Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
pepperoniss

Boss
 • Content count

  16103
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3802 Excellent

About pepperoniss

 • Rank
  Strażnik regulaminu

Informacje o profilu

 • płeć
  Male

Recent Profile Visitors

19755 profile views
 1. [SCAM] Expasset - od 0.5 % do 1.5 % dziennie - expasset.com

  Program został przeniesiony do działu SCAM.
 2. [SCAM] bitsate.com- 6% do 8% dziennie

  Program został przeniesiony do działu SCAM.
 3. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Może i nikt nie podpowie ale zgoła z innej przyczyny. Odpowiedź na to pytanie dość łatwo znaleźć na tym forum bez potrzeby zadawania kolejnego pytania.
 4. [SCAM] leobits- 10% dziennie forever

  Program został przeniesiony do działu SCAM.
 5. [SCAM] Luźne gadki o TrafficMonsoon

  Nakaz zappłaty na Chajkowskiego na milion dolców z kawałkiem..
 6. Jutro start całkowicie nowej ziemi...Grand Land. Bez czynszu najmu. Dzialki stanowią własność gracza.
 7. korwin bzdury pisze

  IMHO wypowiedź Korwina jest bardzo jasna i wynika z niej, że Jego zdaniem Braun mówił o tym, że dziłania ministra mogą dla niego skączyć się samosądem. Ergo, wcale niczym nie groził panu ministrowi... Mniejsza czy można się taką oceną wypowiedzi Srauna zgodzicz czy nie. Problem leży w tym, pani redaktor oczekuje by jej gość potępił Brauna w czambuł a inna od niej ocena słów Brauna jest niedopuszczalna i prowadzi so przerwania rozmowy. Bezsens. I znów kolejna manipulacja... Nie zauważyłem bowiem by Korwin w jakiejkolwiek wypowiedzi bronił pedofili. Natomiast wypowiada swoje zdanie w kwestii tzw. wieku zgody i wskazuje dość racjonalną argumentację za swoim stanowiskiem. Nie musimy się z jego opinią w tej kwestii zgadzać ale nie można nie zauważać, że dokładnie takie - wynikające z natury - podejście obowiązywało w wielu kulturach przez stylecia a prawo zezwalające na małżeństwa osób w tym wieku było tego naturalną konsekwencją. Tzw. Wiek zgody -ustalony na 12-13 lat jeszcze dziś gdzieniegdzie występuje (Meksyk, Japonia, Argentyna).
 8. korwin bzdury pisze

  Kolejny przykład zidiocenia dziennikarzy a właściwe osób za dziennikarzy się uważających... Tym razem pani Agnieszka Gozdyra nie usłyszawszy od zaproszonego gościa tego co chciała usłyszeć raczyła była stwierdzić, że kończy rozmowę... https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/korwin-mikke-broni-brauna-oburzona-dziennikarka-polsatu-konczy-rozmowe/qmxm296,79cfc278 To teraz jakaś nowa moda...
 9. korwin bzdury pisze

  żródło: Izrael. 59 proc. pacjentów Covid w szpitalach jest po 2 dawkach (msn.com) Hm... To jak to jest z tą skutecznością tych szczepionek? Dla jasności w szpitalach w Izraelu są tylko ci chorzy, którzy mają ciężki przebieg.
 10. korwin bzdury pisze

  Hm... żródło: https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-granica-polsko-bialoruska-franek-sterczewski-znalezlismy-dzi,nId,5452164#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome Ten peowski torbaty skoczek chyba naprawdę wierzy, że Afgańczycy byli strusiami pędziwiatrami zaiwaniającymi na szagę przez Azję pod Polską granicę błagać skoczka torbacza z PO i polski rząd o pomoc... Pewnie wierzy też, że nawet ów rzekoy Egipcjanin to uchodźca z Egiptu... To nawet byłoby śmieszne gdyby nbie było aż tak głupie i nie robił tego poseł... Najśmieszniejsze jest to, że wygląda na to, że szykują się nam przyspieszone wybory. A to z tego powodu, że wwszelkie znaki na ziemi i niebie zdają się przemawiać, że wyczyny opozycyjnych idiotów ze skaczącym torbaczem na czele wespół z lewicową marszałkowinią sentorską na trwałe odwróciły spadkowy trend notowań PiS i skutecznie przykryły niekorzystny dla okupanta przekaz wokół Nowego Ładu... Brawo skacząca opozycjo... Ci idioci polityczni zapomnieli, że PiS do władzy dorwał się głównie dzięki atyimigracyjnej retoryce sprzeciwiając się ówczesnym ikupoantom a dzisiejszej opozycji nibydemokratycznej ochoczo oczekujących rzesz przymusowo relokowanych emigrantów... Tu znów PiS dostaje prezent od tych politycznych imbeculi... W sumie z mojej optyki niech sobie te skaczące po granicy torbacze skaczą dalej a nawet niech się mnożą. Wygra Pis ale Konfederacja powinna też trochę dzięki tym bałwanom urosnąć. I choć przykro mi to powiedzieć, tp - niestety - przyszła wygrana PiS będzie lepsza dla Polski niż wygrana tej durnowatej opozycji... Dobrze, że mam aparat wyborczy - czyli nogi - i niezbyt daleko do Czech... W razie czego zmienię sobie okupanta
 11. korwin bzdury pisze

  źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/granica-polsko-bialoruska-psycholog-czlowiek-moze-posunac-sie-do-okrucienstwa/c9gl65r,79cfc278 Wychodzi na to, że na polsko-białoruskiej granicy koczują nie uchodźcy, nie migranci ekonomiczni ale migranci medyczni oczekujący od Polski świadczeń medycznych... Swoją drogą nie wiedziałem, że psycholog jest specjalistą od stawiania diagnozy i ocen stanu pacjenta za pomocą megaporady bądź krzykoporady. Przecież to idiotyzm. Gdyby brać na poważnie twierdzenia tego pana to należałoby się zastanowić co skłoniło dorosłych w końcu ludzi do targaniaw w eskorcie białoruskiego wojska na granicę, bez jedzenia i picia, osób w stanie ciężkim bądź krytycznym miast zawiezienie ich do najbliższego białoruskiego szpitala i ewentualne wystąpienie o wizę humanitarną do docelowego kraju UE. KOlejny idiotyzm... Ptyanie retoryczne: Po co przedzierać się nielegalnie przez granicę skoro można to zrobić legalnie przez przejście graniczne? Zadziwiające, że rzekoma chęć pomocy jest u tych tylko w określonym miejsci i pewnie w czasie gdy tę chęć fillmują odpowiednie telewizje i osoby. To tak jakby mieć pretensje do policji, że nie pozwala lekarzowi wspinania sie po ścianie wieżowca do chorego, gdy bez problemu można do niego dotrzeć klatką schodową lub windą. Natomiast najbardziej niezrozumiałe - a w zasadzie chyba najbardziej zrozumiałe - jest to, że skoro po białoruskiej stronie granicy, w obecności bialoruskich służb znajdują się ludzie, który są w stanie krytycznym, ciężkim, mający problemy z oddychaniem, mający krew w moczu to dlaczego pikietujący po polskiej stronie posłowie i mącciciele nie krzyczą w niebogłosy o naruszaniu praw człowieka przez Białoruś? Dlaczego nie domagają się oni potępienia Łukaszenki? Białoruskich służb? Oczywiśćie to znów pytania retoryczne... Wszak przecież nie chodzi tutaj o koczujących na granicy migrantów. Chodzi wyłącznie o awanturę i plucie na swój kraj. Taka totalna ojkofobia stosowana. O... Kolejna grupa skretyniałych ojkofobów po polskiej stronie granicy... źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kolejna-grupa-ludzi-na-granicy-z-bialorusia-relacja-fotoreportera/42t6xyh,79cfc278 Trudno też nie zgodzić się z owym anonimowym funkcjonariuszem Straży Granicznej, bo faktycznie trzeba być pierdolniętym by tak łatwo łapać się na białoruskie bądź ruskie prowokacje i miast legalnie udzielać pomocy po stronie białoruskiej usiłują nielegalnie przekraczać granicę i organizować przemyt przez granicę polsko-białoruską.
 12. korwin bzdury pisze

  I znów Holandia... Zakaz tęczowych flag na akademiku... Ciekawi mnie gdzie jest Komisja Europejska... I czeszka komisarka od sprawieliwości i komisarz bądź komisarka od równości.... Pod ziemię się zapadli. Gdyby to miało miejsce w Polsce już byłby raban na pół albo całą EUropę... Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-holandia-podpalono-teczowe-flagi-wiec-zakazano-ich-wywieszan,nId,5440155
 13. korwin bzdury pisze

  Ależ beszczelność... Jakiś homofob śmie bezczelnie łżeć o wielce tolerancyjnych Niderlandczyków. Przecież homofoby nie mogą być w Holandii tylko w Polsce... Poland to nie Holand... Idź precz homofobiczny piusmaku... https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-holandia-atak-na-zalozona-przez-kibicow-silownie-lgbt-zalozy,nId,5438055
 14. korwin bzdury pisze

  Wczoraj ja... A dziś premier... źródło: https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-morawiecki-program-500-plus-nie-spelnil-oczekiwan-proludnosc,nId,5430241#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome Logicznym więc byłoby jego zlikwidowanie ale nie... PiS, jako pierwszy okupant nie boi się stosować taktyki systematycznego kupowania okupowanych ich własnymi pieniędzmi. Taki zdemokratyzowany socjalizm, w którym nie terror narzuca jak głosować ale strach przed zabraniem benefitów. To właśnie PiS, a właściwie generalisimus Jarosław Kaczyński, doskonale rozczytał demokratyczne zasady i je skutecznie zastosował. A przede wszyskim się nie bał wdrożyć tego oczywistego planu... Jakiego plamnu... Ano takiego, że by zapewnić sobie reelekcję szybko po wygranych wyborach trzeba dać znacznej ilości okupowanych takie benefity, których utrata będzie dla nich nazbyt dotkliwa by mogli sobie na nią pozwolić. Jak znacznej? Tak, że można będzie liczyć, że tych drugich będzie mniej... I tak liczono przy 500+. Tak liczono przy 13 a później 14 pensji. Tak teraz liczy się przy Nowym czy też polskim Ładzie. W tym właśnie jest ambaras, że zadowolonych mogących rzec do pana Jarosława z Żoliboża "Panie, dziękujemy ci za twoje hojne dary" będzie więce niż tych krzyczących KOnstytucja łącznie z tymi, którzy na te hojne dary się złożą... Przecież właśnie o to w demokracji chodzi! Okupanci z JE. ministrem Sasinem na czel wszak wprost mówią, że 90% z Nowym Ładem zapłaci mniejsze podatki (insza inszość że niekoniecznie mniej wyjmie z kasy na daniny dla Państwa)... W tej sytuacji oczywistym jest, że 500+ musi zostać. Podobnie jak 13 i 14 emerytura lub renta. No, i rzekomo mniejszy podatek... Eh... Dlatego niecierpię demokracji... Jest cholernie droga.
 15. korwin bzdury pisze

  Owszem, tylko, zdaje mi się, że Korwin nie uzurpuje sobie prawa do decdowania o tym kto jest małżeństwem a kto nie lecz - jak słusznie zauważyłeś - decyduje o tym prawo. A te stanowi, że: To z Konstytucji. I jak byk tu stoi, że pod pojęciem małżeństwa rozumiec możemy wyłącznie związek kobiety i mężczyzny a nie dwu panów czy dwu pań. Więcej... Właśnie tak i nie inaczej rozumiane małżeństwo podlega ochronie i opiece Państwa. Ta ochrona i opieka to właśnie te przywileje przyznane małżeństwu. Konkretyzują się one zaś chociażby w lepszym traktowaniu małżonków np. w sprawach podatkowych niż nie-małżonków. Dalej... To zaś z pierwszego artykułun kodesku rodzinnego i opiekuńczego... Do tanga trzeba dwojka. I o ile do tańca nie trzeba chłopa i baby (choć w innych konstelacjach może to dziwacznie wyglądać) to do małżeństwa bez baby i chłopa ani rusz... W ww. przepisie jak byk stoi, że muszą być pan i pani, że oboje muszą złożyć oświadczenie o wstąpieniu w związek mażeński, muszą to zrobić przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego i wreszczie w czasie składania tych oświadczeń cała trójka musi być obecna w jednym miejcu. Jasne! Masz 100% racji... Tyle, że Twoja teza w żaden sposób nie zaprzecza prawidłowej konstatacji Korwina, że: Bo jest to główny powód przyznania w systemie prawnym przywilejów małżonkom ale także - o czym się zapomina - nałożenie na małżonków prawnych obowiązków, których nie mają inne związki... To art. 23 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. A to niżej art. 27 tego kodeksu: ____________________________ No i co z tego? Nie ma wszak zakazu posiadania potomstwa bez zawarcia związku małżeńskiego. Ba, nie ma nawet zakazu posiadania wielu dzieci z róznymi partnerkami. "Technicznie" to też możliwe. Korwin też nie twierdzi, że bez ślubu podomstwa mieć nie można. Tyle, że Twój kuzyn ze swoją partnerką nie stanowią małżeństwa. Dzięki temu nie mają przewidzianych dla małżeństw przywilejów ale też nie mają - szczególnie wobec siebie - takich prawnych obowiązków jakie mają wobec siebie małżonkowie. To ich wybór albo... konieczność. NIe wiem... Konieczność, bo w polskim systemie prawnym można być w jednym czasie wyłącznie w jednym związku małżeńskim. Ja zaś niewiele znam małżeństw, które robiły to w innym celu. Znam kilka przypadków zawwarcia małżeństwa w celu uzyskania karty pobytu przez jedną osobę i zarobienia paru drobnych przez drugą. Znam jeden przypadek zawarcia małżeństwa w celu przykrycia homoseksualizmu jednego z małzonków. Jeden - w celu skorzystania z przywilejów prawa odmowy zeznań w procesie karnym. I to chyba wszysko. Znam też kilkanaście małżeństw zawieranych okresie, który nazywam okresem porębnym, w celu wzajenej pomocy i wsparcia na strość. Przeważająca rzesza małżeństw. które znam za jeden z głównych celów stawiała sobie właśnie posiadanie dzieci. Ja mam w zasadzie nieograniczoną wyobraźnię i jestem w stanie uwierzyć Tobie, że tak się złożyło, że wśród znanych Tobie małżeństw dzici mają tylko te, które zaliczyły przypadkową wpadkę. Niemniej moje obserwacje są zupełnie inne. Szczególnie, że wśród moich znajomych jest wielu chcrześcijan. A dla nas - no może poza niektórymi kościołami protestanckimi - jednym z celów małżeństwa jest właśnie prokreacja. Źródło: Katechizm Kościoła Katolickiego W prawosławiu prokreacja jest także jednym z głównych celów małżeństwa. Nie widzę żadnego powodu by zakładać, że katolicy zawierając sakramentalne małżeństwo mieli zwykle inne cele. I znów przyznam Waszeci rację... Tyle, że znów. Korwin wcale nie twierdzi, że nie są. NIe wiem skąd ta Twoja ukryta w cytowanym fragmencie teza. Nikt nie twierdzi, że małżeństwo zawiązuje się z chwilą posiadania potomstwa przez małżonków To byłby absurd. Tezą Korwina jest to, że posiadanie potomstwa jest powodem przyznania małżeństwu i tylko małżeństwu pewnych przywilejów niedostępnym innym legalnym wszakże zwiąkom. Małżeństwu jako instytucji potencjalnie sprzyjającej dzietności. Mi osobiście takie podejście konstytucyjne nie do końca odpowiada. NIe uważam bowiem, że małżeństwo czy nawet rodzina powinny mieć jakieś przywileje względem innych grup. I choć rozumiem powód dla którego politycy - zwłaśzcza lewicowi w sensie gospodarczym - upatrują w tych przywilejach zachęty do tak potrzebnej nam - przyszłym emerytom - dzietności to uważam, że nie tędy droga. 500+ wykazało, że przywileje za posiadanie dzieci nie skutkują zwiększeniem dzietności - zwłaszcza w perspektywie średni i długoterminowej. Nowe projekty kupowania wyborców obietnicą dużej kasy rozłożonej w czasie też skutku w tym zakresie nie przyniosą acz może - o zgrozo! - pozwolą PiSowi wygrać kolejne wybory. Dlatego ja osobiście zostawiłbym cywilną instytucję małżeństwa w takim kształcie jak jest teraz, czyli tylko pan i pani, ale pozbawiłbym je wszyskich przywilejów pozostawiając obowiązki. NIe widzę powodów do regulowania innych związków międzyludzkich odrębnymi, nowymi instytucjami typu rejestrowane związki partnerskie czy małżeństw jednopłciowe albo wielożeństwo.
×