Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

mkusy88

Jakie polecacie książki dotyczące rozwoju osobistego?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule jakie książki wg was są godne polecenia, które będą pomagały nam sie rozwijać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kim i Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec, biedny ojciec", "Bogata kobieta", "Kwadrant przepływu pieniędzy". Pozostałe można sobie chyba odpuścić, bo Robert powtarza w nich to samo. Mam przy tym świadomość, że Kiyosaki ostatnio doprowadził jedną ze swoich firm do bakructwa, więc Jego postępowanie nie do końca jest etyczne, ale książki czyta się dobrze.

Jak już jesteśmy przy Kiyosakim, to przy okazji polecam grę "Cash Flow". Ze względu na koszty (wersja 101 kosztuje ponad 300 zł, dodatek o nazwie 202 - około 200), radziłbym albo kupić w kilka osób albo poprzez jakąś organizację uczniowską, studencką, naukową.

Kim Kiyosaki napisała tylko jedną książkę "Bogatą kobietę", i moim zdaniem pisze lepiej niż Robert.

Rhonda Byrne - "Sekret". Podczas czytania tej książki lub oglądania filmu należy pamiętać, że jeden ze współautorów filmu - Joe Vitale "Mr. Fire" - stwierdził iż dzisiaj już by tej książki nie napisał, bo pokazane tam techniki są mało skuteczne.

Nie wystarczy zwizualizować sobie sukces i czekać. Na ten sukces trzeba zapracować.

Na podstawie tej książki powstały następne. Nawet Rhonda Byrne cosik nabazgrała, ale myślę, że lektura tej jednej wystarczy.

Anthony Robbins - "Obudź w sobie olbrzyma" choć nie jest to jedyna książka tego autora. Przy czytaniu tej książki warto zaopatrzyć się w zeszyt i wykonywać ćwiczenia. Samo przeczytanie książki nic nie daje.

Joe Vitale - wszystko co się nawinie.

Kamil Cebulski - polski przedsiębiorca. Jego książki znajdziesz na Złotych Myślach i bodajże w Helionie. Można też poczytać Jego blog www.kamilcebulski.pl, na którym opisuje różne historie z życia wzięte.

Richard Bendler - jeden z twórców programowania neurolingwistycznego (NLP). Mam jakąś Jego książkę na półce, ale nie pamiętam tytułu.

Książki o NLP czytamy z zeszytem, bo bez wykonywania zawartych tam ćwiczeń samo przeczytanie książki nic nie daje.

Robert Maicher - "Truskawkowy milioner". O tym, że nie wolno się poddawać i że nawet w polskiej rzeczywistości można odnieść sukces.

Słyszałem też, że warto przeczytać biografię Steve'a Jobsa.

Jak mi coś przyjdzie do głowy to dopiszę.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Moje lista referencyjne w większości pokrywa się z w/w. ;)

Dodam od siebie jednego z ulubionych autorów, czyli Briana Tracy. Właściwie trudno mi wymienić najlepsze publikacje. Niektóre myśli, idee przenikają sie w różnych publikacjach, dlatego polecam "gościa" jako całość. Do mnie przemawia.

No i hit do którego myślami ciągle wracam: Spencer Johnson: "Kto zabrał mój ser". Książka rewelacyjna, która z łącznie z bagażem innych doświadczeń po drodze ugruntowała mnie w postawie, że zgodnie z rzymski "tempus fluvit", nie ma nic stałego. Wszystko wokół nas płynie i zmienia się i ciągle musimy wyglądać i przygotowywać się na zmiany.

Aż mnie kusi, żeby napisać więcej...

Zdecydowanie polecam. :)

Edytowane przez RobertL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://blog.schabowski.pl/  

na blog natknąłem się w 2010 roku kiedy o rozwoju osobistym w polskim internecie było niewiele. Warto poczytać, zawiera dużo informacji na temat motywacji, osiągania celów.

http://www.kamilcebulski.pl/

Dobry blog o przedsiębiorczości w Polsce i nie tylko ;) o realiach prowadzenia firmy w Polsce i mentalności

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Biznesmenom z generacji Young, Smart & Successful przydatne będą treści z darmowego tygodnika SMARTBIZNES można się na niego zpaisać tutaj smartbiznes.co/tygodnik

Tygodnik ten bierze pod lupę sukcesy i porażki znanych przedsiębiorców, odłania kulisy firm którym się udało. Enjoy!

Edytowane przez pasta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie do końca popadająca pod kategorię rozwoju osobistego, ale bardzo polecam ksiażkę Cialdiniego "Wywieranie wpływu". Rewelacja, otwiera oczy na duuuuuużo rzeczy, a do tego przyjemnie, szybko i zabawnie się czyta! Dużo faktów na poparcie teorii, a nie tylko pseudonaukowy bełkot bez dowodów empirycznych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja mogę polecić jeszcze książkę Andrzeja Stefańczyka
psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

do moich wcześniej przeczytanych książek z całą pewnością polecam "Fastlane Milionera". Książka sporawa - ok. 500 stron, ale naprawdę warto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio przecztałem książkę Michała Wawrzyniaka "Guru kultury". Inne spojrzenie na rozwój osobisty. Michał jest kontrowersyjny, ale do mnie w 100% przemawia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napoleon Hill- "Myśl i bogać się"

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

7 Nawyków Skutecznego Działania - Covey

To nie jest książka czy jakiś poradnik to podręcznik do życia. Polecam od niej zacząć i po wprowadzeniu jej zastanowić się czy jeszcze czegoś potrzebujecie.

Edytowane przez nerv

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

T.Harv Eker "Bogaty albo Biedny,po prostu rozni mentalnie" , na YT jest nawet audiobook

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym polecił "Geniusz biznesu. Kreatywne podejście do rozwoju firmy" Fisk Peter'a. Jest fajnie napisana, lekko się ją czyta i co najważniejsze dodaje powera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja polecam "Gra o Tron",  a tak powaznie ksiazki niedokońca sie sprawdzaja bo zanim zostana napisane, wydane, opublikowane to trendy w tym czasie sie juz zmieniaja ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć, ja szukałam książki i znalazłam "Rozwój osobisty Instrukcja obsługi. Potrzeba, presja czy uzależnienie?"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecę tutaj bardzo ciekawe, wszechstronnie i holistycznie podchodzące to każdego aspektu ludzkiego życia, z dużym  naciskiem na praktyczną stronę są książki Violetty Wróblewskiej:

"Źycie i zdrowie masz tylko jedno - jak cieszyć się życiem, pokochać siebie, dbać o zdrowie, związek i dobre relacje z innymi, jak wystarczająco mądrze kreować swoje życie, aby nie żałować minionych chwil"

oraz

"Studium sztuki lepszego życia" .

Szerszy opis obu książek tutaj:

http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?ksiazki-autorstwa-violetty-wroblewskiej-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-i-studium-sztuki-lepszego-zycia,21

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko co ma związek z rozwojem osobistym w przystępnym i łatwo przyswajalnym skrócie napisane przez konkretnego gościa bez owijania w bawełne to Ludzie to idioci - czyli jak rujnujemy sobie życie na własne życzenie i jak to zmienić  autorstwa Larry'ego Wingeta.

Po prostu konkret, serio. Wszystko co do tej pory przeczytałem mieści się w tej pozycji i czyta się o wiele przyjemniej!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Każda książka będzie dobra. Wystarczy wejść do księgarni i wybrać dział rozwój osobisty. Inna metoda to wejdź na stronę lubimyczytac pl i zaznacz najpopularniejsze książki i znajdziesz kilka najpopularniejszych pozycji. Najlepsze książki będą te co rozwijają Twoje kluczowe kompetencje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otóż nie każda książka będzie dobra kolego, na rynku  jest pełno pozycji napisanych przez fake guru i pod sprzedaż platformową, które w większości zamiast pomóc, mogą tylko zaszkodzić.

Najlepszym przykładem jest Pan Kiyosaki tak bardzo wielbiony i ceniony w branży mlm, który jest oszustem a jego seminaria to bardzo agresywna sprzedaź produktów. Jak można go nazwać guru nieruchomości który mówi rzuć szkołe i kupuj domy na wynajem, skoro sam nie kupił ani jednego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czytałem książki Kiyosakiego i bardzo je lubię za prosty język, ale koleś ma rację co do inteligencji finansowej. Oczywiście jego biznes to szkolenia i sprzedaż książek, co niektórzy mogą się nabrać. Statystyki są takie, że średnio polak czyta 1 książkę na rok czy coś koło tego :) Inna strona medalu jest taka, że każdy jest inny i dla każdego odpowiednia książka będzie inna. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Michał Szafrański - "Finansowy Ninja". Ciekawa książka o zarządzaniu budżetem, różnych pułapkach finansowych w które wpadamy na co dzień. Jest też co nieco o optymalizacji podatkowej i inwestowaniu. Polecam sprawdzić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może trochę odbiega od tematu ale polecam "Krime" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marcin Iwuć  â€žJAK ZADBAĆ O WŁ

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

7 nawykow skutecznego działania stephane r.covey, rewelacyjna pozycja, polecam kazdemu sprawdzic ! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta