Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
rapid89

Forumowicz
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O rapid89

 • Tytuł
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 • Lokalizacja:
  Gułów
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, szeroko pojęta informatyka
 1. Patent

  I znowu wielkie dzięki
 2. Patent

  Też o tym myślałem... Fakt że ktoś znalazł w bazie/na nowo wynalazł wynalazek świadczy o tym że był pewien popyt ale kolega źle reklamował bądź po prostu nie trafił na kupca. Wiadomo nie powiemy "kup Pan cegłę". Ja się osobiście przekonałem że trzeba trafić nawet na odpowiednią jednostkę w całej grupie firm... Źle trafisz- nie będą mogli ci pomóc. To jest ciężki temat i trzeba szukać nie tylko firm potencjalnie zainteresowanych ale i odpowiednich jednostek które mogą się zająć obsługą twojego przypadku. pepperoniss taką dokumentację posiadam ale gorzej z dowodem daty utworzenia... Czy w razie problemów mogę się powoływać na maile gdzie wspominam o swoim wynalazku bez opisów ani niczego takiego?
 3. Patent

  No to cóż przykro mi... I życz mi szczęścia... Mam nie jeden pomysł na patent i gdyby się tak zdarzyło że uczelnia ukradła ten patent z przed nosa to prawdopodobnie nie miałbym skrupułów głośno tego powiedzieć...
 4. Patent

  Piotr678 Przeczytaj uważnie cały wątek.
 5. Patent

  W obecnej chwili zaprezentowałem pomysły virtual innowation agency. Zobaczymy jak się dalej sprawy potoczą. Z racji że zastrzegają sobie prawa "na wyłączność" wolę (nerwowo) poczekać na dalszy obrót spraw. W chwili obecnej zastanawiają się czy ich moje silniki (przedstawiłem do tond dwa) zainteresują. Trochę to już trwa no ale cóż... Jakby co zdam relację wam jak co i gdzie. Trzymajcie kciuki
 6. Patent

  Miło to słyszeć Cenię sobie innowacyjność tak samo swoją jak i innych Aż mnie ciekawość rozpiera czego miałaby dotyczyć rzekoma współpraca... BTW czekam na PW
 7. Patent

  Dzięki za wszystkie informacje twoja pomoc jest nieoceniona. Odwdzięczę się tak jak potrafię najlepiej Zrób "kompendium wiedzy" na ten temat sugerując się zadawanymi tu pytaniami. To przyciągnie więcej użytkowników, zwiększy się ruch i powinno się znacznie poprawić pozycjonowanie strony. Ciężko o tak solidną informację na ten temat i w dodatku tak klarownie przedstawioną jak twoja. Jeżeli zechcesz to mogę zerknąć "okiem zainteresowanego" np. czy jest czytelnie lub czy pasowałoby odpowiedzieć na jakieś pytanie. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam Jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania to się tu odezwę.
 8. Patent

  No i jeszcze czy taka opcja krajowego przerobionego na międzynarodowy jest w jakiś sposób dla mnie niebezpieczna? Jak sądzicie czy większe firmy które mają możliwość produkcji uznają moje prawa w nieformalny sposób, wiesz, tak honorowo? Czy bardziej sytuacja może wyglądać tak że zechcą wydrzeć prawa do produkcji siłą? np.: w sytuacji kiedy mam patent krajowy a firma zagraniczna.
 9. Patent

  Poprzedni rzecznik z uniwersytetu w Siedlcach ogółem, po obejrzeniu opisu o który sam prosił, próbował mnie odwieźć od wyrobienia patentu. Być może nie czuł się na siłach albo, snując stwierdzenie po słowach "gdyby był pan pracownikiem uczelni byłoby łatwiej", spróbować okraść mnie. Najbliższy znany mi rzecznik jest w Lublinie. Jakby co będę bił do niego. Kwota 10 000 zł jest niebagatelną kwotą jak dla mnie a muszę się liczyć z większymi wydatkami przekraczającymi nawet 20 000 zł na patent międzynarodowy o ile się nie mylę. Widzę już niezbędną konieczność jak najszybszego wyrobienia patentu. I teraz żebym dobrze zrozumiał: Po zgłoszeniu dopiero się chwalę wynalazkiem a po wstępnym raporcie mogę dopiero próbować nim kogoś zainteresować. Mam rację? Skontaktuję się w najbliższym czasie z w.w. rzecznikiem.
 10. Patent

  Rozmawiałem i tu cytuje "nie opłaca się". Kurna jeżeli tego się nie opłaca opatentować to co? Zresztą nie dało się z nim za bardzo rozmawiać... Po za tym pozostaje dalej problem samej sprzedaży patentu. Jak mały szary człowiek mógłby przykuć uwagę dużych korporacji w taki sposób żeby taka informacja o chęci nie zginęła gdzieś po drodze? Może jeszcze nakreślę moje plany: 1. Znaleźć co najmniej 1 inwestora chętnego na wykupienie gotowego już patentu. 2. Za pomocą kredytu opatentować wynalazek. 3. Sprzedać patent. Reszta planów to raczej na posiedzenie przy wspólnym stole i zsynchronizowanie moich działań w ten sposób żebym nikomu nie zaszkodził. co do dalszych planów to przeniesienie do domeny publicznej (w razie uzyskania określonych celów) bądź sprzedaż części wynalazków oraz wykorzystania wszystkich moich pomysłów oraz produkcja (coś w stylu akcesoriów i gadżetów dla tunerów). Prawdopodobnie z biegiem czasu uwolniłbym wszystkie moje patenty w wyłączeniem patentów które już sprzedawałem, te sprzedawałbym za kwoty na którą potencjalnego inwestora by było stać. Co o tym myślicie?
 11. Patent

  Dobra... Czyli z tego co rozumiem to do domeny publicznej najlepiej by było przenosić wynalazek z patentem krajowym? A gdybym chciał sprzedawać prawa na całym świecie to patent międzynarodowy? Tak? Czy może da radę inaczej?
 12. Patent

  Wow... Dzięki za doinformowanie.. Mogłoby być niefajnie... Fakt mogłem narobić szkody... Co prawda zależy mi na prawie do podpisania się pod wynalazkiem ale nie za wszelką cenę... Patrzcie jak można komuś do rozumu przemówić Jeszcze raz dzięki bo nie każdy jak Ty zagrałby fair play... Mam tylko jeszcze jedno pytanie... Jeżeli umyślnie będę chciał przenieść mój wynalazek do domeny publicznej czy będę miał prawo się do podpisania się pod nim? Jeżeli będę dalej miał problem z znalezieniem potencjalnego kupca użyłbym innego wynalazku na którym mi tak nie zależy jako wabika żeby przyciągnąć chętnych. Z pewnych powodów chciałbym zabłysnąć jak spadająca gwiazda spełniająca życzenia a jestem w stanie przy użyciu uzyskanej renomy pomóc wielu osobom. Co prawda nie chciałbym tego ale czuje że powinienem tak zrobić. To tak jakbym kosztem własnego komfortu podniósł komfort życia określonej grupy ludzi obrazując mniej więcej tak jakbym zafundował im po nowym mercedesie.
 13. Patent

  Z tym ryzykiem odrobinę się chyba mylisz... Strona ma być nijako "dowodem" nieformalnie posiadanych praw patentowych. A raczej prawa do opatentowania. Chyba jest nawet taki przepis w prawie o własności intelektualnej (tu prosiłbym o wypowiedzenie się kogoś mądrego) który mówi że własność intelektualna przedstawiona publice w pewien sposób zapewnia tak jakby najniższy poziom zabezpieczeń. Po za tym co się stanie jeżeli ktoś wyprodukuje parę sztuk moich silników? Nic niech mu służą tylko niech uważa z tą produkcją. Nawet jeżeli ktoś ukradnie mi ten patent mam jeszcze kilka kart w rękawie. Co do tego że zagranica to wiem... Tylko problem z odzewem... No ale cóż z tym się żyje Mógłbyś zasugerować jakieś marki albo koncerny? Zauważyłem że najlepiej uderzać do nie zbyt oczywistych np.: Żeby uderzyć do Audi trzeba uderzać do firmy która zaopatruje ją w rozwiązania technologiczne. I chociaż ta firma wyraźnie się przyznaje że dokonała tego i tego audi niechętnie udostępnia taką informację. Przekonałeś mnie jednak do zawieszenia strony
 14. Patent

  Witam Wymyśliłem Silnik do którego NAWET nie znalazłem podobnego w internecie. Próbowałem skomunikować się z potencjalnymi kupcami patentu ale to wszystko to nic... Zawsze chcą patentu a ja zanim go wyrobię chciałbym mieć już potencjalnego kupca bądź kupców. W końcu to nie mały wydatek. W związku z tym chciałby was prosić o to abyście zerknęli na link http://projekt-innowacje.y0.pl/ i może coś pomożecie albo polecicie jakiejś instytucji czy coś sam nie wiem... Może nagłośnienie tematu? skończyły mi się pomysły jak zareklamować mój pomysł... Błagam pomóżcie...
×