Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Gość dancepleasure

Jak uniknąć podatków w HYIPach i nie tylko?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krolczan

no dobra a co z kartami płatniczymi ? czemu nikt nie przedstawia i opisuje takiej opcji ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość kyeelt

a co jesli sobie zrobimy wycieczke np. do Czech i tam obskoczymy bankomaty nasz us chyba raczej sie o tym nie dowie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a co jesli sobie zrobimy wycieczke np. do Czech i tam obskoczymy bankomaty nasz us chyba raczej sie o tym nie dowie

No i co zrobisz z tymi koronami?

Poza tym mówimy tutaj o sytuacji, gdy dochody z inwestycji zaczynają być naprawdę spore i chcemy zacząć te dochody "konsumować". W końcu mało kto wchodzi do HYIP dla samej zabawy, raczej wchodzimy po to, aby zarobić i potem z tych zarobionych pieniędzy korzystać.

Jeśli moje dochody z etatu wynoszą np. 2000 zł, a z odsetek z HYIP mam dwa razy tyle i chcę te odsetki wydać, to mogą być one zauważone przez skarbówkę.

Więc dobrze było by zapłacić już te 19% i wiedzieć, że nas skarbówka nie będzie traktować jak przestępcę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!!!!!

Wybacz ale US podatników z natury traktuje jak złodziei, starczy przytoczyć kilka spraw związanych z przedsiębiorstwami (Optimus).

Moim zdaniem lepiej jest zarobione pieniądze po ściągnięciu do kraju, spróbować zainwestować tak, aby już małe kwoty zaczęły pokazywać się zeznaniach podatkowych jako inne dochody, co znacznie uwiarygodniło by nasze późniejsze przychody, w ten sposób stajemy się inwestorami także w kraju, a zarobione pieniądze z inwestycji krajowych pomieszać z pieniędzmi zarobionymi w HYIP, jednocześnie im większe przychody należy zacząć zastanawiać się nad założeniem spółki w innym kraju UE (najlepiej w Wielkiej Brutytanii). Problem z tego typu postępowaniem jest taki, że trzeba to robić powoli (czytaj: rozłożone na lata), i wiedzieć w co w danym roku podatkowym zainwestować, aby w najlepszym razie nie stracić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość dyczko0

Ewentualnie cytując kyeelt'a.

Mam konto w Lloyds'ie w UK. Wypłacam tam sobie systematycznie kasę z hyip'ów i raz w roku jadę sobie na ekluzywną wycieczkę dookoła świata, wszędzie używając karty z zagranicznego banku (omijając szerokim łukiem Polskę)

W końcu inwestujemy kase w hyip'y aby ją później wydać.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że nasz US to wywęszy ?

A tak na poważnie to razem z narzeczoną zarabiamy ok. 3000 zł na rękę. Miesiąc w miesiąc odkładamy część dochodów na fundusz inwestycyjny, dodatkowo bez jej wiedzy drugie tyle odkładam z hyip'ów. Reszta z wypłat i ukrytych hyip'ów na konsumpcję.

Jakie jest tutaj prawdopodobieńśtwo, że US nad najedzie ? (Szczerze bardziej bałbym się narzeczonej niż US  ;)

Jest jeszcze jedno wyjście według Pana Cejrowskiego.

Musimy jedynie zrzec się obywatelstwa (bo nie chcemy aby nami rządzili "kaczory") i staramy się o obywatelstwo w Panamie  ;D  Hipotetyczne ale możliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Kot

Wniosek z dyskusji o kartach w tamtych wątkach, które podałem, jest w miarę optymistyczny. Sądzę, że można spokojnie wypłacać z bankomatów, tylko nie macierzystego banku, w którym posiadamy konto. Ponadto najlepsza byłaby karta anonimowa, można dostać przynajmniej jedną, która obsługuję LR, niestety prowizja za ładowanie to bodajże 10% plus dodatkowe opłaty.

Najlepszym i najszybszym sposobem jest po prostu wymiana z użytkownikami forum - my przelewamy komuś np. LR, a ktoś daje nam do ręki gotówkę. Taki sposób wydaje się całkowicie bezpieczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakie jest prawdopodobieństwo, że nasz US to wywęszy ?

Jakie jest tutaj prawdopodobieńśtwo, że US nad najedzie ? (Szczerze bardziej bałbym się narzeczonej niż US  ;)

Nie pamiętam dokładnej cyfry, ale podobno ponad 80% "typów" do kontroli przeprowadzonych przez US pochodzi z donosów.  Sąsiad czuwa. police

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozwiązaniem kwestii korzystania z wypracowanych w Hyipach środków i nie obawiania się różnego rodzaju kontroli z US i innych lubianych instytucji  knuppel2. I myślę, że mam bardzo ciekawe rozwiązanie polegające na tym, że po zapłaceniu max 9% podatku (w niektórych wypadkach nawet mniej) mamy w pełni legalny dochód z którego możemy korzystać bez żadnych ograniczeń.

Co myślicie o takiej opcji, czy ktoś byłby zainteresowany? Proszę o komentarze to podam więcej szczegółów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak sądzę to nikogo to nie interesuje  :devil:

Nie pytaj tylko pisz co masz na myśli.  :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też tak sądzę.. Opisz jak to można zrobić to wtedy będziemy mieli kolejną broń przeciw urzędnikom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość cinek_sw

Dawaj dawaj Motoko :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Kot

I kolejny głos w chórze błagalnych westchnień...  :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość boban14

Ja również jestem ciekawy:)

Nie dawaj nam tak długo czekać :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po takim wstępie i naszej entuzjastycznej reakcji, motoko teraz poda nam link do swojej płatnej strony. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

NO tak - po takim wstępie to nic tylko zaproponować płatny serwis hehe.

Ale do rzeczy, moja propozycja jest w istocie propozycją biznesową. Zastanawiamy się tutaj od jakiegoś czasu jak potraktować zyski z HYIP-ów w sensie podatkowym i jak legalnie ściągnąć je do Polski nie będąc przy tym złupionym przez polskiego „wujka Samaâ€.  police Dlatego chciałem wam zaproponować pewną opcję, która myślę że rozwiązuje wiele problemów.

Jestem właśnie po rozmowie w kancelarii zajmującej się optymalizacją podatkową i pomocą w zakładaniu firm w krajach offshore. Propozycja polega na założeniu firmy - prywatnego holdingu o charakterze asset management na Cyprze. Dlaczego akurat tam? Z kilu powodów:

1. Cypr jest członkiem EU, a więc założenie tam firmy nie wymaga zgody kogokolwiek w PL. Po drugie daje możliwość transferowania zysków zupełnie legalnie do PL. A więc pieniądze które zarabiamy za granicą trafiają do kraju jako zupełnie legalny dochód!

2. Na Cyprze można założyć prywatny FI nie podlegający pod regulatora (pod warunkiem że się nie reklamuje, a udziałowcami i klientami są krewni i znajomi w liczbie max raptem 50  :)

3. Polska ma za Cyprem umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania.

4. System podatkowy Cypru. Brak podatku od zysków kapitałowych oraz brak podatku od dywidendy! Niestety najjaśniejsza RP i tak od takich zysków pobiera podatek, ale niewielki. W zeznaniu rocznym w załączniku dotyczącym dochodów zagranicznych wybieramy opcję, która kosztuje nas 9%. Czyli zdecydowanie mniej niż inne sposoby o których wcześniej rozmawialiśmy.

Współpraca wygląda tak że każdy zainteresowany staje się współwłaścicielem holdingu poprzez wykupienie 1% udziałów. To daje mu po pierwsze większe bezpieczeństwo, po drugie możliwość dostępu do konta bankowego i utworzenia własnego subkonta z indywidualną kartą debetową na które transferowane są zyski z inwestycji.

I tu do wyboru są dwie drogi: wypłacam pieniądze kartą i nic mnie nie interesuje. Albo dokonuję przelewu na polskie konto bankowe z adnotacją „dywidenda†i rozliczam się w rozliczeniu rocznym płacąc 9% dla szanownego fiskusa. Czyli część puszczamy jedną a część drugą drogą dzięki temu nasz podatek pewnie nie przekroczy 5%.  :)

Dodatkową korzyścią jest możliwość szybszego transferowania środków do HYIP. Holding będzie miał spory kapitał. Więc w takim przypadku wystarczy przesłać pieniądze na konto na Cypr (max 2-3 dni) aby mieć je na koncie LR lub innym inwestycyjnym w tym samym dniu.  Wszyscy wiemy że najwięcej pieniędzy pochłaniają nam transfery. 3 dni opóźnienia to minimum 5% straty (niezarobionych pieniędzy) i nawet przy niskich prowizjach wynegocjowanych w kantorach długi czas oczekiwania znacznie podnosi koszty operacji. A rozwiązanie, które ja proponuję bardzo przyspiesza możliwość transferowania środków do i z inwestycji.

Jest jeden podstawowy problem - takie rozwiązanie nie jest oczywiście tanie. I założenie spółki indywidualnie nie ma żadnego sensu. Ale ja będę taką firmę zakładał tak czy inaczej z innych powodów i w tym momencie mogę zaproponować współpracę. Tak jak wspomniałem taki prywatny Holding  może liczyć max 50 osób a więc całkiem sporo. Miejsce znajdzie się dla każdego.

W tym miejscu chciałbym prosić o informację czy takie rozwiązanie was interesuje. Zainteresowanych proszę o info na PW.

Proszę również o pytania i sugestie. Od razu mówię ,że jestem po wstępnej rozmowie i na wszystkie pytania nie znam odpowiedzi. Nie podam również jeszcze kosztów, gdyż będą one głównie zależały od liczby zainteresowanych.  Niebawem wybieram się na drugie spotkanie z prawnikiem i wtedy będę mógł się wszystkiego dokładnie dowiedzieć, dlatego teraz chętnie zapoznam się z waszą opinią.  8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość dyczko0

Motoko :

50 osób mówisz ? Hmmm, zawsze będzie nam raźniej w więzieniu  ;D

A tak poza tym pomysł uważam za dobry, jeśli naprawdę dużo wyciągamy z hyip'ów.

W kwestii 5-10 tys. zł rocznie nie ma sensu się w to bawić.

Gdybym miał większe dochody z hyip'ów to na pewno bym w to wszedł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdecydowanie jest to opcja dla "poważnych graczy", bo nieudokumentowanego dochodu rzędu kilkunastu tysi PLN to nawet US nie zauważy :) więc rzeczywiście w takiej sytuacji karta debetowa wystarczy. Ale już przy kilkunastu tys. $ rocznie myślę, że ma sens.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość boban14

Szybkie wyliczenie i już mam jakiś obraz.

Otóż. Taka zabawa przyda się na pewno HYIPowcom z kapitałem około 5 tyś $ oprocentowanymi na 20%/mc co rocznie da kilkanaście tyś. $ rocznie. Jeszcze mi "trochę" brakuje do tych 5 tyś. $  :(

Ale jeśli będą znane koszty całościowe to chętnie otrzymam taką informacje od Ciebie motoko gdyż mam grono osób mogących być tym zainteresowane.

pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość c4ash
Gdybym miał większe dochody z hyip'ów to na pewno bym w to wszedł.

Otoz to. Sam "zabawe" z hyipami zaczalem znow od niedawna i obecnie wszystkie kwoty otrzymane z hyipow reinwestuje. Natomiast gdy moje dochody znacznie sie powieksza i bede dysponowac w miesiacu wolna kwota rzedu 1000$ i wiecej to na pewno bede zainteresowany taka wspolpraca.

Co do kosztow, to chyba wystarczy okreslic ile calosciowo wyszloby zalozenie takiej firmy + info ile osob juz jest tym zainteresowanym na tyle, aby wylozyc kapital na zalozenie. Wowczas kazdy z nas moglby sobie policzyc, czy stac go na udzial w takim projekcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Kot

Na razie większość zarobionych pieniędzy reinwestuję w inne HYIPy, ale w przyszłości byłoby to na pewno dla mnie ciekawe rozwiązanie. Pytanie tylko, czy ten holding miałby prowadzić jakąś inną działalność? Bo pozostaje wtedy problem odpowiedzialności prawnej i majątkowej udziałowców...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość dancepleasure

Źeby założyć firmę na Cyprze lub w jakimkolwiek innym kraju UE, trzeba mieć w danym kraju adres firmy, czyli stworzyć biuro - kupić lub wynająć nieruchomość. Czytałem kiedyś różne informacje na forach dotyczących Cypryjskich firm zakładanych przez polaków i dowiedziałem się tam, że opłacalność takiego przedsięwzięcia zaczyna się od 200 000 zł miesięcznego przychodu....:P poniżej tej sumy nie ma sensu się w to bawić. Były to opinie biznesmanów działających już w tamtejszym kraju (adresu forum nie pamiętam, bo dawno się tym zajmowałem)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Źeby założyć firmę na Cyprze lub w jakimkolwiek innym kraju UE, trzeba mieć w danym kraju adres firmy, czyli stworzyć biuro - kupić lub wynająć nieruchomość. Czytałem kiedyś różne informacje na forach dotyczących Cypryjskich firm zakładanych przez polaków i dowiedziałem się tam, że opłacalność takiego przedsięwzięcia zaczyna się od 200 000 zł miesięcznego przychodu....:P poniżej tej sumy nie ma sensu się w to bawić. Były to opinie biznesmanów działających już w tamtejszym kraju (adresu forum nie pamiętam, bo dawno się tym zajmowałem)

Hmmm, nie rozumiem dlaczego dopiero przy takich obrotach miałoby się to opłacać skoro taka spółka kosztuje średnio licząc kilka tys. Euro rocznie. Może w przypadku typowej spółki tak to wygląda, bo tam zysk to ledwie kilka procent od obrotu. W przypadku naszych inwestycji to jednak znacznie więcej.

A co do adresu to chyba słyszałeś o czymś takim jak biurowce budowane specjalnie dla tego typu przedsięwzięć. W większości rajów podatkowych tak to właśnie wygląda - biurowiec dla setek firm pod jednym adresem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Makaron

Można też popierać partie, które domagają się zniesienia podatku Belki i dochodowego ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta