Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

cynus1

Inwestuj w złoto

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie okazja do kupowania. Ponoć cena srebra może spaść do poziomu 20$ za uncję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A z czego takie wahania w ogóle wynikają? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tym momencie musimy odroznic papierowe srebro i zloto od fizycznego. Jeszcze nie tak dawno czytalem, ze na rynku zaczyna brakowac fizycznego zlota i srebra. To co sie aktualnie dzieje to nawet nie wiem jak nazwac. Skandal poprostu...manipulacja

Wpływ na spadek cen złota mają informacje o nadchodzącej sprzedaży złota przez bank centralny Cypru. Wprawdzie władze monetarne bankrutującego kraju zaprzeczają tym doniesieniom, jednak trudno spodziewać się, że o takich planach dowiemy się, zanim złoto faktycznie zostanie sprzedane. Część inwestorów likwiduje swoje pozycje, nim ponad 14 ton cypryjskiego kruszcu trafi na rynek. A teraz troche faktow: 

Same Chiny tylko w marcu kupily 283 tony zlota, a w kwietniu, ktory sie jeszcze nie skonczyl - 117 ton. Fizycznego oczywiscie, nie zadnych papierkow! 

Takie 10 ton Cypru to Chiny skupuja przed sniadaniem.

Moim zdaniem to byla wielka zorganizowana akcja, gdzie bogaci sa jeszcze bardziej bogatsi, a reszte znacie...

duzo mowi sie, ze coraz wiecej instytucji, rzadow i inwestorow domaga sie fizycznej dostawy surowca i to moze byc jedna z przyczyn, albo poprostu ktos mial za duzo krotkich pozycji i znalezli byle pretekst by je zamknac.

Dzisiaj, tylko w przeciagu godziny wrzucono na rynek w Londynie 155 ton papierowego zlota.   :uglystupid2: 

Ktos mi kiedys powiedzial: podobno z Goldman Sachs /  Fed nikt jeszcze nie wygral....

Edytowane przez Grublit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cypr oglosil w piatek ze sprzedaje zloto za € 400 mln zeby uzupelnic braki pieniedzy w budzecie.

Do sprzedajacych przylaczyly sie obecnie takie kraje jak Portugalia i Wlochy z tej samej przyczyny, obecna cena jest najnizsza w ostatnich 2 latach.

Po przerwie weekendowej pierwsze duze sprzedaze mialy miejsce przez Merrill Lynch  - 4 million ounces.

I tak sie cena sypnela do poziomu $1322. Obecnie ma miejsce odbicie ale to nie koniec spadkow.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co jest w tym złocie, że ma taką wartość ?

Ł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy 250$ pokryło by koszty wydobycia. Ponoć przy srebrze koszt wydobycia 1 uncji to ok 18-20$ ale złoto jest rzadsze, więc koszty te mogą być znacznie wyższe.

Dzisiaj pomimo zapowiedzi dalszych spadków na razie są wzrosty. Zobaczymy jak sie skończy dzień.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No fakt. Poszperałem i widzę, że średni koszt produkcji uncji złota w ub. roku to  $673 (a są zapewne producenci zaniżający tą wartość, jak i tacy, którzy produkują znacznie drożej). Zakładając, że faktycznie są takie wysokie koszty wydobycia (co jest interesujące o tyle, że jeszcze kilka lat temu koszty musiały mieścić się w przedziale 250-400$, bo inaczej poupadałyby wtedy wszystkie kopalnie ; być może obecne "koszty" są nadymane przez zarządy firm wydobywczych, płacące sobie wysokie premie i dywidendy w ostatnich latach złotej hossy), to weryfikując, to co wcześniej pisałem, powiedziałbym, że cena na poziomie 500-800$ odzwierciedla faktyczną przemysłową wartość .

Edytowane przez hyjack

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

stanisław nie pisz bzdur!  srebro jest dużo rzadsze niż złoto, tyle ze wydobywa sie je niejako przy okazji wydobycia innych surowców przemysłowych jak miedzi. Ale zeby uncje srebra uzyskać trzeba przetworzyć kilka  czy kilkanascie ton wydobytego materiału, a złoto? 

Nieprawda,

Navy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywicie miało być "złoto jest dużo rzadsze". Jest go około 17 razy mniej niż srebra.

@Hyjack - minimalna cena rynkowa to minimum 800$. Skoro koszty wydobycia to prawie 700$ to ciężko przypuszczać, aby ktoś dopłacał do interesu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@stanislaw

Sprawa nie jest tak prosta.

1. Pytanie:  Czy podawany średni koszt produkcji uncji złota w ub. roku = $673, to faktyczny koszt fizycznego wydobycia, czy ( jak wcześniej pisałem) siedzą w nim księgowo zakamuflowane wysokie premie i dywidendy wypłacane zarządom firm wydobywczych w ostatnich latach złotej hossy ( bo trochę dziwne, że koszt jest dziś 2 razy większy niż 2-3 lata temu) ?
  2. Poszczególne kopalnie mają różne uwarunkowania wydobycia (i koszty) i kiedy "droga" kopalnia jest już nierentowna, "tania" kopalnia może być jeszcze b. rentowna.
  3. Rynki finansowe rządzą się swoimi prawami i na fali pesymizmu są w stanie zejść z cenami poniżej kosztów ( np. kryzys światowy lat 30 XX wieku, czy rodzimy KGHM narzekający kilka lat temu, że w tamtym czasie przez pewien okres sprzedawał miedź na rynkach światowych poniżej kosztów własnych). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cypr oglosil w piatek ze sprzedaje zloto za € 400 mln zeby uzupelnic braki pieniedzy w budzecie.

(.....)

Po pierwsze Bitcoin to nie pieniądz a bardziej bańka spekulacyjna, której wartość jest kreowana wyłącznie przez internautów. 

Źaden rząd, czy państwo nie ma wpływu na wartość bitcoina prócz nas samych. Teraz ktoś powie "a co Cypr nie miał w tym udziału iż tak skoczyła cena?" - oczywiście miał ale to myśmy podnieśli ceny prawda? My jako internauci posiadający, kupujący, sprzedający bitcoina ustalamy ceny. To co stało się na Cyprze to tylko wykorzystanie sytuacji by podnieść wartość. Wartość Bitcoina podkreślam ustalamy MY jako internauci a w szczególności ci co posiadają go najwięcej.

Co do tego ,że niby Cypr ogłosił sprzedaż złota. To nie do końca prawda - poszła plotka w świat celowo zagrana. Nie słyszałem potem by Cypr komuś sprzedał swoje złoto, nie zauważyłem mega skoku na giełdzie w wartości złota więc to tylko PLOTKA - ktoś próbuje tą bańkę spekulacyjną zwaną Bitcoin podnieść jeszcze wyżej.

Na nim da się zarobić, a wiecie czemu? Bo wszystko wróci prędzej czy później do normy i Bitcoin znowu straci na wartości.

Co do samego złota bo powyższe nie do końca w temacie było. Inwestycja w złoto jest nadal jak najbardziej opłacalna, trzeba wiedzieć tylko do jakiego systemu/programu wejść by nawet przy aktualnych cenach kupować z zyskiem, a takowe są. 

Ludzie ja nie wiem i bez urazy ale takie wiadomości są na co dzień ogólnodostępne czy to na WP.pl, czy dostajecie w mailach być może, są strony od tego - Google nie gryzie.. O tym co wyżej powiedziałem programie jestem od przeszło 4 miesięcy. Podczas gdy inni płacą standardową cenę za 1 uncję czyli coś ok 5,555zł ja za tą samą cenę mam 1,22 uncji. Wystarczy chcieć i szukać :)

P.s. nie mam akurat tego programu w sygnie jak by ktoś tam chciał szukać :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A po wzroście znowu będą spadki. Złoto jako surowiec nieodnawialny będzie drożeć i tego zatrzymać się raczej nie da.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na dobrą sprawę z punktu widzenia przeciętnego nabywcy niespecjalnie istotne jest co dzieje się w bankoku ;) w polsce problemów nie ma, a jeśli są to występują lokalnie. Póki co hurtowniom nie brakuje kruszcu. Oczywiście taki stan może się w każdej chwili zmienić :) Dobre informacje o tym co się dzieje u nas w kraju ze złotem są tutaj: http://www.goldblog.pl/2013/04/dostepnosc-metalu-udpate-22-kwietnia-2013-powrot-do-normalnosci/ - tu akurat update na 22 kwietnia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Turbo :) ja nie wiem gdzie ten skok widziałeś ale ja zanotowałem w tym miesiącu nagły spadek o ponad 200$ za uncję w ciągu 6 dni.. Teraz znowu idzie do góry ale to i tak nie zmienia faktu iż patrząc na skalę z ost 6 miesięcy złoto taniało bardziej niż rosło :)Tu link do wykresu albo jak komuś mało tu drugi link

Wystarczyło tylko się przyglądać temu co się dzieje na świecie nic więcej i już co niektórzy wzbogaceni są :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam za być może naiwne pytanie, dopiero się uczę :) Co robicie z zakupionym kruszcem (złoto/srebro) bo chyba nie trzymacie w szafkach...?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy w Polsce są banki, gdzie można przechowywać kruszce? Czy lepiej nie ryzykować, bo już wszystko jest możliwe...?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Alez ja mialem nagle spadki na mysli, nie wzrosty, tych juz dosc dlugo nie widzielismy, nadal mysle iz spadki cen sie nie zakonczyly, mozemy ponownie testowac dolki 1330.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy w Polsce są banki, gdzie można przechowywać kruszce? Czy lepiej nie ryzykować, bo już wszystko jest możliwe...?

A czym ryzykujesz trzymaniem złota w domu/mieszkaniu? Nikt Ci klepek w podłodze nie będzie obstukiwał chyba że się pochwalisz znajomym jaki to z Ciebie trader :D

Pewnie są skrytki bankowe, ale dla mnie są one tak bezpieczne jak i banki na Cyprze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy może ktoś z Was polecić jakiś program inwestycyjny w złoto czy coś w tym stylu oparty na regularnym odkładaniu pewnej kwoty (100-200zł) co miesiąc. Chciałbym w ten sposób odkładać pieniądze na przyszłość ważne tylko żeby inwestycja ta była w złoto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz złoto jako symbol bogactwa zaczyna wypierać ropa. Niemniej jednak historia pokazała nieraz, że w czasach kryzysu złoto wraca do łask. Czekają nas raczej chude lata i myślę, że zakup złota zarezerwowany niestety tylko dla bogatszych to w tych czasach dobra inwestycja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta