Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
userxp21

Forumowicz
 • Zawartość

  80
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutralny

O userxp21

 • Tytuł
  Inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 • Lokalizacja:
  śląsk
 • Zainteresowania
  inwetowanie
 1. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Wszyscy uwierzyli w prezesowe: 50% pożyczek na egzekucji spłacone do roku. 35% pożyczek na egzekucji spłacone do 7 lat. 15% pożyczek na egzekucji umorzone Teraz zaczyna się weryfikacja tych statystyk, PZ oficjalnie się nie przyznaje, że jest słabo. A jak zapytacie prezesa za jakiś czas dlaczego te statystyki się nie sprawdzają powie Wam: no widocznie sytuacja u dłużników się zmieniła i tyle w temacie - ŻABA UGOTOWANA !
 2. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @darkor U mnie z egzekucji zero ściągalności (wiszą na komorniczym kilka miesięcy) i mam obawy, że to nie wynika z niczyjego błędu czy z nadmiaru pracy, po prostu nasi dłużnicy nie są ściągalni
 3. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Kwiatki by były ale przy odkupie średnio by mnie to interesowało. Stało się co się stało i tego nie zmienimy. Należy teraz trzymać rękę na pulsie i kontrolować co się da. A sprawdzenie swoich "podejrzanych" pożyczek to jedna z tych czynności. Przestrzegam też przed zakupem pożyczek na giełdzie, tak jak pisałem wcześniej sam kupiłem upadłą i co dziwne ostatnia spłata raty była nie tak bardzo odległa. Kupujący widzi tylko imię i nazwisko pożyczkobiorcy, a sprzedający wie dużo więcej więc może sobie przeszukać rejestry. Swoją drogą po zmianach o wystawionych pożyczkach na giełdzie powinniśmy wiedzieć więcej niż tylko imię i nazwisko oraz harmonogram spłat. Brzmi abstrakcyjnie jednakże ja wiem co słyszałem, potwierdzali to handlowcy u których się podpisywało umowy jak i infolinia. Zapewne wielu inwestorów to by mogło potwierdzić. W system wchodziłem jak już były te zapisy w umowie i nie wiem co było przekazywane inwestorom w momencie zmian w umowie.
 4. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Ja mam 2 upadłości, w których jest umorzenie całkowite. Z jednej jakiś grosz może będzie bo syndyk sprzedaje mieszkanie. Zgon czy umorzenie oczywiście daje nadzieję, że coś jeszcze się ściągnie w przyszłości. U mnie w listopadzie spłaty ponad 35% słabsze niż w poprzednich miesiącach. I co najważniejsze spadek występuje głównie na pożyczkach które są na windykacji. Jak wygląda sytuacja u Was?
 5. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Problem w tym, że PZ strasznie się ociąga ze zmianami w systemie. Parę miesięcy temu została zgłoszona prośba o sumę w zakładce historia, do dzisiaj się jej nie doczekaliśmy. Pracownicy informują, że zmiany są planowane ale bez podania konkretnego terminu. Cieszycie się z tego, że koszty PZ będą podzielone na raty, a jak się to ma do upadłości konsumenckiej, zgonów czy umorzeń? Dla mnie to marne pocieszenie bo przy ściągalnym pożyczkobiorcy nie ma to większego znaczenia dla mnie czy najpierw zabierze sobie PZ, a później ja zostanę spłacony. Co do zapisu o możliwości odkupu pożyczki nie spłacanej. Oczywiście w umowie był taki zapis. Zastanawiam się tylko czy nie mają znaczenia zapewnienia pracowników PZ, że będzie odkup, że ten zapis to tylko jest bo nie mogą napisać wprost w umowie, że odkupią. Poza tym to samo zapewnienie na stronie i ulotkach. Naprawdę nie ma to teraz jakiegokolwiek znaczenia??
 6. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Brak aktualnego adresu zamieszania pożyczkobiorcy może skutkować zatrzymaniem się na statusie "Wypowiedzenie umowy" i dotyczy tylko niektórych przypadków. U mnie w tym statusie znalazły się też pożyczki z powodu upadłości konsumenckiej. Brak podpisu na umowie przeniesienia prawa majątkowego skutkuje zatrzymaniem się na statusie "Przygotowanie dokumentów". Problem z podpisami dotyczy oczywiście tylko pożyczek zakupionych na giełdzie.
 7. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  mam na myśli sytuację po wysłaniu cesji powierniczej i statusy które się nie zmieniają długo w "windykacja, wypowiedzenie umowy, przygotowanie dokumentów" - u mnie w każdej z tych 3 wystąpiła upadłość jednakże zakładam, że w "przygotowaniu pozwu" i "postępowaniu sądowym" też się mogą znaleźć. Niestety w ostatnim statusie ciężko wykryć ponieważ sprawy sądowe trwają długo. Niestety u mnie występuje jeszcze jeden problem mianowicie PZ zezwalał na sprzedaż pożyczek na giełdzie bez odesłanej umowy przeniesienia prawa majątkowego. I parę pożyczek wisi mi na statusie "wypowiedzenie umowy" ponieważ inwestorzy nie odsyłają podpisanej umowy pomimo próśb PZ. Otrzymują podpisaną umowę, zaadresowaną kopertę zwrotną ze znaczkiem i złośliwie jej nie odsyłają. Nie potrafię tego zachowania zrozumieć. Te wszystkie przypadki odkryłem dopiero po dokładnej analizie pożyczek które posiadam, niestety PZ nas o tym nie informuje. Jak kolega wspomniał wcześniej to bomba z opóźnionym zapłonem i efekty powoli widać, a PZ próbuje je ukryć.
 8. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Mam potwierdzone 2 upadłości z których nie dostanę kompletnie nic jedna z nadzieją na jakąś małą część. PZ sprytnie o upadłościach jeszcze nas nie informuje byśmy nie robili burzy. Jeżeli macie wątpliwości do pożyczek które długo nie zmieniają statusu wyślijcie zapytanie do PZ. Ostrzegam również przed cwaniakami na giełdzie sprzedającymi pożyczki po upadku. PZ śledzi bardzo dokładnie upadłości jednakże zezwala na sprzedaż ich na giełdzie co wg mnie jest bardzo nie fair.
 9. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Listopad u mnie to totalna katastrofa. Wygląda na to, że przestała działać jakakolwiek windykacja. Do tego z egzekucji komorniczych zero. Oj nie wygląda to dobrze, nie wygląda
 10. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Wspominałem o tym wielokrotnie. Cały czas kolejne pożyczki przestają być spłacane Do tego u mnie egzekucje komornicze nic się nie spłacają. Dopiero jak się zaczną umorzenia to zacznie się prawdziwa tragedia, a na to nie będziemy czekali zbyt długo.
 11. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Po jakim czasie od pojawienia się "egzekucji komorniczej" została wykonana spłata całości? Ja miałem jedną spłatę na początku września (ok 300 PLN) niestety w październiku już nic.
 12. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Nie wiem czy mamy Ci gratulować? Niestety jest sporo inwestorów którzy weszli do gry krótko przed upadkiem i szansa na wyjście choćby na zero jest niewielka. Ja mam już potwierdzone zgony pożyczkobiorców, ogłoszenia upadłości do tego październik bardzo słaby także nie jestem takim optymistą jak niektórzy. @lek jest taka opcja jak "edycja" postu. Jest. Ale jest też automatyczne łączenie postów, które tym razem nie zadziałało
 13. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @renovatio Dużą ich część przejęła czy miała przejąć? Ani jedna mała pożyczka z tych co posiadam nie została spłacona w całości po wysłaniu cesji, duża zresztą też. Sporadycznie zostaje nadpłacona pożyczka ale z tych co są spłacane w terminie. Prezes zapowiadał, że 50% pożyczek zostanie spłacone w całości jak tylko pożyczkobiorca się dowie o tym, że sprawa została skierowana do sądu. Ja posiadam pożyczki w różnych statusach, sporo w sądzie, parę egzekucji i zero spłat w całości, sporadycznie spłynie jakaś spłata z tych co mają cesje.
 14. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Po szczegółowej analizie swoich pożyczek zauważyłem, że sporo pożyczek ostatnie wpłaty miały w sierpniu i to na początku miesiąca. W większości to pożyczki już spłacane po terminie więc z windykacji. Przypadek, specyfika okresu (koniec wakacji) czy jednak jakieś zmiany w sposobie windykacji PZ? Dla wybierających się na październikowe spotkanie inwestorów prośba by dopytać się o to p. Zawiszę. Proszę również przekazać prośbę by dołączyć harmonogram zmian statusów, lub przynajmniej daty zmiany statusu na "postępowanie egzekucyjne".
 15. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Jestem kolejnym co to potwierdza, przestają się spłacać dotychczas spłacane w terminie pożyczki ale też te które były spłacane po czasie z windykacji PZ. Zakładam, że PZ widząc, że inwestorzy się uspokoili przerzuca wszystko do sądu. Po co płacić za windykację jak można zarobić na sądówce. Do tego wielomiesięczne oczekiwanie na zmianę statusu. Cesje wysłane w kwietniu nadal w przygotowaniu dokumentów
×