Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

wotoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
pepperoniss

Moderatorzy
 • Zawartość

  14869
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez pepperoniss

 1. Hm... Ta uszczypliwość jest niepotrzebna. Nie ma chyba nic nadzwyczajnego w tym, że uczestnik hyipforum dołącza do projektu dyskutowanego na hyipforum.
 2. Waćpan tak serio? A któraż to ankieta i z jakimi pytaniami skierowana do wymuszonej - więc w znacznej części klikającej co popadnie - gawiedzi, do tego w żaden sposób nietargerowanej miałaby doprowadzić do okrzyku Eureka! Będziemy mieli swego energy drinka! Inna sprawa, że zapewne produkcji noname - czyli kolejny pseudoprodukt. I co? Może nad składem tego cuda też przeprowadzona zostanie ankieta? Wybacz... Ankiety i reklamy są atrapą i nic z nich nie wynika. Choćby z tego powodu, że prowadzone są wbrew jakimkolwiek zasadom prowadzenia takich badań.
 3. [SCAM] Bitwiden 5% przez 40 dni

  Program został przeniesiony do działu SCAM.
 4. Chyba kpisz. Niczego nie będzie oznaczać. Jeśli w ogóle dojdzie Będziesz łaskaw podać przykład choćby 10. No, trzech... Tylko ze źródłami uprzejmie proszę. Działalność firmy Onecoin nie była zakazana jako zakaz dla onecoin tylko wynikało z prowadzenia przez onecoin działalności oszukańczej i niezgodnej z prawem. I jak była tak jest zakazana. Wbrew temu co twierdzisz w żadnym z tych krajów oszukiwanie ani przyjmowanie depozytów bądź prowadzenie działalności inwestycyjnej bez odpowiednich zezwoleń nie jest legalne. Hm... Sądy raczej nie wydają opinii a wyroki. Poza tym nie istnieje raczej coś takiego jak sądownictwo unijne. Na szczęście każdy kraj ma póki co swoje Widzisz Łaskawco. Oszustwo pozostanie oszustwem bez względu na to jaką opinię ja i Ty będę wyrażał. A, że onecoin od początku umyślony był jako oszustwo widać na pierwszy rzut oka. Szczególnie jeśli okiem rzucają ci, którzy na hyipach i ponziakach zęby zjedli... Możesz mi wierzyć bądź nie ale jeszcze ani razu nie darzyło mi się nazwać piramidą czegoś co ostatecznie nią się nie okazało. Natomiast zdarzało się, że piramidą okazywały się przedsięwzięcia, w których piramidalności nie dostrzegałem lub uważałem za mało prawdopodobną. Masz jednak rację. To moja opinia. I po to ją wyrażam by potencjalna ofiara onecoina mogła się z nią zapoznać i zdecydować czy uwierzy w bajki Twoje czy ukrywających się adminów, topniejących rzesz zaganiaczy czy wiecznie naiwnych tłumaczących największy idiotyzm jako pozytywną zmianę zawsze na lepsze. Twoja moneta jest niewymienialna na nic a gdy już znajdzie się ktoś kto zechce wymienić ją na coś po kursie 0,0011 euro za Twoją monetę to Twoi admini szybko tę ofertę wykasują coby potencjalny nabity w onecoina nie wyliczył sobie rzeczywistego kursu transakcji. I proszę Cię nie tłumacz mi powodów usuwania takich transakcji rzekomą ochroną posiadaczy onecoina. Bo wszak ich posiadaczami są dorośli ludzie i mogą ze swoją kasą robić co chcą. Nawet wymieniać po niekorzystnym dla siebie kursie. Szczególnie, że ta niekorzystność jest rzekoma. Bardzo rzekoma. Nie! Nic nie idzie zgodnie z planem. Już dawno wszyscy, który weszli w projekt na początki mieli być piękni i bogaci. No, może nie piękni... Dziś może piękni i są ale bogaci niekoniecznie a na pewno dzięki inwestycji w onecoin. W pakiety edukacyjne.
 5. Hm... @Sativas zdaje się jednak zaprzeczać i udawać, że wierzy albo faktycznie wierzyć, że firma stoi na solidnych, biznesowych nogach. Stąd też w tym wątku często o piramidalności projektu po Jego rewelacjach warto co nieco rzec. Na często rzucane w tym wątku pytanie dlaczego w innych wątkach się o tym nie wypowiadam odpowiedzią jest to co napisałeś. Właśnie, nie ma nic złego w tym, że wiemy w co gramy i gramy bo chcemy licząc się z rzeczywistymi ryzykami. Nie ma też potrzeby ciągłego roztrząsania tego tematu dopóki nikt nie twierdzi inaczej.
 6. W rzeczy samej! I muszę przyznać, że tu nie do końca rozumiem @Polon, mimo iż w wielu kwestiach i ocenach się z Nim zgadzam. Ja nie oczekuję od programu, który jest piramidą uwiarygadniania się bo to w istocie oksymoron jest. I skoro wiem i uważam, że inni też wiedzą lub winni wiedzieć, że projekt piramidą jest to po jaki grzyb oczekiwać kolejnych bajek? Ja mogę oczekiwać a nawet domagać się uwiarygodnienia twierdzeń papugujących adminowe bajki zaklinaczy rzeczywistości. Ale IMHO do nich @Ermin nie należy. W rzeczy samej! Choć IMHO raczej za 5 lat nie będzie już tematu wejścia w OMEGA BEST Niemniej racja. Uwzględniając ryzyka, strategię, łut szczęścia, oczywisty wręcz brak gwarancji to wskazane przez Ciebie składniki układanki dają asumpt do rozważań komu projekt może dać zarobić i np. czy lepiej wejść teraz czy poczekać czas jakiś. Ja z tymi tezami zgadzam się w pełni. Dodam tylko jeden pewnik. Admini na 99,5% zarobią bez względu na to kiedy userzy w projekt wejdą, jaką userzy strategię zastosują,, do kogo userzy dołączą, jakie useerzy będą mieli cele, jak będą chciwi, czy i jak będą reinwestowali. Zawsze wszak mogą wyciągnąć wtyczkę... W rzeczy samej! I choć uważam, że korona z głowy by Ci nie spadła gdybyś bardziej otwarcie mówił o mankamentach inwestycji w ten konkretnie projekt nawet jeśli miałoby to spowodować rezygnację potencjalnego usera z wejścia w projekt to Twoje podejście rozumiem, szanuję i... nie podzielam Hm... Tylko czy to rzeczywiście jest zmienna? Wszak ten element występuje we wszystkich projektach tego typu i jest praktycznie niemożliwy do oszacowania. Więc czy zmienną czy stałą (acz niepewną/losową) jest to, że admin może zgasić światło, kiedy chce, jak chce, bo chce. Ja bym jednak wyłączenia światła do zmiennych nie zaliczył i traktowałbym raczej jako nieodłączny element (stałą) ryzyka inwestycji w piramidy. Zresztą właśnie przede wszystkim w tym ryzyku upatruję konieczności jasnego informowania potencjalnych poleconych o piramidalności projektu. @Polon jesteś niesprawiedliwy! Temat był poruszany nie tylko przez liderów. Sam wielokrotnie w tym wątku pisałem jak w projekcie można zarobić. Nie uważam też by papugowanie oficjalnej linii (papki marketingowej) było bezwartościowe. Wręcz przeciwnie. Gdyby na forum nie wpadał ze swoimi rewelacjami i hurraoptymiznem np. @Sativas to raczej nie odnosiłbym się w tym wątku do tematu z czego program da zarobić. Posty @Ermin nie prowokują mnie aż tak do wyjaśniania i dociekania tych kwestii. Pewnie dlatego, że nie dostrzegam w nich zaprzeczania głównym tezom, które stawiam i staram się uzasadnić. On raczej kontestuje nie sam fakt piramidalności projektu (w tym źródeł z czego projekt da zarobić) co potrzebę publicznego roztrząsania tej kwestii.
 7. [SCAM] Dagcoin - 12% miesięcznie - www.dagcoin.team

  Program został przeniesiony do działu SCAM.
 8. Jeszcze raz... Jaki swój procesor? Postawiony na własnym serwerze czy z wykorzystaniem zewnętrznych hostów? Bo przecież nawet tego nie wiemy z której z tych opcji skorzystali admini? Jeśli host jest zewnętrzny to trzeba będzie jeśli nie jest zewnętrzny a własny. Hm. No cóż. Support raczej tu niewiele będzie miał do powiedzenia. Bitki albo dotrą na wskazany adres albo nie dotrą. Problem może się pojawić przez schackowaniu serwera a o to raczej łatwiej w przypadku firemki specjalizującej się we wciskaniu kitu niż w przypadku znanego procesora bitcoinowych płatności. Oczywiście nie oznacza to, że korzystanie z zewnętrznych procesorów pozbawione jest ryzyka. Niemniej z punktu widzenia użytkownika naprawdę obojętne jest kto (firma czy zewnętrzny procesor) generuje adres na który ma dokonać zapłaty. To może być ułatwienie lub usprawnienie dla adminów. I raczej akurat ten aspekt stał za dokonaną zmianą procesora. Jasne! I nikt temu nie przeczy. Niemniej nie jest to żadna nadzwyczajna, specyficzna czy wręcz osobliwa właściwość OMEGI BEST. Wręcz przeciwnie większość projektów dąży do poszerzenia spektrum mozliwych wpłat. I działo się tak od zawsze. Od czasów gdy jeszcze kryptowaluty nie stanowiły znacznego odsetka transakcji w takich programach. Ba, niektórzy admini nawet udostępniali swe prywatne konta do wpłat do takich projektów. Po to by tylko zgarnąć parę dodatkowych drobnych. Jakie dodatkowe funkcje? Jakie małe ulepszenia? Niemniej czym innym jest uznanie czegoś za fajną opcję - z czym pewnie nawet bym się zgodził gdybym wiedział jakie dodatkowe funkcje i jakie małe ulepszenia masz na myśli - a czym innym dopatrywanie się w tych fajnych opcjach jakichś niesamowitych właściwości by obwieszczać wszem i wobec, że to chyba pierwsza w świecie platforma tego typu, która coś takiego ma. Szczególnie, że wciąż nie raczysz podzielić się informacją co takiego ma czego inny nie ma albo ma lepsze niż inny ma Widzisz. Ja nie kwestionuję, że coś tam się w backoffice zmienia. Nie podzielam tylko Twojej euforii co do tych zmian uznając, że są to zmiany drobne. Nie znaczy to jednak, że nie mogą się spotkać z dobrym przyjęciem userów. Mogą. Bo mogą być to drobne ale fajne opcje Ja nie napisałem, że dla mnie to nic. Tylko usiłuję od Ciebie - niestety, jak zwykle bez żadnego efektu - wyciągnąć co to jest to coś pożytecznego. Ja po prostu w backoffice niczego nowego nie zauważyłem. Widzisz... Zaczynam mieć wrażenie, że ciągle nad informowanie i samodzielną ocenę przedkładasz papugowanie bełkotu marketingowego. Jestem wręcz przekonany, że za brakiem rzeczowej, konkretnej odpowiedzi na temat rzekomych ulepszeń platformy stoi to, że Waćpan powtarzasz info, które rzekomo stanowi samo w sobie to ulepszenie. Pewnie owym hitowym ulepszeniem przesuwającym projekt do czołówki najlepszych jest dodani zakładki Latest News w miejsce nieużywanej zakładki kopalnianej. A w tym kontekście to wręcz należy tę zmianę ocenić jako na szybko pomyślaną naprawę bubla, bo wszak kopania nie wystartowała. Prawda? Do tego należy to ocenić jako nieudolne łatanie bubla bo w backoffice nadal znajdują się informacje, że kasa na Active Box bierze się z... kopania kryptowalut. Widzisz... Na każdą zmianę da się spojrzeć z różnych punktów widzenia. I oczywiście nie ma nic złego w tym, że backoffice się aktualizuje i dostosowuje do zmieniającej się rzeczywistości. Niemniej gołosłowie Twoich twierdzeń wychodzi zaraz po tym gdy po powtórzeniu papki od adminów nie potrafisz odpowiedzieć na proste nawet pytanie ani też przyznać się, że... w zasadzie tych zmian i ulepszeń praktycznie nie było a gdy już były to raczej po to by przykryć coś co od dawna nie było już aktualne... Znów Cię pewnie zaskoczę ale ja nie twierdziłem, że te kilka drobnych zmian nie były pożyteczne. Jeśli się nie mylę i chodziło Ci o zastąpienie zakładki portfela miningowego zakładką Latest News to oczywiście, że była to w mojej ocenie dobra dla użytkowniak zmiana. Po co bowiem epatować usera czymś co jest nieaktualne a wręcz świadczy o nietrafieniu z tematem przez adminów. Szkoda, co prawda, że nowa opcja jest nader rzadko wykorzystywana i od 24 lutego poinformowała jedynie o samej sobie i o płatnościach bankowych. No cóż, lepszy rydz niż nic... Widzisz, Ty dość nachalnie próbujesz wcisnąć swój oparty na przymiotnikach a nie faktach ogląd projektu z jednej strony. Z drugiej zaś nie dostrzegasz, że dyskutanci wcale nie kontestują skromnych dawek informacji, które przekazujesz lecz Twoją euforystyczną i oderwaną od rzeczywistości ich ocenę.
 9. Na prawdę wolałbym rozmawiać o faktach a nie odnosić się do sianej przez Ciebie papki marketingowej. A co takiego zostało tam ulepszone? Bo dla mnie jak wygląda tak wyglądał. Kolega raczy sobie żarty robić... Czym istotnym z punktu widzenia płacącego różni się przyjmowanie płatności z wykorzystaniem otwartego oprogramowania BTCpayServer od przyjmowania w jakikolwiek inny zautomatyzowany sposób? Rewolucja? Innowacja? Nie! W zasadzie to nawet nie wiadomo czy admini projektu postawili własny serwer w oparciu o ww. oprogramowanie czy też skorzystali z jednego z kilku zewnętrznych hostów opartych na ww. oprogramowaniu, np. https://btcpayjungle.com/ Kolejna marketingowa atrapa. Po wyłudzeniu w ramach atrapowego KYC wrażliwych i cennych na czarnym rynku danych to raczej minus a nie plus. Czy aby na pewno? Po czym wnosisz, że zmiana poprzedniej metody opłacania w BTC to plus i udoskonalenie a nie naprawa bubla. Ja takiej pewności ne mam skoro ni z tego, ni z owego admini podmieniają metodę płatności na nieco inną. Łaskawco.... Jeśli ktokolwiek z Polski, Ukrainy, USA czy Kanady nazwie ułatwieniem konieczność używania VPN by nie spotkać się z tak niemiłym przywitaniem : to mu nie uwierzę a wręcz nazwę kłamcą. Obowiązkowe korzystanie z VPN przez posiadających IP z ww. lokalizacji jest wyłącznie upierdliwością dla użytkowników. Natomiast korzystanie z VPN przez userów w celu poprawienia swojego bezpieczeństwa czy zwiększenia anonimowości jest przecież powszechnie dostępne dla chętnych z dowolnej lokalizacji. Natomiast cudowanie najpierw pt. nie dla Polaków a później nie dla z Polski jest po prostu śmieszne, że aż głupie gdy ofertę kieruje się na polski rynek. [---] A odpowiadając na Twoje pytanie. Ja nigdy nie byłem do projektu nastawiony pesymistycznie. Wręcz przeciwnie. Niemniej optymistyczne nastawienie do projektu wcale nie oznacza ani bezkrytycyzmu ani tym bardziej świadomego wprowadzania innych na minę i opowiadania im bajek.
 10. Widzisz... Z faktu, że coś ciągle jest ulepszane niekoniecznie muszą wynikać pozytywne wnioski. Skoro produkt przy w zasadzie żadnych zmianach rzekomego produktu wymaga ciągłych ulepszeń to raczej skłania do wniosku, że mógł zostać wypuszczony bubel wymagający ciągle naprawy. Trudno jednak bardziej merytorycznie odnieść się do Twoich słów bo nie bardzo wiadomo jakie to "ulepszenia" ma Waćpan na myśli. Przyznam szczerze, że na samej platformie ja żadnych i istotnych widocznych ulepszeń nie widzę. Natomiast utrudnienia i owszem. Kiedyś nie musiałem kombinić z VPN a dziś muszę. To duża upierdliwość. Bardzo duża. Ale zapewne dla Waćpana to jedno z ulepszeń, za które tak ochoczo Waćpan chwali. Skąd u Waćpana taki pesymizm?
 11. To ciekawa taka pseudoweryfikacja. To, że z rzeczywistym KYC nie ma nic wspólnego dla mnie nie ulega wątpliwości. Niemniej zastanawiam się czy "weryfikujący" weryfikując nie zaznaczyli przy okazji czerwonej flagi by łatwo w przyszłości odmówić wypłat troszkę większych kwot a nawet zarzucając świadome wprowadzenie ich w błąd... W sumie kolejna atrapa. @Up Ja też nie napisałem, że na tym etapie inne programy świetnie obsługują tylko tematykę wpłat. Napisałem, że tę tematykę świetnie obsługują nawet gdy projekty padają. Czyżbyś uważał, że OMEGA jest już na etapie pikowania w dół?
 12. Mogę Cię zapewnić, że na tym etapie - przyjmowania kasy a nie jej wypłacania - zwykle wszystkie takie programy śmigają bez zarzutu. Zresztą co do tego jak wpłacić do programu kasę supporty zwykle działają ekspresow, bez problemu i są nad wyraz pomocne do samego upadku takich projektów. Te typy po prostu tak mają. I nie ma w tym nic dziwnego skoro głównym celem budowania piramidy jest by wpłat było więcej niż wypłat. Dużo więcej
 13. Tyle, że zakład ten jest nie do rozstrzygnięcia Bez względu nawet na to czy admini zechcieliby współpracować. Po prostu wiarygodność ich zapewnień i twierdzeń byłaby zerowa. Niejaki Karol Scoville do dnia kiedy mu SEC kasę aresztował też twierdził, że ma tak wielkie wpływy z zewnętrznych źródeł finansowania, że może płacić, płacić i płacić i żadnych wpłat od ludzi nie potrzebuje a bierze je od nich by im pomóc Typowa opowieść... Niekoniecznie.... Może Nafalski z Bożkiem za 6 miesięcy dojdą do wniosku, że starczy już im tej kasy szczególnie jeśli uda im się z pomocą polecających przekonać zaczną część inwestorów, że teraz najlepszy czas to na reinwestycje jest i warto reinwestować nawet kasę z zaganiania (choć to totalny idiotyzm jest). Wówczas całkiem realnym może okazać się scenariusz, który nieraz też w hyipach miał miejsce. Mianowicie, ciekawie zapowiadający się, dobrze przygotowany projekt zniknie z dnia na dzień wraz ze swymi adminami. I prosiłbym tu nie wkładać kitu, że ktoś coś firmuje swoją twarzą. Po pierwsze ani to jakaś super, hiper znana twarz. Po drugie w istocie firmuje ale tylko trochę. Wszak arabskie rejestry są utajnione a NIC nie wskazuje na żadne związki z polskimi spółkami, z którymi Nafalski ma zresztą niewiele dziś już wspólnego. Program mimo wszystko może się zwinąć w 6 miesięcy i wcale nie byłbym tym zdziwiony. Nie znaczy to, że na taki obrót spraw stawiam. Poza tym istnieje też niewielka szansa, że program zostanie zwinięty nie przez adminów lecz przez agencje rządowe tego czy innego kraju. Także w tym czasie. Choć to byłby rekord świata Panowie! Póki co piramida jest nastawiona wybitnie na lokalny rynek polski. Po to własnie te cuda, niewidy z VPN coby adminom trudniej było się za nielegalną działalność do tyłków dobrać. A kierunek Azja? No cóż. Jak chwyci tu to może i tam się co nieco ruszy. Nie przywiązywałbym większej wagi do legendy opowiadanej w wywiadzie adminów z samymi sobą.
 14. Wręcz przeciwnie. By oceniać trabanta nie trzeba koniecznie być jego właścicielem, posiadaczem czy użytkownikiem. By ocenić ofertę lokat bankowych też nie jest konieczne ulokowanie środków w każdej z nich. To absurd by prawo do wypowiadania się w jakimś temacie uzależniać os tego czy w jakiś temat się zainwestowało czy nie. Waćpanowi co nieco nerwy puszczają, bo trzeźwe spojrzenie to Acan chyba już dawno utracił. Konkurencją Onecoina może być Futurenet czy Dascoin. Czyli na równi z onecoinem - lub nawet nieco mniej - udawana "krytowaluty". Bitcoin jest, był i długo będzie walutą na której spekulacji będzie można zarobić bądź stracić a kopanie nigdy nie było specjalnie opłacalne. Ale jakoś nikomu z deweloperów - ani nawet Prezesowi Bitcoina - do głowy nie przyszło - by sprzedawać pakiety na nic z grubą kasę obiecując, że z tej edukacji po wielokrotnym pączkowaniu kompletnie bezwartościowe Ńic zamieni się na hiperwartościowe Nic. Jaki biznes? Kto miał zarobić na zaganianiu - ten już zarobił. Teraz może znów to robić w kolejnym podobnym "biznesie". Przykładem na co? Bo póki co to - jak to w piramidach bywa - jeśli nie zaganiałeś to raczej należysz do grona dawców kasy a nie tych, którzy zarobili. A sam pozicoin udaje, że istnieje. Trzecia prawda księdza Tischnera... Bo obietnice bez pokrycia w tym projekcie składali przede wszystkim twórcy tej piramidy. Oczywiście, jak to w piramidach bywa, ochoczo bajdurzenie to zostało podchwycone przez zaganiaczy. Obecny stan jest natruralnym stanem każdej piramidy i wynika wprost z piramidalności projektu. To nie tyle kwestia winy co założeń. Hm... Raczej idiotyczne jest trwanie w opowiadaniu bajek niż trzeźwe spojrzenie na projekt i miejsce w którym się znalazł. W ocenie, że na skutek ostatnich działań rządowych służb amerykańskich projekt jest już ostatecznie skończony nie niesie w sobie ekscytacji ani sadomacho. Jest raczej racjonalnym i oczywistym wnioskiem. Oczywiście każdy ma prawo czuć się milionerem i wychwalać adminkę pod niebiosa. Tyle, że to pierwsze nijak ma się do rzeczywistości a to drugie trąci sekciarstwem. Nie widzę też w racjonalnej ocenie objawów niezrównoważenia psychicznego. Nie widzę go zresztą także w absurdalnym oczekiwaniu chwalenia upadłego projektu tylko dlatego, że wtopiło się weń parę centów albo nawet większą fortunę. To Ty o tym mówisz. Ja nie spotkałem się z taką filozofią w zasadzie żadnym coinie z wyjątkiem scamcoinów typu onecoin, dascoin, futurocoin. W przeciwieństwie jednak do owych scamcoinów nie istnieje żaden, najmniejszy nawet problem by w bitcoinie czy którejkolwiek z normalnych, istniejących, kryptowalut przyjąć zapłatę w niej w dowolnym zakątku świata. Wszystko z bardzo prostego powodu. Wystarczy ściągnąć dowolny portfel. Kupić lub zamienić dowolnego innego coina albo fiata na tego wybranego i.. po prostu zapłacić. Czymś co jest scentralizowane. A wręcz nawet nie istnieje - czegoś takiego zrobić nie można. I w tym cały jest ambaras. Niby dlaczego? Już można płacić bez większych obaw w dowolnym miejscu na świecie.Nie znaczy to wcale, że Bitcoin miałby zostać walutą światową acz może Bitcoin lub inna krypto przyjmie się w takiej roli. Nie jest to jednak celem powstawania czy tworzenia co rusz nowych kryptowalut. Każda z nich próbuje rozwiązać jakiś inny problem. I choć ich twórcy i społeczności pewnie widzieliby swoje dziecko na szczycie kapitalizacji to nie jest to cel sam w sobie. A stać się to może właśnie dlatego, że krypto są zdecentralizowane. Wbrew i na przekór rządom. Może. Nie musi. Wręcz przeciwnie! Niby z jakiej to okazji rządy miałyby prawo do emisji scentralizowanego pieniądza oddać w ręce babki udającej doktorkę? Z czego miałaby się wziąć ta wartość tego onecoina? Z pakietów edukacyjnych? A może z pączkowania onecoinów na zarządzenie doktorowej? Onecoin nie jest w ogóle kryptowalutą. Nie jest też pieniądzem elektronicznym ani niczym podobnym. Onecoin jest wyłącznie obietnicą bez pokrycia. No i pewnie dlatego dziś ciągle mamy handel wymienny. System bankowy nie istnieje. Złoto i inne metale szlachetne są towarem takim jak kilo mąki czy garść gwoździ. Powtarzasz to jak mantrę bez żadnych konkretów. Więc bądź łaskaw wyjaśnić w czym widzisz jawność onecoina? I co nadzwyczajnego ma wynikać z centralizacji. Wszak każdy pieniądz elektroniczny. PM, Payza, STP, PayPal i te, których już nie ma były scentralizowane. I służyły do tego do czego służyły Świata jednak nie podbiły. Znalazły swoje nisze. PayPal nawet dość dużą. Niemniej jednak nadal jest to tylko scentralizowany pieniądz elektroniczny specjalnego zastosowania acz szerokiego...
 15. Tyle, że niestety przegięciem w dużej mierze zafundowanym nam przez rządzących. Oni to bowiem tworzą takie absurdy jak RODO, dzięki czemu przeciętny Kowalski zaczyna mieć obawy czy zwracając się do własnej żony po imieniu bez wcześniejszego poinformowania jej o przetwarzaniu danych osobowych i podpisania przez nią sterty papierzysk czasami nie podpada pod jakieś przepisy, które mogą go do pierdla zaprowadzić - to z jednej strony. Z drugiej zaś wszechobecne KYC/AML, gdzie Kowalskiemu trudno się zorientować, kto w ramach przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i przeciwdziałania terroryzmowi jest w ogóle uprawniony do żądania takich danych. Wystarczy kuknąć do nowej polskiej ustawy http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180000723/U/D20180723Lj.pdf a łatwo można dostać takiego oczopląsu by uznać, że chyba tylko warzywniak za rogiem nie musi gromadzić danych AML i to też wcale nie jest takie pewne
 16. Pewnie Prezes Bitcoina użył swoich wpływów w amerykańskim wymiarze sprawiedliwości Przy okazji... Onecoin konkurencją bitcoina? Do tego jedyną? Z tego co widzę to bitcoin ma się dobrze...
 17. Służę uprzejmie: 1. Brak jakichkolwiek dowodów istnienia jakichkolwiek, choćby mikroskopijnych zewnętrznych dochodów "firmy". 2. Ustawienie całej pary na zaganianie kolejnych użytkowników do wątpliwego "biznesu", nie posiadającego oparcia w jakimkolwiek rzeczywistym produkcie. 3. Niejasna, utajniona, typowa dla piramid struktura kapitałowa i osobowa spółki podawanej za organizatora przedsięwzięcia. 4. Typowe, wręcz standardowe dla branży piramid finansowych niskich lotów bajkowe opowieści. Nie trzeba być geniuszem by zauważyć, że jedyne co czyni Omega to przyjmowanie depozytów i oferowanie w zamian za nie w przyszłości zysków do 70% za kółko. To nie jest nic innowacyjnego lecz standard w tej branży. Po co? To nie oni wpadli opowiadać na forum bajki tylko Ty. Więc zadaję Tobie pytanie. Ja nie mam do twórców piramid większych pretensji, że opowiadają bajki. Taka ich rola. Natomiast forum dyskusyjne jest od tego by pokazać czym w rzeczywistości jest program przez nich wdrażany. To Ty wpadłeś na forum i zacząłeś wciskać kit a gdy zadano Ci proste pytanie doznałeś amnezji co do tego co robiłeś w ciągu miesięcy dogłębnego badania tematu i co ustaliłeś. Nie raczyłeś też merytorycznie odpowiedzieć na żadne pytanie dotyczące Twoich zapewnień. Bez znaczenia, że te zapewnienia były być może przez Ciebie papugowane po adminach programu. O ile mnie pamięć nie myli to większość tego co raczysz nazywać informacjami było w najlepszym przypadku bezmyślnym powtarzaniem papki marketingowej adminów, czasami okraszonej Twoimi kłamstwami o zbadaniu i zweryfikowaniu. Ja nie mam nic przeciwko temu, że wpadniesz i napiszesz, że OMEGA przestaje wypłacać albo znów zaczyna. Nie mam nic przeciwko temu byś wpadł i napisał, że OMEGA ni z gruchy ni z pietruchy wypina się na tych którzy zapisali się doń wcześniej i czym OMEGA i jej zaganiacze tak ochoczo się wcześniej chwalili. Jeśli zdecydują się dotrzymywać słowa i przywrócą obiecane wówczas userom zasady też możesz wpaść i o tym poinformować. Niemniej jeśli masz zamiar upierać się przy realności biznesu to bądź łaskaw przedstawić na to jakiekolwiek dowody bądź choćby poszlaki. Bo póki co są one bardzo kiepskie. I nie w tym problem. Bo podobnie jak @Egzekutor uważam, że istnieje dość duże prawdopodobieństwo zarobienia w tym programie ponieważ oceniając go jak każdy hyip widać, że admini włożyli weń znacznie więcej niż zakup skryptu i kilku miejsc w monitorach. Niemniej ciągle jest to zarabiania na ponziaku, z zasadami i ryzykami wiążącymi się z inwestycją w ponziaka. Tylko tyle i aż tyle. Ty jednak usiłujesz przekonywać nas, że jest inaczej. Więc przedstaw na potwierdzenie swych słów jakiekolwiek dowody. Poszlaki choćby... Hmm.. Łaskawco... Niby gdzie mam się pofatygować? Na Ukrainę? Do ZEA? Czy może do mitycznej kopalni kryptowalutowej, którą chyba miałeś przyjemność badać jeszcze przed startem programu ale później o tym zapomniałeś. Widzisz... Gdy coś szczeka jak pies, wygląda jak pies to jest to pies i naprawdę nie muszę fatygować się na zdane ze spotkań, w którym próbuje się jelonkom wcisnąć, że jest to kaczka, która wygląda jak pies i kwacze jak pies... Zresztą... Ja nie mam najmniejszej wątpliwości, że Ty też doskonale wiesz, że ten program to zwykła, prosta piramida jest. Bez fajerwerków nawet. Przeczytaj to co napisałem ja w zdaniu bezpośrednio przed cytatą oraz @Ermin w niżej cytowanym poście. @apieczarek Sęk w tym, że świadomość tego (pewności upadku) ma wielu forumowiczów i śmiem twierdzić że wszyscy topowi zaganiacze. Oni nie pierwszy raz z piramidy chleb jedzą. Dlatego, żaden z nich nie przystąpi do zakładu otwartego - i słusznie! - a przystąpienie do zakładu podobnego do oferowanego przez @Ermin to czcza spekulacja i gdybym miał stawiać kto taki zmodyfikowany zakład wygra postawiłbym na @Ermin. Zresztą od początku wątku pisałem, że zastanawiam się nad wejściem w tego ponziaka, bo widzę w nim pewien potencjał. Niestety, obawiam się że zostałbym z projektu wywalony bez podania przyczyny za sam nick - dodam tylko, że w pełnej zgodzie z ich regulaminem a na list żelazny od adminów nie liczę Dla jasności to kol. @Ermin nie odbieram jako osobę negującą piramidalności projektu i ma raczej dość rzeczowe podejście do np. analizy atrakcyjności projektu. Ot, choćby racjonalnie upatrując możliwości rozwoju tego projektu w upadających "konkurentach". To, że nie w smak Mu otwarte mówienie na forum o piramidalności programu to insza inszość. Niemniej rzeczywiście Jego aktywność w tym można generalnie ocenić jako informacyjną... On jednak, w przeciwieństwie do @Sativas nie wmawia realności OMEGI. A jednak została wyrażona Twoja opinia. To, że OMEGA rozwija się coraz szybciej jest bowiem Twoja opinią a nie jakąś obiektywną, powszechnie znaną informacją. Zresztą, jest to opinia, z którą na dzień dzisiejszy zgodzę się w 100% bez wdawania się w szczegółowe analizy. Podobnie, Twoją opinią jest to, że ta Twoja pierwsza opinia nie jest na rękę kol. @Polon Nie bardzo rozumiem tej niechęci do nazywania opinii opinią i ubieranie wszystkiego co się da (a nawet nie da) w szatki informacji. O... I to jest informacja. Niemniej w mojej opinii te informacje wcale nie muszą świadczyć o rozwijaniu się firmy. IMHO, to świadczy, że w programie dokonywane są jakieś zmiany. Te które opisałeś nie stanowią jakichś istotnych innowacji. To, że zgadzam się z Tobą iż program się rozwija wynika z zaobserwowanych przeze mnie danych w backoffice projektu, z których wynika zarówno znaczny przyrost userów w dostępnej dla mnie części nogi jak i znacznie większego niż we wcześniejszym okresie przyrostu depozytów także w proporcji do nowo zarejestrowanych userów.
 18. Wysilić i poszukać jak Ty przez 2 miesiące by później doznać amnezji i nie pamiętać co, gdzie kiedy się weryfikowało i co w ramach tych weryfikacji ustaliło i w związku z tym ochoczo przejść do wciskania wszystkim na około kitu o solidnych podstawach :biznesu" i omijanie szerokim łukiem podstawowej informacji, że program zwykłą piramidą finansową jest. Widzisz Łaskawco, to że ten program jest piramidą wiesz doskonale tak jak ja i większość forumowiczów. Różnica jest taka, że my, na tym forum o tym mówimy a Ty nawet na tym forum zaklinasz rzeczywistość opowiadając bajki. Widzisz Łaskawco, Problem w tym, że to raczej Ty wraz z innymi zaganiaczami i adminami tej piramidy musicie ciągle poszukiwać kolejnych bajeczek do opowiadania swoim potencjalnym ofiarom. Wszystko z tego prostego powodu, że Babcia Matematyka jest nieubłagana i dlatego każda piramida musi działać w identyczny sposób. Mianowicie odsuwać domagania się realizacji wypłat przez userów różnymi sposobami. A to zachęcając do reinwestycji, wejścia w kolejny subprojekt, a to udając problemy techniczne, a to tłumacząc opóźnienia w naliczani lub zmniejszenie ich wysokości najazdem kosmitów. Tu - na Forum - raczej nikt, nie będzie składał Ci zapewnień i obietnic. I uwierz. Powtarzanie i wyjaśnianie dlaczego piramida jest piramidą i dlaczego MUSI upaść gdy ktoś taki jak Ty wpadnie by wciskać kit nie wymaga wyszukiwania konkretnych problemów. Wiesz dlaczego? Bo to Ty lub inny zaganiacz, gdy w Omega Best zaczną się jakieś konkretne problemy wpadnie tutaj znów wciskać kit i bajki opowiadać. Bajko o Omega Best. Tymczasem powodem tych problemów będzie to co zwykle jest. Piramidalna konstrukcja projektu i nadejście czasów gdy więcej userów chce wypłacać niż wpłacać Tutaj też, mimo że zwracamy uwagę na piramidalność projektu nikt raczej nie będzie twierdził, że na projekcie nie da się zarobić - nawet bez polecania - wchodząc weń odpowiednio wcześnie. I w żaden sposób te stwierdzenie nie stoi w sprzeczności z piramidalnym charakterem projektu oraz innym faktem, że w tym projekcie WIĘKSZOŚĆ STRACI. Tylko tyle i aż tyle. Pomijam już fakt, że w tym projekcie znacznie łatwiej niż inwestując można, ze znacznie mniejszym ryzykiem, zarobić zaganiając do projektu. A Ty jesteś doskonałym przykładem potwierdzającym tę tezę. Wszak nie bez powodu co rusz oferujesz swoim nieaktywnym poleconym refback. Prawda? Dla jasności. Nie mam o to żadnych pretensji i nie widzę w tym nic złego. Nie fair jest ukrywanie przez Ciebie faktu piramidalności projektu a nie wykorzystywanie refbacku przy polecaniu projektu czy też korzystaniu z programu affiliacyjnego.
 19. Nie niech mi będzie. Ja po prostu mam rację a Tobie się wydaje, że rozbiłeś bank i rozpracowałeś system. Inna sprawa, że nie jesteś pierwszym ani ostatnim który miast sięgnąć po pomoc Babci Matematyki i Cioci Logiki woli żyć - często ku swej zgubie - w oparach paradoksalnego złudzenia, że rezultat gry hazardowej jest wynikiem ich predyspozycji a nawet umiejętności a nie zwykłym zrządzeniem losu wynikającym z rachunku prawdopodobieństwa. Co ciekawe hazardziści mają często takie przekonanie wyłącznie w stosunku do siebie i swoich - często rzekomych, wycinkowych - wyników i nie przeszkadza im to racjonalnie odrzucać podobnych zachowań innych graczy w innych grach, w których nie uczestniczą. Często grający rzekomym lepszym systemem w ruletę, twierdzący podobnie jak Ty, że prawdopodobieństwo wyniku kolejnego rzutu ma jakiś związek z wynikami poprzednich uznaje, że żaden system nie pozwala na zwiększenie "szansy" na wygranie w lotto. Często, jak u Ciebie, wszystko opiera się na błędnym, sprzeczną z logiką teorią ciągów przy wyliczaniu prawdopodobieństwa zdarzenia gdy już wyniki poprzednich losowań są znane. Wówczas prawdopodobieństwo 24 wylosowanych już wyników wynosi 1 (jest przecież już znane) a kolejnego wynosi 1/2. Absurd i nielogiczność takiego myślenia o mitycznym systemie łatwo też dostrzec na innym prostym przykładzie mocno związanym z Twoją mityczną teorią ciągów Załóżmy, że grasz w orła i reszkę idealną monetą. Zakład kosztuje 1 zł i gdy wypadnie reszka tracisz stawkę a gdy wypadnie orzeł wygrywasz 1 zł. Załóżmy teraz, że ilość gier jest nieparzysta. Np. 25. Masz 25 zł, więc nie grozi Ci bankructwo przed ostatnim rzutem. Jako, że liczba rzutów jest nieparzysta to po 25 rzutach albo będzie więcej będzie reszek i wówczas będziesz miał na koniec gry mniej niż na początku (przegrasz) albo więcej będzie orłów i wówczas zarobisz (wygrasz). Tertium non darur. Remis nie jest możliwy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że wygrasz? Widzisz już, że 1/2 czy jeszcze nie? Nie? OK. Jakie jest prawdopodobieństwo, że wynik będzie następujący: ROORORORRRORROOOORROROORO - 12 reszek, 13 orłów - wygrana? Odp.: (1/2)^25. Zgadza się czy nie? A takiego wyniku: ORROROROOOROORRRROORORROR - 13 reszek, 12 orłów - przegrana? Odp. Też (1/2)^25. Zgadza się czy nie? A takich wyników OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO i RRRRRRRRRRRRRRRRRRRR? Odp.: Też po (1/2)^25. Zgadza się czy nie? Jak już pewnie zauważyłeś każdemu dowolnie wybranemu ciągowi wyników wygrywających możesz przypisać lustrzane odbicie ciągów przegrywających. To oznacza, że ilość ciągów wygrywających i przegrywających przy nieparzystej ilości rzutów i wystarczającej ilości kasy by nie zbankrutować jest identyczna i wynosi 1/2. To co nazywasz systemem jest w istocie odejściem od założonych reguł o tyle, że masz inną niż 25 zł kwotę zasobów i wg dowolnych, wybranych przez siebie kryteriów zamiast stawki 1 zł stawiasz inną - dowolną kwotę. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal ilość wygrywających i przegrywających układów jest identyczna a wynik losowania konkretnego, kolejnego rzutu w żaden sposób nie zależy od postawionej przez Ciebie kwoty. Uwierz mi. Moneta nie wie ani na co postawiłeś ani ile postawiłeś i ani nie chce Ci pomóc ani zaszkodzić Powyższe, związane z Twoim systemem modyfikacje nie wpływają w żaden sposób na prawdopodobieństwo wygranej czy przegranej choć mogą wpłynąć na plus bądź minus na zasobność sakwy po kolejnym rzucie i przy ograniczonym budżecie doprowadzić do bankructwa przed zakończeniem serii rzutów. Przenosząc te rozważania na multiplay musisz jeszcze wziąć pod uwagę kolejne istotne odstępstwo. Tym razem już na Twoją niekorzyść. Otóż w multiply prawdopodobieństwo wygranej nie wynosi 1/2 lecz 4750/10001 a przegranej 5250/10001. Właśnie, że jest wręcz przeciwnie. Prawdopodobieństwo wygrania w multiply w każdej kolejnej grze (losowaniu) wcale nie jest takie małe i wynosi ok. 47,5%. Natomiast prawdopodobieństwo jakiejkolwiek wygranej w lotto w każdym losowaniu wynosi ok. 1,83%. Inaczej mówiąc statystycznie rzecz ujmując na 6226 losowań w multiply miałeś dużą szansę wygrać ok. 3000 razy natomiast w lotto w tej samej ilości losowań i zakładów wygranie 200 razy dowolnej wygranej oznaczałoby duży łut szczęścia a i tak najpewniej trafiłbyś co najwyżej trójki i czwórki. No i właśnie w tym cały jest ambaras, że wobec stosunkowo dużego - jakby nie było - prawdopodobieństwa wygranej w multiply czy rulecie to, że w danym momencie jesteś na plusie każe Ci przypuszczać, że to efekt Twoich zdolności i wynalezionego przez Ciebie systemu przełamania przewagi kasyna. Tymczasem jedynym sposobem na wyjście z potyczki z kasynem z większą sakwą niż się doń weszło jest wzięcie zabawek i pójście do domu póki jeszcze jest się na plusie i nie wracanie doń więcej. Bo z każdą kolejną grą szansa bankructwa jest większa To w sumie jest dość proste PS. Zawsze wśród graczy zadziwia mnie to, że mówią o swoich mitycznych systemach i rzekomych wynikach ich stosowania ale niezmiernie rzadko a wręcz wcale sowimi wygrywającymi ponoć systemami nie chcą się pochwalić. Z drugiej strony zdaje się to oczywiste. Wszak ujawnienie "systemu" mogłoby w łatwy sposób prowadzić do szybkiego obalenia ich tezy o niezawodności systemu A tak dopóki nie wtopią pierwszy, drugi, dziesiąty czy setny raz mogą twierdzić, że system działa
 20. [SCAM] BeerBiz - do 120% - www.beerbiz.pro

  Program został przeniesiony do działu SCAM. Hm... Może tu jest alernatywa Prorok?
 21. Tak? 20 razy przegrasz 100 satoshi i raz wygrasz 100 i będziesz na plusie? IMHO w takim układzie dołożysz do interesu jakieś 1800 satshi To przy obstawianiu w każdej grze tej samej kwoty Natomiast przy progresji (2* poprzednia stawka) przegrywając 20 razy postawisz w 20 grach i przegrasz 1,048575 BTC a w 21 będziesz musiał postawić 1,0485756 BTC (o 100 satoshi więcej niż do tej pory przegrałeś), czyli postawisz łącznie 2,097151 BTC a gdy wygrasz (jeśli w ogóle w 21 rzucie wygrasz) to otrzymasz 2,097152 BTC. Ergo, po całej zabawie ryzykując 2,087151 BTC może wygrasz 0,00000100 BTC... Świetnie Gra warta świeczki Zresztą sam doszedłeś do tego wniosku... Wcześniej jednak zacząłeś opowiadać bajki... Lepszą? W czym? Naprawdę uważasz, że przechytrzyłeś Babcię Matematykę i mitycznym systemem przełamałeś z góry założoną dużą przewagę kasyna? No skoro tak piszesz to... Piszesz ale jesteś w błędzie. W wielbłądzie, ptfu... Wielkim błędzie nawet. Nie istniał, nie istnieje i nie będzie istniał system dający gwarancję wygranej w grze o sumie niezerowej z przewagą po stronie kasyna. Zresztą w grze o sumie zerowej bez przewagi kasyna także Nie zdarza się tak długo aż się nie zdarzy. To po pierwsze. Po drugie Ty z uporem maniaka piszesz o serii przegranych a przecież nie przegrana a konkretna liczba jest losowana. I to jest Twój błąd, w którego zrozumieniu pomogłaby Ci Ciocia Logika z pomocą Babci Matematyki. A to czy wylosowana liczba będzie dla Ciebie wygraną czy przegraną zależy od tego jak postawiłeś. Tylko tyle i aż tyle Hehe... Znając życie z takim nastawieniem na pewno zgarniesz tych setek mniej niż ich stracisz. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością wtopisz wszystko. Jak przeważająca większość podchodzących do hazardu tak jak Ty, czyli z niezachwianym przekonaniem, żeś odkrył system gwarantujący wygraną Nie masz sposobu... Po prostu miałeś szczęście A jakie to ma znaczenie? Powiem Ci! Żadne! Prawdopodobieństwo Twojej wygranej przy tak ustalonych parametrach wynosi 47,5% w każdym kolejnym rzucie a prawdopodobieństwo przegranej 52,5%. Bez względu na to ile razy wcześniej wygrałeś bądź przegrałeś. Piszesz, że tak długie serie się nie zdarzają... Otóż zdarzają się... Zdarzają. Tobie... No popatrz... Już w ciągu 2 lat przy prawdopodobieństwie takiej serii wynoszącej ledwo 0,00091640145555%. A jednak się zdarzyło... 1/109122... Widzisz. A w rulecie francuskiej zdarzały się serie 26 czarnych... To mniej więcej tyle samo co 27 - jak to nazywasz - czerwonych w multyply. Nie łudź się... Babci Matematyki nie ograsz. Jasne. Możesz Ty bądź ktoś inny grając dowolnym systemem być na plusie długi, długi czas. Może nawet i do końca życia lub hazardowania się. Tyle, że nie dzięki "systemowi" ale ślepemu zrządzeniu losu. Przypadkowi wynikającemu z rachunku prawdopodobieństwa, o którym mówi nam Babcia Matematyka. A w jaką pułapkę wpadłeś swoim myśleniem szybko się przekonasz spędzając coraz to dłuższy czas - nawet pół dnia by "zarobić" (lub stracić) 500 zł dziennie grając stawką zaczynając od 5 zł. W końcu uznasz, że Twój system jest tak genialny, że zaczniesz grać stawkami zaczynającymi się od 100 zł. A wówczas ze zdziwieniem - nieuzasadnionym bo wynikającym z obrażenia się na babcię matematykę zauważysz, że nie stać Cię na tę grę... Choćby dlatego, że serie 10 - 12 "przegranych" zbyt często się zdarzają... To proste... Ale to Twoje pieniądze i Twój czas. Masz prawo robić z nimi co chcesz. Nawet największe głupoty... Nie powtarzaj tylko gołosłownie, że masz system na wygraną. Bo jeszcze ktoś przez przypadek Ci uwierzy
 22. Heh... Może to co teraz napiszę trochę Cię zdziwi ale na kształt tego wątku i jego mogący prowadzić do rezygnacji z inwestycji charakter wpływ mieli przede wszystkim zaganiacze i kryptozaganiacze, którzy wpadali tu co jakiś czas opowiadać bajki czy też powtarzać je po adminach projektu. To bowiem dzięki ich bezkrytycznym wpisom powstawały teksty objaśniające jak rzeczywiście takie projekty działają. Gdyby nie oni, gdyby nie ich błędne uznanie forum nie za miejsce dyskusji a miejsce promocji wątek zgubiłby się w gąszczu innych i w zasadzie ograniczyłby się do informacji o kolejnych promocjach w projekcie i o tym czy i jak projekt płaci. Sam wątek, w mojej ocenie mógł wielu pomóc podjąć świadomą decyzję o wejściu bądź rezygnacji z wejścia w program. Mógł więc mieć znaczenie dla finansów tego czy innego czytelnika, niemniej jednak jego wpływ na ten projekt, jego rozwój i upadek był i jest niewielki. Tu kluczowa jednak była wytoczona przeciwko ofiarom przez zaganiaczy i adminów machina kłamstwa, iluzji, bajek, obietnic i tłumaczeń... Tak na marginesie Marcin Okoński niestrudzenie wciska kit i posuwa się wręcz do tego, że osoby, które nie wyrzucą choćby 25 euro na GreenStorc a mają swoje dzieci to mają te dzieci głęboko w miejscu gdzie słońce nie dochodzi. Szczyt bezczelności. Chamstwa. Braku empatii i szczyt pazerności. https://www.youtube.com/watch?v=lFU6jBfaViQ
 23. To nie fetysz! To podstawowa zasada prawdopodobieństwa przy założonych danych (dokładniej to 47,5% na wygraną i 52,5% na przegraną). Jak to co to za szansa... prawdopodobieństwo wynosi 0,00009537%, a to więcej niż 0. Więc zawsze jakaś szansa jest. Guzik prawda... W Twoim rozumowaniu jest podstawowy błąd... W Twojej metodzie byś wygrał musisz pierw... wiele razy przegrać. Za każdym razem prawdopodobieństwo przegranej wynosi 52,5%, czyli jest 5% większe niż Twoje prawdopodobieństwo wygranej. Jednak za przegraną tracisz zakład a za wygraną dostajesz nie 2,1 stawki a 2 stawki. Teraz policzmy ten Twój kapitał na 20 zakładów... Przy progresji... Załóżmy, że grasz 100 satoshi... Czyli potrzebujesz zgromadzić: 2*0,00000100*2^(20-1)-0,00000100 = 1,04857500 BTC. I to wszystko po to by... wygrać 0,00000100 BTC. Policzmy 1,04857500 / 0,00000100 = 1 048 575. Ponad milion razy więcej niż potencjalna wygrana... No cóż... Twój czas. Twoja kasa Uwierz Łaskawco. Beneficjentem Twojego toku myślenia zawsze jest KASYNO. Zawsze. Owszem... Będzie moment, że grając kwotą rzędu 1 BTC będziesz do przodu 100, 200, 1000 czy nawet 100000 satoshi. Do czasu. To właśnie mówi Babcia Matematyka Kasyno zapewniło sobie przewagę a Ty ubzdurałeś sobie, że je przechytrzyłeś Nie przechytrzyłeś. Wpadłeś w pułapkę, którą sam na siebie zastawiłeś ku uciesze kasyna Bo 25 kolejnym, niezależnym od siebie zakładom w multiply odpowiada nie 1 lecz 25 zakładów w lotto. To proste i oczywiste. Nigdy nie pisałem o szansach. A prawdopodobieństwo wygranej przy przyjętych przez Ciebie założeniach wynosi ok. 47,5% a przegranej 52,5% w każdym kolejnym rzucie. Bez względu na to ile razy wcześniej wygrałeś bądź przegrałeś. To oczywista oczywistość i nie zmienisz tego bez względu na to jak bardzo będziesz tę oczywistość chciał zaklinać. Z Babcią Matematyką się nie walczy lecz powinno się z nią dogadać i ją zrozumieć. Inaczej narażasz się na śmieszność Jak choćby tutaj... Oczywiście możesz sobie porównać dowolną wartość liczbową z inną wartością liczbową. Tyle, że później warto się pokusić o właściwą interpretację tego porównania. Np. z tego, że mam w koszu 5 jabłek i 3 gruszki niewątpliwie wynika, że mam więcej jabłek niż gruszek, że gruszek mam mniej o 2 niż mam jabłek a nawet, że wyciągając jeden owoc z kosza mam większe prawdopodobieństwo wyciągnięcia jabłka niż gruszki. Niemniej nie da się już z tych danych wyciągnąć wniosku czy jabłka są cięższe od gruszek, bardziej słodkie czy bardziej zielone. I o ile prawdą jest, że prawdopodbieństwo trafienia w 6 w lotto jest podobne do uprzedniego przewidzenia ciągu 25 rzutów monetą (bo oba dają wynik w postaci wartości liczbowej, które da się porównać) to w żaden sposób nie da się z tego porównania wyciągać wniosków w odniesieniu wyłącznie do samych rzutów jak i samego losowania lotto. Natomiast Twoje wnioski są nieuprawnione właśnie z tego powodu, że mimo iż porównanie liczb jest prawidłowe to z tego nie wynika nic co dotyczy sedna sprawy. Właśnie dlatego, że nie zakładasz się z kasynem o to, że 25 razy nie trafisz wygranej. A z lotto zakładasz się własnie o to trafnie wytypujesz 6 liczb z 49. I w tym cały jest ambaras, że porównujesz 25 niezależnych zakładów w multyply z jednym niezależnym losowaniem w lotto. Natomiast o porównaniu ciągów moglibyśmy mówić albo w przypadku porównywania 25 niezależnych rzutów w multiply z 25 niezależnymi losowaniamia lotto albo z jednym zakładem na wynik 25 losowań w multiply z jednym zakładem w lotto. Ty porównujesz piernik z wiatrakiem... A takie porównanie może prowadzić do jednego wniosku piernik nie ma nic wspólnego z wiatrakiem nawet jeśli cenę mają identyczną To na prawdę proste. Wystarczy przestać obrażać się na Babcię Matematykę... Tak. To tylko to co Babcia Matematyka jasno i prosto usiłuje Ci powiedzieć a Ty nie raczysz tego słuchać. Inna sprawa, że nie jesteś pierwszym, który uwierzył, w to, że grając progresją MUSI wygrać. Otóż nie musi i zwykle jest to droga do straty czasu lub kasy...
×