyskiwania partnerów biznesowych nie wystarczy, że znasz na pamięć plan wynagrodzeń i że potrafisz go ładnie i płynnie przedstawić. Dzisiaj potrzebujesz czegoś więcej. Mówię tu o unikalności i swoim wizerunku.

Na 10 marketerów promujących ten sam produkt, 9 robi to dokładnie tak samo. Ty musisz być tym 1, który w unikalny sposób przedstawi dany produkt.

Ja osobiście stosuję inną metodę. Jest ona skuteczna, bo nikogo nie musisz do niczego namawiać. Może spróbuj takiej metody w swoim biznesie.
Pierwsza sprawa to prowadzenie bloga. Jeśli prowadzisz bloga to umieść na nim jakiś banerek, np. 125x125 i zaoferuj jakiś darmowy kurs, czy poradnik i zapisy na ten kurs. Ludzie sami będą się zapisywać na Twoją listę kontaktów.

Jednak pamiętaj o tym, żeby ten kurs był wartościowy. To musi być rozwiązanie jakiegoś problemu, z którym czytelnicy nie mogą sobie poradzić.

No i gdy taka osoba się zapisuje na Twój kurs, to w pierwszym mailu go wysyłasz zgodnie z obietnicami.

Utrzymuj kontakt mailowy z tymi osobami, wysyłając im np. co 2 dni jakąś wiadomość. Ale UWAGA nie proponuj im żadnego biznesu, bo będziesz od razu spalony.

Musisz zachować tu pewne umiejętności copywriterskie. Napisz coś o sobie, w następnych mailach napisz znowu o jakimś problemie i daj rozwiązanie.
O produkcie, możliwościach biznesowych pisz nie wcześniej jak w 4 mailu. Ofertę współpracy w 6 czy 7. Tak mniej więcej powinna wyglądać kampania mailowa.

Pamiętaj ważne jest to, żebyś ludziom pomagał. Widzisz, że ktoś się o coś pyta na facebooku to pomóż mu ten problem rozwiązać.

W ten sposób zyskasz uznanie u ludzi i sami będą się pytali o to czym się zajmujesz. I to jest metoda, która działa.

Jak wynika z tego co tu piszę, MLM w cale nie jest taki prosty dla każdego. Wymaga trochę pracy, zaangażowania i oczywiście kształcenia się.

Mam nadzieję, że rozwiałem niektórym pewne wątpliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tez uzywam stron przechwytujacych i mysle nad tymi kursami bo wartosc dodana na stronie tj klucz widze, bo cos dajemy a otrzymuje czyjs kontakt, tj genialny pomysł kto to wymyślij.. głownie autorespondery są super i nad tymi narzedziami sie zastanawiam,

czemu niby grupa jest nieskuteczna? grupa daje non stop poleconych ludziom za darmo! daje narzedzia i wszystkie informacje na temat firmy, daje gotowe sieci osób które sa chetne kupowac produkty i zarabiac ,a nie wchodzic do firmy bo beda zarabiac tylko. Trzeba pokazac wartosc produktów. synergy,kyani,pm international, earth power, dr nona, monavie,akuna,flavon i AGEL  z tych wszystkich prawdopodobnie wybiorę np firmę Agel, bo praktycznie deklasuje inne firmy, mimo ze te firmy są jedne z nalepszych na rynku.

plany w innych firmach są lepsze, ale poprzez plan marketingowy mamy kupowac gorsze produkty tylko dlatego ze weicej zarobimy proponując je innym, ja nie mam zamiaru proponowac czegos do czego nie mam przekonania ze jest najlepsze i bezpieczne, dlatego liczy się przekonanie, a kwestie zdrowia pozostawie wam. Jak ktoś woli zarabiać wiecej i kupować np suplementy z kadmem i ołowiem, pestycydami oraz z małą ilościa antyoksydantów, substancji mało wartych i mało kosztownych to prosze bardzo robić sobie biznes kosztem własnego zdrowia. OStatnio pojawił się sytem Etnan dla Flavonu fajna rzecz ale pamietajcie jak pracujecie w innych firmach suplementacyjnych to mogą was wyrzucić z konkurencyjnej firmy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To widzę, że temat nie jest Ci obcy i w dużą wartość produktów mierzysz.
Powiem tak: jeśli masz już jakąś listę kontaktów, lub nawet jakąś strukture to jesteś inaczej postrzegany przez społeczność na grupie.
W takim przypadku owszem zyskasz pewną część ludzi z Twojej grupy docelowej.
No i wiadomo, że należy zamieszczać unikalne ogłoszenia czy reklamy, a najlepiej promować linki (wpisy) z bloga.

Odnośnie facebook marketingu warto też wspomnieć, że skutecznym elementem promocji i pozyskiwania partnerów są webinary. Także warto zapraszać na webinary ze względu na ilość zawartej informacji i możliwość zadawania pytań.

Ważna sprawa, żeby mieć swojego fanpage i również na niego kierować ruch. Na fanpage robisz sobie stronę przechwytującą jako static HTML i na niej budujesz listę kontaktów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiscie polecam te ksiazke. Bardzo dobry wstepniak do swiata MLM. Autor krok-po-kroku pokazuje nam jak budowac liste i jak ja regularnie powiekszac z tzw. 'zimnego rynku'.

http://www.medium.com.pl/ksiazka.htm?id=269

Ps: Nic nie dostaje za promocje ksiazki, po prostu uwazam ze jest to godna uwagi lektura, jesli ktos chce na powaznie sie bawic w Marketing Sieciowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odpowiedzią na pytanie w poście jest:

Ciągle uczyć się i rozwijać, a potem pomagać innym i dzielić się tą wiedzą.

Lista przyjdzie z czasem.

Wiadomo trzeba korzystać z narzędzi jak blog, webinary, strony przechwytujące i inne ale to wszystko możemy otrzymać w jednym z programów istniejących na rynku, który dodatkowo jest MLMem.

Jednak bez ciągłego rozwoju i poszerzania swojej wiedzy w dziedzinie marketingu online mamy marne szanse na rozwinięcie swojego biznesu. Ludzie nie dołączają do sponsorów, którzy umieją mniej od nich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz rację, szkolenia są bardzo ważne i nie należy tego nigdy zaprzestawać. Nawet najwięksi liderzy ciągle kształcą się od jeszcze lepszych.
Ale oni również kiedyś zaczynali tak jak my wszyscy.

Budowa listy jest pracą bardzo długą. Jednak należy budować wartościową listę. To ma być lista Twojej grupy docelowej, a nie przypadkowych osób.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Blog - podstawa, do tego pozycjonowanie bloga na kilka fraz i umiejętne rozplanowanie zawartości. Skuteczne.

2. FB - wiele osób twierdzi, że przemija, można śmiało go wykorzystywać do zdobywania kontaktów.

3. Fora internetowe - tylko tematyczne, inne w info o tym co robię w opisie o mnie.

4. Lista kontaktów /mailingowa/ - wymiana wysyłanej treści z innym zaprzyjaźnionym użytkownikiem.

5. Strona internetowa - wystarczy nawet na kilkadziesiąt stron, ale musi tętnić życiem.

6. Spotkania ze znajomymi, zwłaszcza, jeżeli Twój produkt jest atrakcyjny, zawsze będzie okazja, aby się nim pochwalić.

Mało skuteczne są banery, przypadkowy mailing z Allegro, kierowanie info do niewłaściwej grupy docelowej, ogłoszenia.

Pzdr!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Warto jeszcze dodać, że zaczynając biznes od postawienia bloga to błąd.

Ja bym sugerował najpierw zając się automatyzacją systemu. Zrobić stronę przechwytującą z jakimś wartościowym kursem i ustawić kolejkę wiadomości.

Musi być zachowany odpowiedni schemat kampanii mailingowej, gdyż nieumiejętne ustawienie nigdy nie przyniesie sprzedaży.

Także najpierw należy przygotować pewną wartość, którą dajemy w mailach.

Gdy już masz ustawiony autoresponder dopiero należy wziąć się solidnie za bloga.

To taka moja recepta, bardzo skuteczna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba od czegoś zacząć :) Blog jest całkiem fajnym rozwiązaniem i również można przez niego budować listę mailingową.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak tylko najpierw należy ustawić sobie kolejkę w autoresponderze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zawsze wyznaję złotą zasadę "Szanuj ludzi to oni będą szanować ciebie" dlatego w każdym biznesie gram w otwarte karty,i to jest sekret zdrowej atmosfery wśród ludzi,a tam gdzie jest harmonia to i biznes lepiej się ma ;)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasne, budowanie relacji jest bardzo ważne. Jest to również świetny sposób na pozyskiwanie partnerów, dla osób które nie mają jeszcze listy.

I nie warto się skupiać nad efektami (kiedy będą, dlaczego ich jeszcze nie ma). Efekty przyjdą same, a należy się skupić na relacjach z ludźmi i pomaganiu im rozwiązywać problemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Liste kontaktow najlepiej zaczac od osob ktore mamy zapisane w telefonie. Absolutnie nie pomijajmy nikogo. Dlaczego? Mozemy pominac osobe ktora owszem nie bedzie chciala z nami wspolpracowac ale moze miec kontakt do osob ktore moga sie zainteresowac nasza propozycja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta