Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
viledren

Forumowicz
 • Content count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About viledren

 • Rank
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 1. Inwestycja 100k

  Naprawdę sądzisz, że sądy w Polsce tak szybko działają?:) Ja czekam wciąż na wyznaczenie terminu, dwa razy sędzia był chory:) Od prawie roku.
 2. Inwestycja 100k

  Wiesz, ja też wysłałem pismo z żądaniem zapłaty. Myślisz, że cokolwiek odpisali? Jeśli chodzi o cedentów. Po prostu grzecznie wysłałem listy z pytaniem czy znają taką firmę i ewentualnie kiedy spłacą. Naprawdę się zdziwiłem jak cześć listów wróciła bo "adres nieznany" (co jest absurdem bo adres powinien istnieć) a i trafiły się takie, że dzwoni Pani spanikowana i mówi, że ona w kwietniu od razu po miesiącu spłaciła pożyczkę (była tak uprzejma i wysłała mi też potwierdzenie przelewu). Pomyślcie jaki to jest wał. Dostali naszą kasę i kasę ze zwrotów z pożyczek. Na pytanie telefoniczne w TPW (jak jeszcze działał tel) o tym, że mam dowód że ktoś spłacił to stwierdzili "to chyba błąd systemu i że sprawdzą i szybko mi oddadzą". To było w październiku. Nie ma co czekać. Po drugie z tym zabezpieczeniem w spółkach to nie jest tak kolorowo. Co z tego, że jest 200tyś jak nie wiadomo w czym to zostało wniesione. Jeśli nie w gotówce, a w ruchomościach/maszynach, to skąd wiesz jaka jest jej teraz wartość i gdzie ona się w ogóle znajduje (szukaj np koparki). Jeśli planowali nie płacić to się do tego przygotowali. Smutne i tyle.
 3. Inwestycja 100k

  Mam cesje, mam pisma do cedentów, mam nawet informacje, że cedenci spłacili te pożyczki do TPW (potwierdzenia przelewów), a TPW kasy nie oddało. Nawet mam dowody, że nie występują tacy cedenci pod wskazanymi adresami. Sprawa już bardziej przypomina tą do prokuratury niż do sądu. Jak już pisałem ja mam pozew od października złożony, czeka na rozpatrzenie, jak wiecie trwa to w naszych sądach różnie, nawet i do roku, zależy jak dany sąd/sędzia jest obłożony i na którą "kupkę" akta trafiły. Boli tylko to, że to w Polsce zarejestrowana spółka, nie na Kajmanach czy Belizee, a tu taki wał.
 4. Inwestycja 100k

  Hehe niezła prowokacja;-) No u mnie bez zmian, nie spłacone, pozew złożony chyba od października i czeka. A że sądy działają jak działają to nawet jeszcze tam nie zajrzeli. Jak dzwonicie tam to co mówią? Że kiedy spłacą?
 5. Inwestycja 100k

  Coś nowego wiecie? Coś się Wam spłaciło?
 6. Inwestycja 100k

  Ogólnie jest kicha. Nic nie oddali, nic nie zrolowali. 1 list z cesjami wrócił bo nie podjęty w terminie, reszta doszła. Generalnie dostałem informację od cedentów, że spłacili moje pożyczki w kwietniu, mam to potwierdzone, a TPW dalej przetrzymało kasę. Na infolinii po przepytaniu dostałem odpowiedź, że starają się o kredyt i chcą wszystko spłacić (mówią 2-3 miesiące, pff). Problemy wynikają niby ze złego odbierania zastawów i ich sprzedaży. Z drugiej strony co to mnie obchodzi, oni też na tym zarabiają i biorą ryzyka za to na siebie, jak w każdej działalności.
 7. Inwestycja 100k

  Po wstępnych rozmowach z radcą jestem na etapie wysyłania wezwania do zapłaty. Bardzo ważne jest dopilnowanie jednego zapisu z cesji mówiącego, że cedent musi powiadomić dłużnika o przelewie wierzytelności w ciągu 14 dni. Nie dopilnowanie tego może działać na naszą niekorzyść w procesie ze względu na rozciągniecie w czasie celem wyjaśnień, a każdy i tak już swoje czeka. Dzwonić nawet nie dzwonie, jest to bezskuteczne, wolę pisemnie żądać co moje. Jak u Was to wygląda, telefony, wizyty osobiste coś dają? Najlepsze jest to, że użytkownik "TPW" był na forum 1 sierpnia (poprzednia wizyta 12 czerwca), czyli wiedzą co się dzieje ale się nie wypowiedzą. Nie ładnie.
 8. Inwestycja 100k

  Jakieś ostre argumenty użyłeś przy wezwaniu do zapłaty? Na który adres finalnie wysyłacie, Słowińców czy Portową. Ja cesje wysłałem na oba, ale to generuje wszystko podwójnie.
 9. Inwestycja 100k

  Teraz patrzę, również wskoczyły mi 3 rolowania 1 pożyczki (31-07-2018), na koncie jeszcze nie ma środków ale to jeszcze zawcześnie. Takiej której w poniedziałek wysłałem cesje. Nadmienie, że to rolowania do najniższej kwotowo pożyczki jakiej posiadam. Status dalej jest "windykacja" mimo, że czas jakby leci od nowa. Bezsensu. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Sygnatura pożyczki końcówka numeru zmieniła nazwę z W/1 na W/5.
 10. Inwestycja 100k

  Prezes na urlopie jest teraz, a od kwietnia cesji nie płacą. W regulaminie nie ma nic o urlopach/chorobowych. To jest ich obowiązek zwrócić. Ja ostatnie rolowanie miałem przelane 4 maja, od tego czasu cisza. Dziś dobiły w końcu do 90 dnia pierwsze pożyczki. W poniedziałek będę to konsultował z prawnikiem jakie mamy opcje i co możemy zrobić i jakie mamy szanse. Co do Sp. z o.o. Może i zoo ale to prezes/zarząd odpowiada majątkiem (nie właściciel - udziałowiec) jak w przypadku JDG gdy w porę nie zgłosi upadłości. Tylko tu nie chodzi już nawet o długi, a po prostu chyba o przestępstwo. Kiedy ma wrócić z urlopu i kiedy mówią, że przeleją? Jak odnoszą się do tego, że 20 lipca miało wszystko być uregulowane? Ja nawet nie miałem po co tam dzwonić bo 90 dni nie miałem (w sumie nadal nie mam po co bo jeszcze cesji nie mają to powiedzą, że jak mają zapłacić). Najgorsze jest to, że gdyby nie to forum to bym żył w błogiej nieświadomości, że coś jest nie tak. Ciekawe ile osób inwestuje z poza forum i nawet nic nie wiedzą. Chcę zrobić jeszcze jedną rzecz, zwiększyć kapitał i zobaczyć czy wyskoczy przelew do zrobienia. Jak tak to na jakiej podstawie księgują w jedną stronę, a w drugą już nie.
 11. Inwestycja 100k

  Jak scam, przecież to jest w Polsce, Polska firma, trzeba działać sądownie. Pewnie będzie się ciągnąć ale póki spółka jest to ma zobowiązania.
 12. Inwestycja 100k

  Jak tam Panowie i Panie. 20ty minął, przelewy doszły? Ktoś ma jakieś nowe informacje?
 13. Inwestycja 100k

  Nic? Żadnych ruchów? Wypowiedzi obiecanej? Przelewów? Cesje nowe odbierają? U mnie cały czas bez zmian. Dochodzą pomału terminy.
 14. Inwestycja 100k

  Jakieś zmiany, postępy? Dzwonicie tam? Coś nowego mówią?
 15. Inwestycja 100k

  Problemem może być to, że pożyczka jest udzielona pod zastaw. Ciężko będzie ścigać pożyczkobiorcę jak wziął i oddał zastaw. On nie chce jej spłacić. Mamy zastaw. Pytanie kto ma zastaw? TPW?
×