Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Blog HyipForum

  • entries
    66
  • comments
    137
  • views
    123819

Contributors to this blog

Kurs Bitcoin w cieniu MTGox? Znamy wyjaśnienie spadków!

Japoński syndyk upadłej giełdy Mt.Gox ujawnił niedawno dokument, z którego wynika, iż dokonał sprzedaży 35841 bitcoinów oraz 34 008 monet typu bitcoin cash o łącznej równowartości 405 milionów dolarów. Sprzedaż ta odbywała się od grudnia 2017 do lutego 2018 roku, a więc w okresie, kiedy nastąpił znaczny spadek wartości bitcoin. Czy można więc wysnuć tezę, iż to działania syndyka były głównym powodem tych spadków?

24mklN0.png

Rozmawiamy bowiem o niebagatelnej kwocie i taki jednorazowy zrzut mógł wywołać zmianę nastroju na rynku. Co równie istotne, w dyspozycji syndyka pozostaje aż 160 000 bitcoinów o wartości 1,7 mld. dolarów oraz spora ilość monet bitcoin cash. Rodzi się więc pytanie, czy i kiedy będzie chciał syndyk dokonywać dalszej sprzedaży? Tego nie wiemy, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na to, iż obecny kurs bitcoin jest znacznie wyższy od tego z chwili upadku tokijskiej giełdy MTGox. Przypomnijmy, że giełda Mtgox w chwili świetności to była największa giełda na rynku. Upadek tej giełdy w 2014 roku był znaczącym ciosem dla rynku kryptowalut i do dnia dzisiejszego trwa postępowanie upadłościowe w tej sprawie. Upadek ten związany był z rzekomym atakiem hakerskim i w konsekwencji utratą blisko 744 408 bitcoinów, które warte były 350 mln dolarów.

Syndyk masy upadłościowej zobowiązany jest do zwrotu należności do wysokości wartości bitcoina w dolarach z dnia upadku giełdy. W związku z tym iż rolą syndyka jest zaspokojenie wierzycieli, a co w praktyce zostało już uczynione (choć zwroty nie zostały jeszcze zrealizowane), to zasadna wydaje się teza, iż pozostałe bitcoiny jako nadwyżka zostaną zwrócona Markowi Karpelesowi, czyli szefowi MTGox. Jeśli tak, to nie jesteśmy w stanie ocenić w jaki sposób on rozdysponuje te pozostałe środki. Na tej stronie możemy jednak śledzić dalsze ewentualne losy pozostałych 160k BTC.

Na poniższym obrazku można zauważyć w którym momencie następowała sprzedaż bitcoinów przez syndyka:

2yCsWFW.png

Przy okazji rodzi się pytanie, jakie jest wyjaśnienie zwolenników analizy technicznej na taki obraz? Jakie wskaźniki przepowiedziały działanie syndyka? :lol:

Pozytywną informacją jest również odreagowanie rynku na tak dynamiczne spadki, co pokazuje, iż bitcoin jest silną kryptowalutą i wciąż można wierzyć, iż jego kurs nie raz poszybuje mocniej w górę.

Jakiś czas temu internet obiegła również informacja, iż Bułgaria skonfiskowała ponad 200 000 BTC podczas nalotu policji w maju 2017r. Jednorazowa sprzedaż takiej ilości BTC mogłaby ponownie zachwiać znacznie kursem bitcoina. Niedawno jednak nastąpiło dementi ze strony bułgarskiej, iż te dane są mocno przesadzone. Miejmy więc nadzieję, że nastąpi teraz czas byków i wkrótce będziemy ponownie cieszyć się nowym ATH :)11 Comments


Recommended Comments

To sa bzdury. Sam finex ma dziennego obrotu 60.000 BTC wiec jak nędzne 2.000-5.000  rozrzucone po wielu gieldach mialoby cokolwiek spowodowac. Wystarczy popatrzec czasem na scianki zakupowe, sprzedazowe na danej gieldzie. Ilosci rzedu 100-200 szt to nic nadzwyczajnego i spadaja od strzala kiedy kurs zmienia kierunek. Jesli by pchneli na jednej gieldzie calosc to jedna gielda mialaby zalamanie kursu a boty musialyby to szybko nadrobic. 

Bulgaria fake news. 

https://news.bitcoin.com/the-mystery-of-the-bulgarian-bitcoins-sparks-questions-again/

Share this comment


Link to comment

Możliwe. Ścianki jednak nie zawsze spadają dlatego, że są wykupywane, często po prostu są zdejmowane.

Share this comment


Link to comment

Oczywiscie, ale czesto widuje jak po prostu zjezdzaja po kilka, kikanascie bitow plus plankton. Wg cmc w obrocie dziennym jest 644.000 bitow. Jak ma sie do tego zrzut kilku tysiecy. Ani ziebi ani grzeje. Jakby wywalil jednego dnia jedna trzecia tego co ma to byloby jakies wahniecie w dol bo to jednak 9% calego wolumenu. Kursem rzadza kontrakty na dzwigni. 

 

Share this comment


Link to comment

Po Internecie krąży też informacja że do września syndyk nie może ruszyć pozostałych BTC. A sama obecna sprzedaż tych BTC nie miała raczej aż takiego znaczenia na rynku. Bardziej nagłośnienie sprawy spowodowało kolejny FUD i ceny przez kilka ostatnich dni spadały.

Share this comment


Link to comment

Ja myślę, że już w ogóle nie będzie mógł ruszyć tych btc skoro poziom strat został wyrównany. Bo on się nie może bawić w tradera, jego rolą nie jest też wyprowadzenie spółki na prostą tylko wyprzedaż majątku do wysokości strat :)

Share this comment


Link to comment

Zgadzam się, jeśli osiągnął już poziom taki by wypłacić wszystkim poszkodowanym pieniądze to nie ma szans by je ruszył. W takim wypadku cała reszta BTC i BCH trafi do właściciela MtGox.

Share this comment


Link to comment

Niekoniecznie. Nie znam japońskiego modelu upadłości ale np. w polskim bądź niemieckim modelu upadłości likwidacyjnej syndyk likwiduje majątek do upadłej spółki do końca a zakończenie upadłości powoduje zakończenie istnienia spółki. W obu tych europejskich modelach istnieje co prawda możliwość zmiany upadłości z likwidacyjnej na naprawczą ale wymaga to zarówno wniosku upadłej spółki, zwykle zgody rady wierzycieli oraz akceptacji sądu upadłościowego.

Jeśli w Japonii jest podobnie to dla właścicieli upadłej spółki niekoniecznie lepszym rozwiązaniem jest zmiana formy upadłości na naprawczą bo... muszą coś extra zaoferować wierzycielom. Przy upadłościowej nadwyżka po kosztach upadłości trafia do udziałowców upadłej spółki.

Share this comment


Link to comment

Przyszłość sprzedaży ma określać sąd.Syndyk:

Cytuj

W chwili obecnej nic nie zostało ustalone w odniesieniu do sprzedaży Bitcoin Gold i Bitcoin Diamond. Sprawa ta zostanie ustalona po konsultacji z Sądem

Tak czy siak, nawet jeśli te bitki wrócą do właściciela to on również może je upłynnić, zagrożenie więc istnieje. Moim zdaniem jednak taką ilością bitków można ruszyć kursem, chociaż tutaj jest oświadczenie syndyka stwierdzające, iż ta sprzedaż nie miała wpływu na kurs. 

 

Share this comment


Link to comment

 Wlasciciel mtgox z taka kasa najprawdopodobniej otworzy kolejna gielde. Ja bym tak zrobil. Majac wiedze i mozliwosci, otworzylbym kolejna ale znacznie lepsza oczywiscie pod innymi danymi. 

Druga sprawa to nie wiadomo w jakiej formie syndyk zwraca fundusze. To co sprzedal moglo zaspokoic roszczenia wladz, pracownikow i instytucji podatkowych, dopiero potem pieniadze odzyskuja zwykli smiertelnicy. I tu pytanie czy beda oni dostawali w fiat czy w tym co mieli na gieldzie. Jesli w tym co mieli to byly wlasciciel dostanie w najlepszym wypadku kopa w zad. 

Share this comment


Link to comment

Zaspokojenie roszczeń w musi następować we fiatach i najpewniej w jenach lub innych walutach po przewalutowaniu z jena. Na pewno nie w kryptowalucie gdyż ta nigdzie - wbrew pozorom także w Japonii - nie jest uważana za całkowicie pełnoprawną walutę zrównaną z walutami narodowymi. 

Zresztą można to przeczytać na 7 stronie raportu syndyka, do którego linkował @Egzekutor - https://www.mtgox.com/img/pdf/20180317_qa.pdf

 

 

Share this comment


Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×