Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

cynus1

Inwestuj w złoto

Rekomendowane odpowiedzi

@danielo022: jak długo już inwestujesz w złoto i z której z w/w. metod korzystasz, bo nie wiem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wogóle nie mam pojecia o czym piszecie ale fajnie poczytac...a tak poważnie to może i ja bym wszedł w ten "interes". A "nóż-widelec" w dobrym czasie za dobrą cene bym kupił "kilogram złota"..hheee

Edytowane przez poverejay

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

inwestycja w złoto zawsze była dobra :)

i to są najmądrzejsze odpowiedzi hehe. To wszsytko zależy a na złocie też sie przejechać mozna było. Słysałktoś o cenie z 1980 roku? bodajrze po uwzglednieniu inflacji 2600$ za uncje na obecne czasy a cena z powiedzmy 2000r? ile stracił gosc ktory kupił w 80 a musiał sprzedac w 2000? z 80% straty. Między bajki włożyć takie teksty "nigdy" "zawsze' w inwestowaniu, bo na wszsytkim można stracić to zalezy od wielu czynników.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak każda inwestycja, inwestycja w złoto wymaga choćby pobieżnej analizy. Jest to teraz o tyle proste, że jest internet i google, a kilka kliknięć może nam wiele wyjaśnić. Np analizując wykresy obrazujące historyczne ceny złota, (w liczbach bezwzględnych oraz z uwzględnieniem inflacji):

kitcohist.png

goldinflacja.png

Porównując takie dane, łatwo możemy ocenić, czy w ogóle warto zająć się tematem złota (oraz pośrednio srebra). Jeśli tak, to czeka nas wiele pracy, pasjonującej lektury i dochodzenia do wniosków, które mogą zupełnie zmienić nasze ekonomiczne myślenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no i co nam mowi ten dolny wykres?

Ogólnie rzecz ujmując złota dotyczy ta sama zasada co pieniedzy społeczna umowa ze jest cos warte. Itylko ludzie moga wywindowac jego cene lub pogrzebać je zupełnie. Jedyna róznica dla systemu ekonomicznego to to ze złota nie da sie "robi" wiecej i wiecej. jak dolarów ale czy to udowadnia jego wartość ponad wszelka wątpliwość? Nie.

Pojawia sie tu pole do super fajnej manipulacji wystarczy podpalać umysły "gorączką złota" bo łatwiej tak niz wmowic ludziom ze złoto jest mało warte, lepiej wmowic ze jest skarbem bo w to ludzie uwierza łatwiej. Ale nic nie zmieni psychologicznych korzeni tej wartości.

Jesli sie okresli jak ludzie beda myslec o złocie to tym samym okresli sie jego trend, ale po co ? moze lepiej wykreować tą psychologie? czy jest jakis ośreodek ktory ma taka możliwość? Dla rzadów to niedobrze, czy Ben Bernanke powie o tym ze kupujcie złoto bo dolar jest nic nie wart? Nie powie tak nigdy bo to dla niego kula w łeb. Psychologia jest tylko w stanie odpowiedziec na nasze tu dyskusje. Chiny i Indie osłabiły swoj popyt i cena momentalnie przestała rosnac ustabilizowała sie na poziomie około 1600 1800 co bedzie dalej?

Edytowane przez marcino1984

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dolny wykres pokazuje cenę złota, gdyby zjawisko inflacji nie występowało. W tej chwili jego wartość wynosi tylko ułamek tego, co w okolicach 1980 roku.

Ja jestem przekonany, że stoimy u progu wielkich zmian. Wiele gospodarek tonie w długach (polska też). Złoto będzie bardzo dobrą lokatą kapitału kiedy wszystko zacznie się sypać. Kilka dni temu natknąłem się w sieci na artykuł, który upewnił mnie w przekonaniu, że trzymanie gotówki na lokatach / w banku wcale nie jest bezpieczne. Jeśli nie widzieliście, to macie tutaj http://wyborcza.pl/1..._odwroceni.html

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem, niezależnie od bieżących tendencji, zdecydowanie warto, organizując swoje oszczędności/inwestycje, część środków lokować w złoto (i inne kruszce).

Nawet jeśli kurs przez jakiś czas nie będzie korzystny, to w dłuższej perspektywie będzie to opłacalne. Mam na myśli lokatę na wzór funduszu emerytalnego, a nie zakupów spekulacyjnych, założonych na zmiany kursowe na wzór foreksu.

Chociaż i na takich operacjach z pewnością da się zarobić. Ale nie jest to moja domena ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jesli ktos jest zainteresowany zlotem (krugerrand, maple leaf, kangaroo), tak samo srebro mozna pisac na priv, najlepsze ceny w Polsce

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Navy ten artykuł jest troche zabawny. Wyciaga sie takie przykłady na dowód czego? ze pieniadze nie sa bezpieczne w banku? to złoto tymbardziej nie jest bezpieczne w domu, a moze w banku jest bezpieczniejsze? Nie wierze ze nie da sie odkrecic tego zajecia komorniczego. pozatym wyborczej to nawet w wc ciezko uzywac a co dopiero czytać. Takie sensacje to sa w stylu konca swiata według majów, a wogole to manipulacja bo majowie nie zakładali konca swiata tylko liczyli czas w nastepujacych po sobie światach a tego juz nikt nie powiedział ze koniec swiata to tylko takie formalne przejscie do kolejnego etapu. Wyborca czytałem ale skonczyłem kiedy odkryłem kilkanascie manipulacji ktore robią. Dla mnie bezwartościwuy artykuł niczego nie dowoadzacy. a co sie wydarzy w sprawie walut i surowcow sie przekonamy ale tragedii raczej nie bedzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Inwestycja w złoto chyba nigdy nie przestanie być opłacalna. Jego cena ciągle rośnie. Co musiałoby się stać, aby spadła? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@poverejay: nie wiem, czy bardziej doswiadczeni w materii Koledzy się ze mną zgodzą, ale dla mnie, trakatującego złoto bardziej jako formę oszczędzania i zabezpieczania kapitału, Twoje podejście, pt. kupić na w "dołku" sprzedać na "górce" może okazać się trudne do zrealizowania.

Mam tutaj na uwadze wkład z fizyczne złoto, a nie grę opcjami w oparcu o złoto, czy akcjami firm handlujących zlotem.

Ciekaw jestem zdania bardziej doświadczonych.

@AronRain: to zależy, jaki masz cel. Nie dla każdego identczna transakcja będzie opłacalna. Jeśli ktoś kupuje w danym momencie spekulacyjnie, a inny długoterminowo. To dla jednego może dany zakup być średnio udany, a dla drugiego jak najbardziej.

Kwestia perspektywy. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja osobiscie wykupowałem jakis czas temu jednostki funduszu inwestujacego w złoto.Zarobić się dało kilka tysięcy.Investor Gold Otwarty kat. A.Róznica za która sprzedałem jednostki wynosiła ponad 30 zł na + do dzisiejszej ceny.Wiec zarobic sie da.Tyle tylko ze przy takich inwestycjach trzeba być naprawde cierpliwym.Złoto raz idzie do góry raz spada i to czasami dośc znacznie.Trzeba do tego podchodzic spokojnie a zarobimy:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

obecnie polecam inwestycje w walutę, a konkretnie $ który będzie rósł jeszcze przez pare dni ze względu na "cypryjskie problemy"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam klejne pytania z serii "dla zielonych" :P

Jak bardzo teraz i w przyszlosci kursowi zlota może zagrozić "zloto na papierze"?

Czy sztabki z akredytacja lbma takie jak np  Perth Mint lub Argor-Heraeus ze sklepów fabryka złota lub goldco byłyby dobrym i tanszym wyborem?

Czy jeśli sytuacja na cyprze miałaby sie powtórzyc np w Polsce to ucieczka w złoto bylaby dobrym wyjściem i czy taka sytuacja wywinduje trochę kurs złota?

Nigdzie na internecie nie mogę znaleźć wykresu bardzo długo terminowego - macie jakiegoś linka?

Edytowane przez dang3r

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ziemia i złoto to dwie najlepsze inwestycje :) Oczywiście jeśli mówimy o czymś długoterminowym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bitcoiny najlepsze xD

Nie cytujemy wypowiedzi bezpośrednio poprzedzającej nasz wpis,

Navy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ich cena za bardzo wzrosła ostatnio więc ci co mieli na nic zarobić już zarobili.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na banke bitcoina nie ma mocnych teraz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Inwestycja w złoto jak najbardziej, tylko nie wierzcie w ślepo w blizej nieznane banki ze świetną ofertą, bo wszyscy widzielismy co było z Amber Gold.

A co myślicie o srebrze? Bo na wielu forach jest opinia, że złoto osiąga już max. mozliwosci, i ze niedługo trend obróci się w kierunku srebra.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Inwestycje w srebro są jak najbardziej opłacalne. Na wielu forach możesz poczytać o tym jakie użytkownicy odnoszą sukcesy inwestując w srebro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cóż to się dzieje z cenami złota i srebra? :o Okazja do kupowania?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta