Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Gość dancepleasure

Jak uniknąć podatków w HYIPach i nie tylko?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy chodzi Ci o karty Paysafecard i karty prepaidowe?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Karty prepaid sa rejestrowane na dana osobe, z nazwiskiem na karcie ( przynajmniej te co ja sie z nimi zetknalem ).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, niby są, ale podobno nie ma problemów, żeby wyrobić na inne dane. Nie jest to sprawdzane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ty piszesz o policji a nie o US - policja tu naciągnęła prawo i mógłbyś się z nimi spokojnie procesować jak również z bankiem za udostępnienie bez Twojej wiedzy prywatnych danych.

Policja zapewne nie pytała Cię o to czy się rozliczasz czy nie tylko zasadniczą kwestią było poszukiwanie przywłaszczonych pieniędzy przez jakiegoś X - zgadza się ? Nawet po całej sprawie sama policja nie udostepnia dalej np do US takich danych bo po co? i jaki mieliby w tym cel ?

no z tym, ze do kont nie zagladaja to nie do konca tak... :)

nie wiem jak US... bo z nimi poki co problemow nie mailem...na poczatku mieli duzo pytan, ale teraz jak juz wiedza co robie to jet ok (albo tak mi sie zdaje hehe :P)... czasem tylko pytaja o rozne rzeczy to wyjasniam :)... ale jak ktos wykorzystal moj serwis do oszustwa, a ofiarami byly osoby z calego kraju... wtedy rozne posterunki prowadzily oddzielne dochodzenia... i jakiez bylo moje zdziwienie jak na ktoryms przesluchaniu okazalo sie, ze policja miala wyciag z jednego z moich kont... a ja nie bylem nawet oskarzony... bylem jedynie swiadkiem... tak wiec to ze nie nie maja prawa czegos robic to jedno... a to czy to robia to co innego... oczywiscie wszytko sie dobrze skonczylo (dla mnie - bo ofiary kasy nie odzyskaly)... ale pokazuje to, ze prawo prawem, a zycie zyciem... a jesli chodzi o zabawe w karty, to juz dysponuje kartami w pelni anonimowymi, dzialaja na calym swiecie (bankomaty i sklepy)... wlasnie przygotowuje lilion transfer do ich obslugi (zasilanie z lilion transfer)... jedyna wada sa limity, ale mozna zamowic wiecej kart... i jest pelna anonimowosc wyplat... przynajmniej do czasu wejscia w zycie ACTA :)) wiec nie trzeba juz przeplacac za konta na kajmanach :)

pozdrawiam,

k.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pytanie: skąd US wie ile zarabiamy na hyipach ? ile mamy na procesorach typu AP, LR i innych ?

fakt: zaden z hyipów i procesorów nie donosi na swoich uzytkowników.

US nie ma prawa wgladu w nasze konta, chyba ze pojedyncza transakcja opiewa na kwotę kilkadziesiat tysiecy euro, co związane jest praniem brudnych pieniędzy i wtedy bank pzekazuje takie informacje. Jednak dotyczy to w głównej mierze spółek itd.

Wglad do naszych kont moze miec w momencie rozpoczęcia dochodzenia o czym jestesmy wczesniej informowani przez bank w którym posiadamy rachunek.

Pojedynczy obywatel będzie miał wezwanie do US tylko i wyłącznie w momencie zakupu samochodu, mieszkania itp. wiem, bo to przerabiałem. Wizyta w US to rozmowa na temat skąd wzieły się pieniądze, pytanie odpowiedz i dziekuje do widzenia - nikt nie grzebie w naszych kontach !!

Nie wiem, kto rozpuszcza takie plotki ale to sa totalne bzdury wyssane z palca grzebalca.

US nie ma pojęcia ile zarabiamy na HYIP-ach i - jak na razie - nie ma wglądu na konta typu LR czy AP. Nie wiem jak jest z PayPal, bo spotkałem się z sytuacją, że ktoś chciał zwrot podatku na PayPal. Dostał.

Natomiast US jak najbardziej ma wgląd na nasze konta i nawet nie musi o tym zawiadamiać podatnika. Nie wiem, czy bank ma obowiązek zawiadamiać swojego klienta, że US się nim interesuje. Słyszałem nawet następującą historię:

Facet miał firmę. Płacił CIT i PIT (przynajmniej tak zapamiętałem). Na CIT miał wpłacone kilkadziesiąt PLN więcej na wszelki wypadek, gdyby się kiedyś rąbnął w rozliczeniu. No i kiedyś się rąbnął, ale na PIT. No to US zajął Mu konto w banku, mimo że ma obowiązek w takim przypadku sprawdzić, czy podatnik nie ma gdzieś nadpłaty. Facet został tylko z tym co miał w portfelu. Odkręcanie sprawy trwało kilka dni.

Obowiązek przekazywania informacji o dużych przelewach dotyczy nie tylko spółek. Jeśli wpłacisz dużą kwotę do banku to nie ma znaczenia czy jesteś spółką czy osobą prywatną. Informacja pójdzie do odpowiedniego urzędu.

Byłem wzywany do US bo dałem dziadkowi darowiznę. Była kiedyś taka możliwość (nagłośniona w mediach), no to skorzystałem, ale minister wtedy zarządził, żeby wszystkich, którzy dali darowiznę wezwać na rozmowy. U mnie rozmowy zakończyły się pisemnymi wyjaśnieniami i przyniesieniem zaświadczenia z banku ile miałem na książeczce oszczędności.

Co więcej US jak najbardziej korzysta z donosów, a ludzie zawistni są i lubią donosić na sąsiadów, a urzędnik ma premię za "wykrytą" sprawę. Nawet kiedyś minister wyjaśniał dlaczego urzędnicy, którzy wykryli "przekręty" w Optimusie i JTT nie musieli zwracać ekstra premii, choć potem US sprawy w sądach przerżnął.

Cos w tym jest, przeciez ci co buduja domy to w duzej mierze ludzie zarabiajacy za granica, czesto na czarno.

No wiesz co. Po Tobie nie spodziewałem się aż takich uogólnień. Mogę wskazać wiele osób ze swojej rodziny i otoczenia, którzy nigdy nie pracowali za granicą, a mają domy. I na odwrót.

jeszcze jedna rzecz, o której warto powiedziec.

np mbank trzyma dane klienta tylko przez 30 dni od daty likwidacji rachunku - później niszczarka.

Czy bank, który mając klienta z grubą kasą, na którym zarabia będzie tak głupi aby ciąć pod sobą gałąź na której siedzi ? i extra donosił na klienta do US ? proszę się zastanowić.

To nie jest ukraina :) nikt nas nie śledzi, bo już jakiś czas temu słyszałem takie hasła np. programy sledzące w kazdym banku hehe US to tylko instytucja, nie policja kryminalna i jeżeli ktoś coś od was będzie chciał to w pierwszej kolejności musi uzyskać nakaz od prokuratora na pełną kontrolę, ale nie sądzę aby ktoś na tym forum inwestował po kilkadziesiat tys euro.

Miałem gdzieś zapisaną ciekawą wypowiedź pracownika jednego z banków na ten temat - postaram się poszukać i wkleję przy okazji.

http://forumprawne.org/hydepark/125981-usuniecie-danych-z-banku.html

oraz

http://prawo.wieszjak.pl/forum/thread/51413,Prawo-bankowe-art-105a--pkt.-3.htm

Według tych wypowiedzi zgodnie z Prawem Bankowym banki maja obowiązek przechowywać dane przez 5 lat. Tylko, że jak wlazłem tutaj:

http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-02-72-665

to nie znalazłem artykułu 105a, który ponoć za to odpowiada. Więc nie wiem jak to jest.

Termin 30 dni wydaje mi się zbyt krótki. Szczególnie, że zobowiązania podatkowe przedawniają się po 6 latach, nie mówiąc o ZUS.

Bank, który ma klienta z grubą kasą jak najbardziej będzie donosił do US. Ma taki ustawowy obowiązek. Znajdź mi powód dla którego urzędnik z banku miałby ryzykować swoją karierę.

Ty piszesz o policji a nie o US - policja tu naciągnęła prawo i mógłbyś się z nimi spokojnie procesować jak również z bankiem za udostępnienie bez Twojej wiedzy prywatnych danych.

Policja zapewne nie pytała Cię o to czy się rozliczasz czy nie tylko zasadniczą kwestią było poszukiwanie przywłaszczonych pieniędzy przez jakiegoś X - zgadza się ? Nawet po całej sprawie sama policja nie udostepnia dalej np do US takich danych bo po co? i jaki mieliby w tym cel ?

Ustawa o Policji:

Art. 20

[...]

3. Jeżeli jest to konieczne dla skutecznego zapobieżenia przestępstwom określonym

w art. 19 ust. 1 lub ich wykrycia albo ustalenia sprawców i uzyskania dowodów,

Policja może korzystać z informacji dotyczących umów ubezpieczenia, a w

szczególności z przetwarzanych przez zakłady ubezpieczeń danych podmiotów,

w tym osób, które zawarły umowę ubezpieczenia, a także przetwarzanych przez

banki informacji stanowiących tajemnicę bankową.

Tak więc Policja nie złamała prawa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
No wiesz co. Po Tobie nie spodziewałem się aż takich uogólnień. Mogę wskazać wiele osób ze swojej rodziny i otoczenia, którzy nigdy nie pracowali za granicą, a mają domy. I na odwrót.

Przeczytaj jeszcze raz co napisalem, bo chyba nie zrozumiales sensu.

Jedno drugiemu nie zaprzecza, wiec nie ma tutaj uogolnienia a swoja opinie czerpie rowniez z obserwacji otoczenia. Gdyby bylo inaczej musialyby takie osoby te domy sprzedac albo siedziec w wiezieniu, a tak nie jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Karty prepaid sa rejestrowane na dana osobe, z nazwiskiem na karcie ( przynajmniej te co ja sie z nimi zetknalem ).

Paysafecard odpada ze wzgledu na rejestracje danych osobowych. Te karty ktore wejda sa bez nazwiska na karcie :]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

cytuję """US nie ma pojęcia ile zarabiamy na HYIP-ach i - jak na razie - nie ma wglądu na konta typu LR czy AP. Nie wiem jak jest z PayPal, bo spotkałem się z sytuacją, że ktoś chciał zwrot podatku na PayPal. Dostał.

Natomiast US jak najbardziej ma wgląd na nasze konta i nawet nie musi o tym zawiadamiać podatnika. Nie wiem, czy bank ma obowiązek zawiadamiać swojego klienta, że US się nim interesuje. Słyszałem nawet następującą historię:

Facet miał firmę. Płacił CIT i PIT (przynajmniej tak zapamiętałem). Na CIT miał wpłacone kilkadziesiąt PLN więcej na wszelki wypadek, gdyby się kiedyś rąbnął w rozliczeniu. No i kiedyś się rąbnął, ale na PIT. No to US zajął Mu konto w banku, mimo że ma obowiązek w takim przypadku sprawdzić, czy podatnik nie ma gdzieś nadpłaty. Facet został tylko z tym co miał w portfelu. Odkręcanie sprawy trwało kilka dni.

Obowiązek przekazywania informacji o dużych przelewach dotyczy nie tylko spółek. Jeśli wpłacisz dużą kwotę do banku to nie ma znaczenia czy jesteś spółką czy osobą prywatną. Informacja pójdzie do odpowiedniego urzędu.

Byłem wzywany do US bo dałem dziadkowi darowiznę. Była kiedyś taka możliwość (nagłośniona w mediach), no to skorzystałem, ale minister wtedy zarządził, żeby wszystkich, którzy dali darowiznę wezwać na rozmowy. U mnie rozmowy zakończyły się pisemnymi wyjaśnieniami i przyniesieniem zaświadczenia z banku ile miałem na książeczce oszczędności."""" koniec cytatu ---- heh coś nie wskoczył cytat prawidłowo więc zrobilem to jak widać.

No tutaj pojechałeś - napisałem wcześniej kiedy US może kontrolować nasze konto i w jakim przypadku oraz z jaką procedurą - jeszcze raz powtarzam nie opowiadajcie bajek o tym, że US adhoc bez uprzedzenia monitoruje nam rachunki - podasz podstawę prawną ? moja wypowiedz poprzednia opiera się o informacje od urzędnika US i basta.

Historia z jakąś pomyłką to raczej dość naciągana historia ponieważ sam prowadząc działalność i majac na koncie kilka pomyłek w rozliczeniach nikt mi z tego powodu nie robił takiego halo jak opisałes, bo to bez sensu.

Procedura jest taka, że zostajesz poinformowany (czyt. zaproszony) telefonicznie lub pisemnie na spotkanie celem wyjaśnienia pomyłki - spotkanie to nic innego jak ustalenie jak to odkręcić, czyli w razie niedopłaty potwierdzasz błąd i po prostu wpłacasz okresloną kwotę i tyle. W przypadku nadpłaty zazwyczaj kasa przechodzi na kolejny miesiąc rozliczeniowy bo tak im jest wygodniej jak również płatnikowi.

Jeżeli jest opóźnienie w płatności to kobiecina dyktuje Ci pismo kierowane do szefa danego US z prośbą o umorzenie karnych odsetek, oczywiście jeżeli w tym samym dniu wpłacisz - to w przypadku opóznienia np 1 czy 2 dni.

Zajmowanie rachunków bankowych nastepuje na etapie windykacji długów, więc ktoś Ci naopowiadał no... :)

Co do darowizny to nie wiem do czego ten temat tutaj, bo to nie ma z tym nic wspólnego.

Darowiznę 1 stopnia pokrewieństwa (najczęstszy przypadek) należy zgłosić do US do 6 miesiecy od daty wykonania darowizny. Dołączasz potwierdzenie przelewu i umowę darowizny. Tylko takie dokumenty są przyjmowane przez US - przedwczoraj byłem i pytałem czy coś się zmieniło, po tym jak ktoś wypisywał bzdury o terminie zgłoszenia do 14 dni - nic się nie zmieniło przez kilka ostatnich lat i jest jw.

Co więcej, nikt nie będzie Cię wzywał po to abyś Ty czy Darczyńca udowadniał cokolwiek. Darowizny robię już kilka lat i nie miałem takiej opcji jak wezwania. Chyba, że dostarczyłeś dokumenty nie odpowiadające standardom takich procedur. I pokazywanie stanu kasy na książeczce ?? ehh coś mi się nie chce wierzyć ...

A co do donosów - niestety to typowe Polactwo... żenułaa

Co do policji to fakt, źle napisałem mogą ale w przypadu prowadzenia sprawy (sprawdziłem mój błąd) jednak nadal podtrzymuję moje zdanie (i to też sprawdziłem), że policja nie przekazuje danych do US, a US nie ma prawa bezpodstawnie grzebać nam w rachunkach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu jest ciekawy artykuł o Paysafecard, jednak takie działanie jest oczywiście nielegalne.

http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2010/11/anonimowe-karty-platnicze-czyli-jak-rozliczaja-sie-cyberprzestepcy.aspx

Co do kart bez danych na niej, przychodzi mi jeszcze do głowy karta upominkowa. Coś takiego jak karty do empiku czy innych sklepów, gdzie chcąc zrobić komuś prezent kupujemy kartę z jakąś kwotą do wykorzystania i dajemy ją drugiej osobie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do kart bez danych na niej, przychodzi mi jeszcze do głowy karta upominkowa. Coś takiego jak karty do empiku czy innych sklepów, gdzie chcąc zrobić komuś prezent kupujemy kartę z jakąś kwotą do wykorzystania i dajemy ją drugiej osobie.

Do, a co dokladniej masz na mysli?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do, a co dokladniej masz na mysli?

Nie rozumiem Twojego pytania. Co to jest karta upominkowa masz wyjaśnione wyżej. Idziesz do banku, prosisz o kartę upominkową i płacisz za nią, a następnie przekazujesz ją komuś i wtedy ta osoba nią płaci nie podając żadnych danych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiedzialem o istnieniu bonow/kart przedplaconych prywanych firm, ale nie slyszalem, aby banki wydawaly takie karty. Trzeba jeszcze miec chetnego, ktory kupi taka karte i byc moze bedzie musial podac swoje dane. Nie mam pojecia jak to dziala, wiec dywaguje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem jak są wydawane te karty, ale możliwe, że nie trzeba podawać danych, gdy się ją kupuje.

Poza tym, chyba nie ma sensu, żeby bawił się w jakąś anonimowość ktoś, kto ma czyste sumienie lub nie operuje dużymi kwotami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Duze jest pojeciem bardzo relatywnym. A co sadzicie o bezpiecznym lamaniu pawa poprzez lilionowe otrzymywanie gotowki do paczkomatu? Czy to nie jest na te chwile optymalne wyjscie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie przebrnąłem przez poprzednie 7 stron, to może napiszę w jaki sposób robię to w pewnym stopniu u siebie.

I zanim napiszę: płacenie podatków to nic złego, o ile potrafimy to planować .

Im większy podatek zapłacę tym mam większą zdolność kredytową na dalsze inwestycje, ale też nie szalejmy z podatkiem w górę.

Najprostszym sposobem jest uruchomienie dla siebie spółki cypryjskiej i przerzucenie wszystkich dochodów na konto tej spółki. Podatek od zysków kapitałowych oparte o inne aktywa niż nieruchomości wynosi 0%.

Polska ma z Cyprem umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania i możecie wypłacić sobie zysk z Cypru jako dywidendę płacąc tylko 9% podatek w Polsce. Jak dla mnie 9% jest OK i to tylko podatek od pieniędzy, które trafią na Wasze konto w Polsce.

Pozdrawiam

Ragnarok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No sorry, wszystko byloby pieknie gdyby nie fakt, ze ksiegowa mowila mi o 19% podatku od dywidendy. No chyba, ze podatek od dywidendy zalezy od tego z jakiego kraju one plyna?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I Twoja księgowa ma rację mówiąc o 19% od dywidendy ale to tyczy się tylko polskich spółek i prawa polskiego. W polsce dywidenda jest podwójnie opodatkowana - nie będę się wgłębiać bo na pewno wiecie co mam na myśli.

Działam w tym temacie już 5 lat i bez urazy dla Pani księgowej, ale na pewno nie ma pojęcia o umowach międzynarodowych dotyczących unikania podwójnego opodatkowania i 99%księgowych  , których do tej poznałem, to wybitni specjaliśmy z polskiego prawa, ale totalni ignoranci jeśli trzeba spojrzeć szerzej poza granice naszego kraju.

Poczytaj więcej tutaj - jeden z licznych artykułów w sieci na ten temat:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Spolka-na-Cyprze-czyli-jak-ograniczyc-podatki-do-minimum-2356962.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze jedno: są możliwości, nawet przez Cypr, do obniżenia podatku do zera, ale to już wymaga trochę więcej zachodu i najlepiej kancelarii prawnej która się w tym specjalizuje i w razie czego będzie nas reprezentować przez skarbówką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, rozumiem.

A powiedz mi jak wyglada wehikul po stronie PL? Czy tu tez musi nyc spolka z o.o., czy moze byc dzialalnosc na osobe fizyczna lub osoba bez dzialalnosci, ktora bedzie np. zakontraktowanym przez te zagraniczna firme freelancerem? Co dokladniej masz na mysli mowiac o transferze dochodow? Juz slysze ten termin poraz kolejny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak: by ograniczyć dodatkowo niepotrzebne koszty z ZUSu związane z działalnością gospodarczą, a jednak być jakoś ubezpieczonym to spółka z o.o. z zatrudnieniem na 1/2 albo 1/10 etatu przy minimum krajowym + część dochodu przerzucać przez Liberty jako prowizję za pośrednictwo finansowe. Księgowość minimalna, warta zachodu i poświęcenia 1 godziny w miesiącu na nią.

Resztę wypłacasz sobie jako dywidendę jako udziałowiec spółki zagranicznej.

Swoją drogą można to zrobić bez ZUS'u i spółki z o.o. i zamiast tego wykupić sobie prywatne ubezpieczenie medyczne + NW pakietowe i po sprawie . Źadnych ZUSów srusów i podatków.

Pamiętajcie, że pozbawiając się ZUSu pozbawiamy się też państwowej opieki medycznej... ale tak naprawdę czy ktoś kto dobrze zarabia z niej korzysta?

Dla porównania: składka medyczna ZUS: dziś około 250 zł,

Za 150 zł miesięcznie mam pełen pakiet świadczeń na prywatnym medycznym ubezpieczenie... więc nawet szkoda komentować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No wlasnie pre, aby zrobic to druga metoda. Nie chce ZUSu i nie chce Sp. z o.o. w PL, tylko LLC offshore w DE. Zamierzam kupic ubezpieczenie all inclusive w Allianz na cala rodzine za ~250 zl miesiecznie, nie chce placic kolo tysiaka ZUSu, ktory nic nie daje.

Dwa problemy jakie mialem to ten zwiazany z podatkami - nie chcialem placic 19% zamiast 18%, ale jesli jest 9% to ok - nie chce nieplacic podatkow, tylko je ograniczyc - nie badzmy zbyt pazerni i chciwi. Wystarczy to, ze w kraju offshore czesto mozna wrzucic w koszty mase zakupow, ktorych nie uwzglednia PL US.

Drugi problem dotyczyl konta. Mianowicie co z tego, ze otworze spolce konto na Kajmanach jak jego numer bedzie widnial na kazdej fakturze, ktora dostanie moj kontrahent, a potem jego skarbowka (ktorej zapala sie odpowiednie lampki ostrzegawcze) jak na dodatek nie moge zmuszac wszystkich klientow do wysylania kosztownych przelewow na tamto konto. Rozwiazaniem byloby konto w Aliorze - jedynym banku w PL, ktory otwiera konta dla firm na podstawie pelnomocnictwa udzielonego przez spolke bez przedstawicielstwa w PL. Pytanie, czy skoro konto nalezy do spolki USA to, cz PL US wogole ma jakikolwiek interes, by do niego zagladac? Ciekawe, czy w ogole moze, bo w koncu moze monitorowac finanse Polskich firm, ale chyba brak US wystarczajacych uprawnien, by sprawdzac, czy amerykanska firma placi podatki i co tam sie dzieje na jej koncie, prawda?

Jesli sie myle i okaze sie, ze US moze zagladac na wszystkie konta polskich bankow to zostaje mozliwosc platnosci via playspan - o ile sie nie myle to cos w stylu dotpay. Playspan wspolpracuje z platnosci24, wiec klient robilby zwykla platnosc na konto platnosci24, oni do playspan, ktory wyplaca srodki na konto. O ile dobrze wyczytalem regulamin, to koszt wynosi 1,5% od wartosci transakcji.

Generalnie kobinuje/mysle tak: mam firme w DE powiedzmy z tym dyrektorem nominowanym (Zastanawiam sie jeszcze co daje posiadanie dyrektora nominowanego?), tam mam adres i forward korespondencji, mam tam tez numer tel. skypein. Ta spolka LLC zatrudnia mnie na contract/nasza umowe o dzielo, ja tutaj odprowadzam normalnie podatki dochodowe z tego tytulu (18% od podstawy, ktora obcinam kosztem uzyskania przychodu), ale omijam ZUS. Reszte wyplacam sobie w postaci dywidendy na konto (dywidendy rejestrowalne) w PL lub w gotowce do paczkomatu (nierejestrowalne) via liliontransfer. Oczywiscie podatek od dywidendy nalezy zaplacic w obu przypadkach, wiadomo :)

Czy to przejdzie?

PS.

Zastanawiam sie, w jaki sposob wytlumaczyc te zmiane swoim klientom. Chyba zrobie tak, ze moja firma zostala wchlonieta przez amerykanska i ja jestem Country managerem, wiec poza tym, ze faktury beda z innego podmiotu to logistycznie nic sie nie zmienia. No chyba, ze ktos ma inne sugestie "marketingowe" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polska ma z Cyprem umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania i możecie wypłacić sobie zysk z Cypru jako dywidendę płacąc tylko 9% podatek w Polsce. Jak dla mnie 9% jest OK i to tylko podatek od pieniędzy, które trafią na Wasze konto w Polsce.

Pozdrawiam

Ragnarok

Ministerstwo Finansów renegocjowało umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z Cyprem. Po zmianie umowy osoby, które otrzymają dywidendę z cypryjskiej spółki zapłacą 19% podatku. Obecnie taka dywidenda opodatkowana jest stawką 9%.

Zmienią się też zasady rozliczania menedżerów spółek, którzy nie są na Cyprze rezydentami. Obecnie mogą oni uniknąć podatku, gdyż Cypr nie pobiera daniny od ich wynagrodzeń, a w Polsce są one wyłączone z opodatkowania na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Powyższe oznacza znaczne zmniejszenie korzyści podatkowych z zakładania spółek na Cyprze. Nie wiadomo, czy zmiany wejdą życie z początkiem 2012 r. Oba kraje musiałyby wcześniej zakończyć procedurę ratyfikacyjną, a czasu nie pozostało zbyt wiele.

Dorota Białas

Rödl & Partner Wrocław

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta