Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Pepik78

Forumowicz
 • Content count

  241
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Excellent

1 Follower

About Pepik78

 • Rank
  Aktywny inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 1. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @pepperoniss tak wiemy ale dzięki za przypomnienie
 2. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Już po spotkaniu, na którym poznaliśmy nowe statystyki, które wyglądają całkiem przyzwoicie jeśli chodzi o ilość spraw w sądach oraz przekazanych do komornika. Jednak jak sami zauważyliśmy, ściągalność komornicza nie jest na takim poziomie na jakim oczekiwaliśmy. Należy jednak podkreślić, że komornicy ściągają, z kolei PZ przekazuje pieniądze nam. Ilość pożyczek przekazywanych komornikom rośnie, analogicznie wartość ściągana jest większa, w porównaniu do ostatnich danych. Ilość zgonów oraz upadłości także wzrasta jednak w tej kwestii działa syndyk lub komornik, który szuka spadkobierców. Oddzielną sprawą są umorzenia komornicze, gdyż to w przyszłości będzie skutkować podjęciem decyzji przez nas samych. Nie bardzo wiem na chwilę obecną, jak będzie wyglądać to w kwestii technicznej i prawnej, dlatego też nie chciałbym tutaj pisać jak będzie. Kolejną sprawą jest nasza prośba o wprowadzenie dat, odnośnie poszczególnych etapów, z czego postępowanie sądowe jak i postępowanie komornicze ma kluczowe znaczenie. Jeżeli ktoś martwi się, że PZ nie będzie działał i nas zostawi, to pragnę zwrócić uwagę, że PZ oprócz naszych pożyczek windykuje także swoje, więc finalnie jedziemy na tym samym wózku.
 3. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Przypominam o spotkaniu w siedzibie PZ 26 marca tj. wtorek godz. 9:00.
 4. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @LG1290 słuchaj temat rozliczania podatków był już omawiany w zeszłym roku na naszym forum, jest nawet specjalny temat. PZ specjalnie stworzył dwie tabele z naszymi zyskami. Nie ma czegoś takiego jak zawyżone zyski, gdyż to są twoje faktyczne zyski. Nie ma też czegoś takiego jak straty z tytułu zamrożonej, lub straconej kasy w przyszłości, które nie są ujęte w rozliczeniu. Tak na marginesie. Powiedz mi skąd wiesz, że kasa dłużnika, który jest w fazie postępowania sądowego lub windykacyjnego jest stracona? Jesteś w stanie przewidzieć przyszłość? Wyobraź sobie sytuację, że kupiłem 100 akcji i 50 z nich sprzedałem z zyskiem 10 tys zł. Kolejne 50 zostawiłem na następny rok ale ich cena spadła i aktualnie są poniżej ceny zakupu. Czy według ciebie nie powinienem płacić podatku belki z zyskownych akcji, bo w przyszłości mogę ponieść stratę z pozostałych?
 5. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @Kociol jeżeli większość jest teraz w sądach i na postępowaniu komorniczym, to chyba call center nie bardzo ma pole do popisu. Chociaż nie ukrywam, że początek 2018 roku został całkiem zawalony. Firma nie była na to przygotowana a wszelkie zmiany były wprowadzane na żywo, wedle zasady zobaczymy jak będzie a może się uda. Ogólnie jestem zawiedziony, widać, że brakło pomysłu jak to rozegrać. Wszystko idzie jak krew z nosa a czas nam nie sprzyja. Nie wierzę też, że z tego programu rozliczymy się co do złotówki, jak miało miejsce to wcześniej. Zakładam, że max 50%-60% to będzie wynik dobry, dla tych którzy mają rozbudowane portfele. Nie mówię to o inwestorach, którzy mają po 10 tys, gdyż przy odrobinie szczęścia mogą odzyskać całość. To raczej będzie wyjątek od reguły. Jest jeszcze ziarnko szczęścia ale nie liczyłbym na nie.
 6. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Witam po małej przerwie, zgodnie z obietnicą proponuję kolejne spotkanie w siedzibie PZ w terminie 26 marca tj. wtorek na godzinę 9:00. Myślę, że będzie to dobry termin aby podsumować wcześniejsze działania PZ, komornicze oraz wysłuchać ewentualnych prognoz dotyczących przyszłości. Jeżeli czas pozwoli, to z pewnością pojawią się "minutki" ze spotkania. Na chwilę obecną są 3 osoby.
 7. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Ostatnio wpłynęła mi wpłata z pożyczki, która aktualnie jest na windykacji. Najciekawsze jest to, że wpłata nie została uwzględniona w harmonogramie. Czy u was są podobne błędy? ps proponuję zrobić kolejne spotkanie pomiędzy 25-29 marca. Dokładny dzień i godzina do ustalenia. Zakładam, że kilka osób na pewno będzie chciało się wybrać.
 8. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  pewnie tak:)
 9. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  spam
 10. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Spłacone 3 raty częściowo? To wydaje się być bez sensu. @keeper jeśli faktycznie masz takie spłaty to serio nie mam pytań. @renovatio też masz konkretnie. Niebywałe wszystko co dotykam zamieniam w piach....:(
 11. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @lek odnośnie wypłaty Twojej odprawy to nie płaciło KCH, tylko gwarantowany fundusz świadczeń pracowniczych. Powracając już do tematu, to u mnie spłaciło się 32% kasy, jaką miałem 1 stycznia 2018 roku. Zakładam, że jestem gdzieś w granicach średniej dla całej społeczności inwestorów. Czy to dużo? I tak i nie. Jeżeli założymy jak niepewnie patrzeliśmy w przyszłość, to można być nawet zadowolonym. Natomiast jeżeli mam być szczery odnośnie reszty spłat, które wiszą w sądzie lub u komornika, to tutaj mój optymizm całkowicie wygasa. Szczerze mówiąc nie widzę tego abyśmy mogli w najbliższym czasie odzyskać z tej puli większość lub cokolwiek. Teoretycznie zakładam, że po wygaśnięciu wszystkich aktualnych spłat, u komornika pozostanie jakieś 40% wartości ze stycznia 2018 roku. Kwestia kolejnego spotkania w siedzibie spółki. Wstępnie zakładam, że będę pod koniec lutego, początek marca. Myślę, że razem z @renovatio ogarniemy temat.
 12. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Za nami 2018, czyli w zasadzie pełen rok, w którym PZ nie skupował pożyczek i prowadził dla nas windykacje. Jaka jest Wasza subiektywna opinia. Ile procentowo odzyskaliście w tym roku? Czy jesteście zadowoleni z działań PZ?
 13. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Słuchaj @pepperoniss napisałeś: " Dlaczego nie oczekujesz od tych, którzy nie mają nic merytorycznego do powiedzenia tylko rzucają obelgami i oskarżeniami bez pokrycia by oni też przeszli na moje pozycje i jeśli już nie nawet zgadzać się z moim zdaniem to choćby podjąć próbę jakiejś głębszej analizy bądź choćby rzeczowej polemiki?" Każdy wpis, czy to merytoryczny, czy obelga jest wyrażeniem opinii. Czy są oskarżeniami bez pokrycia, to ty sam tego nie wiesz. Być może osoby te nie chcą tego pisać, bo przerywasz co chwilę i nie pozwalasz rozwijać się rozmowie. " Jakie widzisz uzasadnienie do tego by w wątku bez skrępowania mieli się wypowiadać kłamcy i oszczercy (Tak! Tak! Oszczercy) rzucający na prawo i lewo swoje pomówienia a już pomówieni nie?" Normalnie myślący moderator usuwa taki wpis i nie traci czasu aby napisać elaborat, czy ktoś jest oszczercą, no ale ty jesteś emocjonalnie zaangażowany. " No ciekaw jestem jakie? Bo ja Ci powiem to co ja na ten temat wiem... Szlag mnie trafia gdy wpada ktoś na forum i krzyczy złodzieje, oszuści, bandyci, pracujesz dla PZ, służb specjalnych, itd., itp. ale na poparcie swoich oskarżeń nie mają żadnych argumentów." Czyli jednak targają Tobą emocje, sam przyznałeś. " Zapraszam do do wypowiedzi w temacie wątku... " Niestety nie da się pisać w tym temacie bo co chwilę przerywasz. Z pewnością wiesz co znaczy słowo upierdliwy. " Jak uważasz? Czy racjonalnym działanim inwestora było przeanalizowanie pod kontem prawnym podpisywanych przez Was umów? Czy zmiana zapisu z obowiązku odkupienia umowy zwiększała ryzyko inwestora czy je zmniejszała?" Co ciebie to obchodzi, co zrobili inwestorzy w przeszłości. Czy inwestowali Twoje pieniądze a może Twojej rodziny? każdy swój rozum ma i zrobił to co uważał za stosowne. Powiedz mi czemu się tak martwisz? ps Jeszcze na koniec. Tak jak widzisz ja także potrafię wyrywać zdania z kontekstu i na każde z nich odpisywać. Fajnie co?
 14. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Słuchaj ty sam sobie przeczysz. Jak możesz napisać, że patrzysz z dystansem i bez emocji, skoro spamujesz temat co chwilę. Czy Ty właściwie wiesz co to znaczy patrzeć z dystansem i bez emocji? Przecież w każdym twoim zdaniu czuć emocje jakie Tobą targają. Niby nie jesteś po żadnej stronie ale Twoje zdanie musi być na górze. Podobno jesteś moderatorem, daj się wypowiedzieć ludziom i nie odpisuj co post, chwytając za poszczególne słówka, zdania bo zamydlasz temat. ps ciekawe ile dostanę za to pkt karnych? Zwyczajowe 10 za offtop. To nie jest watek dotyczący decyzji moderatorskich i spekulacji na ten temat.
 15. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  IMHO, wcale Twój wniosek nie jest taki oczywisty. Po czym wnosisz? @pepperoniss po czym wnosisz, że jest inaczej? Skoro już stwierdziłeś, że nie jest to takie oczywiste podeprzyj to przykładem, statystykami. Udowodnij proszę, że masz rację. Zacytowałeś zdanie i z twojej odpowiedzi nic nie wynika. To ja zadam pytanie. Po czym wnosisz, że jest inaczej, Oświeć mnie.
×