Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Pepik78

Forumowicz
 • Content count

  287
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

42 Excellent

1 Follower

About Pepik78

 • Rank
  Aktywny inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 1. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Witam Poniżej przedstawiam kilka aktualnych statystyk: 1.Liczba zgonów: 2207 2.Liczba upadłości: 999 3.Ilość spraw w sądzie: 6542 4.Ilość wyroków nieprawomocnych: 3763 5.Ilość wyroków prawomocnych: 28020 (w tym 27636 pożyczek na statusie Komornik, 384 na statusie Sąd) 6.Ilość spraw przekazanych komornikom: 27636 7.Ilość spraw gdzie komornik zajął i przekazał środki: 19532 8. Pożyczki umorzone: na statusie umorzone są 1383 pożyczek. 9. Ilość pożyczek inwestorskich, które były na komorniku i zostały rozliczone: 4709. Pandemia trochę wpłynęła na spłacalność z kilku powodów a mianowicie : 1.Niższe wynagrodzenia osób pracujących (postojowe). 2.Sądy przestały pracować , co powodowało że nakazy nie uzyskiwały prawomocności. 3.Nie wszyscy komornicy , oraz zakłady pracowały. 4.Jedna z tarcz podwyższyła kwotę nie podlegającą zajęciom , na szczęście tylko na czas pandemii. Jeżeli chodzi i spotkanie, to proponuję dopiero termin jesienny. O terminie będę informował wrzesień/październik.
 2. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @byskobol niestety nie mam żadnych nowych informacji i też jestem ciekaw jak wyglądała ściągalność w marcu i kwietniu. Miałem w planach organizację kolejnego spotkania w drugiej połowie lipca ale ze względu na wirusa i problemy z lotami, nie będę nawet rozpoczynał tematu. Najprawdopodobniej spotkamy się na jesień w siedzibie PZ. ps w między czasie Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe, także oprocentowanie odsetek spadło a przy rosnącej inflacji sytuacja zmienia się na naszą niekorzyść. ps jak będę coś wiedział dam znać i do zobaczenia w lepszych czasach.
 3. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Tak u mnie normalnie, natomiast u mojej żony 2 x więcej w czerwcu niż w maju. Pytanie do wszystkich, czy są jakieś osoby, które już mają spłacony portfel lub zostało jakieś 20%-30% do spłaty? Jak to u Was wygląda?
 4. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Meggy już o tym rozmawialiśmy, że tego nie rozlicza się na PIT37. Prawa autorskie??? Niby czemu?
 5. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  to już było poruszane na na naszym forum i na spotkaniach. Najprościej zadzwonić do PZ a zakładam, że osoba zmieniła miejsce zamieszkania lub wyjechała z kraju i PZ nie może ustalić adresu. Ewentualnie sprawa utknęła w sądzie. ps czy moja odpowiedź jest na korzyść firmy czy raczej oczekujesz odpowiedzi, że cie oszukali i to potwierdzi twoje chore myślenie?
 6. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Czas jest trudny ale trzeba pamiętać, że komornicy też żyją ze swojej pracy, także nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to nic nie robią. Pytanie na chwilę obecną brzmi, jak bardzo zmieniła się sytuacja u naszych dłużników? Obawiam się, że może być gorzej niż było. ps ze względu na zamieszanie z wirusem, nie będę organizował spotkania w czerwcu. Po pierwsze nie wiem, czy będzie coś latać do Polski. Po drugie nie bardzo też wiadomo, jakie zakazy będą jeszcze obowiązywać w czerwcu.
 7. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Jak u Was spłaty po zawieszeniu gospodarki oraz mocnym obniżeniu stóp procentowych?
 8. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @gleam cieszę się, że przypomniałeś sobie ksywkę z forum jeszcze kilka dni temu nie pamiętałeś Słuchaj powiedz mi kto ci naopowiadał, że windykacji telefonicznej nie ma? Tym bardziej, że są nadal pożyczki na windykacji a co więcej, są nawet takie, które mają status trwa. Nie przypominam sobie, żeby na ostatnim spotkaniu padły słowa o zakończeniu windykacji telefonicznej. Chyba, że czegoś nie dosłyszałem? Oprócz naszych pożyczek PZ windykuje także swoje pożyczki, także mają co robić. Jakie to spółki zostały przemianowane na sp. z.o.o? Nobiles 2 jest nadal spółką cywilną.
 9. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Moje pożyczki z końca spłacały się regularnie i nie zauważyłem, żeby były znacząco gorsze od wcześniejszych. Natomiast patrząc z perspektywy czasu, należy zastanowić się ile z twojego portfela PZ skupował wcześniej, (na przestrzeni roku) i porównać to do aktualnej sytuacji. Przecież wcześniej np w 2015/16/ czy 2017 też były pożyczki, gdzie nie spłacały się od początku ale inwestorzy nie zwracali na to uwagi, gdyż PZ skupował. Trafiały się na windzie? Oczywiście, że były i PZ także skupował. Pożyczki z drugiego końca roku PZ nie zdążył skupić i dlatego można odnieść, że te z końca są gorsze. Teraz zastanów się, gdyby PZ nie skupił pożyczki np w 2015 czy 2016 roku, która nie spłacała się od początku, to myślisz, że wtedy wpłaty z windykacji mielibyśmy bezproblemowo? Nie sądzę. Myślisz, że wtedy komornik sypałby jak z rękawa setkami, czy też mógłbyś trafić na wpłaty rzędu 10-15 zł? Ja mam dwie pożyczki z 2016 roku, które wskoczyły w postępowanie komornicze a przecież teoretycznie nie powinno już ich być. Co więcej dłużnik tak to umiejętnie przedłużał ze spłatami, że PZ nie zdążył skupić.
 10. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Zastanów się nad tym co napisałeś. Znaczy się: firma nie prowadziła weryfikacji i później ta sama firma skupowała, (przez lata) owe "niespłacalne" pożyczki, które były na windykacji aby topić swoją kasę?
 11. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @jusik2002 tak jak pisałem wcześniej, moje pożyczki zakupione na końcu działania PZ, wszystkie się spłaciły, także to obala twoją teorię "toksycznych pożyczek". U mnie także spłaty nie są duże ale powoli idzie do przodu. Ciekawe, że oszuści wydają swoją kasę na twoją windykację a przecież mogli zakończyć współpracę inaczej. ps Zapraszam na następne spotkanie w czerwcu. @Meggy dokładnych statystyk nie mam ale z tego co sprawdzaliśmy na spotkaniu, to ilość ściąganych pieniędzy przez komorników była dwukrotnie wyższa, niż jeszcze pół roku temu. Ogólnie statystyki na naszą korzyść. Jeżeli dojdzie do umorzenia przez komornika, to mamy 3 lata na wznowienie sprawy. Informacja o umorzeniach pojawi się z czasem w systemie i PZ będzie pilnował aby nie doszło do przedawnienia.
 12. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Na wezwaniu na komendzie też zwróciłem uwagę, że pytania były tworzone, przez kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia o co pyta, ale pomimo bezsensowności są odczytywane. Odniosłem wrażenie, ze osoba, która to czytała i zadawała pytanie, dostała robotę z góry. Ciekaw jestem co odpisze @gleam,ile masz pozyczek sprzedanych? Ile w portfelu, co wisi na zgonach jaki to procent?
 13. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Byłem wezwany. Tak jak pisałem to stara sprawa dotycząca wpisania przez KNF. Jest to pokłosie tego co było. Nie jest tajemnicą, że inwestorzy byli wzywani w sprawie złożenia wyjaśnień dużo wcześniej np @Meggy, jak i będą wzywani kolejni, (w celu złożenia wyjaśnień). Niestety nie ma żadnej sprawy wymierzonej w PZ jak mówiłeś. Nikt nikomu nie postawił zarzutów, także wygląda, że jesteś w błędzie. Na ostatnim spotkaniu nie była poruszana ta sprawa, gdyż ważniejsze dla nas jest ściągnięcie pieniędzy od dłużników. W tej kwestii głównie staramy się działać. @gleam powiedz mi jedno, bo swego czasu mówiłeś, że nie masz pożyczek, gdyż sprzedałeś/pozbyłeś się. Teraz nagle się pojawiasz się po ponad roku i piszesz, że masz jakieś pożyczki na zgonach. Jak jest faktycznie? Gdzieś jest fałsz/przekłamanie czy starasz się zrobić zamieszanie?
 14. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  @Meggy spotkanie wypadło pozytywnie, ciężar działania przeszedł na komorników, ściągają coraz większe środki. Natomiast PZ wciąż zajmuje się windykacją. Jeżeli chodzi o % odzyskanych środków, to jest on średnio podobny u inwestorów, z którymi rozmawiałem. Z tego co zauważyłem, mogą być pewne odchylenia od średniej ale potraktowałbym to jako zdarzenie pechowe. Pozostaje kwestia wzrostu płacy minimalnej, co może przełożyć się na spłaty.
 15. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Myślę, że nie będzie żadnego info, to być może bardziej zmobilizuje ludzi do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach, które organizuje co pół roku. Z twojego tonu wypowiedzi wnioskuję, że sam lepiej wszystko wiesz. Wydaje mi się, że masz wyjątkowo pechowy portfel, że masz tyle zgonów i być może na podstawie tego wnioskujesz, że tak ma każdy. Przecież istnieje możliwość odzyskania pieniędzy od spadkobierców, więc chyba, cała sprawa nie legła totalnie w gruzach. Jeszcze jedno napisałeś " W systemie byłem od samych początków nawet przed pozyczkoposiadaczem kiedy tylko pracownicy mogli inwestować." Z tego co wiem to wcześniej był system Partner oraz inne systemy i nie trzeba było być pracownikiem, żeby w to zainwestować.
×