Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Mapi

Czy inwestowanie w sztuke to dobry pomysł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesuje sie sztuka, glownie malarstwem, zastanawiam sie nad taka forma inwestowania, ale nie wiem czy jest to pewny rynek?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest całą rzesza ludzi, którzy z tego żyją, pytanie, czy masz na tyle wiedzy i znajomości branży, żeby tym się zajmować komercyjnie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta "rzesza" jest jednak bardzo nieliczna. Rynek sztuki to bardzo specyficzny rynek, gdzie nie da się uwzględnić prawideł rynkowych. Czasem pojedynczy "event" może sprawić, że jakieś nazwisko będzie "trendy" , jednak w znakomitej większości przeciętny zjadacz chleba nie ma możliwości przewidzenia czegoś takiego . Tym bardziej, że "sztuka" ma (wbrew pozorom) bardzo mocne związki z (ogólnie rozumianą) polityką, część artystów jest pupilkami obecnie rządzących (krytycy), przy zmianie rządzących stają się outsiderami bez przyszłości. Zupełnie inna sytuacja jest przy inwestowaniu w klasyczne, uznane dzieła uznanych artystów, tu raczej nie da się popełnić pomyłki, na przeszkodzie staje jednak zaporowa cena takich dzieł, (zakładam, że niewielu z nas znajdzie na strychu nieznaną Boznańską lub Chwistka). Ogólnie temat bardzo trudny, oprócz dużej gotówki potrzebujemy dużo szczęścia, tak więc to bardziej hazard niż narzędzie inwestowania. No chyba, że mamy za/ze sobą osobę, która może nas poprowadzić krętymi korytarzami labiryntu utworzonego na styku sztuka/biznes.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, interesuje sie sztuka, glownie malarstwem, zastanawiam sie nad taka forma inwestowania, ale nie wiem czy jest to pewny rynek?

pozdrawiam

Znajdź swoja niszę i na niej zarabiaj! :) Jeśli będziesz robił to samo co wszyscy to jakie będziesz miał efekty? :)

Zagłębiaj się w temacie, dużo czytaj, otaczaj się ludźmi co zajmują się inwestowaniem w sztukę. Działaj!

Czasem trzeba kopać głęboko i cierpliwie czekać, aż znajdziesz upragnione diamenty ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wujek jako hobby handluje obrazami Michaela Kviuma i to ne jest tak łatwo, jakiś piłkarz chciał kupić obraz wujek odkupil go chyba za 100,000 DKK by mu odsprzedać i ten piłkarz sie wycofał więc trzeba uważać i mieć zabezpieczenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hm, no wlasnie nie jest to takie proste, oczywiscie trzeba wiele zainwestować, mieć oszczedności, a przede wszystkim wiąże sie to z duzym ryzykiem. Trzeba sie zaczac orientować i miec pewne wyczucie, w tym jacy artysci beda opłacalni, czyje ceny obrazów w najblizszym czasie podskocza w góre. Jest wielu artystow promowanych przez galerie, krytyków, ale jest tez bardzo wielu zdolnych, którzy nie maja znajomości, wiec moze by do takich trafić? wyszukiwac w internecie?

Przede wszystkim to trzeba sie wgłebić w tym temacie. Jednak Polska jest ubogim krajem jesli chodzi o rynek sztuki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wujek jako hobby handluje obrazami Michaela Kviuma i to ne jest tak łatwo, jakiś piłkarz chciał kupić obraz wujek odkupil go chyba za 100,000 DKK by mu odsprzedać i ten piłkarz sie wycofał więc trzeba uważać i mieć zabezpieczenie.

tak z tym jest problem, ze najpierw ludzie cos chca, a potem sie z tego wycofuja, tak to wyglada na aukcjach. Wiec nie mozna tu na nikogo liczyc, tylko na siebie, bo czesto sie mozna przejechać. Nie mozna niczego planować.

myslalam także o aukcjach młodej sztuki, które są organizowane w warszawie np. przez Dese, co o tym sadzicie, czy warto postawic na młodych twórców? Jednak tam wiekszośc te obrazy nie raz sprzedaja sie po cenie wywolawczej 500zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Inwestowanie w sztukę to bardzo szerokie pojęcie, Co konkretnie masz na myśli? Masz duże środki by kupować np. rzeźby czy wyszukiwać artystów fotografii, rzeźbiarzy, malarzy i organizować im wernisaże i sprzedaż ich prac?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem większe perspektywy zysku, przynajmniej w tym momencie dają nieruchomości. Zerknijcie na wyceny hal magazynowych w wyszukiwarce Jartomu. Niby chodzi o milionyu złotych, ale inwestycja wydaje się być pewna. najtańsze nieruchomości, najtańsze kredyty - wydaje się, że nie zyskanie, jest tutaj nierealne... Jak sądzicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zdecydowanie tak jak koledzy wyzej powiedzieli, jesli znasz sie na danej ranzy na tyle aby nei zostac oszukany lub wprowadzony w blad to proboj, a moze cos z tego wyjdzie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Polsce to chyba jeszcze mało rzwiniety rynek niestety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Balbym sie bawic w "zarabianie na sztuce", np. popatrz na dzieła nowoczesne, czasami drogie obrazy to te z plamka na srodku. Jak dla mnie w ogole nie przewidywalne, co będzie na top'ie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Balbym sie bawic w "zarabianie na sztuce"

Ja również. Uważam, ze w Polsce to bardzo niepewny temat... Niestety grupa naszych klientów w przypadku sztuki jest mocno ograniczona. Szczególnie jeśli chodzi o dzieła artystów mniej znanych, a to oni teraz przeważają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[spam]

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciężki temat, musisz się znać, mieć mega znajomości a nie wspominając już o pieniądzach :]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z obrazami to raczej niepewność. Numizmatyka była by lepsza na tym raczej nie stracisz nigdy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Inwestycja w dzieła sztuk, to jedna z najlepszych inwestycji pod względem pewności i trwałości kapitału.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam znajomych który twierdzą że to bardzo dobra kierunek inwestycji, więc chyba warto :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zawsze znajdą się osoby, które kochają sztukę i będą w stanie dać każde pieniądze jeśli coś im się spodoba, sądzę, że jeśli ma się odpowiednią wiedzę o sztuce i jakieś kontakty to próbować warto :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja bym bardzo chciał z czymś takim zaryzykować. W Polsce sztuka jest coraz bardziej doceniania i myślę, że to jest duży potencjał na biznes. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem Ci, że jest to ciekawy i wart zastanowienia pomysł, w Polsce jeszcze mało kto w to inwestuje, ale może okazać się to atrackyjne i zyskowny rynek...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest ciekawy pomysł i to nawet bez wielkiego kapitału. Póki co tylko obserwuję http://desa.pl/pl

Niektóre obrazy w ciągu roku zyskują na cenie kilkaset procent - szokujące, ale to trzeba mieć dużo szczęścia.

Ja np. nie potrafiłbym dobrać obrazu, który będzie robił aż taką różnicę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

To raczkująca dziedzina ale mysle, ze to ma przyszlosc i szybko sie rozwinie.
Pozdrawiam

Edytowane przez Egzekutor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obrazy to świetna inwestycja, tylko trzeba się znać, zanim się zainwestuje to się zorientować w branży. Ja niedawno byłam w Galerii Sztuki , widziałam piękne obrazy a takie drogie, liczę na to,że kiedyś po prostu sobie jakiś taki drogi ładny obraz dam radę kupić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie na polskie realia, brak rynku zbytu. prawie zerowy ruch, a inwestycje w malarzy spoza polski - to juz duze pieniadze.

ktos tu dobrze podpowiedzial - numizmatyka jest najlepsza opcja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta