Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
kompantom

Stażysta
 • Content count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kompantom

 • Rank
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 1. Po tym jak już poznaliśmy ofertę pożyczek Feniko proponuję dać użytkownikom możliwość wyboru czy pożyczki tego typu będą się pojawiać w ich propozycjach pożyczek. Prawdopodobnie część inwestorów nie będzie chciała w pożyczki feniko inwestować, a wygląda na to, że spłata już 3-4 rat normalnych pożyczek może takie propozycje uruchamiać powodując niepotrzebny zamęt. W sumie najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby inwestor mógł samodzielnie określić w jakie pożyczki chce inwestować (z całej dostępnej oferty).
 2. Wracając do oferty pożyczek Feniko. Według moich obliczeń rabat wynosi od 2,67% dla pożyczek na 4msc do 3,55% dla pożyczek na 0,5 roku. Oprocentowanie wynosi niecałe 6% (założyłem równe spłaty kapitału). Porównując to do aktualnej oferty czyli pożyczek udzielanych na 12 do 24 miesięcy, rabat nie wyglada aż tak żle biorąc pod uwagę, że w okresie 2 lat można ten sam kapitał zaiwestować 6 razy dla pożyczek na 4 miesiące lub 4 razy dla pożyczek na 6 miesięcy. Można w przybliżeniu założyć, że w okresie 2 lat wynosi on około 10% (2,67x6-1%pcc*6 lub 3,55x4-1%pcc*4). Jest to porównywalnie z rabatami dla "dużych" pożyczek. Spadek oprocentowania dla Feniko jest bardzo odczywalny. Nawet procent składany od rabatu i odsetek znacząco nie wpłynie na poprawę rentowności. Ilość papierologi przemawia zasadniczo przeciwko Feniko. Zakładając przykładowo, że ktoś ma do zaiwestowania 5100 zł. Można za to kupić "dużą" pożyczkę na 2 lata płacąc tylko jeden raz podatek oraz raz wypełnić deklarację. W przypadku Feniko można zainwestować np. w 4 pożyczki po 1260 zł na 4 do 6 miesięcy. Wtedy w ciągu 2 lat trzeba płacić podatek i wypełniać deklarację od 16 do 24 pożyczek (lub więcej)!!! Kolejny problem to klienci nie spłacający rat w terminie. W przypadku opóźnien 1-3 miesiące w spłacie rentowność jeszcze bardziej maleje i może zniszczyć jedyny pozytyw feniko - czyli szybką rotację kapitału. Niestety, do mnie ta oferta nie przemawia !
×