Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Indinavir

Forumowicz
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Indinavir

 • Rank
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 1. Absolutnie nic osobistego, tylko to "nikt" lepiej zamienić na "prawie-nikt" albo "nikt poza wybranymi". To jest detal, ten aspekt jest też dla mnie najbardziej interesujący. Dlaczego właśnie teraz to wybuchło, Cypr miał problemy też wcześniej. Kto na całej sytuacji może najwięcej zyskać? Logicznie rzecz biorąc, często "ktoś" wie wcześniej, taka informacja ma dużą wartość. Szukałem potwierdzenia i znalazłem: Wiadomość z 20 marca, "Sources quoted by Reuters said that over €2 billion of Russian money has been withdrawn from Cyprus in recent days". http://www.euractiv.com/euro-finance/cyprus-bailout-feature-high-eu-r-news-518620 Tutaj źródło: "According to Thomas Keane, co-founder of Cyprus-based law firm Keane Vgenopoulou & Associates LLC, Russian depositors took about 2 billion euros out of Cyprus in the 10 days before the EU bailout was announced." http://www.reuters.com/article/2013/03/19/us-russia-cyprus-idUSBRE92I0V120130319 KTOŚ wiedział troszkę wcześniej. Ciekawą wiadomość znalazłem też na polskim portalu (nie jest to super wiarygodny portal, nie znalazłem niestety tej wiadomości po angielsku (może tłumaczenie było z innych słów niż szukałem, mogła być tłumaczona z greki). Wklejam co mam: "Takis, od 23 lat pracujący w Laiki (Laiki Bank). Potem jednak rozpogadza się i dodaje: Właśnie dostałem wiadomość od kolegi z banku. Wyciągnęli z komputera listę VIP-ów, którzy w zeszłym tygodniu przerzucili za granicę swoje miliony. Jak zamkną nasz bank, wydrukujemy ich nazwiska na ulotkach i rozrzucimy po całym mieście, będzie bal. To się nazywa demokracja." http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/siodmy;dzien;bez;bankow;cypryjczycy;wykupuja;zywnosc,11,0,1274635.html Teza: To była zaledwie ucieczka z pieniędzmi aby uniknąć nowego podatku od depozytów. Kontra: To dlaczego czekali prawie do ostatniej chwili? Takiej kwoty nie wycofuje się przez przypadek. Nie znalazłem wiadomości by był znany wcześniej jakiś "termin końcowy" dla Cypru. Cypr prosił o kasę od dawna. Dlaczego właśnie teraz ten problem? Standardowo, admini HYIP-a zawsze zarabiają, szczególnie gdy on upada. Dodatkowo: Jeśli ktoś mający fundusze wiedział o takim planowanym działaniu, mógł to dodatkowo wykorzystać, przez jakąś ciekawą spekulację. Gdybym miał fundusze i wiedział wcześniej, chyba święty by nie wykorzystał. Ceny których aktywów teraz wzrosną? Których spadną? Jakie typy?
 2. wysokie procenty nie musi być to ponzi

  Ja to tak rozumiem, że ten to 1% to są wyjątkowe-wyjątki o których szerokie grono dowie się po fakcie (gdy biznes już wypłynął, gdy są już inne warunki). Osoba która z jakiegoś powodu ma zamknięte inne sposoby zdobycia środków. Która inaczej by dostała normalny procent jaki jest na rynku bankowym. Kto z normalnymi planami zgodzi się na płacenie HYIP-owych procentów? Każdy powinien zawsze chcieć zdobyć najtańszy kapitał dostępny na rynku. Jeśli daje wysoki %, to znaczy że nigdzie nie udało się zdobyć taniej, czyli nikt inny nie chciał zaryzykować z finansowaniem takiej działalności. Realny plan, głowa na karku, zdolności i taki ktoś ma szukać wielu drobnych inwestorów na wysoki procent? Jeśli już ma być ich wielu, to niech będzie procent jak najniższy, licytacja w dół. Ujawniać swoje dane osobowe i plany biznesowe wszystkim w internecie? Albo płacić prowizje za przelewy w kantorze lub systemy płatności? Jak gdyby mało było na świecie dużych inwestorów lub instytucji które latami szukają wyjątkowych biznesów? Ale żeby było jeszcze ciekawiej, to niski procent też nie musi być uczciwa firma. Nigdy nie będzie gwarancji, tylko prawdopodobieństwo, a poziom ufności jest p = 95%. Co dopiero ten jedyny i wyjątkowy 1%
 3. Ivaho, ostatni akapit, od "I z ktorym z administratorow programu rozmawial.... " Przecież taki brak informacji był chyba od samego początku? Jeśli ktoś zainwestował to chyba się z tym pogodził... Konferencja lub jej brak to tylko dodatek.(choć świadczący o czymś). Ale co z podstawową działalnością? Czy obecne problemy zmieniły cokolwiek w kwestii tego czym się zajmowali od początku? Regularność pojawiania się nowe projektów, publikowane informacje? Potwierdzone nieprawdziwe lub naciągane informacje? Czy zauważyłeś jakieś zmiany w kwestii organizacyjnej?
 4. Witam wszystkich na forum. W ramach finansów mój ulubiony temat to pożyczki, prawo wekslowe, bankowe, kredyt konsumencki itp. I jednego jestem pewny: nic nie jest stałe, 100% inwestycji jest terminowa, nawet nasz zawód i praca jest terminowa. Bez względu na to co mamy na umowie. Najlepsze zyski są krótkim okresem który trzeba nauczyć się znajdywać. A potem nowy język programowania, nowy biznes, nowe pełne szkolenie na nowy rodzaj agregatów, nowe miasto, nowy kraj, itd. Czy jest tu jakiś błąd logiczny?
 5. Blokowanie kont przez LR

  W temacie: Czy Waszym zdaniem można tego uniknąć (albo wywołać) jeśli obsługuję LR przez "bezpieczne" serwery (zbierajace mało danych, potwierdzone braki logów) np. w Manchester lub Frankfurt? Minusem jest większa szansa na dużą ilość osób logujących się z jednego serwera. Dodatkowo: @PiotrusPan - nie wiem jak bardzo popularny jest Twój avatar, jeśli mógłbym zapytać: Czy lubisz owoce i drzewa tropikalne? Czy to pomyłka?
 6. Rynek SL prężnie się rozwija. Drugi co do wielkości portal na SL: Zakra.pl wystawia własną pożyczkę. Działalność potwierdzona i wypłacalna od 2010, są punkty pożyczkowe w Warszawie, są nieruchomości wykupione, są informatyczne systemy płatności, nowy kantor internetowy Jest przedstawiona sytuacja finansowa razem z zaświadczeniem z US do wglądu. Przy wejsciu w inwestycję dostaje się dokument z certyfikatem elektronicznym oraz podpisane popiery pocztą. Wszystkie informacje są wiodoczne na ich aukcji o numerze 1134045. Cel inwestycji: W celu rozwijania własnej działalności - "Zakup lokalu A22 w Warszawie przy ulicy Solec 81B (Centrum Arkada) oraz z pojawieniem się możliwości zakupu w korzystnej cenie dwóch sąsiadujących z nim lokali (pow. 31 m.kw.), postanowiliśmy spróbować sfinansować ich zakup poprzez pożyczkę uzyskaną w SL." Ten post i temat tworzę w celu otwarcia dyskusji oraz zaproszenia wszystkich szukajacych trochę pewniejszej inwestycji z ponadprzeciętnym rocznym RRSO, które wyniesie ok. 41%. To jest pożyczka spłacana nam, inwestorom w 12 ratach, na starcie po uruchomieniu każdy dostaje od razu dodatkowe 3% od wpłaconej kwoty a następnie całość kwoty jest spłacana razem z ustalonym procentem 14%. Zasady obliczania RRSO wg. odpowiedniej ustawy. Zakra sama wystawia tę pożyczkę. Można wejsć na stronę ich protalu (gdzie są też pośrednikami w udzielaniu pożyczek innym osobom), znaleźć ich aukcję - ten numer pożyczki: /pozyczka/id/1134045 . Chciałbym umieścić link bezpośredni do auckji, ale nie wiem czy mogę (to nie jest ref, to nie moja aukcja, ja jestem jednym z inwestujących, jest tam już paredzieści innych osób różne kwoty inwestycji, max jest 40k, są już obecne kwoty z przedziału od 50zł do 10000 PLN. Ogólnie to po zobaczeniu strony Zakra.pl też można ich znaleźć. Dodatkowo, poza RRSO 41%, "Inwestor, który złoży największą ofertę otrzyma w nagrodę: Samsung Galaxy Tab. 10.1, 16GB. Dwie kolejne co do wielkości oferty zostaną nagrodzone Voucherem o wartości 500 pln do wykorzystania na zakup dowolnych wakacji w ramach Peppertravel.pl (tworzone przez Zakra Corp biuro podróży)." Tutaj jak coś, to też mogę odpowiedzieć na kilka postów (ale jako początkujący użytkownik HYIP, jeszcze na priv nie odpowiadam). Ale by nie dublować pytań, to cała dyskusja jest otwarta i odbywa się w komentarzach pod wymienioną aukcją. Rejestracja na portalu zakra.pl jest bezterminowo bezpłata i nie obliguje do niczego. Pozdrowienia dla wszystkich
 7. Tutaj o spłatę kapitału nie potrzeba się martwić. W tym wypadku firma ma solidne podstawy oraz stałe źródło dochodu. Spłacali regularnie i jeszcze w 2011, nadal płacą. Zwrot kapitału u mnie już 3 razy był bez problmu, ale po upłynięciu wymaganego czasu to my wybieramy wykup pakietu (czyli spieniężenie). Bo można też odnowiź pakiet. Środki są przekazywane w ciągu DWÓCH dni roboczych od daty kiedy wysyła się skrypt do wykupu. Zarabiają (poza oczywistym zarobkiem portalu SL i inwestycji SL) np. na wydawaniu kart pożyczkowych Maestro. Jeśli chodzi o pożyczkę "pod aktywa" jakim są skrypty jak pisał milew - to gdyby była potrzeba skorzystania z części pieniedzi trochę taniej może być poprosić Zakre właśnie o kartę Maestro. Bez problemu wydaja dla posiadaczy skryptów, oprocentowanie tej karty pożyczkowej (nie kredytowej) to 22%, RRSO Zakra podaje że jest ok. 28% (ale tutaj zależy jak się spłaca, warto aby każdy sam obliczył). Często wyjdzie taka pożyczka z karty taniej niż próba uzyskania pożyczki przez nowych PB na Zakrze. Skrypty można też sprzedać - CESJA - przepisać na inną osobę, przez kontakt z zakrą. Gdy ostatnio pytałem to zakra nie pobierała za to opłaty. To jak zysk będzie wtedy wypłacany zależy od skryptu, jeśli na koniec okresu to w całości jest na nowego nabywcę (chyba że się człowiek osobno dogada pod stołem). Jak pisała Zakra: Formą przekazania należności z tytułu udzielonej pożyczki, jest cesja praw z posiadanej wierzytelności. Konieczne jest notarialne potwierdzenie podpisu obecnego posiadacza Skryptu - czyli Pana. Nowy nabywca nie musi potwierdzać notarialnie swojego podpisu. Konieczna jest Pana obecność u notariusza. I to od Pana musimy otrzymać potwierdzenie cesji (pocztą / kurierem). Tak, nowy nabywca Skryptu musi posiadać konto w serwisie zakrainvest - jest to wymóg techniczny aby system mógł poprawnie zarejestrować operacje związane z odsetkami i podatkiem. Tak się zastanawiałem, że gdyby ktoś miał skrypty i faktycznie potrzebował kasę, to na SL ma duże szanse znaleźć osoby które te skrypty kupią - przy odpowiednim dogadaniu się finansowym. Przypuszczam że koszt takiej cesji mógłby być niższy niż całość opłat związanych z wzięciem pożyczki "pod zastaw skryptu". Ale z pewnością dłużej będzie to trwało.
×