Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Nun

VIP
 • Content count

  473
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Excellent

2 Followers

About Nun

 • Rank
  Doświadczony inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male

Recent Profile Visitors

2159 profile views
 1. Z powodu na liczne próby podszywania się pod pracowników giełdy kanał na Telegramie służący jako metoda supportu zostaje wyłączony. Jeśli ktoś kontaktuje się poprzez Telegra podając się za pracownika supportu na 100% jest to próba oszustwa.
 2. BIX ponownie zaliczył solidny wzrost. Giełda cały czas wypłaca.
 3. Owszem, oferta wygląda na zadziwiającą, pytanie czy tak jest w istocie. Przeszłość właścicieli oraz ich wcześniejsze poczynania od razu zapalają czerwoną lampkę. Najpierw było Infinity Economics następnie We Go Crypto. W międzyczasie pojawiły się dziwaczne "kryptowaluty" XIN, a potem ArbitraCoin. Wszystkie projekty są tych samych właścicieli. Są powiązane ze sobą w mniejszym lub większym stopniu. W każdym z nich przejawiał się wątek aplikacji do arbitrażu. W każdym z nich użytkownicy aplikacji nie zobaczyli, ale kaska została ściągnięta. To, że tym razem aplikacja rzeczywiście jest wiemy. Pytanie czy działa tak jak nam pięknie obiecują?
 4. W dniu publikacji tego tematu token BIX kosztował 0.00003580 BTC. Dziś kosztuje 0.00005519 BTC. W pewnym momencie cena dobijała do 0.000065 BTC. Dywidenda wpada co tydzień. Wypłata jak w zegarku, w każdy piątek o godzinie 17.
 5. Nie weryfikowałem tej giełdy. Jeśli rzeczywiście jest pod patronatem bitrexa to jakieś szanse na powodzenie ma. Na wejście do TOP raczej bym nie liczył, konkurencja jest zbyt mocna. Tokeny są za darmo więc powoli zbieram. Co z tego będzie zobaczymy.
 6. Bitsdaq to nowa giełda krytptowalut. Krąży informacja, że ma być zależna i działać pod patronatem Bittrex. Nie wiem ile w tym prawdy. Na chwilę obecną najważniejsze jest, że można otrzymać darmowe tokeny: Rejestracja własna - 1000 tokenów BXBC KYC - 4000 tokenów BXBC Codzienne logowanie - 200 tokenów BXBC Rejestracja poleconego - 500 tokenów BXBC Od dzisiaj za samo założenie konta i codzienne logowanie można otrzymać w sumie 6200 tokenów BXBC Mój link: Załóż konto Polecam się zarejestrować i logować codziennie. KYC raczej bym sobie odpuścił. Na razie nie wiadomo co z tego będzie. Jeśli giełda się przyjmie i zacznie działać uzupełnię wpis o stosowne informacje. Na razie tokeny są nic nie warte. Z czasem to może się zmienić. Dziękuję wszystkim za rejestracje Oferta obowiązuje do 31.03. 2019
 7. Odczekałem miesiąc, aby mieć bardziej miarodajne informacje na temat wysokości zysków z dywidendy. Otrzymałem cztery wypłaty. Wychodzi 1,3% miesięcznie. Rocznie około 15%. Wyplata w ETH. Pomijając dywidendę uważam, że BIX jest mocno niedowartościowany. Bibox to jedna z większych giełd, a kapitalizacja rynkowa tokena BIX jest niska. Moim zdaniem jest tu spora możliwość na wzrosty.
 8. Została uruchomiona odrębna platforma Binance Jersey. Serwis obsługuje płatności w walutach GBP i EU. Na razie dostępne tylko dwie kryptowaluty BTC i ETH. Weryfikacja obowiązkowa.
 9. BiBox - Giełda wypłacająca dywidendę Dywidenda, czy pasywny zysk z posiadanych udziałów to ostatnio modny temat w świecie kryptowalut. Wałkowany nawet przez czołowych polskich marketerów Postanowiłem wrzucić ten wpis ponieważ giełda BiBox to nie startujący projekt okraszony tylko obietnicami zysków. Platforma działa około rok. Według Coin Market Cap zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce giełd pod względem wielkości wolumenu. Jest więc z czego wypłacać zysk posiadaczom udziałów. Model jest bardzo prosty. Dywidenda przysługuje posiadaczom tokena BiBox Token (BIX). Na wypłatę jest przeznaczane 30% zysku płynącego z opłat transakcyjnych. Aby brać udział w podziale zysków należy kupić tokeny BIX i zablokować je na saldzie konta giełdowego. W panelu użytkownika wystarczy odznaczyć odpowiedni przycisk. Minimalna kwota inwestycji 500 BIX. Można blokować wielokrotność liczby 500. Zysk jest wypłacany w każdy piątek. Mój link: bibox.com/rejestracja Czysty link: bibox.com Dziękuję wszystkim za rejestracje Na razie nie otrzymałem ani jednej porcji zysków, ponieważ kupiłem tokeny odrobinę za późno. W piątek wrzucę screen prezentujący ile zostało mi wypłacone. Oprócz dywidendy BiBox posiada możliwość udzielania pożyczek. Nie badałem tej funkcji ponieważ dostęp do niej mają tylko zweryfikowani użytkownicy. Poza tym duży wybór coinów oraz ciekawe rodzaje zleceń. Całość działa na tym samym silniku co największa giełda Binance. Jeśli ktoś ma tam konto z obsługą nie powinno być problemów. Delikatne wątpliwości budzi brak informacji o właścicielach platformy. Bez weryfikacji można wypłacać 2 BTC na dobę.
 10. Binance wprowadza nowe rynki USDⓈ Został dodany stablecoin Paxos Standard Token (PAX)
 11. @pepperoniss Jest dokładnie jak napisałeś. Rzecz w tym, że w regulaminie jest szereg zapisów informujących użytkownika o tym że pieniędzy może nigdy nie odzyskać, a w zamian za nie otrzymuje "produkty". Chodzi o to, że został poinformowany i zaakceptował ten stan rzeczy, więc nie jest możliwe zastosowanie Art. 286 kk wobec promotora i tak też się nigdy w przeszłości nie zdarzyło ... o ile mnie pamięć nie myli. Jeśli w umowie kupna samochodu widnieje zapis, że samochód jest bez koła to nie można się doszukiwać oszustwa w tym że ktoś zakupił samochód bez koła bowiem podpisał umowę w której jest to zaznaczone, a tym samym wiedział co kupuje. To jest łatwe do wykazania w toku procesu i nie potrzebny jest mecenas Giertych, aby taki wywód udowodnić Natomiast sprawny adwokat zakręci poszkodowanego tak, że ten nie będzie wiedział jaki jest dzień bo jest tu olbrzymia możliwość lawirowania. Oczywiście mogło być zupełnie inaczej i mimo podpisu kupujący mógł o tym nie wiedzieć. W świetle prawa to nikogo nie interesuje. Podpis świadczy o tym że wiedział co robi. Prawo nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Teraz z innej beczki. Zafundowałem sobie kredyt w banku i po pół roku zgłaszam próbę oszustwa przez pośrednika kredytowego opierając się na tym, że nie znałem warunków umowy którą wcześniej przeczytałem i potwierdziłem że ją znam własnym podpisem. To nawet w Afryce nie przejdzie zgodnie z prawem. Trzeba prawo nagiąć i już. Tak sprawa wygląda w mojej ocenie i myślę że jest to ocena bliska rzeczywistości prawnej. Jeśli natomiast będzie wola to wbrew prawu promotor wyrok otrzyma, to nie problem przecież. ps. sprawdź priv i odpisz w wolnej chwili. @RollingYourHead To samo miałem na myśli, ale mam wrażenie, że nie zrozumiałeś mnie. Ktoś tu zwęszył sytuację, na której można zbić kapitał polityczny. Tak przypuszczam, ale pobudki mogły być inne. Może ktoś ze znajomych któregoś z dygnitarzy umoczył parę złotych, może stało się coś jeszcze innego. W każdym razie widać że zostały wydane odgórne decyzje, a powodów za tym stojących możemy się tylko domyślać. @Vocatont To nie panika pojedynczych jednostek, tylko zbiorowy popłoch. W przeszłości krążyły już teorie o upadku FAP. Rozmowy miały miejsce w kuluarach i nie miały potwierdzenia w rzeczywistych ruchach w programie. Tym razem jest inaczej. Dyskusja pojawiła się na forum publicznym. Dodatkowo możemy obserwować symptomy upadku, które występują zawsze. Ludzie czują pismo nosem i wypłacają na potęgę. Po cichu wyrósł też spory konkurent, którego do tej pory nie było. Mam na myśli AB. Wcześniej nie było innej opcji niż FAP, a teraz jest i dużo osób z niej korzysta. No i ten kurs bitcoina, który za nic w świecie nie chce rosnąć, a to było przyczyną długowieczności FAP. Na razie jest jeszcze względna cisza. Jak program padnie dopiero szambo się wyleje. Będzie to prawdziwa powódź bo program jest olbrzymim. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że największy ze wszystkich opisanych na forum.
 12. Główną linią obrony będzie akceptacja i potwierdzenie przeczytania regulaminów. O ile oczywiście sprawy zajdą tak daleko, że niezbędna będzie obrona. Wystarczy zapytać pokrzywdzonego czy czytał regulamin przed rejestracją. Powie, że tak bo przecież inaczej nie mógłby przystąpić. Następnie będzie można zapytać czy w związku z tym wiedział co kupuje. No i odpowiedź będzie, że tak bo inaczej odpowiedzieć nie można po potwierdzeniu przeczytania regulaminu. Akceptacja warunków regulaminu jest obowiązkowa na taką właśnie okoliczność. Nasuwa się kolejne pytanie. Dlaczego pokrzywdzony sądzi że został oszukany przez pana X skoro przeczytał i zatwierdził regulamin oraz znał warunki i wiedział co kupuje. Oczywiście można by dalej drążyć temat oszustwa gdyby administracja programu postąpiła wbrew regulaminowi i nie dostarczyła pseudo produktów czy wyświetleń reklamy. Ale to już inna historia. Dlatego idąc zgodnie z literą przepisów wcale nie tak łatwo zastosować tu Art. 286 kk. Jest niezbędna wola (z góry) która wbrew faktom prawnym pozwoli go zastosować. A fakty są takie, że każdy uczestnik regulamin znał. Gdyby przyjąć, że mimo akceptacji regulaminu użytkownik warunków nie znał można by podważać umowy na kredyty frankowe. Były takie próby ale jak wiemy nie powiodły się, nawet mimo niekorzystnych zapisów w nich zawartych. Nie ma to nic wspólnego z etyką. Warunki i regulamin zatwierdza się po to aby wykluczyć lub ograniczyć odpowiedzialność stron, a ściślej mówiąc jednej ze stron. Jest mniej istotne co się mówiło lub robiło lub co było w reklamie na przykład kredytu frankowego lub leasingu. Umowy leasingowe są naszpikowane zapisami nakładającymi na klienta szereg ukrytych kosztów w postaci choćby wysokich opłat za monity z fotoradarów. W reklamach nikt o tym nie wspomina. Nikt też nie wspomina, że jak raty nie zapłacisz to panowie w czarnych garniturach samochód zabiorą. Nikt też na reklamy się nie powołuje próbując taką umowę podważyć, ani nie oskarża agentów że nie został o czymś poinformowany bo został. Czytając załączony regulamin i potwierdzając to podpisem. I taki kierunek obrony jest w moim przekonaniu rozsądny również w przypadku promowania programów. Nie patrząc na kwestie etyczne lecz prawne.
 13. @pepperoniss Nie zrobiły nic bo prawo na to nie pozwala, co z resztą niejednokrotnie i celnie tu udowadniałeś. Można jednak prawo nagiąć przy odrobinie woli, co w Polsce jest praktyką nagminną nawet na najwyższych szczeblach. Nie jest dobrze gdy w imię wyższych celów instytucje zaczynają prawo obchodzić, a jest duże prawdopodobieństwo że w tym przypadku to właśnie się kroi. Ja zwracam uwagę na szerokie konsekwencje upadku wynikające z pracy organów państwowych, a nie na to że Kowalski z Malinowskim stracą parę złotych, które i tak wydaliby na głupoty, a potem będą płakać na forum. Napiszę coś co nie będzie poprawne politycznie. Otóż, w moim przekonaniu nie mam bowiem żadnych danych, znaczna większość uczestników FN i DC wchodziła w te projekty mając pełną świadomość jak one działają. Informacje obiektywne były dostępne na wyciągnięcie ręki. Jest duże prawdopodobieństwo, że większość osób przed wejściem czytała też krytyczne i ostrzegające opinie. Mimo to powodowani rozbuchaną pazernością i chęcią szybkiego zysku zdecydowali się na uczestnictwo. Gdy nie pykło robią z siebie ofiary i zgłaszają się jako poszkodowani. Dno i pół metra mułu. Podobnie sprawa się ma w przypadku kredytów frankowych. Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby nie wziąć pod uwagę oczywistego faktu wpływu zmiany kursu na ratę kredytu. Frankowicze dobrze o tym wiedzieli. Wzięli kredyty walutowe aby zarobić szybki pieniądz. Gdy nie pykło to wyszli protestować. Ciekaw jestem czy tak ochoczo oddaliby różnicę bankowi gdyby kurs franka spadł o 50%? Oczywiście w przypadku kredytów frankowych klauzule zawarte w umowach były niekorzystne. Nie zmienia to jednak samej intencji klientów, którzy z tego rozwiązania dobrowolnie skorzystali po to aby ZAROBIĆ. Natomiast historie o bankructwach i tragediach rodzinnych, które nastąpiły w wyniku upadku programu inwestycyjnego można między bajki włożyć.
 14. Ależ zacieszają się i tutaj i w wątku o dascoinie. @pepperoniss nie piję do Ciebie. O ile w przeszłości upadki (nawet dużych programów) kończyły się w sposób jaki opisałeś, tak w obecnej sytuacji konsekwencje mogą być daleko większe. Zrobił się raban, który jest systematycznie podsycany przez różnej maści strażników teksasu. Z drugiej strony widać odgórne naciski w tej sprawie. Przez lata organy państwowe działały zgodnie z prawem wykonując regulaminowe czynności. Teraz nastąpił ruch i będziemy oglądać coś więcej. Nie sugeruję, że będą to czynności niezgodne z prawem. Nawiasem mówiąc, prawo polskie pozwala dowolnej osobie zafundować pajdę w dowolnym wymiarze. W niektórych przypadkach nie tylko bez prawomocnego ale i jakiegokolwiek wyroku. W innych w pełni prawomocnie. Jest to kwestia tylko i wyłącznie woli. Przepisy w obecnym kształcie takie działanie umożliwiają. Jeśli więc chodzi o promotorów to wszystko jest możliwe ... Nie zdziwiłbym się gdyby ten temat stał się jednym z punktów zbliżającej się kampanii w wyborach do parlamentu krajowego. Poprzednia władza pozwalała oszukiwać Polaków tolerując Amber Gold, a obecna ukróciła ten proceder. W jaki sposób? Penalizacja samego udziału w programach i promowania ich. Blokada stron o tej tematyce. Oczywiście dla dobra i ochrony obywateli. Jeśli za promowanie będzie groziła odpowiedzialność karna, a na hyipforum można będzie wejść tylko korzystając z VPN społeczność tu zgromadzona zniknie w mgnieniu oka. Być może to tylko czarny scenariusz który nigdy się nie spełni. Jednak działania odgórne niepokoją. One często kończą się wylaniem dziecka z kąpielą. W mojej opinii najlepszy dla wszystkich byłby standardowy koniec. Zaangażowanie państwa plus jątrzenie strażników teksasu może przynieść zgubne skutki. Należy oczywiście opisywać prawdziwą istotę programów korzystając z możliwie najbardziej nośnych środków masowego przekazu. Jednak donoszenie do instytucji zewnętrznych to zupełnie inna historia.
 15. Do tej pory mogliśmy tylko się domyślać słabej kondycji programu. Teraz jest to już pewne, co potwierdzają wprowadzone zmiany. Tego rodzaju ruchy wywołują skutek odwrotny od zamierzonego. Zamiast podtrzymać reinwest powodują panikę i lawinę wypłat. Spodziewałem się innego rozwiązania tematu, bardziej na miękko. Stopniowe, ale systematyczne zmniejszanie naliczeń, aż do wartości bliskich zeru. Wszystko jednak wskazuje na to, że koniec nastąpi gwałtownie i to już w najbliższym czasie. Upadek tego programu będzie jak wybuch supernowej. Zniszczy wszystko wokół, a fala uderzeniowa dotrze do obszarów odległych, ale powiązanych. Kto wie czy nie sięgnie również hyipforum. Tym bardziej, że wola jest. A na naszym polskim podwórku nie prawo lecz wola stanowi o wszystkim. Dlatego dziwię się optymizmowi niektórych użytkowników tu piszących. Chyba nie rozumiecie co się dzieje i cieszycie się z faktu, którego konsekwencje mogą być zgubne dla społeczności hyipforum.
×