Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Pepik78

Forumowicz
 • Content count

  245
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Excellent

1 Follower

About Pepik78

 • Rank
  Aktywny inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 1. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Spotkanie w siedzibie PZ ustaliłem na 19 czerwca 2019 roku tj. środa. godzina 11:00. Na chwilę obecną razem @renovatio jesteśmy na 100% na spotkaniu. Myślę, że kolejne osoby dopiszą się na dniach.
 2. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Witam po dłuższej przerwie. W związku z przyjazdem na śląską ziemię, proponuję kolejne spotkanie w siedzibie PZ, w terminie pomiędzy 25-28 czerwca. Jest to na razie luźno rzucony pomysł ale warto aby każdy zainteresowany, miał więcej czasu na ogarnięcie terminu dla siebie. Mam nadzieję, że na spotkaniu oprócz stałego grona inwestorów, pojawią się nowe osoby, które być może mają inne spojrzenie na dany temat. Serdecznie zapraszam wszystkich.
 3. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  To raczej nic nowego. Sprawa jest długa jak makaron i nic nie wnosi do całości.
 4. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @BeatResz nie ma co się martwić, że sprawa ulegnie przedawnieniu. W chwili obecnej ten okres wynosi 3 lata, z kolei PZ będzie trzymać rękę na pulsie aby nie doszło do przedawnienia. Z kolei jeśli dojdzie do umorzenia, gdyż komornik dojdzie do wniosku, że nie będzie mógł odzyskać kasy w chwili obecnej, to masz prawo zabrać dokumenty bez dodatkowych kosztów. Z drugiej zaś strony umorzenie można wznowić. Wżne żeby nie przekroczyć okresu 3 lat i sprawa znowu ma kolejne 3 lata aż się przedawni. Według mnie zabieranie dokumentów nie ma sensu, no chyba, że sama zawodowo zajmujesz się egzekucją lub masz cas aby jeździć po Polsce za swoimi dłużnikami.
 5. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @pepperoniss tak wiemy ale dzięki za przypomnienie
 6. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Już po spotkaniu, na którym poznaliśmy nowe statystyki, które wyglądają całkiem przyzwoicie jeśli chodzi o ilość spraw w sądach oraz przekazanych do komornika. Jednak jak sami zauważyliśmy, ściągalność komornicza nie jest na takim poziomie na jakim oczekiwaliśmy. Należy jednak podkreślić, że komornicy ściągają, z kolei PZ przekazuje pieniądze nam. Ilość pożyczek przekazywanych komornikom rośnie, analogicznie wartość ściągana jest większa, w porównaniu do ostatnich danych. Ilość zgonów oraz upadłości także wzrasta jednak w tej kwestii działa syndyk lub komornik, który szuka spadkobierców. Oddzielną sprawą są umorzenia komornicze, gdyż to w przyszłości będzie skutkować podjęciem decyzji przez nas samych. Nie bardzo wiem na chwilę obecną, jak będzie wyglądać to w kwestii technicznej i prawnej, dlatego też nie chciałbym tutaj pisać jak będzie. Kolejną sprawą jest nasza prośba o wprowadzenie dat, odnośnie poszczególnych etapów, z czego postępowanie sądowe jak i postępowanie komornicze ma kluczowe znaczenie. Jeżeli ktoś martwi się, że PZ nie będzie działał i nas zostawi, to pragnę zwrócić uwagę, że PZ oprócz naszych pożyczek windykuje także swoje, więc finalnie jedziemy na tym samym wózku.
 7. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Przypominam o spotkaniu w siedzibie PZ 26 marca tj. wtorek godz. 9:00.
 8. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @LG1290 słuchaj temat rozliczania podatków był już omawiany w zeszłym roku na naszym forum, jest nawet specjalny temat. PZ specjalnie stworzył dwie tabele z naszymi zyskami. Nie ma czegoś takiego jak zawyżone zyski, gdyż to są twoje faktyczne zyski. Nie ma też czegoś takiego jak straty z tytułu zamrożonej, lub straconej kasy w przyszłości, które nie są ujęte w rozliczeniu. Tak na marginesie. Powiedz mi skąd wiesz, że kasa dłużnika, który jest w fazie postępowania sądowego lub windykacyjnego jest stracona? Jesteś w stanie przewidzieć przyszłość? Wyobraź sobie sytuację, że kupiłem 100 akcji i 50 z nich sprzedałem z zyskiem 10 tys zł. Kolejne 50 zostawiłem na następny rok ale ich cena spadła i aktualnie są poniżej ceny zakupu. Czy według ciebie nie powinienem płacić podatku belki z zyskownych akcji, bo w przyszłości mogę ponieść stratę z pozostałych?
 9. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @Kociol jeżeli większość jest teraz w sądach i na postępowaniu komorniczym, to chyba call center nie bardzo ma pole do popisu. Chociaż nie ukrywam, że początek 2018 roku został całkiem zawalony. Firma nie była na to przygotowana a wszelkie zmiany były wprowadzane na żywo, wedle zasady zobaczymy jak będzie a może się uda. Ogólnie jestem zawiedziony, widać, że brakło pomysłu jak to rozegrać. Wszystko idzie jak krew z nosa a czas nam nie sprzyja. Nie wierzę też, że z tego programu rozliczymy się co do złotówki, jak miało miejsce to wcześniej. Zakładam, że max 50%-60% to będzie wynik dobry, dla tych którzy mają rozbudowane portfele. Nie mówię to o inwestorach, którzy mają po 10 tys, gdyż przy odrobinie szczęścia mogą odzyskać całość. To raczej będzie wyjątek od reguły. Jest jeszcze ziarnko szczęścia ale nie liczyłbym na nie.
 10. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Witam po małej przerwie, zgodnie z obietnicą proponuję kolejne spotkanie w siedzibie PZ w terminie 26 marca tj. wtorek na godzinę 9:00. Myślę, że będzie to dobry termin aby podsumować wcześniejsze działania PZ, komornicze oraz wysłuchać ewentualnych prognoz dotyczących przyszłości. Jeżeli czas pozwoli, to z pewnością pojawią się "minutki" ze spotkania. Na chwilę obecną są 3 osoby.
 11. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Ostatnio wpłynęła mi wpłata z pożyczki, która aktualnie jest na windykacji. Najciekawsze jest to, że wpłata nie została uwzględniona w harmonogramie. Czy u was są podobne błędy? ps proponuję zrobić kolejne spotkanie pomiędzy 25-29 marca. Dokładny dzień i godzina do ustalenia. Zakładam, że kilka osób na pewno będzie chciało się wybrać.
 12. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  pewnie tak:)
 13. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  spam
 14. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Spłacone 3 raty częściowo? To wydaje się być bez sensu. @keeper jeśli faktycznie masz takie spłaty to serio nie mam pytań. @renovatio też masz konkretnie. Niebywałe wszystko co dotykam zamieniam w piach....:(
 15. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @lek odnośnie wypłaty Twojej odprawy to nie płaciło KCH, tylko gwarantowany fundusz świadczeń pracowniczych. Powracając już do tematu, to u mnie spłaciło się 32% kasy, jaką miałem 1 stycznia 2018 roku. Zakładam, że jestem gdzieś w granicach średniej dla całej społeczności inwestorów. Czy to dużo? I tak i nie. Jeżeli założymy jak niepewnie patrzeliśmy w przyszłość, to można być nawet zadowolonym. Natomiast jeżeli mam być szczery odnośnie reszty spłat, które wiszą w sądzie lub u komornika, to tutaj mój optymizm całkowicie wygasa. Szczerze mówiąc nie widzę tego abyśmy mogli w najbliższym czasie odzyskać z tej puli większość lub cokolwiek. Teoretycznie zakładam, że po wygaśnięciu wszystkich aktualnych spłat, u komornika pozostanie jakieś 40% wartości ze stycznia 2018 roku. Kwestia kolejnego spotkania w siedzibie spółki. Wstępnie zakładam, że będę pod koniec lutego, początek marca. Myślę, że razem z @renovatio ogarniemy temat.
×