Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
renovatio

Forumowicz
 • Content count

  187
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

45 Excellent

About renovatio

 • Rank
  Aktywny inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 • Lokalizacja:
  Rybnik
 • Zainteresowania
  podróże
 1. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Info dla zainteresowanych. Kolega Pm Progres który działał z rozliczeniami PIT będzie dostępny po 15 marca wtedy prawdopodobnie będzie mógł zająć się tematami. są zawyżone, można to wyliczyć wg rzeczywistych wpłat i tyle podatku wpłacić, do tego co pamiętam można jeszcze odjąć z podatku koszty wpłat darowizn co nie jest ujęte w rozliczeniu systemowym PZ
 2. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  kolego napisz do pmprogres, zna się na tym najlepiej. Jak chcesz to numer na priv Ci mogę dać
 3. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  nowe dane z ula na dzień 23.01.2010 1. Trwa 24,95 % 2. Windykacja 16,33 % 3. Wypowiedzenie umowy 1,48% 4. Po wypowiedzeniu 2,15 % 5. Prawnik 2,51 % 6. Sąd 32,05 % 7. Samodzielna obsługa (zabrane przez inwestora) 2,00% 8. Komornik 15,14 % ilość wyroków nieprawomocnych: 9592 ilość wyroków prawomocnych:10345 (w tym 9822 status komornik, 523 sąd) Ilość spraw przekazana komornikom: 9822 Ilość spraw gdzie komornik się zajął i przekazał środki: 1718 spraw. Ilość środków przekazanych przez komornika: 1 514 465,14 zł. Podobno wartościowo jest wyższa ściągalność kwotowa dłużników niż z danych PZ za czasów ich skupu i ściągania. Jest już kilkanaście spraw wygranych w których nastąpił zgon i kaska jest ściągana od spadkobierców.
 4. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Mam prośbę. Końcem lutego lub początkiem marca razem z Pepik78 będziemy chcieli zrobić znowu większe zebranie w PZ pod kontem wyników lub ich braku na cesjach komorniczych. Czy możecie napisać, najlepiej jak najwięcej osób jakie macie wyniki cesji? Przykładowo ile w sumie cesji? Ile z nich i kiedy wskoczyło w komornicze? Jakie są wyniki konkretne, ile kasy spłynęło, po ile spływa? Proszę o wrzucanie tutaj w miarę konkretnych informacji bez bicia piany od jak największej ilości inwestorów. Same suche dane. Pozwoli nam to zebrać więcej informacji od każdego z kont żeby mieć obraz o czym rozmawiać na spotkaniu.
 5. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  jedna pozytywna wiadomość teraz każdy siada i liczy wpłaty
 6. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć to na pewno nie infolinia bo od Pań na infolinii na pewno nie uzyskasz takich danych. Najlepiej z prezesem Zawiszą się umówić bezpośrednio, w poniedziałki wtorki godzina 13 były możliwości spotkań. Jedynie tam większa szansa że się czegoś więcej dowiesz. Umawiasz się przez infolinie na te spotkanie.
 7. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  pewnie te internetowe co były zapowiadane na niskie kwoty
 8. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  ja na przykład włożyłem i reinwestowałem od stycznia 2017 - 100.000, na szczęście na początku tylko na krótkich pożyczkach które odzyskiwałem bardzo szybko z zyskiem. Później już nie było takich więc brałem te dłuższe 1 - 2 lata max do 5000 zł. Jakby wszystko się spłacało odzyskałbym z zyskiem około 130 000 do końca 2019 roku,na dzień dzisiejszy mam z powrotem dokładnie 74 200 zł. Z tych co się spłacają obecnie jeśli nic się nie zmieni odzyskam do końca 2019 roku jeszcze 15 300 = 89 500 czyli będę już blisko odzyskania kapitału ulokowanego. W sądach mam obecnie 36 500. Od tego jeszcze trzeba odjąć podatki i darowizny.Nic nie sprzedawałem na giełdzie. Trzy pożyczki spłaciły mi się w całości coś koło lata tego roku a były z terminem spłaty koniec 2019, więc też dużo wpadło. Co ciekawe były to pożyczki kupione pod koniec 2017 i o wyższych wartościach 3k i 5k. Z tego co sobie teraz przypominam to w sumie rewidowałem pożyczki pod względem ryzyka i przez pierwsze miesiące brałem tylko małe pożyczki do 3 miesięcy termin spłaty. One były chyba za około 1500 zł i jeszcze jakieś całkiem małe po kilkaset zł które były konsolidowane w pakiety po kilka sztuk. Później od maja zaczęło takich mocno brakować bo jakby były to bym dalej inwestował w te krótkie. Pamiętam że chyba od wakacji w ogóle zaczęło się długie czekanie na nowe propozycje czasami ponad tydzień gdzie wcześniej to średnio co 2 -3 dni coś wpadało. Pamiętam że wtedy dzwoniłem do Pani mnie obsługującej czy coś się dzieje nie tak że coraz mniej ofert pożyczek wpada. Później już pojawiały się tylko te wyższe i z długim terminem na które trzeba było trochę czekać aż się pojawią. Coś już wtedy zaczęło mnie to niepokoić że chyba skończy się inwestowanie albo że brakuje nowych klientów na pożyczki. też mnie to zastanawia bo miałem trochę takich przypadków gdzie na przykład w połowie 2018 przestali płacić. Mija się to na pewno z tezą że jakiś Grześ przedpłacał jakieś pożyczki żeby coś ukryć bo to już sporo czasu po upadku KCH więc jaki byłby cel w tym żeby teraz coś mydlić.
 9. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Jakie wyniki macie na miesiąc grudzień w porównaniu do listopada? Tzn cesje zwykłe komornicze, czy coś się więcej spłaca, mniej. Koniec miesiąca więc można coś podsumować. Poproszę konkretne informację najlepiej od tych z większym portfelem.
 10. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  nie przesadzałbym z tym żerowaniem. Zasady udzielenia pożyczek klientom KCH i ich koszty były jasne dla tych którzy brali te kredyty. Godzili się na nie lub nie. W ich wysokość wliczona było właśnie duże ryzyko straty i niewypłacalności. Dla mnie żerowaniem były mafie albo firmy działające pod przykrywką które udzielały kredyt na niejasnych zasadach gdzie zabierali ludziom domy czy cały majątek życia na poczet udzielonych niskich pożyczek pod zastaw. Tu nie było jakichś niejasności. Klient wiedział ile dostaje, ile ma spłacić i jak spłacił miał spokój. Nie uważasz chyba że w przypadku takich ludzi miały powstać firmy charytatywne które ryzykowały by upadek pożyczając takiej grupie ludzi nisko oprocentowane kredyty?
 11. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  kolego Winda naśmiewanie się z czyjeś choroby pomimo tego jakim był człowiekiem to trochę poniżej pasa i nie przystoi, szczególnie w Święta, ale to już Twoja sprawa. Odniosę się natomiast do tego co napisałeś bo pytałem akurat kiedyś o to prezesa w PZ i wydaje mi się że to był powód szukania inwestorów. PZ w momencie jak został wpisany kiedyś na ostrzeżenia KNF miał automatycznie problemy z uzyskaniem kredytów w bankach komercyjnych na rozwój swojej firmy dlatego przerzucili się głównie na pozyskanie kapitału od inwestorów z którymi dzielili się sporymi zyskami.
 12. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  bardzo rozsądna analiza, myślę podobnie.
 13. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  na pewno w nic wielkiego z tego co wiem bo drogi się ich rozeszły po części. W przyszłości miał być stworzony system pożyczek internetowych ale już na dużo mniejszą skalę i tylko z pieniędzy ich własnych. Nie wiem natomiast jakie są pojedyncze interesy właścicieli, takie też pewnie mniejsze mogą się tworzyć w najbliższym czasie ale myślę że nie na taką skalę. Termin spotkania do ustalenia wspólnego.
 14. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Darkor ale skoro Pepperoniss faktycznie inwestował kiedyś a zrezygnował właśnie z powodu zmiany wpisu w tej umowie to znaczy że znał ich treść. Powiem więcej. Żałuję że nie znałem wcześniej tego forum jak zaczynałem inwestować i Pepperonissa bo jestem pewien że po przeczytaniu tego co pisał na pewno nie zainwestowałbym pieniędzy w PZ w sposób jaki zrobiłem. I widzę tu moją winę ewidentnie. Daliśmy się ponieść łatwej możliwości zysku w PZ i taka jest prawda. Co innego obecne działania PZ w sprawie odzyskania naszych należności. Tu możemy a wręcz musimy wspólnie współpracować żeby naciskać PZ w kierunku lepszej ich windykacji. Rozważmy następne spotkanie na wiosnę w PZ ale już z konkretnym ostrzałem PZ w kierunku efektów ich działań i ich poprawy.
 15. Ryzyko inwestycji w pro-zysk

  Tak tylko to co piszesz przeczy rozdawnictwu. Będąc w siedzibie firmy wiele razy dowiedziałem się że polityka udzielania pożyczek była częściowo na zasadzie sprawdzania możliwości klienta. Czyli na przykład spłacał bezproblemowo jedną pożyczkę mimo że miał zajęcia czy słaby dochód i udzielana mu została następna pożyczka po częściowej spłacie pierwszej. I czemu nie? Skoro spłacał bez problemów poprzednią, wykazywał jakiś minimalny dochód, wiadomo też że dużo ludzi pracuje na czarno więc nie ma to pokrycia w rzeczywistych zarobkach więc czemu mają mu nie dać. Tym bardziej że specyfika produktu była taka. Normalny klient który miał dochody nie szedł po chwilówkę na zabójczy procent tylko do banku. Nie pasuje mi to do tego że tak duża ilość pożyczek nagle się przestała spłacać w momencie upadku nawet jeśli było to od takich ludzi o jakich piszesz. Nie mówiąc już o tym że ktoś z wewnątrz firmy miałby manipulować pożyczkami i je przedpłacać jak twierdzisz. Jeżeli to faktycznie prawda i masz na to dowody czy choćby widziałeś takie sytuacje to zapraszam do prokuratury. Myślę że większość inwestorów złożyłaby się na dolę dla Ciebie, jak wygramy sprawę i odzyskamy w ten sposób swoją kasę z PZ tak żebyś coś z tego miał. Nawet jak byłyby przedpłacane wg Twojej teorii to po zakupie pożyczek procent takich które nie wpłynęła ani jedna rata zaraz po zakupie był mały. Czyli jak już mieliśmy te pożyczki to parę rat wpływało jak my byliśmy już właścicielami pożyczki a nagle w styczniu przestało więc też to trochę nie pasuje do przedpłacania przez Grzesia. Problem na ten moment widzę jest taki że z kilku stron uderzono w firmy takie jak PZ i w nas jako inwestorów w tych firmach. Zmiany polityki i udogodnienia dla dłużników typu upadłość spowodowały że będzie dużo większy problem. Druga sprawa to moim zdaniem za długo trwała sprawa zajęcia się naszymi dłużnikami przez PZ na początku roku i tu już widzę winę PZ. Wiadomo chyba każdemu że czym dłużej przeterminowane wierzytelności tym ciężej je odzyskać. Z tego co pamiętam to nawet firma która współpracuje z PZ czyli Obligo odkupuje pakiety dłużne od firm tylko do dwóch miesięcy po terminie. Potem już nie bo uznaje je za produkt nie opłacalny. I my zostaliśmy w większości z takimi dłużnikami bo nastawienie się na windykację komorniczą trwa bardzo długo a początek roku kiedy PZ zaczęło działać sprawnie z windykacją telefoniczną sami wiemy jak wyglądała realnie. I dlatego po tak długim czasie mamy sporo zgonów, upadłości czy ukrywania się dłużników przed komornikiem Mogę się zgodzić z tym że jakieś szersze otwarcie strumienia pożyczek poszło całkiem pod koniec działania KCH czyli 1 max 2 miesiące przed upadkiem kiedy pracownicy wiedzieli że coś jest w firmie nie tak i chcieli podkręcić sprzedaż że tak powiem na premię przed odejściem i to wcale nie musiały o tym wiedzieć najwyższe władze. Zresztą sam prezes o tym wspominał coś że najciężej odzyskać kasę w całości będą mieli Ci którzy zainwestowali pod 2-3 miesiące przed upadkiem KCH być może z tych powodów o których napisałem i pewnie z tego powodu że nie zdążyli zbyt dużo zarobić żeby pokryć ewentualną stratę. Ale to tylko moje zdanie i przypuszczenia. P.S. nie mam problemu z "akceptacją faktu wydymania mnie przez gościa po zawodówce" jak twierdzisz, jeżeli faktycznie by to nastąpiło. Nawet Ci powiem że się cieszę że cokolwiek odzyskałem. Bo na wcześniejszym temacie w który zainwestowałem kiedyś nie dostałem ani złotówki także nie mam z tym żadnego problemu
×