Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Blog HyipForum

  • entries
    66
  • comments
    137
  • views
    132154

Contributors to this blog

Koniec Liberty Reserve? Spekulacje czy przykre fakty

Egzekutor

10302 views

blog-0510983001369496297.png

 

 

 

Liberty Reserve zamknięty a właściel aresztowany?

 

Strona Liberty Reserve nie wyświetla się od kilkudziesięciu godzin. Wszyscy użytkownicy tego najbardziej popularnego systemu płatności zadają sobie więc pytanie jaka jest tego przyczyna? Postanowiliśmy przyjrzeć się głębiej problemowi.

 

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy Liberty Reserve nie funkcjonuje prawidłowo. Zazwyczaj jednak nieprawidłowe działanie było albo uprzedzone informacją na blogu Liberty Reserve blog.libertyreserve.com odpowiednią notyfikacją, albo w razie niezapowiedzianej usterki taka informacja pojawiała się po paru godzinach. Tym razem jednak nie działa ani strona ani oficjalny blog serwisu (update: udało nam się połączyć z blogiem ale nie ma tam żadnych informacji, które wyjaśniałyby obecną sytuację).

 

Domena libertyreserve.com praktycznie nawet nie próbuje nawiązać połączenia z serwerem, co wskazuje na problemy związane z serwerem DNS. Aktualny whois domeny:

 

Domain Name: libertyreserve.com

Created On: 2001-07-27

Expiration Date: 2018-07-27

Registered via: XS Global Trade & Service B.V.

Registrant Name: Allan Garcia

Registrant Organization: Liberty Reserve S.A.

Registrant Street: Edificio 4

Registrant City: Santa Ana

Registrant Postal Code: 1000

Registrant Country: cr

Registrant Phone: +506.88462868

 

Name Server: ns1.sinkhole.shadowserver.org

Name Server: ns2.sinkhole.shadowserver.org

 

 

Mamy więc zasadniczą zmianę serwerów DNS z dynect.net na sinkhole.shadowserver.org

 

Właścicielem shadowserver jest The Shadowserver Foundation, która jest rodzajem agencji walczącej z cyberprzestępczością. Czy mamy więc do czynienia z zajęciem domeny przez FBI?

Tego typu plotki i pogłoski pojawiają się często w przypadku, gdy ten serwis nie działał w przeszłości.

Tym razem jednak pewne fakty na to wskazują. Wraz z wyłączeniem strony LibertyReserve, pojawiły się na forach oraz blogach informacje prasowe wskazujące na aresztowanie właściciela systemu płatności: Arthura Budovskiego.

Wg tych źródeł (artykuł ticotimes.net i video teletica.com) w wyniku współpracy policji hiszpańskiej i kostarykańskiej 24 maja aresztowano w Hiszpanii Artura Budovskiego, w związku z prowadzonym dochodzeniem przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Zgodnie z tymi źródłami, biura i nieruchomości oraz serwery, dokumenty, komputery i telefony na Kostaryce zostały zajęte i zabezpieczone. Postępowanie przeciwko Budovskiemu, obywatelowi Kostaryki urodzonemu na Ukrainie, prowadzone jest od 2011 roku przez prokuratora z Nowego Jorku i ma związek z działaniem systemu płatności LibertyReserve oraz jego finansowaniem. Podobno biznesy Budovskiego, były finansowane ze stron z dziecięcą pornografią oraz handlu narkotykami.

 

Rodzi się więc pytanie, czy Arthur Budovsky jest rzeczywiście właścicielem LibertyReserve?

Postaraliśmy się odnaleźć odpowiedź na to pytanie.

Udało nam się dotrzeć do wywiadu przeprowadzonego 20 maja 2002 roku przez nie istniejący już serwis PlanetGold. W wywiadzie tym Ragnar Danneskjold rozmawia z przedstawicielem LibertyReserve którym jest Artur Bodowsky. Mówi on o sobie, iż jest jedynakiem, dzieckiem matki-Niemki i ojca Ukraińca, którzy emigrowali do Stanów Zjednoczonych. Co jest również interesujące, Ragnar Danneskjold to fikcyjna postać pirata, bohatera powieści Ayn Rand „Atlas zbuntowany”. Wg nieistniejącego już serwisu ecommerce-journal.com Ragnar Danneskjold to pseudonim Vladimira Katsa.

 

W tym kontekście ciekawy jest również inny wątek opisany na stronie ticotimes.net

Według danych z Departamentu Sprawiedliwości USA, w dniu 27 lipca 2006 r. Budovsky i partner identyfikowany jako Vladimir Kats zostali oskarżeni przez stan Nowy Jork w sprawie zarzutów o prowadzenie nielegalnej działalności finansowej jako GoldAge Inc.

Wynika więc z tego, iż Vładimira i Artura wiązały zażyłe kontakty biznesowe. Właściciel serwisu PlanetGold – Vladimir Kats – udzielił dużego wsparcia swojemu partnerowi na początku działalności LibertyReserve pomagając w promowaniu oraz współpracując przy serwisie GoldAge. Możliwe jest również iż razem tworzyli serwis LibertyReserve.

 

Spójrzmy jeszcze na to, kto zarejestrował domenę GoldAge:

Administrative Contact:Machabeli, Medea [email protected] Prospect Stachekapt. 118Saint-Petersburg, Russia 198303Russian Federation+7.01152698764 Fax –

Chyba nietrudno wywnioskować o jakiego Ragnara chodzi?

Możemy również powiązać ten adres mailowy z innymi domenami:

gdcaonline.org – monitor i ranking systemów płatności i exchangerów:

Owner: Name: Medea MachabeliEmail: ragnar @ hush.aiPhone: +7.01152698764Address:1052 Prospect Stachekapt. 118Saint-PetersburgRussia198303RU

Nie dziwi więc ostrzeżenie z tej strony:

http://www.gdcaonline.org/business.php?memberid=169

skierowane przeciwko głównemu konkurentowi LibertyReserve, czyli PerfectMoney:

„Fraud, libel, DDoS

Summary: This company, operated by Russian crooks, engages in fraud, DDoS attacks against competitors, libelous websites against competitors, and supports fraudulent businesses, and steals funds from clients every few years only to re-emerge as a different company”

 

oraz asianagold.com – nieistniejący już kantor wymiany walut, który pozostawił po sobie nierozliczonych klientów:

1052 Prospect Stachek

Apt. 118

Saint-Petersburg 198303

Website:

http://www.asianagold.com

Phone:

+7-011-526-98-764

Email:

[email protected]

[email protected]

Additional Employees:

Medea Machabeli Admin

 

 

Jeżeli te informacje się potwierdzą przyszłość Liberty Reserve stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Pod znakiem zapytania stoi również szansa odzyskania pieniędzy przez użytkowników serwisu. Wiadomo bowiem powszechnie, iż dane użytkowników nie były weryfikowane, często więc podawali oni dane nieprawdziwe. Zajęte serwery i dokumenty mogą też stać się ciekawym źródłem informacji dla FBI. LibertyReserve był bowiem wykorzystywany powszechnie przez tzw. ponzi schemes (schematy Ponziego a więc piramidy finansowe). Następnie dni powinny przynieść więcej odpowiedzi.

 

 

Żródło: Koniec Liberty Reserve? Spekulacje czy przykre fakty33 Comments
Recommended Comments

Będzie ciekawie. Upadek LR wstrząśnie całą sceną HYIP i różnego rodzaju innymi biznesami opartymi o ten procesor. Według mnie PM wypełni lukę po LR bo to w zasadzie jedyny możliwy konkurent i alternatywa. PM stanie się jedynym procesorem offshore tak naprawdę.

 

Dziwi mnie tylko w zasadzie, że udało się władzom US sięgnąć ich skoro wszystko było prowadzone w krajach gdzie prawo US teoretycznie nie powinno działać. To jest dla mnie najciekawsze w tym wszystkim

Share this comment


Link to comment

Kostaryka znajduje się pod protektoratem wojskowym Stanów Zjednoczonych, wiec ja nie jestem szczególnie zdziwiony współpracą.

Wywiad z adminem LR pokazuje troche jego naiwnosc:

 

Because we’re based in Nevis, you have to be a murderer, kidnapper, or drug kingpin for us to be forced to divulge any sensitive information.

Share this comment


Link to comment

Na razie trudno powiedzieć, jak naprawdę jest. Być może to koniec LR, jeśli to faktycznie aresztowania ze strony władz naziUSA. Być może to atak hakerski, gdzie jest niewielka nadzieja, że procesora ożyje, a być może jest tak, jak pisze facet tutaj:

http://davidvonte.blogspot.com/

Pożyjemy zobaczymy. Dziwię się, jednak tym, którzy trzymali na LR, czy jakimkolwiek innym procesorz więcej, niż 100 dolców. Ja traktowałem i tarktuję procesory, które nie są legalne jedynie jak środek to obrotu pieniędzmi, czy przelewów kasy do programów oraz wypłat, które szybko płyną na konto lub do kantorów i innych legalnych procesorów, jak Skrill.

Share this comment


Link to comment

PM zablokował dzisiaj userów z USA więc wątpię żeby ten bloger miał prawdziwe informacje 

Share this comment


Link to comment

A może to taka polityka? PM się zemścił z FBI i zdjęli LR, po czym specjalnie PM zablokował userów z USA? nie pomyślałeś? Być może żeby Perfect Money było od teraz na pierwszy miejscu i żeby mieli jakąś tam renomę. W internecie wszystko może być fikcją, stąd te newsy na prawie każdym nagłówku. To tylko domysły, nikogo nie oskarżam - ale przypuszczam.

Share this comment


Link to comment

PM jest zdolne do tego typu dzialan ale nie wiem czy az na taka skale. Wojna miedzy LR i PM to nic nowego, i jedni i drudzy nie sa swieci. Bardziej uwierzylbym w to, ze PM pomoglo agencji w uchwyceniu admina LR i zdobyciu informacji niz w to, ze np przekupilo ministra Kostaryki :)

A przeciez wystepuje w relacji video.

Share this comment


Link to comment

@ Lion1994

 

Uważasz że potężna instytucja jaką jest FBI działa w porozumieniu z PM która też ociera się o podobne zarzuty co ma LR?? (FBI zwalcza przestępczość a nie układa się z nim)

 

Przecież to nie realnej zakrywało by to o korupcje i skandal na wysoką skale.

Share this comment


Link to comment

Ivaho mam pytanie czemu LR nie przeniosło się do Panamy przecież z tego co się orientuje mają dużo bardziej liberalny stosunek do tego typu firm 

Share this comment


Link to comment

LR bylo juz w Panamie :)

Notka z 2007: "Liberty Reserve is incorporated under the laws of Panama, with offices worldwide, including New York, Germany, and France."

Problemem nie jest to w jakim kraju maja siedzibe ale to, ze akceptowali obywateli USA jako klientow oraz zapewne to, ze czesc osob stracilo pieniadze w niejasnych okolicznosciach. Zapewne kilka raportow otrzymala ta agencja detektywistyczna z linka powyzej.

Share this comment


Link to comment

Czyli wynika z tego że rząd USA może teoretycznie zlikwidować każde procesy typu LR czy PM które będą akceptować userów z tego kraju

Share this comment


Link to comment

No to z informacji na csi-8.com wynika jasno, że goście mieli rejestrację na Kostaryce, a sami pędzili swawolny żywot na Brooklinie. Ciołki. :)

Share this comment


Link to comment

Czy cała akcja z LR będzie stanowiła (już stanowi) problem dla wszystkich hyipów w związku z wypłatami, ale nie tylko na LR, ale i innych procesorów, ect, ect ?

Share this comment


Link to comment

No to HYIPy troche poleca z wyplatami, mysle ze procesorow jest na tyle ze jakos sprawy sie rozwiaza no a niestety pranie hajsu predzej czy pozniej samo w pole wyjdzie :)

Share this comment


Link to comment

Hmm powstanie nowy pewnie procesor lub wejdzie na miejsce LR i tak się będzie wszystko zaczynało. Tak pewnie będą baczniej obserować strony z e-walutami, ale pewnie znowu wezmą się za to za kilkanaście lat. Wiadomo pranie brudnych pieniędzy nie należy do najprzyjemniejszych,

ale nikt tego nie przewidział.

Tutaj oficjalne oświadczenie prasowe z Kostaryki:

 

http://www.csi-8.com/csinews/Liberty%20Reserve%20S.A.%20Press%20Release%20-%2025%20May%202013.pdf

Share this comment


Link to comment

Tylko jestem ciekaw jak chcą zrealizować "oddawanie środków" przecież LR to fikcyjna waluta, jak ktoś przykładowo miał $ 500 LR to nie jest to $ 500 amerykańskich.

Share this comment


Link to comment

na moje to nie jest oficjalne oświadczenie władz Kostaryki, a jakiejś fundacji czy stowarzyszenia działajacego przeciw LR... nie sądze by wypełnienie tego formularza dawało jakieś skutki prawne poza zdradzeniem ile pieniędzy miało się tam na swoim koncie :).

 

pozdrawiam,

 

k.

Share this comment


Link to comment

No właśnie - tutaj będzie pewnie spory problem z odzyskaniem kasy, bo te pieniądze de facto nie istnieją stąd automatycznie na sinkhole serwerów DNS shadowserver zostały przekierowane i zamknięte następujące kantory LR: http://milenia-finance.com/,  asianagold.com, exchangezone.com, moneycentralmarket.com oraz swiftexchanger.com. To były tak naprawdę centra zamiany LR na żywy cash.

 

Co ciekawe od wczoraj shadowserver jest pod ddos'em i pewnie przyjdzie go wyłączyć.

Share this comment


Link to comment

"I found this and hope this is true...

-------------------------------------
Notice about Libertyreserve

Jonathan Capistrano who contacted LR about the status of peoples funds was told that they will not be closing down but are taking a break and that LR will be back “new and better†and finally said that funds will stay there , with no reduction or increase in value.

==========

Joe Lewis
UPDATE :

It’s down but it’s site itself when checked is active. LR owner was been arrested due to a fraud that he’ site created. As you can see the name servers are been changed to
ns1.sinkhole.sh adowserver.org
ns2.sinkhole.sh adowserver.org

Shadow server is used by the US Governments to seize a website that has did an online fraud. Basically, Liberty reserve is based on Costa Rica and US can’t do anything because it’s out of their juridical, so they contacted Costa Rica police etc. to cooperate with this and give them permission to do immediate action on this problem. They have been watched by the US Government since 2011 and they took action now. About the explanation I got from an LR staff. They will not close Okay? It’s not true that LR got hacked, they said they are just taking a break of what happened back there. LR will be back with a new and better. They will not CLOSE , your funds will stay there, no reduce no increase. It will just stay.
please don’t pass wrong information pleaseLiberty Reserve will be back on 1st June.
Its a confirmed news."

 

Cytat pochodzi  z forum TalkGold.

Share this comment


Link to comment

No to z informacji na csi-8.com wynika jasno, że goście mieli rejestrację na Kostaryce, a sami pędzili swawolny żywot na Brooklinie. Ciołki. :)

 

To chyba, źle przeczytałeś :) Na Brooklynie to oni mieszkali w 2006r. jak prowadzili GoldAge, za co zostali skazani na 5 lat w zawiasach. Teraz zostali aresztowani w Hiszpani:

 

On Friday, San José prosecutors conducted raids in Budovsky’s house and offices in Escazá, Santa Ana, southwest of San José, and in the province of Heredia, north of the capital.

 

Share this comment


Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×