Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

Reklama

Ivaho

Czy trzymanie pieniedzy w banku jest "pewne jak w banku"?

Rekomendowane odpowiedzi

No z tym to się nie zgodzę, pomijając możliwości brutalnych napadów lub zdolnych hakerów to wciąż pojawia się kwestia zasadnicza: w przypadku kryzysu gospodarczego jak zamienisz BTC na jakąkolwiek wartość materialną? A w przypadku działań zbrojnych opłacisz przy pomocy BTC okupanckiego żołnierza, żeby Cię wypuścił? Przygotowuję artykuł na swojego bloga właśnie w kontekście takiego kryzysowego portfela i wg mnie nie ma w nim miejsca na BTC.

W przypadku działań zbrojnych, to stracisz finanse i głowę. Ewentualnie wpierw głowę.

Zaletą btc, jest anonimowość. Jak masz nadmiar złota, czy gotowizny, zawsze  jakiś nadgorliwy kolaborant się trafi, co doniesie. A btc... Ma swoje plusy, i minusy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli jesteś inteligentny to nikt nie wie ile masz złota czy gotówki. Jak nagle kupisz Maserati i się chwalisz tym, że jesteś zabezpieczony to tak, może ktoś gdzieś donieść albo okraść. Ale jak nie szpanujesz stosami uncji złota to możesz spokojnie żyć.

Jak dla mnie na chwilę obecną BTC jest zbyt niestabilny. Chyba że ktoś kupił gdy 1$ = 100 lub więcej BTC, wtedy spoko ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pieniądze trzymane w bankach są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, więc chyba nie trzeba się bać o swoje oszczędności. Pieniądze są zwracane nawet do równowartości 100 tys. euro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uśmiałem się. Jeden upadek skoku i połowy pieniędzy z funduszu nie ma. A co dopiero jak bank upadnie. Będą takie same gwarancje jak na Cyprze.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jak nie w banku to gdzie? W skarpecie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W  złocie ,srebrze,ziemi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 6.01.2018 o 20:36, Akidov napisał:

W  złocie ,srebrze,ziemi.

Popieram to ostatnie rozwiązanie, czyli w ziemi. Sam się zastanawiałem, czy nie byłoby dobrym pomysłem wykopać głębokiej dziury w ziemi i tam zakopać zgromadzone pieniądze. Oczywiście trzeba by wybrać odpowiednio bezpieczne miejsce i być może zrobić to pod osłoną nocy :)

Bankom w zasadzie nie ufam, dlatego nie jest dla mnie komfortowe trzymanie tam kasy mimo że tam ją trzymam. W razie jakiegoś wielkiego kryzysu może być tak jak na Cyprze. 

Poza tym należy mieć również na uwadze, że te wszystkie systemy bankowe działają na prąd. A w Polsce systemy energetyczne są na granicy wyczerpania. Wystarczy jakaś poważna awaria zasilania w połowie, czy w całym kraju i wszystko stoi. Nie ma nic. Nic nie działa. Z banku nie można wypłacić pieniędzy. Natomiast mając gotówkę w kieszeni ma się ten komfort, że można coś kupić o ile jakiś sklep byłby otwarty. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta