Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Sign in to follow this  
 • entries
  10
 • comments
  9
 • views
  4644

Zmień myślenie o fee amount

lewica1979

932 views

Fee amount określenie bardzo dobrze znane każdemu, kto choć raz dokonywał wpłaty/wypłaty w ramach inwestowania w określony program. Tak się złożyło, iż w odstępie kilku dni temat znów do mnie powrócił, a tym razem za sprawą systemu płatności PayPal. Zasadniczo systemu tego używam do dokonywania zakupów na zagranicznych portalach aukcyjnych oraz do odbierania wynagrodzenia z płatnych ankiet lub w ostateczności wymiany waluty za walutę. Tak też było ostatnio i w moim portfelu PayPal pojawiło się 100$. A że w świecie Hyip raczej nie ma wysypu programów, w których można inwestować z PayPala, tak więc postanowiłam wymienić $ na PLN. System PayPal zaoferował 3,77 PLN za 1$ i czas oczekiwania na przelew bankowy 1-2 dni robocze. Biorąc pod uwagę fakt, iż jakoś bardzo mi się nie spieszyło z wymianą $ na PLN ofertę sprzedaży wystawiłam w kantorku limitowanym na Hyipforum z ceną 3,80 PLN za 1$. Zaznaczę, iż wówczas średni kurs NBP wynosił 3,85 PLN za 1$. I otrzymałam propozycję, nie tyle kupna moich $ przez uczestnika z Hyipforum, ale wymiany przez kantor z opcją szybkiego przelewu na konto. Oferta w pierwszym momencie wydała się interesująca ale wiadomo, iż najważniejsze kwestie zazwyczaj pisane są drobnym drukiem i tak było w tym przypadku. Otóż okazało się, iż moje 100$ po kursie PayPala czyli za 3,77 PLN za 1$ wysyłam do kantoru, a kantor wysyła mi pieniądze na konto, pobierając jednocześnie:

· prowizję procentową od wpłaty przez Paypal 4%

· prowizję stałą od wpłaty przez Paypal (PLN) 1 PLN

· prowizję od wypłaty przez przelew PLN (w PLN) 2 PLN

I teraz policzmy:

PayPal wymienia mi 100$ na 377PLN

Kantor pobiera: 377*4%=15,08 PLN + 1 PLN + 2 PLN = 18,08 PLN czyli w ostateczności 4,80%

Ktoś powie, że co tam mała kwota ale ja w tym momencie proponuje odwrócić swoje myślenie i zapytać jak długo moje 377 PLN będzie wypracowywało te 4,80%? Moje 377 PLN postanowiłam zainwestować w program, który po 95 dniach da mi 20% zysku, co stanowi, że w jeden dzień zyskam 0,21%. Tak więc na 4,80% prowizji moje pieniądze (377 PLN) muszą pracować 23 dni! Ostatecznie nie skorzystałam z kantoru, a PayPal faktycznie po 2 dniach przesłal pieniądze na moje konto.

Co mogę zaproponować forumowiczom?

- zmieńcie myślenie o fee, wcale nie jest małe i niepozorne;

- czytajcie regulaminy, tabele opłat i prowizji kantorów wymiany walut;

- liczcie, liczcie liczcie, wyciągania procentów uczą już w 6 klasie szkoły podstawowej.

 • Like 3


1 Comment


Recommended Comments

'Respect' Koleżanko... :)

Mam w tej chwili na koncie STP ok/ 100$ (wygrana w konkursie na hyipforum :) i też myślałem, co z tym zrobić...

Zacząłem liczyć koszty, podobnie jak Ty.

Wypłacić na konto bankowe w PLN... bez sensu.

Wpłacić do jakiegoś sesnownego programu... nie widzę nic w miarę stabilnego i długoterminowego, co, biorąc pod uwagę moje zaangażowanie na FX i brak czasu, da mi szansę na jakieś pasywne i bezobsługowe pomnożenie kasy.

Wolę zatem poczekać na klienta na walutę, lub ogarnięty program, niż wpłacać byle gdzie i ze względu na prowizje, wypłacić w sumie mniej niż wpłaciłem...

Jak mówi przysłowie: 'Grosz do grosza,a będzie... kokosza...', albo parę $ więcej na rachunku.

Tak trzymaj... ;)

 • Like 1

Share this comment


Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×