Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
renovatio

Forumowicz
 • Zawartość

  155
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

38 Wspaniały

O renovatio

 • Tytuł
  Aktywny inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 • Lokalizacja:
  Rybnik
 • Zainteresowania
  podróże
 1. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  24.10.2018 godzina 13. Chcesz przyjść? Panowie 24.10 konkretne spotkanie w PZ z dyskusją. Jak macie jakieś pytania,do PZ chętnie je zadamy. Proszę pisać do Pepik78 lub do mnie wydrukujemy pytania i zadamy je prezesowi. Całość dla nie uczestniczących w spotkaniu będzie przeze mnie i kolegę dokładnie tu opisana. Na spotkaniach było mówione że Ci co weszli pod koniec działania PZ będą mieli najtrudniej odzyskać kasę, nikt tego nie ukrywał, pisałem o tym po spotkaniach w PZ. Tak jak Pepperoniss pisał, nie wchodziliśmy w Obligacje Skarbu Państwa tylko w pożyczki obarczone większym ryzykiem za to ze sporym zyskiem dla inwestora
 2. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  szczęściarzem to zależy do kogo porównując, myślę że są tacy co mają jeszcze lepiej i inni którzy mają gorzej. Każda pożyczka to inna historia. Jedyny minus że te 10 pożyczek w postępowaniu sądowym nic na razie nie przyniosły i nie wskoczyły jeszcze w komornicze. Na to miałem świadomość że będzie bardzo długo trzeba poczekać. I trudno też na razie ocenić ile z sądowych wpadnie kasy bo na razie jest 3,42 % to całe nic z ponad 32% w sądzie 11% oczekujących do sądu. Jak zamiast 3,42 będzie te 43 % na komorniczej windykacji i będzie słaba spłacalność to wtedy można się poważnie martwić
 3. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  nie mam informacji ile dokładnie przejęła firma Bocian Pożyczki, na pewno dostali wszystkie od PZ i wg swojego schematu dobierali które im się opłaca przejąć i zaproponować dłużnikowi korzystniejszy sposób spłaty w postaci dodatkowej pożyczki. Spotkanie za niedługo możesz zapytać ile dokładnie. Z tego co pamiętam na spotkaniach 50% o których piszesz to były pożyczki które się spłacają po wejściu komornika w ratach może jakiś mały % z nich w całości ale nie tak jak piszesz: "wszystkie 50% zostają spłacone od razu w całości jak pożyczkobiorca się dowie o wejściu komornika" myślę że następne 30% w bardzo długim okresie a około 20% pewnie będzie nie do odzyskania. U mnie akurat był bardzo dobry, końcówką września- początkiem października wszystko nadgoniło a w zeszły piątek miałem spłatę dłużnika spłacającego z małymi opóźnieniami, spłacił całość długu którego miał koniec pożyczki 25.12.2019 więc wpłynęło na raz prawie 3000 zł.
 4. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  O małych kwotach pisałem kiedyś. Duża ich część przejęła firma Bocian Pożyczki która podpisała z PZ umowę na współpracę.
 5. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Jeżeli masz pożyczki wysłane do cesji dopiero w połowie czerwca to marna szansa że będą w późniejszej fazie niż ta o której piszesz. Średni czas od podpisania cesji do windykacji komorniczej to: minimum pół roku pod warunkiem że przejdzie w e-sądzie (około 50% przechodzi) i jak Ci się zaświeci kafelek windykacja komornicza to jeszcze plus 1-2 miesiące zanim będzie spływać jakakolwiek kasa bo komornik tyle potrzebuje żeby wysłać zapytania i sprawdzić czy dłużnik pracuje gdzieś itp = czyli od podpisania cesji do wyników przy e-sądzie około 7-8 miesięcy. jeżeli nie przejdzie Ci przy e-sądzie to do tych 7-8 miesięcy dolicz sobie jeszcze dodatkowo parę miesięcy na przejście sprawy przez zwykły sąd. W tym momencie na windykację komorniczą wskakują dopiero tematy z lutego-marca te 3,41 % które podawałem
 6. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Jak byłem w tym tygodniu w PZ dostałem takie dane spłacalności: na dzień 01.10.2018 1. Trwa 27,90 % 2. Windykacja 21,87 % 3. Wypowiedzenie umowy 2,39% 4. Po wypowiedzeniu 4,40 % 5. Prawnik 6,64 % 6. Sąd 32,05 % 7. Samodzielna obsługa (zabrane przez inwestora) 1,35% 8. Komornik 3,41 % Dla porównania wcześniejsze dane z 28.08.2018 które kiedyś publikowałem: 1. Trwa 28,64 % 2. Windykacja 24,36 % 3. Wypowiedzenie umowy 3,16% 4. Po wypowiedzeniu 9,55 % 5. Prawnik 5,77 % 6. Sąd 25,75 % 7. Samodzielna obsługa (zabrane przez inwestora) 1,29% 8. Komornik 1,47 %
 7. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  ale to akurat nic nadzwyczajnego ja mam 10 pożyczek od lutego na postępowaniu sądowym i też jeszcze nie mam komorniczego. To akurat standardowy czas. Teraz będziesz miał tak że te co przeszły przez e-sąd wpadną Ci do dwóch miesięcy maksymalnie w komornicze. a możesz mieć tak że akurat wszystkie Twoje 10 nie przeszły w e-sądzie to będziesz miał jeszcze dodatkowe parę miesięcy czekania. Ale to nie znaczy że z nimi się nic nie dzieje. Pisałem już tu o tym że tylko te które pomimo że wysłane mają cesje a nadal widnieją na czerwono jako windykacja należności obrazują że coś z dłużnikiem jest nie tak. W sensie albo zmarł albo ogłosił upadłość. Jeżeli jest na niebiesko znaczy że tą sprawą PZ się zajmuje. Nie ma niestety dodatkowych kafelek z kolorami żeby były w nich info czy przechodzą w e-sądach czy idą do zwykłych sądów to by uspokoiło trochę sytuację ale tego PZ nie jest w stanie wprowadzić ponieważ za dużo czasu by to zajmowało . Bardzo pozytywna jest ta informacja która się gdzieś zagubiła wśród gąszczu postów. Dzięki drew78 za to info na forum. Wynika z tego że nawet dłużnik który wziął pożyczkę i nie spłacał kompletnie żadnej raty od początku, po wizycie komornika spłacił nagle całość. Darkor zwróć uwagę że ta pożyczka również była z domniemanego przez Ciebie okresu rozdawania pożyczek komu się da.
 8. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Jeżeli masz aż 6 w których nie spłynęła od początku ani jedna rata to faktycznie o te mógłbym się martwić. Ja mam tylko taką jedną. Ale pozostałe w którym wpłynęły Ci jakiekolwiek raty i przestały to uważam że są do ściągnięcia. Znaczy to dokładnie tyle że ten ktoś kto brał ten kredyt miał na początku kasę i mu się odwidziało spłacanie po upadku KCH. Kolego wysnuwasz tu dość ostre zarzuty wobec PZ. Trochę objaśnił to peperonis. Mi na przykład nie zależy żeby bronić PZ jeżeli by faktycznie były to potwierdzone zarzuty ale na ten moment to niepoważne. Zresztą najbardziej obeznana w historii firmy Pani z FB była pracownica która złożyła doniesienie do prokuratury i wysyłała prawników na PZ nic nie zdziałała a ona miała na pewno większy zakres wiedzy o udzielanych pożyczkach. Dokładnie. Może niech każdy z inwestorów napisze tutaj ile % ma wśród swoich pożyczek na windzie lub w cesji pożyczek w których nie spłynęła nawet jedna jedyna rata kiedykolwiek. I nie mam tu na myśli spłaty rat po upadku KCH tylko w momencie zakupienia pożyczki. Bo jeżeli kredytobiorca miał na jakąkolwiek ratę to wielce prawdopodobne że będzie co z niego ściągać.
 9. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  super, no i już pierwsze efekty a mamy dopiero 1,47 % spraw u komornika
 10. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  chodziło mi bardziej o to czy w 26 pożyczkach masz takie w której nie wpłynęła ani jedna rata od momentu jej zakupu?
 11. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  to że tak mówią to nie znaczy że nic się nie da ściągnąć. A Ty co byś mówił w podobnej sytuacji jakby ktoś przyjechał po kasę? Panie nie mam i nie dam bo nie mam z czego. A czy coś się faktycznie uda ściągnąć jak komornik przyciśnie do muru to już inna kwestia. Poza tym na pewno jakiś procent takich pożyczek będzie taki jak opisujesz. ale nawet liczmy że 50% w pesymistycznym wariancie będzie taka na drugim 50% zarobisz krocie na odsetkach i sumarycznie powinieneś odzyskać kapitał i wyjść na zero bez problemu. Darkor czy z tych wszystkich pożyczek które masz w cesji i się nie spłacają była spłacona jakakolwiek rata za czasów jak jeszcze działało KCH? PZ nie ukrywało że część pożyczek idzie dla klientów z komornikiem na karku. Tak działała ta firma. Zwykli " dobrzy" klienci dostawali kredyt bez problemu w banku więc na pewno nie poszli by do KCH po kredyt na bardzo wysokim procencie. To że mieli czy mają komornika w tym momencie wcale nie znaczy że nie uda się nic ściągnąć z nich. Może to tylko dłużej potrwać, ale to zysk na lata bo będziesz żył z odsetek. Jak pożyczki które masz w cesji, wszystkie wpadną w "egzekucję" , minie od tego czasu 2 miesiące (uprawomocnienie) i napiszesz że nic Ci nie spływa to wtedy ukłonie się przed Tobą i przeproszę za moje słowa. Ale na razie większość z nas nie ma jeszcze pożyczek 2 miesiące od uprawomocnienia więc takie zarzuty wydają mi się bezcelowe. Darkor czy z tych wszystkich pożyczek które masz w cesji były jakieś pożyczki w których się spłaciła jakakolwiek rata za działania KCH?
 12. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  takie spadki raz góra raz dół co chwilę będą i wcześniej były i teraz będą. przynajmniej na spotkaniu można sprawdzić dane i to czy faktycznie dawali jak popadnie bo na razie to Twój zarzut wyssany z palca nie poparty żadnymi dowodami wiec nie wydaje mi się że spotkanie nic nie daje. Ale można tez nic nie robić, siedzieć i biadolić na forum. Każdy robi jak uważa. Zabawne jest to że na żadnym spotkaniu nie byłeś a mówisz jak na nim będzie. Na żadnym spotkaniu którym byłem wcześniej nie było gadki w stylu: "robimy co możemy i tyle" Na razie u komornika jest dopiero 1,47 % spraw więc trudno żebyśmy już teraz odczuli potężny spływ kasy z jego działań. Trzeba niestety poczekać aż więcej spraw się uprawomocni. Ciągnie się to długo tak jak wszystkie sprawy w sądach w Polsce.
 13. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Dajcie proszę znać do PZ kto chce przyjść na w/w spotkanie podsumowujące. Mamy już 5 osób, potrzeba minimum 10 do max 12. Lepiej już teraz się zapisać, dzwoniąc do PZ żeby było zaklepane.
 14. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  info dopisałem do poprzedniego postu żeby wszystko było w całości
 15. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Po wizycie w PZ sprawa wygląda następująco: Pierwsza dobra wiadomość to jest już efekt windykacji komorniczych. Do PZ i inwestorów wpadło około 5000 z działania komorników. Pewnie zgłoszą się już tu jakieś osoby które dostały zwrot choć nie wszyscy są tu zarejestrowani na forum by mogli to potwierdzić. Pepik78 poinformował mnie właśnie dzisiaj że dostał pierwszą wpłatę od komornika więc pewnie podzieli się też informacją jak to wygląda technicznie. Mam jeszcze dostać informację od prezesa do piątku jaki pakiet ilościowy pożyczek obejmuje te 5000 zł żeby mieć mniej więcej pojęcie o jaką ilość pożyczek chodzi. Z wartości na dzień 28.08.2018 mam dane od PZ 1. Trwa 28,64 % 2. Windykacja 24,36 % 3. Wypowiedzenie umowy 3,16% 4. Po wypowiedzeniu 9,55 % 5. Prawnik 5,77 % 6. Sąd 25,75 % 7. Samodzielna obsługa (zabrane przez inwestora) 1,29% 8. Komornik 1,47 % Na dzień dzisiejszy PZ zrezygnował z obsługi zewnętrznej przez firmę PFW. Zostało tylko Obligo do obsługi bieżącej gdyż ilość pożyczek do obsługi się zmniejszyła i firma spokojnie sobie radzi i ma czas obsłużyć swoimi siłami część dłużników. Nie mniej jednak na spotkanie w październiku będą zaproszeni gdyż pokażą swoje dane windykacyjne które przygotowali wcześniej jak i zaproponują nam inwestorom swoją ofertę windykacji dla naszych pożyczek jakbyśmy chcieli je przenieść z PZ do nich. Pepik78 wspominał już wcześniej o tym spotkaniu i on zadecyduje jaki dzień to wtedy dokładnie podamy też godzinę spotkania. Po rozmowie z prezesem ustaliłem że możliwe są inne godziny niż ta niefortunna 13 więc jeszcze to dokładnie ustalimy. Jeżeli chodzi o działanie PZ wszystko idzie w dobrym kierunku. Umieszczenie firmy w KNF wychodzi na to że było to profilaktyczne działanie organów Państwa. Na razie firma nie ma większych problemów w tym zakresie. Udzieliła prokuraturze wszelkich informacji i jest na razie spokój. Faktem jest że KNF nie informuje firmy o tym że zamieszcza ją w swoich ostrzeżeniach więc PZ dowiedział się o umieszczeniu na liście niejako od nas. Na ten moment uważam że nie ma co się przejmować tym zbytnio. Ważniejsze dla nas inwestorów jest to co na początku wpisałem czyli pierwsze efekty windykacji komorniczej. Prezes informował że jak wcześniej odkupowali pożyczki od inwestorów to efekty komornicze były takie że około 40% komornikowi udało się ściągnąć w szybkim okresie, na resztę trzeba było trochę dłużej poczekać ale bez problemu dochodzili do 85% ściągalności w długim okresie czasu. Zobaczymy jak będzie teraz. Z pozytywnych wiadomości jest też to że sędziowie przekonują się pomału do zasądzeń e-sądowych i jest ich już coraz więcej niż wcześniej. Więc ilość szybko zasądzonych automatycznie wzrasta. PZ z racji doświadczenia już we wcześniejszych latach wybiera sobie komorników z regionu których wie że są bardziej efektywni (np w Tychach jest 15 z których mogą wybrać kogo chcą żeby obsłużył ich wierzytelności). Podobnie jest w innych regionach. Okazuje się że jest różnica między poszczególnymi komornikami. Jednym się bardziej chce i mają lepsze efekty niż inni. Kwoty wpływu komornika są rozliczane proporcjonalnie tak jak było obiecane przez prezesa Zawiszę. W najbliższym czasie zostanie wyliczony dokładny przelicznik procentowy wg rzeczywistych kosztów PZ (było mówione wcześniej o około 20% dla PZ z tej kwoty a 80% dla inwestora). Być może wyjdzie w rzeczywistości że będzie to 15% dla PZ a 85 % dla inwestorów. Wszystko zostanie policzone w najbliższym czasie i zostaniemy powiadomieni. Na pewno nie będziemy stratni. Rozmawiałem wczoraj z Pepik78 o jego rozliczeniu i wygląda to bardzo pozytywnie, ale niech on się wypowie w swojej sprawie jak będzie miał chwilę.
×