Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Pepik78

Forumowicz
 • Content count

  250
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

40 Excellent

1 Follower

About Pepik78

 • Rank
  Aktywny inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 1. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Sprawy ogólne dotyczące systemu, działań PZ i ściągalności. Możesz nakreślić swój problem na spotkaniu i na pewno zostanie sprawa wyjaśniona. Odnośnie twojego postępowania sądowego, mogła zajść następująca sytuacja. Dłużnik zmienił miejsce zamieszkania, które nie da się ustalić. (wyjazd z kraju?). Pamiętam, że na jednym ze spotkań była już omawiana taka sytuacja. W każdym bądź razie zapraszam
 2. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @pmprogres w takim razie proponuję, czwartek 19 września godzina 11. Standardowo max 2-3 h. W tym czasie powinniśmy omówić najważniejsze kwestie. Resztę możemy omówić w trakcie lunchu. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich inwestorów, także im więcej nas tym lepiej.
 3. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Witam, czy ktoś jest zainteresowany spotkaniem w siedzi PZ np 19 lub 20 września? Myślę, że można po raz kolejny spotkać się i omówić sytuację.
 4. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @jusik2002 napisałeś lekko bez sensu. Zastanów się, jeżeli sprawa jest na etapie komorniczym, to PZ ma niewielkie pole do popisu, w zasadzie czeka na ściągnięcie kasy. Druga sprawa, napisałeś:" PZ może ściąga jakąś kasę ale w pierwszej kolejności swoją potem dużych graczy (w obawie przed procesami) a jak im starczy ewentualnie czasu to może kiedyś zajmie się takimi małymi inwestorami jak ja". To zastanów się teraz logicznie, dlaczego ci inwestorzy z kupą kasy od razu nie pozwali PZ i mieliby problem z głowy? Nie pozwali, nie pozywają i też muszą czekać na pieniądze. Niestety pewnie się zdziwisz ale każdy inwestor jest tak samo obsługiwany przez PZ. Kwestie indywidualne pożyczkobiorców mają tutaj największe znaczenie. Jedni są w porządku i spłacają, są też cwaniacy, (sam na taką rodzinkę trafiłem, rozmawiałem z nimi osobiście i szli w zaparte, że nic nie wiedzą o pożyczce. Finalnie komornik ściągnął wszystko plus karne odsetki:). Do tego jeszcze zgony, umorzenia, (wyjazdy z kraju)? Ja sam do wielkich tego systemu nie należę ale od momentu dead line w 2017 roku, odzyskano dla mnie 60%, z czego jeszcze w 2018 roku na panice kupiłem pożyczki z giełdy, za bardzo śmieszne pieniądze. Po reinwestycji spadło do 52% odzyskanej kasy. Kilka pożyczek się spłaca, reszta już na postępowaniu sądowym oraz komorniczym. @jusik2002 zapraszam na spotkanie we wrześniu. Z miłą chęcią wysłuchamy Twoich spostrzeżeń. @Meggy słuchaj czy to nie Ty masz część pożyczek, które sama windykujesz? Jak to wygląda względem PZ?
 5. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @renovatio wielkie dzięki za staty i opis oraz spotkanie, które zostało ustawione pod mój przyjazd. Jak zapewne widać PZ działa i coraz więcej spraw jest przekazywanych z sądu do komorników. (Odrębną kwestią jest fakt czy dłużnik ma jakieś środki, które komornik może nam przekazać). W każdym bądź razie (łączna) ściągalność systematycznie rośnie i to cieszy. Natomiast w kwestii zgonów, sprawy mogą się lekko przeciągnąć, niemniej jednak kasa jest do odzyskania. Zgłosiliśmy też kilka poprawek do systemu, które będą z czasem wprowadzane. Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na wrzesień, sądzę, że 19 września tj czwartek lub 20 września, możemy spotkać się i omówić nasze sprawy. ps po ilości a właściwie po braku wpisów na forum zakładam, że inwestorzy muszą być w pewnym stopniu zadowoleni z windy PZ i działań komorniczych.
 6. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Spotkanie w siedzibie PZ ustaliłem na 19 czerwca 2019 roku tj. środa. godzina 11:00. Na chwilę obecną razem @renovatio jesteśmy na 100% na spotkaniu. Myślę, że kolejne osoby dopiszą się na dniach.
 7. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Witam po dłuższej przerwie. W związku z przyjazdem na śląską ziemię, proponuję kolejne spotkanie w siedzibie PZ, w terminie pomiędzy 25-28 czerwca. Jest to na razie luźno rzucony pomysł ale warto aby każdy zainteresowany, miał więcej czasu na ogarnięcie terminu dla siebie. Mam nadzieję, że na spotkaniu oprócz stałego grona inwestorów, pojawią się nowe osoby, które być może mają inne spojrzenie na dany temat. Serdecznie zapraszam wszystkich.
 8. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  To raczej nic nowego. Sprawa jest długa jak makaron i nic nie wnosi do całości.
 9. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @BeatResz nie ma co się martwić, że sprawa ulegnie przedawnieniu. W chwili obecnej ten okres wynosi 3 lata, z kolei PZ będzie trzymać rękę na pulsie aby nie doszło do przedawnienia. Z kolei jeśli dojdzie do umorzenia, gdyż komornik dojdzie do wniosku, że nie będzie mógł odzyskać kasy w chwili obecnej, to masz prawo zabrać dokumenty bez dodatkowych kosztów. Z drugiej zaś strony umorzenie można wznowić. Wżne żeby nie przekroczyć okresu 3 lat i sprawa znowu ma kolejne 3 lata aż się przedawni. Według mnie zabieranie dokumentów nie ma sensu, no chyba, że sama zawodowo zajmujesz się egzekucją lub masz cas aby jeździć po Polsce za swoimi dłużnikami.
 10. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @pepperoniss tak wiemy ale dzięki za przypomnienie
 11. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Już po spotkaniu, na którym poznaliśmy nowe statystyki, które wyglądają całkiem przyzwoicie jeśli chodzi o ilość spraw w sądach oraz przekazanych do komornika. Jednak jak sami zauważyliśmy, ściągalność komornicza nie jest na takim poziomie na jakim oczekiwaliśmy. Należy jednak podkreślić, że komornicy ściągają, z kolei PZ przekazuje pieniądze nam. Ilość pożyczek przekazywanych komornikom rośnie, analogicznie wartość ściągana jest większa, w porównaniu do ostatnich danych. Ilość zgonów oraz upadłości także wzrasta jednak w tej kwestii działa syndyk lub komornik, który szuka spadkobierców. Oddzielną sprawą są umorzenia komornicze, gdyż to w przyszłości będzie skutkować podjęciem decyzji przez nas samych. Nie bardzo wiem na chwilę obecną, jak będzie wyglądać to w kwestii technicznej i prawnej, dlatego też nie chciałbym tutaj pisać jak będzie. Kolejną sprawą jest nasza prośba o wprowadzenie dat, odnośnie poszczególnych etapów, z czego postępowanie sądowe jak i postępowanie komornicze ma kluczowe znaczenie. Jeżeli ktoś martwi się, że PZ nie będzie działał i nas zostawi, to pragnę zwrócić uwagę, że PZ oprócz naszych pożyczek windykuje także swoje, więc finalnie jedziemy na tym samym wózku.
 12. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Przypominam o spotkaniu w siedzibie PZ 26 marca tj. wtorek godz. 9:00.
 13. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @LG1290 słuchaj temat rozliczania podatków był już omawiany w zeszłym roku na naszym forum, jest nawet specjalny temat. PZ specjalnie stworzył dwie tabele z naszymi zyskami. Nie ma czegoś takiego jak zawyżone zyski, gdyż to są twoje faktyczne zyski. Nie ma też czegoś takiego jak straty z tytułu zamrożonej, lub straconej kasy w przyszłości, które nie są ujęte w rozliczeniu. Tak na marginesie. Powiedz mi skąd wiesz, że kasa dłużnika, który jest w fazie postępowania sądowego lub windykacyjnego jest stracona? Jesteś w stanie przewidzieć przyszłość? Wyobraź sobie sytuację, że kupiłem 100 akcji i 50 z nich sprzedałem z zyskiem 10 tys zł. Kolejne 50 zostawiłem na następny rok ale ich cena spadła i aktualnie są poniżej ceny zakupu. Czy według ciebie nie powinienem płacić podatku belki z zyskownych akcji, bo w przyszłości mogę ponieść stratę z pozostałych?
 14. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @Kociol jeżeli większość jest teraz w sądach i na postępowaniu komorniczym, to chyba call center nie bardzo ma pole do popisu. Chociaż nie ukrywam, że początek 2018 roku został całkiem zawalony. Firma nie była na to przygotowana a wszelkie zmiany były wprowadzane na żywo, wedle zasady zobaczymy jak będzie a może się uda. Ogólnie jestem zawiedziony, widać, że brakło pomysłu jak to rozegrać. Wszystko idzie jak krew z nosa a czas nam nie sprzyja. Nie wierzę też, że z tego programu rozliczymy się co do złotówki, jak miało miejsce to wcześniej. Zakładam, że max 50%-60% to będzie wynik dobry, dla tych którzy mają rozbudowane portfele. Nie mówię to o inwestorach, którzy mają po 10 tys, gdyż przy odrobinie szczęścia mogą odzyskać całość. To raczej będzie wyjątek od reguły. Jest jeszcze ziarnko szczęścia ale nie liczyłbym na nie.
 15. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Witam po małej przerwie, zgodnie z obietnicą proponuję kolejne spotkanie w siedzibie PZ w terminie 26 marca tj. wtorek na godzinę 9:00. Myślę, że będzie to dobry termin aby podsumować wcześniejsze działania PZ, komornicze oraz wysłuchać ewentualnych prognoz dotyczących przyszłości. Jeżeli czas pozwoli, to z pewnością pojawią się "minutki" ze spotkania. Na chwilę obecną są 3 osoby.
×