Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
userxp21

Forumowicz
 • Zawartość

  60
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutralny

O userxp21

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 • Lokalizacja:
  śląsk
 • Zainteresowania
  inwetowanie
 1. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  skarbówka w Tychach przez lata proponowała rozliczenie w taki sposób i sporo inwestorów tak się rozliczało. Ciekawe czy US Tychy będzie chciał prostować rozliczenia i będzie wzywał setki inwestorów...
 2. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  który US Cię wzywa do przedstawienia pit 8c? Tyski bardzo dobrze zna PZ.
 3. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Sprawa jest nowa czy stara? Prezes w "informacji systemowej" przekazał, że to stary temat sprzed lat.
 4. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Nic nie sugeruję. Jak pisałem wcześniej wystawione pożyczki na giełdzie o niczym nie świadczą. Teraz jest wszystkich mniej wystawianych dlatego te się wyróżniają. Pożyczki wystawiane w cenie "wartości zakupu" widziałem już dużo wcześniej. Nie ma co gdybać, ale też nie wiem skąd ten optymizm niektórych na tym forum. Opierając się na statystykach z poprzednich lat, uwzględniając zmiany w prawie, fakt, że kondycja pożyczkobiorców w naszym kraju jest coraz gorsza oraz to, że PZ pod koniec działalności dawał pożyczki byle komu nie ma co się oszukiwać. Jedyne z czego można być zadowolonym, to że PZ działa i obsługuje nasze pożyczki.
 5. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Pogadamy jak polecą umorzenia. Co do cen na giełdzie to można sobie wystawiać za ile się chce. Pytanie czy ktoś to kupi. Być może celowo są wystawiane w takich wysokich cenach właśnie by część ludzi miało wrażenie, że jest "wspaniale" lub po prostu sprawdzają czy będą chętni. Poza tym pożyczek nie spłacanych za 40% wartości których nikt nie chce nie widzisz?
 6. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Nie taką nadpłatę miałem na myśli, chodzi o spłacenie zaległych rat. Oczywiście, jednakże wystarczy zapytać dłużnika w celu weryfikacji kiedy dokonywał ostatniej wpłaty i jakiej wysokości.
 7. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Pepperonis taka mała prośba, jeżeli cytujesz to całą myśl, a nie część zdania wyrwaną z kontekstu. Napisałem: " W przypadku gdy pożyczkobiorca wpłaca raty ze swojego konta sprawa jest łatwiejsza do wykrycia ponieważ wpłata raty na poczcie już budzi podejrzenie " Miałem na myśli, że jeżeli widzimy pożyczkę podejrzaną w której nastąpiła spłata wielu rat i okaże się, że pożyczkobiorca dotychczas spłacał raty ze swojego prywatnego konta, a ta spłata została wykonana na poczcie to mamy podstawę do podejrzeń. Oczywiście może tak być, że akurat pożyczkobiorca spłacił ratę na poczcie bo ma do tego prawo. Więc myślę, że warto o taką funkcjonalność systemu wnioskować, zapewne to proste do wdrożenia.
 8. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Gdyby PZ podawało na giełdzie ID inwestora który wystawia pożyczkę (jeżeli nie można podawać imienia i nazwiska) to przynajmniej byśmy widzieli które pożyczki są wystawiane przez tę samą osobę.
 9. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  W przypadku gdy pożyczkobiorca wpłaca raty ze swojego konta sprawa jest łatwiejsza do wykrycia ponieważ wpłata raty na poczcie już budzi podejrzenie, jeżeli okaże się, że u jednego inwestora takich wpłat na różnych pożyczkach jest więcej do tego wszystkie idą na giełdę to już mamy dowód. Potem wystarczy zadzwonić do pożyczkobiorcy i potwierdzić datę ostatniej wpłaty. Gdyby takie telefony wykonywało PZ myślę, że byłoby to zgodne z prawem i też nie wzbudzałoby niepotrzebnego poruszenia wśród pożyczkobiorców. Jeżeli nagrania infolini są przypisane do konkretnych numerów pożyczek do sprawa weryfikacji jest bardzo łatwa. Gdyby PZ dało ostrzeżenie dla inwestorów wraz z informacją, że podejrzane pożyczki będą weryfikowane być może to by zniechęciło cwaniaków.
 10. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Przypadek oszusta który nadpłaci wiele rat jest łatwy do odszukania, koszt takiej "zabawy" też jest nie mały dla inwestora oszusta. Sprawa jest dużo trudniejsza do wykrycia w przypadku kiedy pożyczkobiorca przestaje płacić, inwestor oszust nadpłaca jedną czy dwie raty i wystawia na giełdzie. Obawiam się, że takie przypadki też miały miejsce. Zastanawiam się czy PZ rejestruje wszystkie zapytania o numer konta do spłat bo raczej tylko tą drogą inwestor oszust mógłby go zdobyć.
 11. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Renovatio tylko się zastanawiam, nikogo nie oskarżam. Przeliczyłem te które mają spłacone wiele rat w jednym dniu i są wystawione na giełdzie i wychodzi na to, że skoro na giełdzie nikt nie jest zainteresowany nie spłacanymi za 50% ceny to opłaca się spłacić samemu raty i wystawić po preferowanych jako pożyczki spłacane. Jedna taka pożyczka może się trafić, ale parę w taki krótkim okresie czasu? Wcześniej nikt nie był zainteresowany pożyczkami nawet poniżej preferowanej ceny a teraz widzę, że schodzą i takie chociaż nie wszystkie więc teraz jakby się bardziej opłacało kombinować w taki sposób. Zastanawiam się w jaki sposób się zabezpieczyć przed takimi oszustwami, kupując na giełdzie prywatniej nie wiemy nic o pożyczkobiorcy poza nazwiskiem i imieniem. Nawet po zakupie nie mamy kontaktu tel. by zweryfikować kiedy była ostatnia wpłata. Gdyby jakoś udało nam się dowiedzieć, że wpłata była wykonana przez inwestora też nie mam pojęcia co dalej robić skoro wierzytelność już została zakupiona. Dobrze by było poruszyć temat z p. Zawiszą być może jest jakieś sensowne rozwiązanie.
 12. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  W związku z podejrzeniem, że inwestorzy sami spłacają raty za pożyczki by później sprzedać na giełdzie proszę o informację czy jest to zgodne z prawem.
 13. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Lipiec zamyka mi się wyjątkowo słabo, sporo nowych umów powierniczych pojawiło się do wygenerowania. Piszecie, że udało Wam się sprzedać pożyczki po cenach preferowanych przez PZ. Ta cena była korzystna w przypadku kiedy PZ odkupywał pożyczki nie spłacane, w obecnej sytuacji zakup po preferowanej kwocie jest bardzo ryzykowny ponieważ jest duża szansa, że sporo wpadnie do sądu a później latami odzyskiwanie pieniędzy lub umorzenie. Zastanawia mnie to komu to się opłaca i co wie o pożyczkobiorcach skoro tak ryzykuje. Obecnie ok 55% mam na powierniczej, 20% jest spłacanych w terminie a reszta windykacja i zapewne większość pójdzie do sądu.
 14. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  u mnie również jest coraz słabiej, widać nieliczni mają lepiej
 15. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Ciekawe czy będzie przygotowany dodatkowy status " Umorzone ". Na spotkaniach było omawiane co w przypadku umorzenia? PZ planuje dodać jakąś historię dla spłat uzyskanych z egzekucji komorniczej?
×