Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

wotoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
userxp21

Forumowicz
 • Zawartość

  86
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutralny

O userxp21

 • Tytuł
  Inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 • Lokalizacja:
  śląsk
 • Zainteresowania
  inwetowanie
 1. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Największym problemem jest skuteczność egzekucji komorniczej. Jeżeli tak dalej będzie to katastrofa. Pytałem paru inwestorów i nic się nie poprawia. Z 8% pożyczek na egzekucji są jakiekolwiek spłaty i to u inwestorów gdzie jest już ich sporo na egzekucji. U mnie na 12 egzekucji z jednej otrzymałem we wrześniu jedną ratę i koniec. Jedyną nadzieją jest to, że być może PZ zamiast zgodnie z tym co mówił prezes nie rozlicza proporcjonalnie swoich kosztów tylko rozlicza je w pierwszej kolejności i dlatego skuteczność, którą widzimy jest taka niska, a tak naprawdę jakieś raty spływają. Jednakże nie udało mi się zdobyć rzetelnej informacji z PZ dlaczego jest tak słabo i nie zgadza się to w ogóle ze statystykami które przedstawiły władze PZ by nas uspokoić. PZ też niewiele robi ze zgonami, niby ustalają spadkobiercę i tak pół roku i nic, a spadek dawno ustanowiony.
 2. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  od paru dni egzekucje komornicze wskakują mi bez zmiany koloru "wagi" na niebieską, też tak macie? Co do egzekucji komorniczej to u mnie nadal nic, kompletnie nic od 4 miesięcy
 3. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Jak widzicie podejście "prawnika" różni się od podejścia praktyka. Firma zapewne miała wiele różnych swoich metod na zdobycie informacji o kliencie i jego weryfikacji. Dlatego też analiza wyłącznie czysto "prawnicza" nie ma sensu. Prawnik mówi nie ma rejestrów, narzędzi, ustaw itd. a firma i tak znalazła sposób. Jeżeli jest prawdą co co napisał @winda123 to już mamy jakiś trop do tego czy faktycznie w ostatnim czasie polityka udzielania pożyczek zmieniła się na bardziej ryzykowną dla nas. Nie ma co się rozczulać nad tym co podpisaliśmy w umowie bo to każdy wie, ciągle zadaję to samo pytanie czy informowanie na ulotkach, na stronie i jasne deklaracje pracowników o tym, że odkup będzie, a zapis w umowie jest taki bo inny by nie był zgodny z prawem ma znaczenie.
 4. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Skoro opieramy się na statystykach to zgłoszę do PZ prośbę o rozszerzenie ich o informację o ilości: upadków, zgonów, umorzeń oraz o liczbę pożyczek dla których egzekucja komornicza jest skuteczna. Zobaczymy czy moja sytuacja wynika z pecha czy po prostu taka jest rzeczywistość. Rozmawiałem z kilkoma większymi inwestorami i też mają bardzo słabo. Egzekucje komornicze na poziomie 10%, a sporo pożyczek już kilka miesięcy jest u komornika.
 5. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Nie do końca bo po upadku KCH poleciał cały portfel. Na 10 komorniczych mam zero spłat, kolejny zgon i upadek. Niestety by mieć pogląd na cały portfel trzeba cyklicznie wysyłać do PZ zapytanie o swoje pożyczki. Szczegółowa informacja powinna być przy każdej pożyczce, zgłaszałem to wielokrotnie ale PZ nic nie zmienia w systemie.
 6. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Oj sporo, a upadać dopiero będą, może być tak, że komornik cokolwiek ściągnie a pożyczkobiorca i tak ogłosi upadłość. Być może upadłości będzie więcej niż umorzeń. Ja mam coraz więcej potwierdzonych upadłości a to dopiero początek. Wysyłajcie zapytania do PZ z numerami pożyczek to się dowiecie ile wam upadło. Pamiętajcie, że nie wiemy ile osób złożyło wniosek o upadłość z tych pożyczek co posiadamy, od PZ otrzymamy tylko informację o tych dla których już ją ogłoszono a jak wiadomo sądy mają czas na rozpatrzenie wniosku. Jak pisałem pierwszy o upadłościach to ktoś napisał, że mam pecha. To nie pech tylko statystyka i tyle. PZ sobie to wszystko przekalkulowało rok temu i wyszło na to, że trzeba się zwijać. Do tego wszystkiego u mnie na postępowaniach egzekucyjnych zero spłat
 7. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Wszyscy uwierzyli w prezesowe: 50% pożyczek na egzekucji spłacone do roku. 35% pożyczek na egzekucji spłacone do 7 lat. 15% pożyczek na egzekucji umorzone Teraz zaczyna się weryfikacja tych statystyk, PZ oficjalnie się nie przyznaje, że jest słabo. A jak zapytacie prezesa za jakiś czas dlaczego te statystyki się nie sprawdzają powie Wam: no widocznie sytuacja u dłużników się zmieniła i tyle w temacie - ŻABA UGOTOWANA !
 8. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @darkor U mnie z egzekucji zero ściągalności (wiszą na komorniczym kilka miesięcy) i mam obawy, że to nie wynika z niczyjego błędu czy z nadmiaru pracy, po prostu nasi dłużnicy nie są ściągalni
 9. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Kwiatki by były ale przy odkupie średnio by mnie to interesowało. Stało się co się stało i tego nie zmienimy. Należy teraz trzymać rękę na pulsie i kontrolować co się da. A sprawdzenie swoich "podejrzanych" pożyczek to jedna z tych czynności. Przestrzegam też przed zakupem pożyczek na giełdzie, tak jak pisałem wcześniej sam kupiłem upadłą i co dziwne ostatnia spłata raty była nie tak bardzo odległa. Kupujący widzi tylko imię i nazwisko pożyczkobiorcy, a sprzedający wie dużo więcej więc może sobie przeszukać rejestry. Swoją drogą po zmianach o wystawionych pożyczkach na giełdzie powinniśmy wiedzieć więcej niż tylko imię i nazwisko oraz harmonogram spłat. Brzmi abstrakcyjnie jednakże ja wiem co słyszałem, potwierdzali to handlowcy u których się podpisywało umowy jak i infolinia. Zapewne wielu inwestorów to by mogło potwierdzić. W system wchodziłem jak już były te zapisy w umowie i nie wiem co było przekazywane inwestorom w momencie zmian w umowie.
 10. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Ja mam 2 upadłości, w których jest umorzenie całkowite. Z jednej jakiś grosz może będzie bo syndyk sprzedaje mieszkanie. Zgon czy umorzenie oczywiście daje nadzieję, że coś jeszcze się ściągnie w przyszłości. U mnie w listopadzie spłaty ponad 35% słabsze niż w poprzednich miesiącach. I co najważniejsze spadek występuje głównie na pożyczkach które są na windykacji. Jak wygląda sytuacja u Was?
 11. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Problem w tym, że PZ strasznie się ociąga ze zmianami w systemie. Parę miesięcy temu została zgłoszona prośba o sumę w zakładce historia, do dzisiaj się jej nie doczekaliśmy. Pracownicy informują, że zmiany są planowane ale bez podania konkretnego terminu. Cieszycie się z tego, że koszty PZ będą podzielone na raty, a jak się to ma do upadłości konsumenckiej, zgonów czy umorzeń? Dla mnie to marne pocieszenie bo przy ściągalnym pożyczkobiorcy nie ma to większego znaczenia dla mnie czy najpierw zabierze sobie PZ, a później ja zostanę spłacony. Co do zapisu o możliwości odkupu pożyczki nie spłacanej. Oczywiście w umowie był taki zapis. Zastanawiam się tylko czy nie mają znaczenia zapewnienia pracowników PZ, że będzie odkup, że ten zapis to tylko jest bo nie mogą napisać wprost w umowie, że odkupią. Poza tym to samo zapewnienie na stronie i ulotkach. Naprawdę nie ma to teraz jakiegokolwiek znaczenia??
 12. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Brak aktualnego adresu zamieszania pożyczkobiorcy może skutkować zatrzymaniem się na statusie "Wypowiedzenie umowy" i dotyczy tylko niektórych przypadków. U mnie w tym statusie znalazły się też pożyczki z powodu upadłości konsumenckiej. Brak podpisu na umowie przeniesienia prawa majątkowego skutkuje zatrzymaniem się na statusie "Przygotowanie dokumentów". Problem z podpisami dotyczy oczywiście tylko pożyczek zakupionych na giełdzie.
 13. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  mam na myśli sytuację po wysłaniu cesji powierniczej i statusy które się nie zmieniają długo w "windykacja, wypowiedzenie umowy, przygotowanie dokumentów" - u mnie w każdej z tych 3 wystąpiła upadłość jednakże zakładam, że w "przygotowaniu pozwu" i "postępowaniu sądowym" też się mogą znaleźć. Niestety w ostatnim statusie ciężko wykryć ponieważ sprawy sądowe trwają długo. Niestety u mnie występuje jeszcze jeden problem mianowicie PZ zezwalał na sprzedaż pożyczek na giełdzie bez odesłanej umowy przeniesienia prawa majątkowego. I parę pożyczek wisi mi na statusie "wypowiedzenie umowy" ponieważ inwestorzy nie odsyłają podpisanej umowy pomimo próśb PZ. Otrzymują podpisaną umowę, zaadresowaną kopertę zwrotną ze znaczkiem i złośliwie jej nie odsyłają. Nie potrafię tego zachowania zrozumieć. Te wszystkie przypadki odkryłem dopiero po dokładnej analizie pożyczek które posiadam, niestety PZ nas o tym nie informuje. Jak kolega wspomniał wcześniej to bomba z opóźnionym zapłonem i efekty powoli widać, a PZ próbuje je ukryć.
 14. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Mam potwierdzone 2 upadłości z których nie dostanę kompletnie nic jedna z nadzieją na jakąś małą część. PZ sprytnie o upadłościach jeszcze nas nie informuje byśmy nie robili burzy. Jeżeli macie wątpliwości do pożyczek które długo nie zmieniają statusu wyślijcie zapytanie do PZ. Ostrzegam również przed cwaniakami na giełdzie sprzedającymi pożyczki po upadku. PZ śledzi bardzo dokładnie upadłości jednakże zezwala na sprzedaż ich na giełdzie co wg mnie jest bardzo nie fair.
 15. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Listopad u mnie to totalna katastrofa. Wygląda na to, że przestała działać jakakolwiek windykacja. Do tego z egzekucji komorniczych zero. Oj nie wygląda to dobrze, nie wygląda
×