Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
mastastefan

Stażysta
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About mastastefan

 • Rank
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 1. Podstawowe reguły przy typowaniu

  Większość zasad powyżej dotyczy obstawiania piłki nożnej. - Przede wszystkim zgodzę się z tym, że nie ma czegoś takiego jak "pewniaczki", zresztą na nich buki koszą największą kasę... - Biorąc pod uwagę zakłady przedmeczowe wszystkich dyscyplin, bardzo ważne jest umiejętne dobranie stawek w stosunku do budżetu, nie stawianie wszystkiego na jedną kartę. Trzeba być przygotowanym na serię nawet kilkudziesięciu porażek - żeby po 20stym zakładzie nie okazało się, że zbankrutowaliśmy... - Dobre źródła, których znalezienie wymaga czasu, a na których cenne informacje publikowane są jako pierwsze, mogą nam dać znaczną przewagę nad innymi typującymi - może być nawet kilka źródeł dotyczących jednej drużyny np. w języku rumuńskim, przyda nam się wtedy google translator. - Bardzo ważna jest również umiejętność zachowania "zimnej głowy", przydaje się to zwłaszcza przy dużej serii przegranych, do jej przerwania czy odwrócenia. - Analityczne myślenie czy umiejętność powstrzymania chciwości wydają się być oczywiste Przy typowaniu przedmeczowym wiedza i doświadczenie robią bardzo dużą robotę, dlatego nie ma co oczekiwać zysków przynajmniej przez pierwsze miesiące.
 2. Czy można zarabiać na obstawianiu?

  Oczywiście że można zarabiać na zakładach, jednak trzeba pamiętać, że musisz mieć dostęp do bukmacherów, żeby to miało sens, a w Polsce jest to teraz bardzo utrudnione. Najlepiej jeśli jesteś np. w UK. Wyszczególniając kilka sposobów, spróbuję w pigułce przekazać kilka ścieżek, które przetestowałem: 1. surebety - za prematch od razu limit, więc jest to czysta strata konta. Live limitują wolniej. Na przestrzeni lat niestety widać coraz większe ogarnięcie buków, jednak wciąż jest to zarobkowe, choć wymaga cierpliwości i czasu - nawet przez kilka/kilkanaście godzin może nie trafić się dosłownie nic... no i wymaga wielu kont... czasem nawet nie musimy znać się na sporcie - grałem dyscypliny, nie oglądając transmisji, których zasad do tej pory kompletnie nie znam. 2. gra na opóźnieniach (dla buków tzw. cheater) - moja ulubiona forma, nie jest to pewne tak jak surki, daje więcej stresu i nerwów, ale też więcej satysfakcji. Oglądamy spotkanie na żywo - musimy znać się na sporcie - i czekamy na coś, czego bukmacher nie odnotował, czyli kurs powinien się już zmienić, ale bukmacher ma opóźnienie. Czasem opóźnienie po prostu się zdarza, ale są przypadki, na które się wyczekuje, a prawdopodobieństwo opóźnienia jest większe. W snookerze np. push, dotknięcie bili ciałem przez zawodnika, zasłonięcie sobie dojścia do zagrywanej bili, biała w łuzie. W koszykówce np. wykluczenie kluczowego zawodnika, faul rzutowy, techniczny. W baseballu np. triple/double play, zgubienie piłki przez catchera. 3. złe oszacowanie ryzyka przez bukmachera live, zły kurs - coś potężniejszego od value bet'a - trzeba dobrze się znać na sporcie, najczęściej zdarzało mi się to zauważyć w snookerze. Dobre do tego są sporty niszowe oraz jednoosobowe, gdzie wszystko zależy od jednego zawodnika. 4. płatne typy/własna analiza - największe ryzyko, jednak tak jak trzy górne sposoby można nazwać sprintem, to ten jest maratonem, więc nie możemy liczyć na ogromne zyski, a czasem musimy godzić się z okresowym minusem. Sam zaczynałem od 600zł, więc dużych pieniędzy nie trzeba, jednak czasu - mnóstwo. Jeśli lubisz siedzieć w liczbach, liczyć, to coś dla Ciebie. Obserwując świat dookoła przez ostatnie lata doszedłem do wniosku - jeśli na coś poświęcisz dużo czasu i nie będziesz robił tego na siłę (chodzi mi tutaj o wysoką wydajność), to jesteś w stanie osiągnąć sukces/zarabiać praktycznie na wszystkim. Oczywiście trzeba posiadać pewne konieczne atrybuty, a niektóre rzeczy są bardziej intratne, inne mniej, niektóre mają sufit, inne nie. Te konieczne atrybuty tutaj to m.in. umiejętność w miarę szybkiego liczenia, umiejętność utrzymania emocji na wodzy w kluczowych momentach, powstrzymanie chęci jak najszybszego zysku, podstawy analitycznego myślenia. Doświadczenie i wiedza nt. sportu etc. przyjdą z czasem. Nie można też grać stawkami, których nie możemy przegrać, wtedy mózg zaczyna inaczej działać i często przestajemy myśleć logicznie.
 3. Limity u buków

  Jeśli jest potrzeba dużych limitów to polecam brokera Sportmarket, jest idealny do grania za naprawdę duże pieniądze, z jednego widoku mamy dostęp do kilku buków i najłatwiej wybrać najwyższy kurs. No i mamy wciąż dostęp do pinnacle, mimo cudownej zmiany ustawy Jedyny mankament jest taki, że nie ma w nim siatkówki czy e-sportów, no i 1% od wpłaty/wypłaty, jednak mając dostępny zawsze najwyższy kurs zwraca się te 1% po kilku zakładach.
 4. Inwestycja w kryptowaluty, pytanie

  Większa część wartości BTC to rzeczywiście spekulacje, jednak Bitcoin zyskuje powoli realną wartość jako pieniądz, którym można zapłacić w sklepach za produkty czy usługi. Ta część wartości to już nie jest spekuła. Na stronie http://coinmap.org można zobaczyć gdzie można płacić BTC i jak to się rozwijało w czasie, kilkadziesiąt takich miejsc jest nawet w Polsce. Dodatkowo, przez swoją anonimowość, Bitcoin używany jest do rozliczeń w przypadku nielegalnych transakcji, terroryzmu, co - moim zdaniem, przykra prawda - generuje większy popyt niż wspomniane wcześniej płatności i zwiększa jego realną wartość. Coraz więcej krajów zajmuje się wprowadzeniem regulacji dotyczących Bitcoina, więc przyszłość jest bardziej kolorowa, niż Ci się zdaje Jeśli chodzi o inwestowanie, to teraz bym się wstrzymał, jeśli będzie pewny hard fork ceny wszystkich krypto polecą i wtedy będzie idealny moment, żeby wejść. Co do inwestowania małych kwot polecam analizować kryptowaluty i szukać takich, które są tanie i nie są jak Bitcoin - on osiąga takie wartości przez to, że był pierwszy - ale jak Ethereum, Ripple czy właśnie Lisk, które udostępniają jakąś technologię, platformę dla ludzi, banków, firm, mają zastosowanie praktyczne. Zgadzam się z xavix'em, że najlepiej kupić i trzymać, ja bym polecił krypto które są wciąż tanie, jak Siacoin, Ripple czy Lisk. Jak będziemy mieli kilkanaście/kilkadziesiąt takich sensownych krypto w portfelu, jest spora szansa, że jedna z nich na przestrzeni lat wystrzeli.
×