Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama
HYIP - inwestowanie - kompendium wiedzy (podstawy)


Opis

W tym poradniku postaram się udzielić kilka, mam nadzieję, cennych rad. Zapewne doświadczeni inwestorzy nic z niego nowego nie wyniosą, ale osobom zaczynającym inwestować, zawarta w poradniku treść może pomóc oraz przybliży Im świat tej jakże pięknej i uzależniającej niczym narkotyk "zabawy" w inwestowanie, zarabianie i tracenie :) Poradnik jest oparty na moich własnych doświadczeniach oraz przemyśleniach.
Zabraniam kopiowania treści poradnika (a także fragmentów) bez mojej wyraźnej zgody.
Treść tego "przewodnika po HYIPach" postaram się co jakiś czas aktualizować.

WSTĘP

Witam. Na samym starcie zaznaczę iż w programy inwestycyjne o wysokim stopniu ryzyka (HYIP) inwestuję ponad pół roku. Czy jest to duży staż? Nie. Czy wiele się nauczyłem, doświadczyłem podczas tego względnie krótkiego czasu? Tak. Czy wyszedłem na nich dobrze? Tak, z pewnością. Co prawda później straciłem wszystko, to jednak nie było to spowodowane inwestycją w HYIPy. Chciałbym przekazać Wam parę informacji, podzielić się wiedzą na temat HYIPów. Poradnik będzie dotyczył różnych "zakątków" inwestowania. Postaram się wszystko segregować. Będzie to średniej długości poradnik, będzie trochę czytania, ale uważam, że warto :) Niektórzy zaawansowani inwestorzy ten poradnik by wyśmiali, bo wiedzą dużo więcej. Uważam jednak, że gdybym taki poradnik miał przed oczami w chwili inwestowania - wyszedłbym wiele, wiele lepiej na tej "zabawie" :) A więc zaczynajmy.

 

 

 

HYIP - co to?

HYIP to program inwestycyjny wysokiego ryzyka. Niemal każdy z nich to zwykła piramida finansowa z odpowiednią bajką. Programy te oferują duży zwrot inwestycji w dość krótkim okresie czasu (w porównaniu np. do lokat bankowych). Pieniądze na wypłaty i utrzymanie programu biorą się z poprzednich wpłat.

 

 

 

Bajka HYIPa - o co chodzi?

"Bajka" HYIPa to historia mająca uwiarygodnić autentyczność firmy. Zazwyczaj jest nią granie na giełdzie FOREX, obstawianie meczy, wykopywanie cennych surowców lub kopanie kryptowalut. Wiele osób uważa, że nie ma ona znaczenia. Czy to prawda? I tak, i nie. Dla doświadczonego inwestora nie ma to znaczenia bo i tak nie uwierzy w autentyczność firmy. Dla mniej doświadczonego inwestora - bajka robi różnicę. To właśnie najczęściej młodzi, świeży inwestorzy, którzy nie mają żadnego mentora w tym temacie, tracą pieniądze i napędzają program. Często czytając historię HYIPa po prostu mu ufają, wierzą. Myślą, iż Admin naprawdę inwestuje, a jego depozyt jest bezpieczny.

Ustalmy więc - praktycznie każdy program jest zwykłą piramidą i nie warto patrzeć na jego historię (no, chyba, żeby sprawdzić czy Admin nie był takim idiotą aby wkleić tekst w Google Translate co będzie o nim źle świadczyło :)).

 

 

Profit

Profit, jak sama nazwa wskazuje to zarobek, jaki program ma nam dać z depozytu. Niemal zawsze jest podawany w procentach. Pytanie - lepszy mały czy duży profit?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo pojęcie "profit" idzie w parze ze słowem "okres".

Jeśli by uśrednić żywotność programów - najdłużej działają te, które dają mniejszy profit w dłuższym czasie. Są to tak zwane programy "longterm". Preferowane są przez dużych inwestorów. Najkrócej zazwyczaj działają programy dające duży profit w krótkim czasie - programy "shortterm".

Ja osobiście preferuję programy "shortterm" lub "midterm" (pomiędzy długo-, a krótkoterminowymi). "Shortterm" dlatego iż dają wysoki zysk (o ile się nie zeSCAMi, ale o tym później), a "midterm" ze względu na stosunkowo duży zarobek oraz zazwyczaj dłuższy czas działania, często większą szansę na wyciągnięcie wkładu.

 

 

SCAM

SCAM to określenie programu, który już nie płaci. Po prostu pieniążki się skończyły, albo za bardzo parzyły Admina w rączki. Oczywiście, wg logiki - najszybciej do działu SCAM trafiają programy "hourly" (godzinowe - bardzo niebezpieczne). Są i takie, które od samego początku są SCAMem. Jeśli widzisz program rzekomo dający powiedzmy 300% po godzinie lub krótszym czasie - wiedz, że Twoja wpłata zasili tylko konto Admina.

 

 

Monitor

Monitor to określenie strony "pilnującej" wypłacalność programu. Dodatkowo, monitory promują stronę. Dlatego więc Admini za takie monitorowanie płacą monitorom. Bardzo często, im więcej monitorów ma program, tym lepiej. "Bardzo często", bo ilość =/= jakość.

 

 

Design/Wygląd

Design, to jak nazwa wskazuje, wygląd strony. Poważny program nie kupi gotowego szablonu, a zamówi unikalny. Zazwyczaj po prostu widać po wyglądzie strony czy jest on tani, zrobiony na "odwal się", czy grafik się naprawdę postarał.

 

 

System polecający

Nie mając wystarczających środków na inwestowanie w programy HYIP, możesz zacząć je promować i powoli zarabiać. Z zarobionych (przez polecanie) środków będziesz mógł zacząć inwestować samemu.

Oczywiście każdy może promować programy, a nawet jest to zalecane. Jeśli ktoś znajdzie bardzo dobry program i zacznie go promować jako jeden z pierwszych - może liczyć na nawet kilka tysięcy dolarów. Oczywiście mowa o naprawdę dobrych projektach, które pojawiają się na rynku HYIPów niestety bardzo rzadko (ale jednak).

Praktycznie każdy projekt ma system polecający. W HYIPach nagroda za polecenie kogoś to zazwyczaj kilka procent jego depozytu. W późniejszej części poradnika dowiesz się jak wyszukać ciekawe, warte uwagi programy.

Szczerze mówiąc, najlepiej jest stworzyć temat na naszym forum (jeśli nie masz czasu na inne fora), ponieważ tutejsi forumowicze zazwyczaj rejestrują się z linków polecających, a dyskusja na temat projektu jest "prawdziwa". Na zagranicznych forach praktycznie każdy post to dowód wypłaty, a monitory nie wchodzą z linku polecającego. Podobnie z ludźmi - zazwyczaj wchodzą z polecenia monitorów. Tutaj natomiast społeczność wie, że polecający to także mentor w danym programie. Wspieramy się nawzajem i pomagamy. Pamiętaj jednak, że do założenia tematu z reflinkiem wymagane są odpowiednie uprawnienia.

Zanim zaczniesz bezsensownie spamować linkiem na FB, sprawdź lepiej, czy program na to zezwala. Są i takie, które za takie spamowanie mogą Cię zbanować.

 

 

Na co patrzeć inwestując? Kilka ważnych czynników:

*Data startu - często im wcześniej tym lepiej, bo szybciej będziesz mieć okazję wypłacić wkład. Zanim jednak wpłacimy pieniądze, powinniśmy się upewnić czy program płaci i nie ma żadnych problemów.

*Design - ładniejszy, unikalny design oznacza, że Admin nie wystartował nieprzygotowany, bez pieniędzy. Generalnie porządny Admin nie pozwoli sobie na tani, brzydki, niedopracowany wygląd strony (są wyjątki, o tym później).

*Ilość monitorów i ich jakość - zazwyczaj im Admin ma więcej kasy, tym lepiej. Oznacza to, że może pozwolić sobie na monitory, bez których program szybko upadnie. Program musi być promowany. Im więcej Admin zapłaci monitorowi, tym zazwyczaj monitor bardziej i lepiej go promuje. Przykładowo, program, który zapłacił dużo, będzie mieć duży baner na środku strony, a to przyciąga inwestorów. Zazwyczaj dobry monitor kosztuje 200-300$. Oferują one pakiety - droższy=lepszy. Za 300$ zazwyczaj jest ten najlepszy pakiet. Osobiście przyjmuję, że na start program powinien mieć minimum 4 dobre monitory. Najlepszymi, najefektywniejszymi monitorami (wg moich spostrzeżeń, małych analiz oraz wg znajomego Admina) są: MyHyips, uHyips, HyipScope, Invest-Tracing (na forach znany jako Naale), GraspGold, HyipDollar, ExtraHyip i MonHyip. Jeśli jednymi z pierwszych monitorów w programie są powyższe - Admin wie co robi

:)

*Promotorzy - przykładami dobrych promotorów są Woody Balto oraz Chris Cross. Zawsze werbują oni dużo nowych poleconych. Często mają "stały" zespół inwestujący. Jeśli jakiś program posiada tych dwóch promotorów, często jest ten program warty uwagi. Ponadto przydatni są także promotorzy na FB. Program musi być widoczny.

*Reklama - reklama to nie tylko promotorzy i monitory. Inną równie ważną formą reklamy są np. banery i przyklejone tematy (takie, które cały czas są pierwsze na liście). Część z banerów to zasługa zwykłych użytkowników, jednak na samym początku to Admin stara się wyreklamować program i to On wykupuje miejsca na te banery. Dobrym do tego miejscem są strony monitorów. Najdroższe są reklamy najlepiej widoczne i największe (np. zdjęcie/GIF na samej górze strony).

*Hosting - warto sprawdzić hosting, na którym postawiony jest program. Osobiście znam Admina, który przepłaca trzy razy za identyczny serwer tylko dlatego, aby ludzie widzieli iż ma pieniądze. Tak, to ważny czynnik. Serwer taki powinien obowiązkowo mieć ochronę Anty-DDoS oraz być serwerem dedykowanym.

*Support - kontakt z Supportem jest bardzo ważny. Najlepiej, kiedy program posiada LiveChat całodobowy. Koszt takiego sposobu kontaktu nie jest mały, ale za to jakość zazwyczaj jest lepsza. Nie mogę jednak powiedzieć, iż programy z samym e-mail supportem są złe. Jeśli Admin odpisuje szybko oraz treściwie, to nie potrzeba LiveChatu. Jest to tak jakby miły dla inwestorów dodatek, który dodatkowo świadczy o większym profesjonalizmie Admina.

Ostatnio spotkałem się również z telefonem, który ktoś odebrał. Taką usługę (Support przez telefon) oferują zewnętrzne firmy. Po rozmowie jednak - bardziej mnie to zniechęciło niż zachęciło. Angielski na niskim poziomie oraz bardzo azjatycki akcent niestety mnie odrzuciły. Ciężko było się dogadać. Chociaż - gdyby akcent był bardziej zrozumiały, a angielski na wyższym poziomie - bardzo dobrze wpłynęłoby to na wizerunek programu.

*PLANY - nie mogą dawać bardzo wysokiego zwrotu w bardzo krótkim czasie, jak np. 300% po godzinie, bo są to zwykłe SCAMy. Lepiej wejść w te łagodniejsze programy i mieć większą szansę na wypłacenie wkładu.

*Admin - czasami Admin jest znany ze swoich programów. Można go rozpoznać po np. wyglądzie strony. Jeśli poprzedni program Admina działał długo, a on sam nie zwinął dużej kasy, najprawdopodobniej kolejny jego program będzie również zaufany. Dlaczego? Dobry Admin stawia na wizerunek. Dobrze wie, że robiąc programy może mieć bardzo duże zarobki a także mieć wśród inwestorów zaufanie. W kolejnym programie promotorzy będą pisać jakie miał projekty programy (jeśli były udane), a wtedy inwestorzy chętniej wpłacą kasę. Doświadczony Admin woli być zaufany i mieć wielu pewnych inwestorów w kolejnych programach, niż zwinąć się z dużą kasą tracąc wizerunek, na który pracował.

*Wpłaty/wypłaty - niedawno dowiedziałem się o tym, aby nie wchodzić w programy z automatycznymi wypłatami. Administratorzy takich programów są zazwyczaj niedoświadczeni. Doświadczony Admin stawia na bezpieczeństwo. Nie może sobie pozwolić na kradzież pieniędzy. Doświadczeni Admini preferują wypłaty manualne - bezpieczeństwo przede wszystkim.

 

 

Skąd wziąć informacje o świeżych programach?

Nie jest to trudne, chociaż niektórzy mają z tym problem. Jest kilka rozwiązań: śledzić fora, przeglądać monitory, dołączyć do grup o HYIPach na FB, zapisać się do newsletterów zaufanych promotorów, polubić strony promotorów na FB. Co jest wg mnie najlepsze? Śledzenie for.

 

"Ale do licha! Wchodzę na te duże anglojęzyczne fora i ciągle to samo. Cały czas te same programy. Jak zrobić, abym widział te nowo dodane?"

Nic prostszego

;) Gdy już jesteś w odpowiednim dziale (HYIP), zjedź na dół strony. Tam masz możliwość sortowania. Z listy wybierz po prostu sortowanie wg daty dodania tematu.

"No widzę, ale tych programów nadal jest dużo."

Skup się na ilości odpowiedzi. Udzielają ich zazwyczaj monitory. Właśnie dlatego są tak cenne - z każdą odpowiedzią program jest odświeżany i ponownie widoczny na samej górze. W większości przypadków im więcej odpowiedzi w krótkim czasie tym lepiej. Oczywiście powinieneś sprawdzić, czy to nie jest zwykły spam, a odpowiedzi są naprawdę od monitorów/promotorów. Jeśli tak - sprawdź, jakie kwoty wpłaciły. Możesz odwiedzić ich stronę i sprawdzić jaki pakiet jest za tę kwotę wpłaty. Im lepszy pakiet - tym lepiej. Jeśli Admin wydał dużo na reklamę, a pakiety na monitorach są tymi najlepszymi - sprawdź program pod kątem innych, wyżej opisanych czynników. Jeśli uważasz, że program to udany projekt - możesz wpłacać, a jeszcze lepiej - podzielić się informacją o nim z naszymi forumowiczami. Większość wejdzie z reflinka, a Ty będziesz mieć dodatkowe korzyści

;)

 

Jeśli chodzi o promotorów - zazwyczaj wchodzą w dobre programy, warto się przyjrzeć temu, co promują. Oczywiście, o ile program jest dość "świeży". Pamiętaj jednak, że są też promotorzy, którym zależy tylko na kasie za polecenie Ciebie. Osobiście znam jedną bardzo chamską i bezczelną promotorkę - Marie Miller. Znajomy Admin, po wspomnieniu o Niej, wypisał litanię wulgaryzmów. Polecony przez taką osobę program nie jest zły. Wspominając o tej całej Miller, chcę Ci jeszcze raz uświadomić, że nie można ufać ludziom, nieważne jak bardzo by ona była dla Ciebie miła. Ona widzi w Tobie nic innego niż profit

;) Na koniec, gdy będziesz mieć jakieś problemy po prostu Cię oleje i zerwie kontakt. Osobiście gdy chcę wejść w jakiś program, który znam przez Nią - sprawdzam, czy ktoś z forum ten program reklamuje. Jeśli nie - usuwam jej reflinka i nie mam żadnego polecającego. Po prostu nie lubię wspierać chamstwa, a taki promotor i polecający jak ona może tylko nam zaszkodzić.

 

Jeśli chodzi o grupy na FB - trzeba uważać. Jest tam wiele Adminów, którzy reklamują swoje zeSCAMione programy. Jeśli natomiast widzę nieznany dotąd program - szukam informacji o nim, sprawdzam monitory, promotorów i inne czynniki.

 

Osobiście nie szukam programów na każdym monitorze osobno. Polecam do tego stronę AllHyipMonitors. Nie jest to monitor, a zbiór monitorów, na którym widzimy różne grupy - programy szybko rosnące w siłę, stabilne, nowe, ostatnie SCAMy oraz najczęściej wyszukiwane. Można tu łatwo zobaczyć ile dni dany program istnieje, ile ma monitorów, ile z nich ma status PAYING a ile ma status SCAM. Dodatkowo można szybko sprawdzić ile jaki monitor zainwestował (a raczej Admin, który za to zapłacił).

 

 

Specjalny rodzaj (a raczej faza) HYIPa - SLEEPER

Ohh tak

:) Ten punkt jest skierowany do inwestorów wolących mniejsze, ale pewniejsze zarobki. Może się to lekko sprzeciwiać części poradnika @Pepperonissa, ale nie do końca się to nachodzi, bo przekaz @Pepperronis skupiony jest na programach, które nie były w fazie sleeper. On bowiem napisał, że program z byle jakim wyglądem nie powinien wzbudzać zaufania. W większości przypadków ma rację, ale od jakiegoś czasu popularny jest rodzaj programów, który specjalnie wygląda zniechęcająco. O to właśnie w nich chodzi - odrzucić wyglądem, odrzucić planami. Ale do rzeczy - chodzi o sleepery.

Sleeper to program, który działa długo (czasami nawet latami) z mało korzystnymi planami (w porównaniu do innych HYIPów). Administrator nie chce jego popularności. Im mniejsza popularność i mniej inwestorów - tym lepiej. Najlepiej, gdyby miał 2-3 monitory i zero prawdziwych inwestorów. Ludzie często ignorują tego typu programy, bo ich plany to np. 2% co tydzień przez 500 dni lub 101% po tygodniu, a wygląd wręcz odrzuca. Program w fazie "śpiącej" ma być nieaktywny, nabijać statystyki. Po długim czasie (np. roku) startuje - zmienia plany na interesujące, wygląd strony przechodzi metamorfozę - niczym brzydkie kaczątko, a inwestorzy widząc, że program płaci 500 dni są zachwyceni i chętniej wpłacają pieniądze. Depozyty to często kilka, kilkanaście tysięcy (a nawet więcej) dolarów (pojedyncze depozyty). Przykładem dobrego sleepera jest AtlantInv. Ja na jednego sleepera już koczuję, ale wpłacę dopiero, gdy się obudzi.

Dla inwestorów, którzy wolą pewność, dobra jest późna faza sleeper. Jeśli program działa np. 200 dni, jest już bardzo cenny. Warto wtedy wpłacić w niego np. 500$ (np. w plan tygodniowy). Admin, uwierzcie mi, wypłaci. On ma w tyłku wtedy te 500$, gdy ma program z takim stażem. Ten program jest wtedy niesamowicie dla niego ważny. W końcu nie po to przez 200 (lub więcej) dni opłacał serwer, monitory i nad nim pracował, aby dla marnych 500$ go stracić. Faza obudzenia również jest warta zainteresowania. Śmiem twierdzić, że to ona jest najlepsza. Doświadczeni inwestorzy będą tylko spijać z tej fazy śmietankę. Mowa oczywiście o tej początkowej fazie pobudki, kiedy program staje się popularny i zaczyna wykupować reklamę na monitorach/forach. Wtedy możemy wejść w dłuższy plan (np. 20-30 dni), wypłacić wkład i hulać profitem ;)

UWAGA: To, czy program faktycznie jest sleeperem i już wcześniej miał jakąś stronę, możecie sprawdzić na np. http://historiastron.pl/. Wiele Adminów płaci monitorom za dodanie ich programu jako płacącego od wielu dni. W rzeczywistości strona dopiero wystartowała, a domena po prostu "leżakowała".

 

 

Rady ode mnie:

*Nie wierz nikomu w świecie HYIPów. Do niemal każdej osoby podchodź z myślą, że chce Cię oszukać.

*Nie możesz stracić? Nie baw się w inwestowanie! To jest niczym narkotyk. Albo jesteś gotowy pogodzić się ze stratą, albo nie inwestuj. Wielu inwestorów jest tu dla zabicia czasu, "zabawy" lub też lubią adrenalinę, dreszczyk emocji.

*Nie wchodź w programy gdy już długo działają (chyba, że to sleeper - może to akurat jego narodziny). Najlepiej wchodzić, gdy program jest świeży.

*Pierwsze co powinieneś robić po wejściu w program, to dążyć do wypłaty wkładu. Nie reinwestuj w nieskończoność licząc na kilkukrotne powiększenie wkładu, chyba, że interesują Cię tylko liczby w programie, a nie na koncie.

*Nie inwestuj wszystkich pieniędzy w jeden program. Gdy chcesz zainwestować dużą kwotę - rozdziel ją na kilka programów. Jeśli tylko jeden projekt Cię interesuje - podziel kwotę przeznaczoną na inwestowanie na kilka i wpłać do programu jedną część tej kwoty. Nawet jeśli okaże się, że program nie upadł, a Ty wpłacając wszystko, zarobiłbyś dużo więcej - myśl racjonalnie - lepiej być na mniejszym plusie, niż na minusie.

*Jeśli program ma mało monitorów - daruj sobie z inwestycją w ten projekt.

*Zwracaj uwagę ile Admin zapłacił monitorom. Im więcej, tym lepiej. Większość dużych monitorów wpłaca 200$ - oznacza to, że Admin wykupił najlepszy pakiet monitorowania (zazwyczaj).

*Rejestrując się, podawaj prawdziwe dane. Już raz się spotkałem z programem, który zażądał dowodu mojej tożsamości. Jeśli podajesz nieprawdziwe dane, Twoje konto może zostać usunięte (zgodnie z regulaminem, który - rejestrując się - akceptujesz).

 

 

PiggyBanki

Już dawno nie uaktualniłem mojego poradnika. Może czas to zrobić?

A więc - PiggyBanki to programy charakteryzujące się możliwością uwolnienia depozytu w dowolnej chwili (zazwyczaj po min. 24h od złożenia depozytu).

Wiele osób błędnie uważa, że PiggyBanki to programy przyjmujące tylko i wyłącznie BTC. Otóż nie. Takie programy mogą również akceptować inne metody płatności, chociaż szczerze mówiąc nie przepadam za akceptowaniem wielu metod płatności w przypadku tego typu HYIPów.

Praktycznie to jest to koniec definicji PiggyBanków.

 

Jak ocenić czy dany PiggyBank jest wart uwagi? Wg mnie:

*Powinien akceptować tylko BTC

*Powinien mieć opłatę za uwolnienie depozytu (najlepiej 5 lub 10% wartości depozytu)

*Nie powinien oferować zbyt dużego zwrotu na dzień (wg mnie normą jest 3%)

*Powinien mieć dobrze przygotowaną stronę (brak literówek czy błędów w ustawieniach)

*Powinien oferować LiveChat (wygląda to profesjonalniej)

*Design powinien być ładny i prosty

*Różnice w wysokości dziennego zwrotu zależnie od wysokości depozytu nie powinny się za bardzo różnić

*Powinien być widoczny w internecie (powinien być promowany na różnych stronach typu kraniki BTC czy FB)

*Admin nie może oszczędzać na czymkolwiek. Powinien pokazać inwestorom, że firma jest poważna, a strona przypomina realną stronę inwestycyjną. Dla poważnych firm liczy się renoma oraz jakość oferowanych usług, komfort użytkowania strony przez użytkownika.

*Admin powinien mieć dobrą przeszłość "HYIPową" - powinien mieć za sobą długo działające strony. Takich informacji można dowiedzieć się od zaufanych promotorów

 

 

 

 

Czarna lista promotorów (strzeżcie się ich):

-Chris Cross (oszust, dba tylko o swój i Admina interes, aby przekonać inwestorów - okazuje fałszywe wpłaty, np. Admin daje mu 5000$ a on je inwestuje wmawiając, że są to jego pieniądze)

 

 

 

"Jedz częściej małymi porcjami!"

"Nie bądź chamie chciwy!"

 

 

Brakuje Ci czegoś w tym poradniku? Chciałbyś wiedzieć coś więcej? Pominąłem coś?

Napisz mi pominiętą kwestię, lub taką, która Cię interesuje, a ja postaram się ją opisać i edytować poradnik.

Jestem otwarty na krytykę. Jeśli są jakieś zastrzeżenia - proszę pisać.Rekomendowane komentarze

Z tym , żeby nie wierzyć nikomu w świecie hyip'ów, to masz rację !!! Powinieneś dodać: nawet gdy masz umowę.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że opisałes sleepery. Ja bym dodał jeszcze ewidentne oszustwa, gdy domena jest zarejestrowana już od dawna (nawet kilka lat) po czym nagle powstaje na niej nowy program (nie sleeper bo wcześniej nic tam nie było). Potem admin płaci monitorom, aby umieścili go wysoko w rankingu i napisali, że wypłaca np od 3 lat.

Mamy tutaj do czynienia ze zmową między programem a monitorem

Warto zatem dobrze sprawdzić czy mamy do czynienia ze sleeperem czy też tego typu oszustwem bo to jednak trochę inny typ.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakaś strona analizująca sleepery?

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem poradnik i mam jedna uwage ;)

Usuń w akapicie Na co patrzeć inwestując? Kilka ważnych czynników: w punkcie promotorzy Chrisa Crossa, bo najpierw dajesz go jako przyklad a na koncu piszesz ze oszust ;)

 

Poza tym drobiazgiem poradnik bardzie ciekawy i dość dobrze napisany, mam nadzieje, że pomoże nowym inwestorom ;)

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rzecz ujmując najprościej jak się da:
-nie ufaj monitorom
-nie ufaj adminom
-nie ufaj naciągaczom
-nie ufaj nikomu
-celuj w niższe zyski ale z dłuższym "stażem pracy"

W takim razie jakie uczciwe monitory polecasz szczególnie skoro taki Chriss Cross się z nimi może dogadać bezproblemowo ???

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy poradnik, kilka rzeczy się dowiedziałem :)
@MrRabbit w których programach miałeś problemy za nie podanie prawdziwych danych?

wrzuciłem sobie byle jakie do 2 tematów i nie ma już możliwości zmiany... :) 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak wyjaśnień. Cóż... Chris Cross to oszust, ale w byle jakie programy zazwyczaj nie wchodzi. Werbuje dużo ludzi, więc promotorem jest dobrym - dla Admina i dla programu. Jednak na pomoc bym od niego nie liczył. Gdy coś się stanie - zniknie, jeszcze najlepiej by Cię wyzwał. Fake depozyty, mała chęć niesienia pomocy nawet poleconym... Ale fakt faktem, że werbuje czasami dużo poleconych, albo kilka dużych.

Aktualnie najbardziej bym polecał WoodyBalto, ISA.

Czasy się zmieniają, przemysł HYIP również. Będę musiał wprowadzić pewne poprawki w poradniku, chociaż nie są to na tyle znaczące zmiany, aby go nie czytać.

Problem z danymi miałem w TitanTrade. Co prawda dane były prawdziwe, ale musiałem wysłać zdj. dowodu tożsamości.

@ChristoEN Nie sądzę, abyś akurat w tych miał problem, ale w większych programach takie problemy mogą wystąpić.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Wpłaty/wypłaty - niedawno dowiedziałem się o tym, aby nie wchodzić w programy z automatycznymi wypłatami. Administratorzy takich programów są zazwyczaj niedoświadczeni. Doświadczony Admin stawia na bezpieczeństwo. Nie może sobie pozwolić na kradzież pieniędzy. Doświadczeni Admini preferują wypłaty manualne - bezpieczeństwo przede wszystkim.

 

Jak pod względem bezpieczeństwa różni się wypłata manualna od automatycznej?

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik bardzo fajny chociaż i tak nic z niego nie rozumiem, ba nawet poruszanie sie po forum jest dla mnie zbyt trudne.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HYIPGod

 

Różnica jest taka, że w przypadku wypłat manualnych, Admin ma pełny wgląd w transakcje, on decyduje o wypłacie. W przypadku wypłat automatycznych, wystarczy zbugować stronę lub ją zhackować i wypłata zostanie zrealizowana bez zgody Admina.

 


 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik bardzo dobry, Widzę ze dużo nauki mnie czeka jeszcze.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×