Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
renovatio

Forumowicz
 • Zawartość

  167
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

45 Wspaniały

O renovatio

 • Tytuł
  Aktywny inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 • Lokalizacja:
  Rybnik
 • Zainteresowania
  podróże
 1. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  darkor i jeszcze wyeliminować tych co nie zmienili zdania na negatywne o Pro - Zysku. Najlepiej jak to będzie grupa skrajnie negatywnie nastawiona do PZ i wtedy się uda. A tak poważnie to chyba o to chodzi żeby wszyscy wymieniali się poglądami co ulepszyć żeby było lepiej Słyszałem zapewnienia że nie będzie zamknięcia firmy czyt. "wygaszania" dopóki nie zostanie ściągnięta kasa od dłużników choćby to miało trwać ileś lat. Sprawy w przypadku śmierci czy upadłości miały być odnawiane przez PZ dla nas. Mogę się zgodzić z tym że PZ miało nadzieje na dobre wyniki u komorników i może przestrzelili ale na pewno nie że im się nie chce sprawy przekazywać. Przecież to dla nich tak samo zysk jak i dla nas tym bardziej że wyłożyli kupę kasy na powództwa.
 2. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  to był cytat ze strego mojego wpisu sprzed paru miesięcy. Z tego co ostatnio słyszałem wiem że jest tego trochę więcej niż 50% nie wiem czy PZ udzieli tu odpowiedzi, marna szansa. Jeżeli chcesz mogę podjechać i zadać te pytania prezesowi
 3. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  ja nie mówię że nie masz prawa do swojej subiektywnej opinii, ani nie odbieram tego jako uwagi do mnie. Zastanawiam się tylko jaki sens miałby PZ żeby publikować fałszywe dane bo takie coś tak czy siak za jakiś czas by wyszło i obróciło by się w czasie przeciwko nim. Poza tym widzę na różnych portfelach wyniki są znacznie różne. U mnie na przykład miałem od początku dużo lepszą statystykę spłat niż opisywana tu większość. Nie znałem wcześniej PZ i myślę że nie byłem jakoś specjalnie traktowany. Po prostu dobrze trafiłem z większą częścią pożyczek niż inni. Bierz pod uwagę że to są statystyki. Czyli statystycznie jak włożysz jedną nogę do wrzątku a drugą do lodowatej wody powinno Ci być dobrze. Z tego co wiem niektórzy mają kilka kont w PZ np z żonami i już między swoimi kontami widzą różnice. masz na myśli 5 mcy od kiedy? od podpisania cesji? Bo nie chyba od momentu zmiany kafelka na "postępowanie komornicze" 5 m-cy bo z tego co pamiętam to pierwsze postępowania komornicze są od końca sierpnia? Dla przypomnienia, to co pisałem kiedyś : Średni czas od podpisania cesji do windykacji komorniczej to: 1. minimum pół roku od podpisania cesji i wysłania do PZ pod warunkiem że przejdzie w e-sądzie (około 50% przechodzi) i jak Ci się zaświeci kafelek windykacja komornicza to jeszcze plus około 1-2 miesiące zanim będzie spływać jakakolwiek kasa bo komornik tyle potrzebuje żeby wysłać zapytania i sprawdzić czy dłużnik pracuje gdzieś itp = czyli od podpisania cesji do wyników przy e-sądzie około 8 miesięcy. 2. jeżeli nie przejdzie Ci przy e-sądzie to do tych około 8 miesięcy dolicz sobie jeszcze dodatkowo parę miesięcy na przejście sprawy przez zwykły sąd. I teraz każdy niech sobie zobaczy kiedy wysyłał cesje do PZ i doliczy te miesiące. Być może Twoja sprawa utknęła między e-sądem a zwykłym sądem, nie wszystkie sprawy tam przechodzą. Najbardziej mnie nurtujące są pytania które wypisał Lucky 13 w szczególności gdy adres dłużnika jest nieznany, wiem że z tym był poważny problem na ostatnim spotkaniu, bo część spraw utknęła na tym etapie. Ciekawe czy PZ rozwiązał jakoś ten problem.
 4. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  sugerujesz że statystyki które mam z siedziby i publikuje tu co jakiś czas są wyssane z palca? Twardy zarzut. Na jakiej podstawie tak uważasz?
 5. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  userxp21 tylko pytanie czy jakby KCH działało do teraz, mieliby dział windykacji jak kiedyś nie byłoby takich kwiatków jak tu podajesz. Po prostu przy tak ryzykownym produkcie jak pożyczki chwilówki trzeba się liczyć z tym że będzie na kilkunastu % pożyczek wtopa. Domniemam że te dwie pożyczki to zaledwie jakieś parę % a nie kilkadziesiąt % sumy Twoich kupionych i zainwestowanych tematów. Listopad faktycznie nie był rewelacyjny mówiąc oględnie.
 6. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Piotrass to że są upadłości czy pożyczkobiorca np zmarł nie oznacza że z tego nie idzie nic odzyskać. Naprawdę jak twierdzisz wy........ bylibyśmy jak PZ by został zamknięty po upadku KCH. W tego typu pożyczkach od początku brane było pod uwagę nawet jak KCH działało że część pożyczek będzie nazwijmy to wtopą ale wysokość zysku, odsetki itp miały pokrywać część straty. Obecnie na ile pokryją to się okaże. Ja licząc tylko te które się spłacają do końca z odsetkami odzyskam prawie 80% kapitału więc to chyba jest różnica niż gdybym został z niczym jakby zamknęli się w grudniu. I nie mówię tu już w ogóle o temacie nie spłacających się pożyczek. "Szklanka wody dla jednego jest do połowy pusta a u drugiego do połowy pełna" Jeden powie: "banda złodziei obiecywali kokosy na pożyczkach zwiększonego ryzyka a tu nas oszukali", a inny pomyśli: "źle lub za dużo zainwestowałem, nie zdywersyfikowałem ryzyka, byłem nie ostrożny ale przynajmniej nie straciłem wszystkiego tylko cokolwiek odzyskam". Nie każdemu było dane przy wtopie w biznesie cokolwiek odzyskać.
 7. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  U każdego sytuacja będzie pewnie inna. Poniżej świeżynka porównawcza: na dzień 23.11.2018 1. Trwa 26,05 % 2. Windykacja 19,31 % 3. Wypowiedzenie umowy 1,51% 4. Po wypowiedzeniu 1,93 % 5. Prawnik 4,35 % 6. Sąd 32,05 % 7. Samodzielna obsługa (zabrane przez inwestora) 1,46% 8. Komornik 8,24 % Poniżej macie wcześniejsze dla porównania. dodatkowo: Ilość spraw gdzie komornik się zajął i przekazał środki: 706 spraw. Ilość środków przekazanych przez komornika 694 931,79 zł. Bardzo dużo spraw jest świeżo na przekazaniu u komornika. na dzień 01.10.2018 1. Trwa 27,90 % 2. Windykacja 21,87 % 3. Wypowiedzenie umowy 2,39% 4. Po wypowiedzeniu 4,40 % 5. Prawnik 6,64 % 6. Sąd 32,05 % 7. Samodzielna obsługa (zabrane przez inwestora) 1,35% 8. Komornik 3,41 % Na dzień 28.08.2018 : 1. Trwa 28,64 % 2. Windykacja 24,36 % 3. Wypowiedzenie umowy 3,16% 4. Po wypowiedzeniu 9,55 % 5. Prawnik 5,77 % 6. Sąd 25,75 % 7. Samodzielna obsługa (zabrane przez inwestora) 1,29% 8. Komornik 1,47 %
 8. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  masz na myśli powyżej 500 000 w górę? Myślę że jeszcze nie wszyscy wyciągają najcięższe działa bo na to za wcześnie, ale nawet jak to zrobią to nie wiadomo czy to cokolwiek da, może to zadziałać w zupełnie innym kierunku czyli całkowite przystopowanie działania PZ i spłat w systemie a walka w sądzie sam wiesz jak wygląda w PL. Myślę że PZ robią tyle na ile mogą, koszty są kolosalne a zarobek obecnie mały.
 9. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  tylko co z tego, jak podpisywałeś konkretną umowę w której to jest zapisane. Chyba że zamiast umowy podpisywałeś treści ze strony internetowej czy e-maila ? Obojętnie kto co mówił wiążące dla obu stron są umowy i to co w nich zawarte a nie ulotki, informacje które przekazywali handlowcy, dyrektorzy czy strona internetowa itp rzeczy. Nie wiem czy są obrońcy firmy, tylko realnie patrzący na sprawę. Jak uda Ci się coś zdziałać i szybciej odzyskasz pieniądze tym sposobem to nawet Ci broniący PZ przyłączą się do Ciebie w tym ja również. Myślę że nie podejrzewasz że Ci co bronią PZ mają "Syndrom Sztokholmski"?
 10. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  darkor nawet jeśli, to co proponujesz oprócz ciągłego narzekania, masz jakiś pomysł? i nie piszę tego jako przytyk do Ciebie, bo wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Uwierz że temat jest nie do ruszenia póki PZ działa i jakimś dziwnym trafem jakiekolwiek pieniądze spływają na konta "niektórych" inwestorów. Póki firma się nie zamknie albo przestanie działać nie ma znamion przestępstwa choćby na konto po groszu Ci spływało. Prawnikiem który proponujesz można sobie w tym momencie na kawę wyskoczyć bo nic nie zdziałasz. Zresztą temat już był obrabiany przez byłą pracownicę na FB która zebrała kogo się dało. Podobnie jak skupowanie pożyczek w umowie było że nie mają obowiązku ich skupować.
 11. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  tak jak napisał Daniel1978, szału nie ma ale przynajmniej nie jesteśmy całkiem w czarnej dziurze jak inwestorzy Amber Gold czy innych. Firma działa i ściąga kasę, a że idzie to trochę jak krew z nosa to już inna sprawa. Piotrass nad jakim jeziorem bo mieszkam tu w regionie nic nie widzę żeby się budowało nad żadnym jeziorem a mieszkam blisko. Choćby nawet to tak jak pisał Peperoniss nasza kasa jest u dłużników a co robi PZ za kasę zarobioną przez tyle lat działalności to już ich temat o ile to w ogóle prawda co piszesz.
 12. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Tak jest jak Pepik pisał. Z danych obligo mają dokładnie w tym momencie na 35669 spraw mają potwierdzone 35 upadłości konsumenckich 34 zgony co na razie daje nieduży odsetek wg mnie, pytanie czy nie jest tego w rzeczywistości więcej. Jeden z forumowiczów wysłał do mnie parę pytań więc odpowiadam tutaj. 1. Prośba o wprowadzenie sumy tabelki - pytaliśmy o to znowu, obiecali że już w najbliższym czasie się tym zajmą. 2. Wprowadzenie na kafelku z zmianą statusu na windykacja komornicza daty zmiany tego statusu żebyśmy wiedzieli kiedy została rozpoczęta winda komornicza - jest taka możliwość, potwierdzili że wprowadzą 3. Dodatkowe informacje o pożyczkach czy pożyczkobiorca zmarł lub ogłosił upadłość itp i info czy coś dalej jest z tym robione. Tu mam info że na razie jest mało informatyków żeby wszystko wprowadzić, lecą najpierw priorytetami. Jak będzie więcej takich pożyczek, podadzą. Może natomiast każdy inwestor który ma wątpliwość odnośnie danej pożyczki zadzwonić do PZ osobiście i podpytać, odpowiedzą w miarę możliwości. 4. Co będzie się działo z pożyczkami umorzonymi czy będzie osobny status i czy odbieramy z PZ dokumenty i bujamy się z tym dalej sami. Tu mam zapewnienie że będzie taka informacja o umorzeniu i później od inwestora będzie decyzja czy zabiera papiery czy zostawia w PZ w celu dalszego działania i ściągania długu. Jeżeli się odbierze na pewno nie zostanie obciążony żadnymi kosztami powództwa i sądowymi to ponosi PZ (jest podpunkt w umowie w tej sprawie) Jeżeli zostawimy dokumenty PZ na pewno się nimi zajmie i będzie próbował jeszcze z tego coś odzyskać. W przypadku ogłoszenia upadłości można jeszcze przez 3 lata starać się od dłużnika jakąś część należności. W przypadku śmierci firma sprawdza kto przyjął lub nie przyjął spadek i działa dalej. W przypadku umorzenia odczekują rok lub dwa i znów ponawiają na nowo sprawę bo sytuacja często się zmienia po takim czasie. Mają być wprowadzone półroczne sprawozdania umieszczone na stronie ile spraw PZ załatwił ile w upadłości itp. Efekty działań itp Z informacji Obligo brak jest kontaktu z 31% dłużników. Rezygnacja z drugiej firmy windykującej była z powodu jej bardzo słabych wyników w stosunku do Obligo. Na pewno widać że ta firma Obligo to profesjonalista w tej dziedzinie, obsługuje bardzo dużo graczy na rynku. Nie mamy natomiast na razie konkretnych wyników i efektów pracy windykacji PZ która ma połowę pożyczek inwestorów a drugą połowę Obligo. Obiecali że przedstawią swoje efekty. Co do problemów z wyprowadzką klientów, brakiem kontaktu czy upadłością itp można przyjąć że w tych około 30 % znajdują się te osoby. Wiadomo że z tymi którzy odbierają telefony i jest kontakt raczej takiej sytuacji nie ma. Pytanie ile w tej średniej 30% nie odbierających telefonów i brakiem kontaktu jest osób w/w. W przypadku działań komorniczych nastawcie się raczej na kilkuletnie działanie + dodatkowe odsetki. Taka inwestycja na lata bo przy komornikach to może trochę potrwać. Szczególnie jak ktoś ma pożyczki z komornikiem te za 3540 zł udzielone dłużnikom choć nie tylko. Na swoich pożyczkach odkupionych PZ odzyskał 85% + odsetki przez 7 lat i 15% umorzeń które odnawiali po 1-2 latach i dalej coś odzyskują. Podziękowania dla Lucky 13 za załatwienie uczciwego podziału kosztów sądowych przez PZ który wynegocjował wcześniej osobiście. Ma to zostać gdzieś oficjalnie podane tzn % podział kosztów albo na umowie albo w systemie PZ. O tym pisał też kiedyś Pepperoniss. W takim rozkładzie kosztów zarzuty że PZ specjalnie wrzuca dłużników w cesje żeby więcej zarobić na nas byłyby bezpodstawne. Mam dostać jeszcze od p. Zawiszy prezentacje z danymi i informacjami która była nam przedstawiona na email. Jak dostanę to mogę wysłać osobom które będą zainteresowane.
 13. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  24.10.2018 godzina 13. Chcesz przyjść? Panowie 24.10 konkretne spotkanie w PZ z dyskusją. Jak macie jakieś pytania,do PZ chętnie je zadamy. Proszę pisać do Pepik78 lub do mnie wydrukujemy pytania i zadamy je prezesowi. Całość dla nie uczestniczących w spotkaniu będzie przeze mnie i kolegę dokładnie tu opisana. Na spotkaniach było mówione że Ci co weszli pod koniec działania PZ będą mieli najtrudniej odzyskać kasę, nikt tego nie ukrywał, pisałem o tym po spotkaniach w PZ. Tak jak Pepperoniss pisał, nie wchodziliśmy w Obligacje Skarbu Państwa tylko w pożyczki obarczone większym ryzykiem za to ze sporym zyskiem dla inwestora
 14. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  szczęściarzem to zależy do kogo porównując, myślę że są tacy co mają jeszcze lepiej i inni którzy mają gorzej. Każda pożyczka to inna historia. Jedyny minus że te 10 pożyczek w postępowaniu sądowym nic na razie nie przyniosły i nie wskoczyły jeszcze w komornicze. Na to miałem świadomość że będzie bardzo długo trzeba poczekać. I trudno też na razie ocenić ile z sądowych wpadnie kasy bo na razie jest 3,42 % to całe nic z ponad 32% w sądzie 11% oczekujących do sądu. Jak zamiast 3,42 będzie te 43 % na komorniczej windykacji i będzie słaba spłacalność to wtedy można się poważnie martwić
 15. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  nie mam informacji ile dokładnie przejęła firma Bocian Pożyczki, na pewno dostali wszystkie od PZ i wg swojego schematu dobierali które im się opłaca przejąć i zaproponować dłużnikowi korzystniejszy sposób spłaty w postaci dodatkowej pożyczki. Spotkanie za niedługo możesz zapytać ile dokładnie. Z tego co pamiętam na spotkaniach 50% o których piszesz to były pożyczki które się spłacają po wejściu komornika w ratach może jakiś mały % z nich w całości ale nie tak jak piszesz: "wszystkie 50% zostają spłacone od razu w całości jak pożyczkobiorca się dowie o wejściu komornika" myślę że następne 30% w bardzo długim okresie a około 20% pewnie będzie nie do odzyskania. U mnie akurat był bardzo dobry, końcówką września- początkiem października wszystko nadgoniło a w zeszły piątek miałem spłatę dłużnika spłacającego z małymi opóźnieniami, spłacił całość długu którego miał koniec pożyczki 25.12.2019 więc wpłynęło na raz prawie 3000 zł.
×