Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Ivaho

Założenie sklepu internetowego

Rekomendowane odpowiedzi

Również ostatnio rozważam skorzystanie z usług Dotpay. Zakładam sklep internetowy i ostatnio dużo czytam, żeby wybrać najlepszy. Jak na razie widziałam same dobre opinie, natomiast jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia to bardzo bym prosiła o informacje. Myślę natomiast, że zacznę korzystać i będę zadowolona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz rację MartaK, ważne jest śledzenie trendów, bo co nam da sklep internetowy który jest taki sam jak wszystkie inne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że lepiej jest korzystać chociażby ze Skrilla, raz że tak samo jak i Dotpay mają bramkę płatności, a dwa są swojego rodzaju portfelem internetowym, tzn. e-wallet, dzięki czemu możesz za ich pośrednictwem wysyłać płatności do odbiorców w kilkuset różnych krajach na świecie. Jest to po prostu znacznie bardziej wygodne rozwiązanie w sytuacji gdy chcesz prowadzić operacje finansowe nie tylko z osobami mieszkającymi w Polsce ale również w innych krajach. 

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Dodatnie i ujemne hehehe… Wybrałem Dotpay bo jest dużo bardziej rozpoznawalny na polskim rynku niż skrill i obsługuje już ponad 140 banków co jest in plus jak zakładasz e-sklep, bo jak płacący znajdują swój bank to sprawnie realizują płatnośćïŠ Poza tym dzięki temu płacący może szybko automatycznie zapłacić ze swojego banku, nie musi zakładać konta w DotpayïŠ

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odradzam korzystanie z DotPaya :) Krętacze i oszuści. Przy większych sumach robią problemy z wypłatami. Finalnie przygarneli sobie moje 28 tysięcy złotych. Od ponad pół roku korzystam z transferuj i nie ma z nimi żadnych problemów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiście mogę polecić PayU, korzystam też z blue media i paypala. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

co prawda to prawda internet to przyszłość, w Japoni 80%zakupów robi się przez internet, a w Polsce ok 10% także jest spora przepaść ale zmierzamy w tę samą stronę, sam planuje założyc sklep internetowy

No rzeczywiście w Polsce to nie jest sprzedaż na poziomie Japonii, czy USA. Ale tendencja jest wzrostowa, z pewnością coraz częściej ludzie będą kupowac przez internet, więc warto już teraz pomyśleć o własnym sklepie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Tak, to prawda, tym bardziej że Google również zwraca na to uwagę. Strony responsywne łatwiej wypozycjonować.

Strony reponsowyne pozycjonuje się tak jak nieresponsywne. Chodzi tylko o to, że jeśli strona jest responsywna będzie miała lepsze wyniki w wyszukaniach przez telefon niż strona niereponsywna - tak dla ścisłości.

Edytowane przez DominikaS

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W pełni się zgadzam z autorem posta. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W dotpay odkąd wprowadzili płatności online międzynarodowe to nie ma ryzyka kursowego, poza tym jest możliwość płatności w 32 walutach więc to jest duży plus. Poza tym moim zdaniem trzeba wspierać polskie firmy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja najczęściej korzystam z dotpay i jest ok. Owszem, nie wiem jak przy bardzo dużych kwotach, ale przy drobnym płaceniu za zakupy jest bezproblemowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O własnym sklepie jak najbardziej, tylko trzeba przemyśleć szereg spraw. Ja zakładałam w tym samym czasie co koleżanka. Ona uważała, że się zna i wybierała sama od oprogramowania po towar. W obecnym czasie u mnie obroty są dwukrotnie wyższe niż pierwotnie zakładałam, ona po drodze splajtowała. Grunt to zaufać intuicji ale i być pokornym. Jak widzisz, że coś nie idzie, to przyznaj się do błędu i poszukaj pomocy kogoś kto się zna. No i nie wolno być sknerą. Wprawdzie oprogramowanie można znaleźć tanio a jednocześnie zaawansowane i jakościowo jak najbardziej ok tak jak sellingo ale na towarze już kompletnie nie warto oszczędzać, bo klient to wyłapie i nie wróci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ona uważała, że się zna i wybierała sama od oprogramowania po towar.

To coś złego? Jeżeli sie nie jest "sknerą", to wydaje mi się, że fajnie mieć kontrolę nad tym, co się dzieje od początku działalności...? Czy możesz powiedzieć coś więcej na ten temat, dlaczego jej nie wyszło, a Tobie tak? Czy to tylko z powodu jej niepokornego charakteru? Interesuje mnie ten temat, bo sama myślę nad założeniem sklepu i robię wstępne banania rynku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, buduje swój sklep od około 3 lat, jest to praktycznie praca po godzinach około godziny dziennie. W sklepie standardowym mam około 24000 produktów ale około 18000 nadających się do wprowadzenia do sprzedaży przez internet. Wybrałem sklep na oprogramowaniu Shoper. Dlaczego shoper, ponieważ miał podłączenie pod subiekta co po każdym wprowadzeniu towaru z faktury automatycznie aktualizuje mi cenę na sklepie. Obecnie mam wprowadzonych około 5-6 k produktów. Na początku sprzedaż wynosiła około 5 k zł przez pierwszy rok, następny rok to około 20 k zł. W tym roku to około 50 k ale plus jest taki że od lipca zatrudniłem firmę od pozycjonowania, pomagają też  w kilku aspektach technicznych ponieważ nie jestem jakimś informatykiem tylko bardziej pasjonatem. Przede mną zmiana grafiki sklepu ponieważ obecnie działam na podstawowej bazie shopera. Mam zamiar zainwestować w to parę groszy i mam już wizję jak ma to wyglądać. Mój podstawowy błąd to taki że mając wprowadzone produkty do subiekta nie poprawiałem ich w programie tylko z shoperze, ale gdybym poprawiał w subiekcie to teraz miałbym około 3 k produktów. Sklep sprzedaje narzędzia budowlane. Korzystam z Payu. na około 100 paczek to 70 Inpost a 30 kurier. Wysyłam poczta polską.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Jestem nowy na forum, chętnie pociągnę ten wątek, a też mam swoje przemyślenia i pytania. Ogólnie posiadam dwa sklepy - jeden na PL, drugi na DE. Oprogramowanie sklepu PL - IAI Shop, zaś niemieckiego Prestashop, czyli typu open. Sklepy posiadam od września 2015 (PL) i września 2016 (DE). Liczba produktów ok 10 tys. O obrotach nie będę pisał, bo dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Interesuje mnie za to inny wątek, myślę, że dla tych, którzy sprzedają za granicą szczególnie ważny. Być może ktoś ma doświadczenie i podpowie mi jak rozwiązać pewne problemy.

Otóż mam sklep w PL i jestem zadowolony na tym etapie ze sprzedaży i obrotów. Sklep jest pozycjonowany nie przez firmę (niestety w PL często można trafić na ściemniaczy) lecz pozycjonera powiedzmy dobrej klasy, sprawdzonego w boju. Na 50% fraz najpopularniejszych w Polsce z branży jestem w Top8, co przekłada się oczywiście na wyniki. Jeżeli chodzi o oprogramowanie sklepu to IAI Shop w skali 1/10, dałbym max notę 7. W skrócie wygląda to tak, że sklep jest dość skomplikowany, wiele czynności nie można zrobić samemu. Sam sklep jest stosunkowo tani, bo koszty instalacji to zaledwie 2.5-3.5k. Niestety problem pojawia się, jeżeli chcemy coś wymienić, poprawić. Praktycznie 80% poważniejszych zmian mogą zrealizować jedynie programiści IAI. Terminy ich wykonania są jednak często bardzo długie, nawet do 30 dni, a przy tym praktycznie za wszystko trzeba płacić. Abonament sklepu wynosi ok 200 zł miesięcznie. Sklepy IAI pozycjonują się dobrze, same w sobie, aczkolwiek wsparcie człowieka jest niezbędne.

Drugi sklep mam zaledwie od 4 miesięcy, na rynku DE. I tutaj zasadniczo mam pewien orzech do zgryzienia. Mianowicie problem z porzuconymi koszykami. Bardzo dużo potencjalnych zamówień - ok 80% jest odpuszczanych przez klientów niemieckich. Czytam poradniki, wskazówki na różnych stronach i przyczyn może być wiele. Mam dedykowany serwer, oprogramowanie prestashop w wersji 1.6, które jest zdecydowanie bardziej przyjazne dla zwykłego właściciela czy pracownika. Sklep został dopalony kilkoma dedykowanymi modułami. Czeka mnie jeszcze zmiana grafiki, gdyż widzę, że na rynku de obowiązują nieco inne trendy niż w PL. Moje pytanie stąd, czy ktoś ma może doświadczenie w tym zakresie i mógłby udzielić kilku cennych wskazówek, jak wyeliminować ten błąd.

Z mojej strony, wiem, że:

a) powinienem zmienić szatę graficzną, nieco ją unowocześnić, odświeżyć pod kątem niemieckiej konkurencji;

b) uwiarygodnić się przed klientami z DE, przede wszystkim trusted shops, informacje o opcjach płatniczych, opis firmy, wskazać jej + i -, nabyte doświadczenie na Ebay, opinie o produktach;

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły. Osobiście odnoszę wrażenie, że klient niemiecki jest przynajmniej na starcie mocno nieufny w stosunku do firm z Polski. Jak taką nieufność przezwyciężyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twojasztuka.pl może masz problem z przejściem do płatności albo formularz do wypełnienia z danymi (ostatnia strona przed płatnością) jest nie do końca ok. Co tu musi nie grać z funkcjonalnością... Skonsultuj się może z jakimś uxem?

Ja mam pytanie do doświadczonych wyjadaczy o click shopa? Czy to jest? Chcę ruszyć z prostym, niewielkim sklepem internetowym (ilość produktów do 2000 max). Mam opcję dobrej promocji aktualnie na beta.home.pl i rozważam wrzucenie wszystkich rzeczy do nich (hosting, fakturowanie). Głównie ze względu na wygodę posiadania wszystkiego w jednym miejscu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Odnośnie logistyki to na rynku pojawiły się firmy wyspecjalizowane w outsourcingu logistyki.

logistyka - najlepiej podpisac umowe z 2 kurierami, czy to sprzedajac czy kupujac

Nie ma potrzeby, podpisywania umów z kurierami, a istnieje możliwość korzystania z całego przekroju firm kurierskich na preferencyjnych stawkach.

Reprezentuje firmę, która świadczy usługę outsourcingu logistyki dla e-commerce. Mamy bardzo duże doświadczenie, poparte referencjami zadowolonych klientów.

Jako operator logistyczny świadczymy następujące usługi:

Organizujemy transport towaru do naszego magazynu oraz przeprowadzamy dokładną kontrolę jakości przed jego przyjęciem.

Przed wysyłką zabezpieczamy towar, przygotowujemy paragon lub fakturę i wysyłamy kurierem, pocztą lub do Paczkomatu

Zajmujemy się obsługą zwrotu – zidentyfikowaniem źródła problemu i wyeliminowaniem go, a następnie sporządzamy dokładną dokumentację.

Oferujemy szereg spersonalizowanych usług, takich jak: pakowanie okolicznościowe, przesyłki Same Day, ubezpieczenie i cokolwiek Państwu potrzeba.

Gwarantujemy preferencyjne stawki na usługi kurierskie.

W celu poznania indywidualnych potrzeb zapraszam do wypełnienia formularza:

https://docs.google.com/forms/d/1OpfemI-8quqiKyS3JPRlinNeV9DemUhJh7ALq_RUlkI/viewform?fbzx=2062517940784381200&edit_requested=true#response=ACYDBNgRRNqU5y9wDM8GjJF8tEvdPSFI4anZExbft1hOw0bjLMDt02pBp-nS

Serdecznie pozdrawiam

PB

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta